Van Bommel en scorende Weghorst verliezen koppositie door goal Lammers

Zondag, 19 september 2021 om 21:33Mart van Mourik • Laatste update: 21:37

VfL Wolfsburg is de koppositie in de Bundesliga kwijtgeraakt. Op eigen veld nam de ploeg van trainer Mark van Bommel het zondagavond op tegen Eintracht Frankfurt, dat mede dankzij een doelpunt van Sam Lammers een punt uit het vuur sleepte: 1-1. Wout Weghorst verzorgde de doelpuntenproductie van Wolfsburg, dat door de puntendeling Bayern München nu op basis van doelsaldo (+5 om +16) voorrang moet verlenen op de ranglijst.

De eerste grote kans van de wedstrijd werd na zestien speelminuten genoteerd door die Wölfe. Na een voorzet vanaf de rechterkant kon Weghorst de openingstreffer verzorgen vanuit het vijfmetergebied, maar zijn kopbal raakte de lat. Tien minuten later liet Eintracht zich voor het eerst zien via Lammers. De Nederlandse spits kreeg zijn hoofd tegen een voorzet van Filip Kostic; hij zag zijn inzet echter gepareerd worden door doelman Koen Casteels. In 38ste speelminuut zorgde de tandem Kostic-Lammers alsnog voor de openingstreffer.

De voormalig aanvaller van FC Groningen bezorgde een harde en lage voorzet bij Lammers, die ruimte had gecreëerd ter hoogte van de penaltystip en met links onberispelijk binnenschoot: 0-1. Voor rust was Wolfsburg al de bovenliggende partij, en na de hervatting draaide de ploeg van Van Bommel de duimschroeven nog verder aan. Ook in het tweede bedrijf was de eerste grote kans voor Weghorst. Ditmaal kwam hij binnen de zestien in balbezit na voorzet op maat van Dodi Lukebakio, maar wederom had de spits het vizier niet op scherp staan: volley over.

Driemaal is scheepsrecht wist Weghorst, die twintig minuten voor het eindsignaal toch nog tot scoren kwam. Na een fraaie aanval zag Luca Waldschmidt zijn inzet gepareerd worden door doelman Kevin Trapp, die de bal echter niet goed genoeg verwerkte. De bal belandde bij de tweede paal voor de voeten van Weghorst, wiens schot van dichtbij onhoudbaar bleek voor de sluitpost van Eintracht: 1-1. Diep in blessuretijd hoopte de spits van Wolfsburg nogmaals te scoren; ditmaal werd zijn treffer echter afgekeurd wegens buitenspel.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1Bayern München86112119
2Borussia Dortmund8602818
3Bayer Leverkusen8512916
4SC Freiburg8440616
51. FC union Berlin 8431315
6VfL Wolfsburg8413-113
71. FC Köln8332-112
8RB Leipzig8323811
9TSG Hoffenheim8323611
10Borussia Mönchengladbach8323-111
11FSV Mainz 058314010
12VfB Stuttgart8233-19
13Hertha BSC8305-119
14Eintracht Frankfurt8152-38
15VfL Bochum8215-117
16FC Augsburg8134-106
17Arminia Bielefeld8053-75
18SpVgg Greuther Fürth 8017-151



Gerelateerd

Meer sportnieuws

19 reacties (laatste reactie door derfrankfurter)

Zal wat zijn dat Lammers in het illuster rijtje spitsen komt die een succes waren in Frankfurt: Jovic, Haller, Silva, en Rebic. Hij heeft nu een streepje voor, want zijn concurrenten hadden nog niet gescoord: Ache, Borre (werd gezien als de nieuwe man die de spitsenpositie ging claimen na Andre Silva) en Paciencia (word al als overbodig gezien).

19 september 2021 om 22:24

Lammers zou het best goed kunnen doen daar. Tweebenig en technisch goed onderlegd. Speelde bij Atalanta weinig omdat ie daar zonder status binnen kwam en ze al 4 spitsen hadden of zo. De concurrentie deed het ook prima, dus dan speel je niet. Toen ie daar in het begin wel speelde scoorde hij snel twee mooie goals. Prima spits hoor.

20 september 2021 om 12:26

@buitenspelgoal - Was ook meer een spits voor op de lange termijn, want Muriel en Zapata zijn al 30, waarbij Ilicic al 33 is. Volgens mij had Atalanta ook verwacht dat er een kans aanwezig zal zijn dat Zapata naar de PL vertrok of Inter, maar uiteindelijk bleef hij in Bergamo. Dan kun je Lammers geen garantie geven dat hij speelminuten zal maken. Atalanta heeft echter geen koopoptie afgesloten met Frankfurt, wat betekent dat ze in Bergamo nog steeds veel potentie in hem zien.

20 september 2021 om 00:29

Ja Borré valt mee echt tegen. Paciencia kunnen ze beter deze winter proberen te verkopen, dan krijgen ze er misschien nog wat voor. Ache, oud Sparta, krijgt het ook niet l nog niet echt voor elkaar daar. Als Lammers zo doorgaat, dan kan het nog een mooi jaar worden in Duitsland.

20 september 2021 om 12:30

@bundesligafan - Valt me ook tegen van Borre inderdaad. Misschien even wennen in een heel ander klimaat en omgeving, want hij kan volgens mij geen woord Engels. Want hij heeft alleen in Spaans talige landen gespeeld: Colombia, Argentinie en Spanje. Maar bij River Plate scoorde hij wel veel. Gelukkig is de risico laag, want hij is transfervrij overgekomen. Ache is denk ik ook meer voor de lange termijn gehaald. Alleen blijft die overstap van Sparta naar Eintracht enorm, en heeft hij wel de nodige concurrentie.

20 september 2021 om 14:09

Andre Silva werd topscorer in Frankfurt door het perfecte aangeven van Kostic.In Leipzig loopt het nu minder voor Silva. Ook Lammers gaat profiteren van Kostic.Zelfde verhaal als toen met KJ Huntelaar bij Schalke, die in Christian Fuchs een perfecte aangever had. Hij werd BL topscorer.

20 september 2021 om 14:34

Tuurlijk, Kostic is een van de beste vleugelflitsers/wingbacks van de Bundesliga. Zijn assist rate is echt over the moon. Kamada speelde ook een grote rol als aangever voor Silva. Aan de andere kant, je moet er wel even staan als je de ballen krijgt. Zie een Werner. Die krijgt zoveel aanvoer en mist nog steeds. Vond de rol van Fuchs voor Huntelaar wel iets kleiner ten opzichte van die van Kostic. Fuchs heeft een goeie voorzet in de benen, maar Huntelaar maakte echt spitsengoals (of frommel goals) als je zijn goals weer terugzag toen hij topscorer werd van de Bundesliga. Daarnaast werkte die partnership met Raul heel goed. Blijf het nog steeds apart vinden dat Kostic overigens niet die stap hogerop heeft gemaakt. Want kwalitatief gezien kan hij echt een stap hogerop.

20 september 2021 om 16:59

Christian Fuchs was niet minder dan Kostic, echt niet. Speelde ook in het "Sprookje van Leicester" een belangrijke rol.

Een gelijkspel tegen Frankfurt is zeker niet verkeerd. Zeker niet als je ook nog eens achterstond. Van Bommel doet het momenteel fantastisch. We mogen natuurlijk ook niet teveel verwachten, maar als hij met Wolfsburg zich voor de CL weet te plaatsen, dan heeft hij het fantastisch gedaan. Natuurlijk Heeft MvB ook wel mazzel dat Gladbach en Leipzig zo dramatisch aan het seizoen zijn gestart. Daar staat dan wel weer tegenover dat Leverkusen momenteel ook fantastisch bezig is.

20 september 2021 om 11:11

Bij PSV begon hij ook fantastisch natuurlijk, de vraag is hoe hij het doet als het allemaal even tegenzit.

Dit is toch alweer als je de Europa League er ook nog eens bijneemt het 5e gelijkspel en met het dramatisch spel in de beker heb je nog steeds geen wedstrijd gewonnen. Het niveau wat er op de mat wordt gelegd kan mij eigenlijk nog steeds niet echt bekoren. Ik ben bang dat als het zo doorgaat het nog een heel lang seizoen kan gaan worden. Er zijn wel lichtpuntjes zoals dat Lammers het doel eindelijk weet te vinden, want met Borre was het eigenlijk helemaal niet veel soeps. Het niveau moet echter wel flink omhoog wil je eindelijk wedstrijden gaan winnen.

20 september 2021 om 00:34

Is toch wel bijzonder dat je zonder André Silva (en oké, een nieuwe trainer), toch het blijkbaar weet te presteren zo weet te presteren en het begin van het seizoen. Het team is nagenoeg onveranderd gebleven, behalve scorend vermogen dus voorin. Had zeker van Glasner wel een betere start verwacht.

20 september 2021 om 08:24

Zitten natuurlijk wel een tweetal ongelukkige gelijke spelen bij. Maar ten opzichte van vorig seizoen is het spel inderdaad matig. Ook tegen Wolfsburg oogde het onrustig en wordt er te snel de lange bal gespeeld. Er komen nu wel twee potjes aan tegen tegenstanders die Eintracht denk ik goed liggen, Köln en Antwerp. Dat zijn ploegen die het initiatief meer aan Eintracht zullen laten. Maar wel al een cruciale periode voor het verdere verloop van het seizoen.

20 september 2021 om 14:23

@BundesligafanEintracht Frankfurt heeft met het vertrek van Andre Silva 28 doelpunten ingeleverd. Dat vang je niet zo maar op.Je ziet dat Kostic Lammers al weet te vinden, dat moet nog verder groeien.Ook Jens Petter Hauge en Jakic gaan Frankfurt beter maken, het heeft tijd nodig. SGE mist Sebastian Rode, de chef op het middenveld.Met Oliver Glasner heeft SGE een prima trainer binnengehaald. Een structuurtrainer met visie, dat heeft hij in Wolfsburg laten zien. Hij botste met Jörg Schmadtke, daarom is hij nu in Frankfurt. Mark van Bommel profiteert hiervan en kan het gaan uitbouwen.Komt goed in Frankfurt.

20 september 2021 om 19:17

Ze hebben zeker wel veel talent en zeker van Hauge heb ik al het nodige gezien wat mij eingsinds optimistisch kan stellen, maar het beleid van Eintracht heeft twee kanten. Met vertrek van Bobic als technisch directeur is er natuurlijk wel het 1 en ander veranderd.er zitten wel een paar in potentie goede aankopen tussen, maar het vlamt allemaal nog niet en ik heb ook nog niet de echte ziel en visie van Glasner in het elftal terug kunnen zien. Nou ben ik als Eintract de afgelopen jaren dan ook misschien wel veel te veel verwend. Toch wil ik natuurlijk dat stapje extra waarbij het met name bij omschakeling, pressie en precisie allemaal net wat beter gaat vallen.

Ik snap niet dat Weghorst nog bij Wolfsburg speelt, gaat ook dit seizoen gewoon weer richting de 20 goals erinprikken hoor, en assists zijn ook altijd erg netjes. Richting de 8 of 9 dacht ik..

Ik snap Inter dan ook niet, verkoop je Lukaku haal je Dzeko als je dan zo graag een sterke spits wilt haal dan Weghorst denk ik dan. Die is jonger en peert ze er toch wel in voor je. En kan me niet voorstellen dan Weghorst o zo duur is wel?

20 september 2021 om 01:32

Wel duurder dan een transfervrije Dzeko.

20 september 2021 om 02:18

Ongetwijfeld, was Dzeko niet overigens 1.5 miljoen? Ma goed, maakt voor de rest niet uit, ze hebben voldoende geld ontvangen aan Lukaku en Hakimi dan kan je wel 15 miljoen betalen voor een Weghorst? Ik denk overigens dat die echt perfect had gepast bij Inter..

Wout Weghorst had deze wedstrijd moeten/kunnen beslissen. Twee enorme kansen laten liggen.
Sam Lammers is prima gestart in Frankfurt.
Hij scoorde tegen Fenerbache in de EL en nu weer tegen Wolfsburg. Gaat een goed koppeltje worden met Filip Kostic, de perfecte aangever.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

VfL Wolfsburg

Stand
Selectie
Actuele wedstrijden
 TeamPnt+/-
Voor de complete stand: 1. Bundesliga
SpelersPositieW
M. WidellAanvaller
W. WeghorstAanvaller83
K. CasteelsKeeper80
L. NmechaAanvaller72
D. LukébakioAanvaller50
R. BakuVerdediger82
Voor de complete selectie: Clubpagina VfL Wolfsburg.

271 fans
Coach, 44 jaar
SeizoenClub
2018-2019 PSV
2017-2018 PSV U19
2012-2013 PSV
2011-2012 AC Milan
Laatste voetbalnieuws

Wout Weghorst heeft corona en mist Champions League-duel

Wout Weghorst is besmet met het coronavirus en moet in quarantaine, zo meldt zijn werkgever VfL Wolfsburg. De spits van de Bundesliga-club mist daardoor de Champions League-wedstrijd tegen Red Bull Salzburg...Lees verder

In de wandelgangen

Dinsdag 19 oktober
Manchester City verlangt een bedrag van tachtig miljoen euro voor Raheem Sterling. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren