Update: Clubicoon Barcelona: ‘Goede band met hem, maar ik kies geen kant’
Joan Laporta doet officieel mee aan de presidentsverkiezingen van Barcelona, volgende maand. De voormalig preses van de Spaanse topclub kondigt donderdagavond via Twitter en YouTube zijn kandidatuur aan. “We zullen het met z’n allen doen. Voor iedereen”, zo luidt de boodschap. Er zijn inmiddels zes kandidaten voor de verkiezingen van 18 juli: Josep Maria Bartomeu, Jordi Majó, Toni Freixa, Jordi Farré, Agustí Benedito en Laporta.
Laporta, 52 jaar, was tussen 2003 en 2010 al voorzitter van Barcelona. Mede dankzij zijn vriendschap met Johan Cruijff won de advocaat toentertijd de presidentsverkiezingen. Met Laporta aan het roer won Barcelona twaalf hoofdprijzen: onder meer vier landstitels en twee toernooien om de Champions League. Sandro Rosell en Bartomeu slaagden er vervolgens nimmer in om in het Camp Nou net zo populair te worden als Laporta.
“Ik heb meer ervaring”, zo stelt Laporta. “Ik heb ook tekortkomingen. De meerderheid weet welke dat zijn. Maar mijn principes zijn niet veranderd. Mes que un club, gebaseerd op Cruijff, La Masia, Catalonië, UNICEF, een club met diverse sporttakken en een professionele organisatie die ervoor zorgt dat de club functioneert.” Laporta zal komende maandag een persconferentie geven. Dan zal ook duidelijk worden of Carles Puyol inderdaad een rol gaat vervullen in aanloop naar de presidentsverkiezingen, zoals nu wordt beweerd.
Update 19 juni 10.57 uur - Clubicoon Barcelona: ‘Goede band met hem, maar ik kies geen kant’
Er werd gezegd dat Carles Puyol een rol zou gaan spelen in de presidentsverkiezingen van Barcelona; de clubicoon zou samen met Joan Laporta ten strijde trekken. Puyol laat in de Spaanse media echter optekenen dat hij geen rol zal spelen in de verkiezingen. “Ik ga geen kant kiezen”, aldus Puyol. “Het is wel waar dat ik een goede band heb met Laporta, met wie ik de beste momenten in mijn carrière heb gedeeld. Als Barcelona mij nodig heeft, ben ik beschikbaar.”