Bayern München slacht RB Leipzig af in zeer aantrekkelijk duel

Zaterdag, 11 september 2021 om 20:30Mart van Mourik • Laatste update: 20:51

Bayern München heeft zaterdagavond een ruime overwinning geboekt op RB Leipzig. Op bezoek bij de ploeg van trainer Jesse Marsch genoot der Rekordmeister halverwege al een 0-1 voorsprong, die na de rust nog verder werd uitgebouwd: 1-4. Dankzij de zege staat Bayern na vier wedstrijden met tien punten op de tweede plek, achter VfL Wolfsburg, in de Bundesliga; RB Leipzig sprokkelde pas drie punten uit vier wedstrijden en staat voorlopig tiende.

De thuisploeg toonde zich dapper en kwam er in de openingsfase nog regelmatig uit, maar stuitte meermaals op de sterk spelende Dayot Upamecano. In de tiende speelminuut leek het echter gedaan met de ambities van RB Leipzig. Kevin Kampl hield Leon Goretzka binnen het zestienmetergebied met twee handen vast, waarna laatstgenoemde, buiten het zicht van scheidsrechter Deniz Aytekin, naar de grond ging. Na het bekijken van de videobeelden werd de overtreding van Kampl alsnog erkend. Robert Lewandowksi mocht zodoende vanaf elf meter aanleggen en maakte geen fout: 0-1.

Desalniettemin hield RB Leipzig zich lange tijd staande en onder meer via Kampl en Konrad Laimer werd men meermaals gevaarlijk, maar het bleef bij dreiging. Ook bij Bayern ontbrak het aan scherpte en fortuin voor het doel, waardoor het tot twee minuten na rust duurde voordat er opnieuw gescoord werd. Na een fraaie opmars over de linkerflank van Alphonso Davies kwam Jamal Musiala via Benjamin Pavard in balbezit. Musiala, halverwege ingevallen voor de geblesseerd geraakte Serge Gnabry, maakte er op koelbloedige wijze 0-2 van.

Twee minuten nadat een treffer van André Silva was afgekeurd wegens buitenspel, sloeg Bayern aan de overzijde opnieuw toe. Ditmaal kwam de treffer op naam van Leroy Sané, die op aangeven van Musiala voor de 0-3 zorgde. Na een klein uur spelen maakten die Roten Bullen nog wel de eretreffer. Laimer had een schitterend afstandsschot en liet doelman Manuel Neuer daarmee volkomen kansloos: 1-3. Dat leek tevens de eindstand te worden, maar diep in blessuretijd zorgde Maxim Choupo-Moting nog voor een vierde Beierse treffer: 1-4.

Het was een belangrijke zege voor Bayern, dat komende dinsdag al de Champions League-kraker tegen Barcelona te wachten staat. Ook RB Leipzig staat een zware wedstrijd te wachten. Woensdag zullen de mannen van Marsch aantreden tegen Manchester City, de verliezend finalist van afgelopen jaargang.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1Bayern München86112119
2Borussia Dortmund8602818
3Bayer Leverkusen8512916
4SC Freiburg8440616
51. FC union Berlin 8431315
6VfL Wolfsburg8413-113
71. FC Köln8332-112
8RB Leipzig8323811
9TSG Hoffenheim8323611
10Borussia Mönchengladbach8323-111
11FSV Mainz 058314010
12VfB Stuttgart8233-19
13Hertha BSC8305-119
14Eintracht Frankfurt8152-38
15VfL Bochum8215-117
16FC Augsburg8134-106
17Arminia Bielefeld8053-75
18SpVgg Greuther Fürth 8017-151



Gerelateerd

Meer sportnieuws

34 reacties (laatste reactie door die knappen)

Jamal Musiala. Wat een speler!

11 september 2021 om 20:55

Ik heb hier en daar wat van hem gehoord , ik kijk alleen niet vaak naar Bayern wedstrijden. Is deze Jamal een talent waarvan je niet eens 2 seconden nodig hebt om te realiseren dat het een grote wordt?

11 september 2021 om 21:21

Bayern heeft nu ook pareltje Lovo Zvonarek (16) opgepikt in Kroatie

11 september 2021 om 21:33

Ik hoop en verwacht dat hij dinsdag minuten gaat maken tegen Barcelona zodat iedereen kan zien wat voor een ongekend talent dit is.

11 september 2021 om 22:18

Bedoel je Musiala of Zvonarek?

11 september 2021 om 22:23

En Wirtz gaat ook nog komen.

11 september 2021 om 22:59

Doelde op Musiala Die Knappen.

12 september 2021 om 17:44

@Bayern 82Dat is pure speculatie.

12 september 2021 om 17:51

Dat vermoedde ik al Herr Obstwasser :-)Één goal en één assist in Leipzig.Griezelig goed gewoon.

11 september 2021 om 21:16

Een pareltje nietwaar? Met een handelingssnelheid en een volwassenheid die zijn leeftijd logenstraffen.

12 september 2021 om 00:49

Ik vind het ook een genot om hem in actie te zien.
Hij gooit deze wedstrijd toch binnen 10 min op slot met met een goal en een assist.

En dan lieten ze sabiter naar bayern gaan

11 september 2021 om 20:55

Leipzig had liever dit jaar 15 miljoen ipv volgend jaar niets.

11 september 2021 om 21:20

Laimer kwam op het laatste moment toch niet naar München.

Een minder Bayern dat 1-4 wint op Leipzig, maken we niet altijd mee.
Gelukkig viel de schade mee met Gnabry als enige blessuregeval. Gelukkigen kwamen er geen meer bij als men de slechte staat van het veld bekijkt.

Ik denk dat we weer een pak slaag krijgen volgende week in Camp Nou. Kijk alleen al hoeveel kwaliteit er loopt in dat team van Bayern. Maar goed, u never know!

11 september 2021 om 21:11

Dat zullen we zien. Barcelona heeft rust dit weekend wat bijzonder meevalt voor hen. Bayern speelde vandaag op hun limiet door de slechte staat van het veld en de felbevochten duels met de tegenstander

11 september 2021 om 21:18

Goretzka gaat zijn contract verlengen, dat gaat de ploeg een push geven.

11 september 2021 om 21:59

Uhm, hoe kan een contractverlenging van een speler ervoor zorgen dat heel het team gaat draaien

11 september 2021 om 22:11

Het kan een positieve boost zijn, denk ik toch. Goretzka behoort met Kimmich, Müller en Lewandowski tot de bepalende spelers. Hij gaat voor 5 jaar bijtekenen.

11 september 2021 om 22:42

Die Knappen. Bayern had natuurlijk wel het geluk dat Brian Brobbey niet meedeed bij RB. Anders had ik het nog niet geweten.

12 september 2021 om 17:47

Ik hoop dat je dit ironisch bedoeld hebt, want daarvoor is geen enkele reden. Hij zat zelfs de hele wedstijd op het harde bankje.

Het Nagelsmann effect.Werd in de pers uitgemaakt voor "Lügenbaron", nadat hij toch een speler uit Leipzig (Sabitzer) oppikte, tegen zijn belofte in spelers mee te nemen. Er werd ook gesproken met Konrad Laimer, die (nog) niet naar München komt.Bayern oppermachtig, maar dat is niks nieuws. Je mag toch van het versterkte RBL (Silva, Szoboszlai weer fit, Angelino er weer bij) meer tegenstand verwachten.

Verdiende overwinning, we zullen nog veel sterker worden onder JN! Sané toont weer eens dat hij op links top is... sterk gespeeld! Musiala echt een fenomeen. Hernandez een beest.. top!

11 september 2021 om 21:39

Wat mij opvalt aan Nagelsmann is dat er naast balbezit ook aan een counter-systeem gewerkt wordt. Dit heb ik vroeger niet zo nauwkeurig gezien

11 september 2021 om 22:14

Hernandez is helaas te vaak geblesseerd. Bayern denkt over Toni Rüdiger na.

11 september 2021 om 22:28

Nou ik hoop het niet. Je hebt met Nianzou, Sule, MBI en Chris Richards (gehuurd aan Hoffenheim) toch genoeg mogelijkheden als cv. Wat er echt bij moet is een goed rechter verdediger en verdedigende middenvelder (stand-in voor Kimmich)

12 september 2021 om 18:02

Lukas Hernandez? Süle gaat wel worden verkocht.Matthias Ginter en Toni Rüdiger zijn in de zomer transfervrij en staan op Bayerns shortlist. Kwam 2 dagen geleden nog voorbij.De backup voor Kimmich is Roca,. De transfer van Thilo Kehrer ging toch niet door.

Had iemand iets anders verwacht? Als je op 1 zomer de coach, sterverdediger en leider op het middenveld van je naaste concurrent overneemt kan je nogal moeilijk een spannende wedstrijd verwachten een maand later

12 september 2021 om 18:06

Dat is onzin. Bayern wil graag de beste BL spelers in haar ploeg opnemen, ongeacht waar ze vandaan komen.Zie bjjv. Jan Schlaudraff, Nils Petersen, Alexander Baumjohann en Jan Kirchhoff, Jan Fiete Arp en Co. in het verleden. Die kwamen niet van de directe concurrentie.

12 september 2021 om 18:59

Dus wat is onzin? Dat Bayern de trainer, beste verdediger en leider op het middenveld van hun naaste concurrent heeft overgenomen? Of dat we dan geen spannende wedstrijd mogen verwachten?

14 september 2021 om 14:18

Bayern haalt niet alleen de beste spelers bij de concurrentie weg.
Dortmund doet het ook (hummels, Brandt, Hazard, Reus, Kober om er een paar te noemen). RBL haalt ook Silva weg bij Frankfurt, Leverkusen haalt Schick weg bij Leipzig (was een huurdeal). Het gebeurt bij alle clubs.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Bayern München

Stand
Selectie
Actuele wedstrijden
 TeamPnt+/-
Voor de complete stand: 1. Bundesliga
SpelersPositieW
R. LewandowskiAanvaller89
T. MüllerAanvaller83
L. SanéAanvaller82
C. FrüchtlKeeper00
M. NeuerKeeper80
S. UlreichKeeper00
A. DaviesVerdediger80
Voor de complete selectie: Clubpagina Bayern München.

34 fans
Aanvaller, 25 jaar

In de wandelgangen

Zaterdag 16 oktober
Fiorentina wil in januari een poging wagen om Andrea Belotti in huis te halen. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren