Advertentie
voetbalzone

FC Groningen verzilvert zuinig bij zee aan kansen tegen FC Utrecht

Erik van Dam17 dec 2011, 21:36
Laatst bijgewerkt: 17 dec 2011, 21:36
Advertentie
Advertentie

FC Groningen is er zaterdagavond met moeite in geslaagd op te schuiven van plaats negen naar plaats acht. In eigen huis rekende het team van Pieter Huistra weliswaar af met FC Utrecht, maar de score had veel hoger kunnen en moeten uitvallen dan de minimale 1-0. David Texeira kroonde zich tot matchwinner met zijn zevende doelpunt van het seizoen; FC Utrecht blijft daarentegen op slechts één zege in de laatste vijftien uitwedstrijden staan.

/

Het elftal van Jan Wouters zit de laatste weken in de hoek waar de klappen vallen en was ook in Euroborg zoekende naar haar vorm. Na wat speldenprikjes in het begin nam FC Groningen het heft in handen; de thuisclub dicteerde, bepaalde het tempo en creëerde flink wat kansen. Rob van Dijk duwde een schot van Petter Andersson weg uit de doelmond en zag hoe Texeira een prima mogelijkheid verkwanselde na een voorzet van Dusan Tadic en terugkoppen van opnieuw Andersson.

Een minuut na die tweede kans redde Van Dijk op een van richting veranderde vrije trap van zijn naamgenoot bij FC Groningen, Virgil van Dijk. De 42-jarige doelman, de oudste prof in de Eredivisie, redde later onbewust met de borst na een schot van dichtbij van Andersson. Texeira had eerder de bal al naast geschoten. Na rust gingen de noorderlingen op dezelfde voet verder als daarvoor; men joeg FC Utrecht op en probeerde over de flanken, maar nu ook af en toe door het centrum, de weg naar het doel van Van Dijk te vinden.

/

Op de een of andere manier bleek scoren echter lang onmogelijk. Ook riskant balverlies van Adam Sarota op het middenveld leidde niet tot de ideale counter en de zo verlangde afronding, want Alje Schut onderschepte tijdig voordat Tadic ermee aan de haal kon. Na een uur brak Texeira eindelijk de ban. Hij zette zelf een aanval op en kreeg de bal weer mee van Andersson; de Uruguayaan punterde vervolgens door de benen van Van Dijk door de 1-0 binnen. Het was alweer zijn vierde goal op rij; Texeira deed zo Tim Matavz na, die een dergelijke reeks neerzette in november 2009.

FC Groningen kreeg nadien nog tal van kansen om de score te verdubbelen. FC Utrecht, dat slechts één van haar laatste acht wedstrijden winnend afsloot, had het aan doelman Van Dijk en aan het gebrek aan scherpte en de slordigheid van de noorderlingen te danken dat de schade zo lang beperkt bleef. Het was nog oppassen voor de counters van de Domstedelingen, die Frank Demouge in stelling probeerden te brengen maar niet tot scoren kwamen.


Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie