
Het is nog maar de vraag of Duitsland bij de start van het WK kan beschikken over Manuel Neuer. De doelman van Bayern München staat al enkele weken aan de kant met een schouderblessure en schijnt nu ook problemen aan de kuit te hebben. Zaterdagmiddag staat hij opnieuw niet tussen de palen als der Rekordmeister het in eigen huis opneemt tegen FSV Mainz 05. Julian Nagelsmann houdt een serieuze slag om de arm.
Neuer keepte voor het laatst op 8 oktober in de competitiewedstrijd tegen Borussia Dortmund en moest vervolgens verstek laten gaan tegen Viktoria Plzen, SC Freiburg, FC Augsburg, TSG Hoffenheim en Barcelona. Sven Ulreich is de laatste weken zijn vervanger. Neuer was nagenoeg hersteld van zijn schouderkwetsuur, maar blijkt volgens BILD nu ook te kampen met een kuitblessure. Het is niet bekend hoe ernstig de blessure precies is. Afgelopen donderdag had hij een hersteltraining van slechts tien minuten.
"Ik weet niet of hij het gaat halen, want ik ben geen helderziende", sprak Nagelsmann zijn zorgen uit over zijn doelman. "We kunnen niet in zijn lichaam kijken en weten niet wanneer de pijn zal stoppen. We gaan er in ieder geval alles aan doen om hem fit te krijgen voor het WK." Neuer heeft zelf al aangegeven voor het WK nog twee competitiewedstrijden te willen keepen tegen Werder Bremen (8 november) en Schalke 04 (12 november), maar het is zeer de vraag of dat gaat lukken.
Duitsland is niet het enige land met zorgen in aanloop naar het WK. Bij Oranje voert Memphis Depay een race tegen de klok. De aanvaller van Barcelona zit ook dit weekend niet bij de wedstrijdselectie voor de uitwedstrijd tegen Valencia. Xavi hoopt Depay volgende week terug te hebben. Frankrijk lijkt er een nog slechter aan toe. De Fransen zagen vorige week Raphaël Varane uitvallen in de topper tussen Manchester United en Chelsea. Het is twijfelachtig of de verdediger het gaat halen. N'Golo Kanté en Mike Maignan zijn sowieso niet van de partij.
Gerelateerd
Meer sportnieuws
-
Cody Gakpo over winters vertrek bij PSV: 'Ik denk dat we kampioen hadden kunnen
14:25 -
Cody Gakpo over winters vertrek bij PSV: 'Ik denk dat we kampioen hadden kunnen worden'
13:30 -
Voetbalzone is nu ook te vinden op TikTok!
17:05 -
Blijf net als 500.000 anderen op de hoogte van het laatste voetbalnieuws via Facebook
17:05 -
Op Insta vind je de selectie van onze belangrijkste artikelen en video's
17:05
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Duitsland



En verder:
- Harry Kane bezorgt Bayern München drie punten en heeft record te pakken6
- Duitser maakt jaar na degradatie uit de Eredivisie debuut bij nationale ploeg16
- Bayern scoort in duel met 3 rode kaarten 8 (!) keer na rust; wereldgoal Kane18
- Neuer is aanvoerdersband Duitsland kwijt en moet ook vrezen voor basisplek17

Hè toch. Ik krijg het bijna met de Duitsers te doen. Zit je met Ter Stegen te kijken...
Ter Stegen moet gewoon bedanken voor de nationale ploeg zolang Neuer international is. Die drukt zijn stempel veel te nadrukkelijk op de nationale ploeg
Elke bond zou hier wat tegen moeten doen. WK/EK is geschikt voor in de zomer maanden waar de meeste competitie zijn verlopen en niet meer zo intensief is.
Irritant voor ons allicht, maar geen geweldig argument.
Landen als bv Zweden en Noorwegen (ironisch genoeg wel 2 landen die niet geplaatst zijn natuurlijk als voorbeeld) spelen elk jaar de competitie op kalenderjaar en passen zich aan aan de rest voor eindtoernooien en europees voetbal.
Nu is het in de geschiedenis één keer dat wij het moeten doen voor het WK. Dat moet best kunnen
En dat zelfde geldt voor Wirtz en Reus en eigenlijk ook Klostermann. Maar goed zelfs zonder hun kan Duitsland toch een vrij sterk elftal opstellen.
Gotze geeft bijna wekelijks een masterclass sinds hij bij Frankfurt speelt, die hoort toch gewoon in de basis ipv Goretzka of Havertz. Zou echt een fout zijn van Flick hem niet mee te nemen
Het duurt wel lang nu met Neuer, hopelijk herstelt hij op tijd. Als Bayern een run wil maken op de CL titel, dan zal hij er toch echt bij moeten zijn, ongeacht hoe goed Ulreich het doet.
Geblesseerd of niet. Die gaat gewoon mee naar het WK. Sterker nog als Neuer gewoon kan lopen staat hij in het doel. Het moet heel gek gaan lopen wil Ter Stegen opgesteld worden.
Ik kan me nog herinneren dar Bayern Alexander Nubel haalde. Talentvolle keeper die Neuer moest gaan opvolgen. Bayern wilde hem rustig brengen door hem een wedstrijdje of 10 te laten spelen. Neuer was echter niet van plan om op de bank te gaan zitten en als aanvoerder wil hij gewoon alles spelen. Dus Nubel wordt 2 seizoenen naar Monaco gestuurd en Ulreich weer opgetrommeld die straks weer braaf op het bankje mag gaan zitten.
Neuer een vraagteken? Nou en? De Duitsers hebben meer dan 1 topkeeper hoor. T zou het in principe allemaal makkelijker maken voor de Duitse bondscoach. Wat ik bedoel? Nou, er staat wekelijks een buitengewoon formidabele Duitse doelman onder de lat bij de mooiste club vh land, genaamd Lars Unnerstall. En dit schreeuw ik al tijden, en men denkt dat ik dat gekscherend bedoel dus zal ik t nog maar weer een keer herhalen--> Lars Unnerstall is een keeper van wereldklasse! Die man hoort zonder twijfel bij de beste keepers. Niet vd Eredivisie kompaan, ik bedoel bij de allerbeste keepers op internationaal niveau! Donnarumma, Oblak, Courtois dat rijtje weej wel.... Ja toe maar, lach er maar om, maar ik meen het oprecht als ik zeg; Unmerstall mit die Mannschaft nach Weltmeisterschaft! De VoetbalProfeet heeft gesproken.