Klopp in de wolken met Gravenberch: ‘Super wedstrijd, hij was doorslaggevend’
Ryan Gravenberch heeft zichzelf donderdag een goede dienst bewezen. De middenvelder luisterde zijn basisdebuut bij Liverpool op met een assist tegen LASK Linz (1-3 winst) in de eerste poulewedstrijd van de Europa League. Het optreden van Gravenberch, die de strijd vanwege een krampaanval een kwartier voor tijd moest staken, kon op goedkeuring rekenen bij Jürgen Klopp.
Liverpool kwam door een treffer van Florian Flecker al vroeg op achterstand in Oostenrijk, maar herstelde zich knap en boog het duel dankzij Darwin Núnez, Luis DÃaz en Mohamed Salah om in de tweede helft. Een belangrijke rol was weggelegd voor Gravenberch, die voor het eerst aan de aftrap verscheen en een sleutelrol speelde op het middenveld.
Na een benutte strafschop van Liverpool zet Luis DÃaz de bezoekers even later op voorsprong, op aangeven van basisdebutant Ryan Gravenberch 1???2??
— ESPN NL (@ESPNnl) September 21, 2023
?? De Nederlander verlaat kort hierna geblesseerd het veld
Klopp was dan ook onder de indruk van de prestatie van de Nederlander. "Gravenberch was doorslaggevend", aldus de Duitse manager. "Hij speelde een super wedstrijd in hele moeilijke omstandigheden en was echt belangrijk voor ons. Ondanks de slechte eerste helft ben ik eigenwijs genoeg om heel blij te zijn met deze overwinning."
Gravenberch hoorde woensdag dat hij in de basis zou starten. "Gisteren na de training kwam de trainer naar me toe en zei: 'Natuurlijk moet je je ding doen, maar voel je vrij. Je kan doen wat je wil. Laat de beste Ryan zien.'" Komende zondag moet blijken of Gravenberch genoeg vertrouwen heeft getankt om ook in de Premier League te starten. Dan neemt Liverpool het in eigen huis op tegen West Ham United.
Meer nieuws
Jansen voorziet problemen voor Ajax in transferperiode: ‘Mensen vergeten dat’

‘Ik snap dat zij liever in de ArenA spelen dan in de Keuken Kampioen Divisie’

Peter Bosz moet flink puzzelen door ziekte sleutelspeler; Veerman fit genoeg

‘Ten Hag wil bezem door de selectie halen; 3 mega-aankopen mogen vertrekken’

Pijnlijk oordeel over Ajax-transfer Berghuis: ‘Tragisch dat het zo uitpakt’

PSV-duo kan bijna met andere clubs om tafel; naam Feyenoord valt opnieuw

Meer sportnieuws
Zou wat zijn als al zijn potentieel er nu uit zou komen! Smullen. Eindelijk weer een goede middenvelder naast Frenkie dan voor de komende jaren.
Frenkie, Gravenberch en Xavi zou echt een prachtig middenveld zijn.
Weet alleen niet welke coach dat gaat aandurven. Maar daar zit me toch een partij voetbal in. Als Gravenberch gaat draaien daar, ben ik heel benieuwd hoe het eruit komt te zien.
Al heeft hij de eerstvolgende interlandperiode natuurlijk huisarrest omdat hij niet mee wilde met Jong.
Zou je Xavi dan op 10 zetten? We zijn nog een beetje zoekend naar de beste opstelling met Koeman heb ik het idee. Tegen Griekenland vond ik de combinatie op rechts met Xavi en Dumfries ook best leuk en Weghorst in de spits. Tegen Ierland speelden we na de omzetting ook een stuk beter.
Ben benieuwd hoe de toekomst er uit gaat zien.
@primetime
Ja helemaal mee eens, dat zei ik een paar weken geleden terug ook al, Frenkie en Gravenberch in een dubbele 6, en dan Xavi ervoor als nummer 10. of gewoon 4-3-3 spelen.
@ajaxxxlove, ik vind Xavi voor een 10 echt heel veel verdedigend werk doen. Frenkie ook prima, Gravenberch moeten we wel ff 5 Madame Jeanettes in zijn reet doen maar in potentie heeft ie verder alles om verdedigend echt heel sterk te zijn. Vind hem verdedigend nu ook al underrated maar kan nog veel beter.
@Primetime speelt net 1 leuk potje?
Zie liever Frenkie, Xavi en Schouten/Reijnders
aandurven? gravenberch vond ik hoe slecht zn wedstrijd ook kon zijn juist verdedigend nooit onder een 7 spelen bij ajax? aan de bal was zn periode vooral minder en dan eigenlijk alleen pas op helft tegenpartij. reken daarbij dat frenkie verdedigend erg sterk is en niets voor niets ook cv heeft gestaan genoeg potjes. Houdt ook vaak controle door niet te diep te staan. Lijkt mij een prima aanvulling van elkaar behalve dat ze beide het liefst vanaf links opbouwen
@mitchajax020, we hadden het ook over als zijn potentie eruit zou komen.
Persoonlijk heb ik helemaal niets met spelers zoals Schouten/reijnders. Ik zie zelf het liefst hele goeie voetballers met een zeer grote voorkeur voor dribbelaars of moordenaars zoals Nigel de Jong
@Primetime jij vindt Schouten en Reijnders geen goede voetballers? Over Gravenberch,als zijn potentie eruit zou komen? Daar zit ik al 4 jaar op te wachten en komt er nog steeds niet uit
Schouten/reijnders?op basis van wat?
4 jaar wachten niet een beetje overdreven? Hij is nog steeds maar 21 jaar, er zijn genoeg topspelers die minder hebben laten zien op de leeftijd. Ik denk dat Klopp mogelijk de ideale trainer voor hem kan zijn.
@mitchajax020, ik vind het inderdaad geen natuurtalenten aan de bal qua techniek. Dat is namelijke wel waar ik aan denk, als ik over hele goede voetballers praat. Spelers die de bal aan een touwtje hebben, zo simpel wegdraaien van hun tegenstander, een vrije trap a la Schone. Bij de 2 die jij opnoemt, denk ik daar niet aan.
Als je er nog eens 4 jaar bij optelt, dan is Gravenberch nog steeds niet zo als als Schouten nu is en even oud als Reijnders nu is
@Critic0 Op basis van wat zij hebben laten zien in Italië en Az
@Primetime ala schone?
Enige wat ik weet ala Schone is dat schot tegen Cambuur.
Schouten en Reijnders zijn zeker geen vrije trap specialiteiten maar wel hele verfijnde technische voetballers die het speel lezen en overzicht hebben
@mitchajax020, serieus? Feyenoord 2 keer zelfs. Tegen Twente in een wedstrijd 2 keer binnen 5 minuten. Die van Real? Hoe kan je die missen als Ajaxfan?
@ajaxxxlove
Tja als het bij Frimpong gebeurde dan moet Gravenberch er inderdaad nu ook aan gaan geloven als het aan Koeman ligt!
Niet om hem naar beneden te halen, maar de eerste helft speelde hij echt niet heel sterk. De tweede vond ik hem wel heel sterk spelen. Tot zijn onfortuinlijke blessure. Maar dit is vooral weer Klopp die een speler vertrouwen geeft.
Overigens was heel Liverpool zwak de eerste helft. Het was ook niet zo dat hij de dissonant was.
Fijn voor Ryan! En heel tof voor hem dat zijn trainer zijn potentie wel duidelijk herkend en hem al gauw minuten geeft. Nu deze stijgende lijn doorzetten!
Heeft zich aardig al aangepast. Kan alleen nog beter worden.
Veel slechter was ook een prestatie van jewelste geweest
@westend
Hoe bedoel je veel slechter? Omdat hij gearriveerde middenvelders bij Bayern er niet uit speelt als 20 jarige?
Je mag van mij best een lijstje maken van alle spelers die op dit moment zijn leeftijd hebben en furore maken bij absolute topclubs.
Het zijn er maar een aantal en velen geen middenvelder maar aanvallers of backs.
Mooi toch voor die gozer. Het is tegen LASK Linz en hij zal niet ineens in de basis spelen maar eerlijk, als je grootste concurrent Curtis Jones is dan moet er wel een plekje te bemachtigen zijn naast Szoboslai en Mac Allister.
Nou zijn dit natuurlijk ook geen topspelers met alle respect Szoboslai en Mac Allister.
Szoboslai en Mac Allister vind ik wel topspelers eigenlijk.
Mac Allister valt te betwisten, maar Szoboszlai was bij Leipzig al geweldig en trekt die lijn bij Liverpool moeiteloos door. Dat is toch echt wel een topspeler.
Eens, alleen Szoboszlai is top. Mac Allister fijne voetballer… maar als Ryan stappen maakt, dan kan hij onbetwist basisspeler worden. Mac Allister en Jones zijn geen wereldspelers. Thiago vind ik juist wel een wereldtopper.. maar die raakt voorzichtig over de hill en is vaak geblesseerd. Gravenberch is de enige fysieke powerhouse in potentie… Middenveld blijft zorgelijk bij Liverpool.
Middenveld zorgelijk? Er ontbreekt alleen top cvm. Met Szobo, Mac Allister, Gravenberch, Jones, Thiago, Bajcetic en Endo is de bezetting prima en het merendeel kan nog jaren mee. Ook Gakpo en Elliott kunnen eventueel een linie terug en TAA naar voren.
Om hem de komende wedstrijden weer op de bank te zetten. Als je hem werkelijk zo goed vindt staat hij in de basis
Hij is geblesseerd uitgevallen. Ik denk dat hij zelfs naar de tribune verwezen wordt, dus.
Het wordt wel eens tijd dat hij zijn potentieel gaat benutten. Is nog steeds pas 21 jaar maar we zeggen nu al veel te lang: 'als dit', 'als dat'. Gun het hem en het zit er zeker in maar moet nu zijn kansen wel gaan pakken imo.
Ben benieuwd. Ryan is toch wel een potentiële speler voor de top maar het is jammer dat zijn ontwikkeling wat stil stond.
Een middenveld met Frenkie, Ryan en Xavi klinkt in potentie leuk maar ben heel benieuwd hoe de rest er uit gaat zien.
4 verdedigers? 5 verdedigers met wingbacks? Immers als Dumfries meer als wingback speelt is hij nu onze beste speler.
En wie komt in de spitspositie? Weghorst als aanspeelpunt functioneerde wel beter in de afgelopen interlands. Hebben we nog jong talent wat er over 3 jaar staat eventueel?
Is de intensiteit van een volle (europese) wedstrijd klaarblijkelijk nog niet gewend, maar dat fysiek kan natuurlijk nog komen. Qua talent is het ook wel fijn dat het er nu uit komt. Brengt ook meer perspectief voor Oranje, want dat middenveld mag ook wel een upgrade. Nu nog een scorende spits en een andere coach en we zijn klaar voor het EK
Een andere coach ? Koeman niet goed genoeg ? Wat een azijn verhaal zeg.ryan nu een paar jaar europees voetbal verder, een boom van een vent, maar de fysiek nog niet gewend. Wat zuuuuuur.
Je ratelt een beetje, wat het moeilijk maakt om te begrijpen wat je precies wil zeggen. Maar Koeman is niet bekend van het inpassen van nieuwe spelers. Die houdt het vooralsnog liever bij de spelers die hij in een eerder stadium heeft opgeroepen. Dat spreekt dus niet in het voordeel van Gravenberch.
Een boom van een vent slaat denk ik op Gravenberch? Kan wel zo zijn, maar kramp aan het einde van de wedstrijd duidt erop dat het fysiek de intensiteit van de wedstrijd nog niet kan volhouden. Dat is ook niet raar als je al ruim een jaar geen volledige wedstrijd meer hebt gespeeld. Niks raar aan.
En eeh, geef je nou serieus jezelf steeds een duimpje :D
Begrijp je punt mbt Koeman. Maar Ryan heeft gewoon bij Bayern en Liverpool getraind. Mag je toch wel verwachten dat je 90 minuten kan bikkelen. Of bikkelen ligt niet in zijn aard. Heb me een paar jaar geergerd aan hem als ajax- man. Zoveel talent, een balbehandeling .... niet normaal zo mooi. Maar altijd weer net niet. Vandaar mijn reactie. Hoop het dat ie het nu wel leert .... 90 minutem alles geven en alsnog slagen.
O ik hoop het ook. Je hebt er niks aan als een Nederlandse jongen nergens aan de bak komt. Dat is gewoon zonde. Trainen is trouwens niet hetzelfde als 90 minuten wedstrijdintentie. Weet niet of je zelf gespeeld hebt, maar dat is heel wat anders.
Nog steeds. Al ruim 50 jaar. Fitheid begint bij trainen is mijn ervaring. Genoeg kramp gehad na een uurtje bikkelen in tijden dat ik minder trainde. Duimpje !!!!
Sorry maar ik ga totaal niet mee met alle euforie van iederen over Gravenberch. Leuk dat iedereen het hem ''gunt''. Maar Liverpool speelt de groepsfase overduidelijk met een B-elftal waar ook hij toe zal gaan behoren. Blijf het een nonchalante speler vinden die het tempo en niveau van Liverpool niet aan zal gaan kunnen.
Denk ik ook. Lees over fysieke intensiteit. Is al jarenlang fysiek de sterkste. Doet me denken aan vriend Daley die opmerkte dat hij bij Bayern wel hard moest trainen. De fysieke voorsprong die Gravenberg jarenlang had op zijn leeftijdgenoten maakten hem lui en arrogant. Vraag is of Klopp dat er uit krijgt. Is bij Bayern en Ajax ook niet gelukt. Ben bang dat ie zich na een paar leuke potjes weer de koning voelt en zijn arrogantie hem weer opbreekt. Iets met Depay ? Jawel meneer Westend ..... er zat nog een bodempje azijn in de fles. Staat je goed die roze bril ...haha
@mhda, Gravenberch speelt echt al zo lang niet meer bij leeftijdsgenoten. Die speelde op zijn 15e in de u19. Ook bij Oranje waren hij en Ihattaren eerder doorgeschoven. Snap sws totaal de vergelijking met Daley niet, een van de fysiek zwakste spelers, zo niet de zwakste op het niveau van Man u/ajax/bayern/girona
Ik ben Westend en je reageert op Weszol . Zoals hij niet mij is, ik niet hem ben, is Gravenberch geen Daley. Maar de azijn was nog niet op. Toch nog een drupje over om een gepocheerd eitje te maken
Bedoel te zeggen ....ik heb Bryan ook in die jaren gevolgd. Kan me voorstellen dat bikkelen voor hem toen niet nodig met zijn fysiek. Zijn techniek bracht hem tot grote hoogtes. Zelfs oudere spelers legden het finaal tegen hem af op fysiek. Werd bewierrookt door alles en iedereen, als jochie. Hoefde niet te leren erop te klappen. Ik hou van bikkelaars. Martinez, Nico .....
@mhda
'Fysieke intensiteit' slaat op conditionering niet de duelkracht van een speler.
Gravenberch speelde zijn leeftijdsgenoten niet op fysieke kracht weg maar puur op techniek. Dat hij groot en sterk lijkt betekent niet dat hij een krachtspeler is, dat is zelfs iets wat hij moet leren gaan gebruiken aangezien hij ook volwassenen op jonge leeftijd gewoon aan de kant zette.
Hij was ook niet lui en arrogant. Hij kwam er gewoon als 20-jarige speler aan te pas bij Bayern die met gearriveerde middenvelders speelde. Van mij mag jij 20 jarige middenvelders opnoemen die consistent dus in de basis staan bij absolute topclubs. Ik zal je verklappen, het zijn vrijwel geen een. Zelfs tot de selectie toe behoren zijn er amper.
Ik zie ook niet waar 'arrogantie' Memphis opbreekt. Volgens mij zijn dat zijn blessures. Memphis traint keihard en iedereen bij elke club loopt met hem weg, maar blijkbaar volgens Nederlandse kijkers die uit pure arrogantie denken te begrijpen hoe andere mensen zijn op basis van momentopnames(wat oprecht niet bijster snugger is) is dat dus niet zo.
De ironie om mensen die je enkel oppervlakkig 'kent' niet eens persoonlijk vanaf je troon voor de computer tot arrogant te verklaren en het niet eens doorhebben. Lekker man.
F de Jong ?
F de Jong ?... Pedri ...
Heel blij voor Ryan en fijn dat hij een goeie pot speelde. Of hij meteen de volgende pot weer basis staat moet ik nog zien aangezien Liverpool echt met een 80% B-elftal speelde en veel basisspelers rust krijgen.
Tjah mooi voor hem dat hij op deze manier minuten kan maken... en wat van zichzelf kan laten zien.
Maar het blijft natuurlijk wel Lask Linz waartegen je speelt (al moet je ergens beginnen).
Zorgwekkend dat Gakpo zelfs in dit B-team niet voorkomt en ook niet mocht invallen.
Gakpo speelt toch best vaak bij Liverpool?
@westend, hij heeft nog geen een keer langer dan 70 minuten gespeeld bij Liverpool dit seizoen dus rust heeft ie ook niet echt nodig
De keren dat hij basis staat wordt hij er voor de 60e minuut uitgehaald en nu al twee van de zes wedstrijden waarin hij helemaal niet speelde.
Hij heeft 4 van de 5 competitie wedstrijden in de basis gestaan en afgelopen weekend ook gescoord. Wat is daar zorgwekkend aan.
Gelijk wordt hij weer oranje ingepraat, laat het eerst maar eens zien over een lange periode.
Het was niet voor niks dat hij geen basisplaats had in München
Als we nu ineens allemaal toppers op het middenveld en in de verdediging krijgen, dan nog wat extra talent bij de keepers (en dan wel van uitzonderlijk niveau) en idem voor de aanval, dan hebben we toch best wel een puike selectie als Nederland zijnde. Het is geen Frankrijk maar het zit bomvol potentie.
Super voor Gravenberch, hoop dat die deze lijn doorzet. Gun het hem van harte en heeft echt veel potentie. Ik denk dat Klopp echt de perfecte trainer is voor hem nu die hem echt naar een hoger niveau gaat helpen.
Stiekem hoop je natuurlijk dat hij het ideale koppel kan vormen op het middenveld met Frenkie in Oranje en we een goed EK spelen komend jaar.
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.