Khalid BoulahrouzImago

Khalid Boulahrouz verschijnt in Ziggo-studio plots met bijzonder attribuut op hoofd: 'Een ode aan...'

Jan Hoeksema11 mei 2025, 09:24
Laatst bijgewerkt: 11 mei 2025, 09:55
Advertentie
Advertentie

Door een 1-1 gelijkspel tussen Benfica en Sporting Portugal zaterdagavond blijft de Portugese titelstrijd tot de laatste speelronde ultiem spannend. Namens Ziggo Sport verzorgde Khalid Boulahrouz de analyse van het topduel en de oud-verdediger bracht ‘een kleine ode’ aan een Nederlandse invaller.

Als koploper kwam het bezoekende Sporting al heel snel op voorsprong dankzij Francisco Trincão. Na ruim een uur spelen maakte Kerem Aktürkoğlu gelijk, op aangeven van Vangelis Pavilidis, die zichzelf geweldig vrij speelde.

Jeremiah St. Juste kent, mede door blessures, niet het gelukkigste seizoen uit zijn carrière en moest het in de topper doen met een invalbeurt van acht minuten plus blessuretijd. Desalniettemin lichtte Boulahrouz de Groninger na afloop uit.

“Ik vond St. Juste goed. We doen een kleine ode aan zijn invalbeurt, hij zag er scherp uit. Viel ook goed in, paar goede intercepties en tackles. Schakelde zichzelf één keer in in de overdrive”, analyseerde de voormalig mannetjesputter van onder meer Chelsea, Sevilla en Sporting.

Gek genoeg droeg Boulahrouz een witte band om zijn hoofd. Hij verwees daarmee naar de bandana waarmee St. Juste inviel.

“Het zag er goed uit, hij viel goed in. Dus ook vandaar deze mooie band, die had hij ook op, zag ik”, legde een lachende Boulahrouz uit. “Zag er heel scherp uit, beetje ninja-achtig.”

De titelstrijd in de Liga Portugal Betclic wordt volgende week beslist. Sporting en Benfica hebben allebei 79 punten, maar de groen-witten genieten dankzij de thuiszege op Benfica eerder dit seizoen het betere onderling resultaat. Sporting ontvangt in de laatste speelronde Vitória SC in eigen huis, Benfica gaat op bezoek bij SC Braga.