Beste bezoeker, je bent op een artikel over wedden terechtgekomen, maar je bent niet oud genoeg om deze content te lezen.

Beste bezoeker, je bent op een artikel over wedden terechtgekomen, maar je hebt eerder aangegeven deze content niet te willen zien.

Om content over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten tot welke leeftijdsgroep u behoort.

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risicos van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.
 

Ronaldo, Modric en Lewandowski niet op shortlist FIFA Best Men's Player-award

Donderdag, 14 september 2023 om 22:58Sam Vreeswijk • Laatste update: 07:05

De FIFA heeft de twaalf spelers bekendgemaakt die kans maken om The Best Men’s Player-award te winnen. Zes van de twaalf genomineerden zijn spelers die vorig seizoen voor Manchester City speelden, dat toen de treble won. Ondertussen is Sarina Wiegman genomineerd in de categorie The Best FIFA Women’s Coach. Vanaf donderdag kunnen mensen hun stem online uitbrengen.

De FIFA-awards worden sinds 2016 uitgereikt, nadat ze werden losgekoppeld van de Ballon d’Or. Cristiano Ronaldo, Lionel Messi en Robert Lewandowski wonnen de prijs tot dusver elk twee keer, terwijl Luka Modric in 2018 met de award naar huis ging. Ronaldo, Lewandowski en Modric ontbreken deze keer op de lijst van de twaalf kanshebbers, terwijl Messi nog wel altijd mag hopen.

Behalve Messi maken ook Julián Álvarez, Kevin De Bruyne, Ilkay Gündogan, Erling Braut Haaland, Rodri, Bernardo Silva, Marcelo Brozovic, Khvicha Kvaratskhelia, Kylian Mbappé, Victor Osimhen en Declan Rice kans om de prijs te winnen. Bij het samenstellen van deze shortlist is gekeken naar de periode van 19 december 2022 tot en met 20 augustus 2023.

Ook wordt er een beste doelman gekozen. Die prijs wordt dit jaar gewonnen door Yassine Bounou, Thibaut Courtois, Ederson, André Onana of Marc-André ter Stegen. De prijs voor beste trainer gaat naar Pep Guardiola, Simone Inzaghi, Ange Postecoglou, Luciano Spalletti of Xavi. Geen van deze coaches wist de award eerder te winnen.

Sarina Wiegman
Ondertussen is er ook bij de vrouwen niemand uit Nederland genomineerd voor de prijs van beste speelster. Toch is er wel één Nederlandse die kans maakt om een award te winnen: Sarina Wiegman behoort tot de vijf kanshebbers voor The Best FIFA Women’s Coach. Dit is alweer haar zevende nominatie. Wiegman, momenteel bondscoach van de Engelse vrouwen, ging er al driemaal met de winst vandoor.



Gerelateerd

Meer sportnieuws

121 reacties (laatste reactie door rm1335)

Messi, Mbappe haaland. Ook meest logische keuze toch?

14 september 2023 om 23:17

Finale WK was op 18 december. Als daadwerkelijk wordt gekeken van 19 december tot 20 augustus (zoals in de tekst vermeld is) dan hoort Messi sowieso niet te winnen boven een van de Man City spelers.

14 september 2023 om 23:26

Hoort dan inderdaad niet, maar gebeurt waarschijnlijk toch wel

14 september 2023 om 23:32

@bas De Jong

Heb dat niet eens gelezen, dan hoort Messi hem natuurlijk niet te krijgen, en dit zal dan ook niet gebeuren, zou wel heel gek zijn mocht hij hem winnen op basis van dat stukje van het jaar, wel bizar dat het zo'n korte periode is en dat ze het WK hier niet bij betrekken, maar ik denk dat Haaland deze prijs wint dan met 3 vingers in de neus (of een van zijn teamgenoten) en dat Messi de Gouden Bal wint, want laten we eerlijk zijn het ligt er wel heel dik bovenop hoe ze het nu doen, extra niet het WK erbij pakken is wel echt gratis individuele prijzen geven aan de winnaars van de CL en competitie (in dit geval ook City).

14 september 2023 om 23:59

Wat is dat nou weer voor een debiel iets. Normaal gaat het over een heel seizoen of heel kalenderjaar, maar nu laten ze heel selectief een seizoenshelft weg?

15 september 2023 om 00:27

Trek je het WK erbij dan had Mbappe er meer recht op. Die was beter dan Messi op het WK en ook beter in de finale. Enige verschil was dat Messi won na pingels.

15 september 2023 om 00:32

Mbappe was totaal niet beter dan Messi tijdens het WK en al helemaal niet in de finale. Geen van de goals of assists van Mbappe kwamen in de buurt van de goal tegen Mexico op dat moment, de assist tegen Nederland, een buitenaardse pass of de assist tegen Kroatië na een geweldige solo tegen de beste verdediger van het toernooi. Mbappe was 80 minutenlang verstoppertje aan het spelen in de finale en had daarna een geniaal half uur.

15 september 2023 om 00:34

@azalkmaar2

Mbappe was helemaal niet beter op het WK dan Messi, laat je niet verblinden door zijn 3 goals in de WK finale, vond hem goed tegen Polen maar tegen zowel Marokko als Engeland was die toch vrij onzichtbaar, Beter in de finale??? Man Man Man de man zat 80 minuten in de broekzak van Romero en Otamendi en door Otamendi en 2 pingels zat hij er goed in de laatste 40+ minuten van die finale, maar Messi was toch bij alle 3 de goals betrokken, scoort er zelf 2 en was in de aanval betrokken bij de 2-0 van Di Maria, had nog een schot op einde van reguliere speeltijd, en was in de verlenging ook betreokken bij de kans van lautaro die tegen de tegenstander aan schoot, en ook in dat aller laatste moment, Mbappe was ook goed in de verlening net als Messi al was Messi met een 9.2 rating gewoon beter, je moet die haat bril eens afzetten of de wedstrijd nog een keer terug kijken.

15 september 2023 om 00:42

Eric, ben jij de persoonlijke woordvoerder van Messi ofzo? Je obsessie kent echt geen grenzen. Messi hoort niet eens in de top 3, leuk hoor wat pingels op het WK en 245 g/a in een farmers league tegen FC Crossaint etc. Maar Haaland flikt het in de zwaarste competitie ter wereld. Verschilletje hoor. Zet je belachelijk roze Messi bril eens af joh, nauwelijks serieus te nemen dit.

15 september 2023 om 00:49

Stoofpeertje

Roze bril? Je bedoeld dat ik reageer op iemand anders, en dit ging niet over deze prijs, dit ging over het feit dat hij zei dat Mbappe veel beter was voor PSG en ook in de WK finale, daar reageer ik op. Dat jij vervolgens allemaal dit tot je neemt en tot de conclusie komt dat Messi niet in de top 3 behoort dat Klopt, vervolgens roep je iets over pingelen op het Wk, maar ik weet 100% zeker dat je de tekst niet hebt gelezen want dan was je er achter gekomen dat deze prijs gaat over alles wat er gebeurd is na het WK, als je die haat bril naar mij toe af zou doen, zou je weten en kunnen lezen in andere reacties op dit topic dat ik vindt dat Messi de prijs helemaal niet verdiend.

Doe jij die zwarte bril eens af die je op hebt want je ziet zwart voor je ogen zodra ik iets over Messi zeg, terwijl je de context niet eens weet of wilt weten.

15 september 2023 om 00:53

"want je ziet zwart voor je ogen zodra ik iets over Messi zeg" Lol, dit is letterlijk de eerste keer dat ik reageer op je hilarische Messi propaganda en tevens de eerste keer dat ik reageer op jou, dus doen alsof ik steevast op jou of mbt je idool Messi reageer is evident onjuist. Net zoals zo ongeveer alles wat je hierboven plemt. Messi is letterlijk niet eens top 5 dit jaar, gewoon echt niet.

15 september 2023 om 01:02

@stoofpeer

Je bedoeld niet in de top 5 van deze prijs neem ik aan?

15 september 2023 om 01:19

De wedstrijd was laat in de middag, dus was het in een groot deel van de wereld al velen uren later en dus 19 december. De FIFA gaat de WK-finale zeker mee kunnen nemen en ik denk dat Messi daarom een hele grote kans maakt. Maar de terechte winnaar zou Haaland zijn, als je naar de gehele periode na de WK-finale kijkt.

15 september 2023 om 02:17

Ja hij heeft al Fifa best 2022 gewonnen voor zijn wk prestatie

15 september 2023 om 03:36

Mbappe is al sinds zijn 18de de beste die er rondloopt. Heel onbegrijpelijk dat hij hem nog steeds niet heeft gewonnen. Elke WK meest dominante voetballer.

15 september 2023 om 06:29

Ze hebben the fifa best 22(winst Messi) een half jaar verlengd omdat het WK niet in de zomer maar in de winter werd gespeeld.Waardoor nu the fifa best 23 maar over een half jaar gaat.The fifa best 24 zal terug over een seizoen gaan vanaf september 23 tot augustus 24 inclusief eindtoernooi met het EK en de Copa in juli.Het is een beetje verwarrend geworden puur door het winter WK.

15 september 2023 om 06:38

Normaal is de periode van september tot augustus inclusief eindtoernooi.Maar omdat het WK van 22 bij de fifa best 22 hoort en dit keer pas in december werd gespeeld hadden ze de award van 22 met 4 maanden verlengd.Daarom is the fifa best 23 nu over een kortere periode net na het WK.The fifa best 24 zal gewoon terug van september tot augustus gaan inclusief EK en Copa die in juli worden afgewerkt.

15 september 2023 om 07:13

Het gaat gewoon over een heel seizoen hoor. De kans dat Messi wint is dus gewoon groot. Terechte winnaar dan ook. Al is Haaland dat dan ook

15 september 2023 om 14:01

Haha welke WK’s heb je gekeken dan? Meest dominante voetballer. Daarom de helft van de wedstrijden onzichtbaar? 😂 Mbappe was niet eens de beste speler van zijn eigen land

14 september 2023 om 23:33

Haaland was natuurlijk veel belangrijker voor City dan Mbappe of Messi dit was voor PSG.

15 september 2023 om 06:55

Ach deze hele prijs slaat nergens op, het is nooit een keeper en volgens mij in de historie van deze prijs hebben er maar 1 of 2 verdedigers deze prijs ooit gewonnen.

Het is altijd de veel scorende spits of de assist koning op het middenveld.

Dat zijn ook de bekende jongens bij het publiek. Aangezien niemand zich nog die geweldige tackles herinnerd van Maldini of de werklust van Jaap Stam bijvoorbeeld.

Deze prijs is gewoon hetzelfde als alle andere prijzen in de voetbal wereld, wie ken je. Want wie stemt er nu op Kvaratskhelia of Brozovic in vergelijking als er een naam Messi of Haaland naast staat?

De naam Messi is geen spelers naam meer, net zoals Ronaldo of Mbappe, dat zijn merknamen geworden. Beetje hetzelfde als dat we Ferrari de beste auto's vinden maar hebben er nog nooit in gereden.

gewoon trieste schijnvertoning dit, extra veertjes voor de pauw.

Edit: Vind deze prijs ook een belediging voor alle prof voetballers die het hele jaar hard werken om iets te bereiken, ongeacht je niveau.

Elke andere winnaar dan Haaland zou belachelijk zijn.

15 september 2023 om 00:06

Deze en de Ballon D'or zijn zeker voor Haaland.

15 september 2023 om 00:37

Monstermash

De Ballon Dor is een hele andere prijs dan deze prijs, als je kijkt in de text staat er vanaf 19 December 2022 tot ergens in Augustus van 2023 daarover gaat deze prijs, waarom ze die datums zo hebben gedaan is mij een raadsel, het WK telt blijkbaar niet mee bij de Fifa, denk dat de Ronaldo trollen hun werk hebben gedaan bij de FIFA en ze wilden zich natuurlijk niet laten overkomen alsof alles doorgestoken kaart was voor Messi

Nee zonder gekheid maar Messi maakt natuurlijk net zoveel kans op de gouden bal dan Haaland dat doet.

15 september 2023 om 07:08

Heeft Haaland ook niet zitten te 'choken' in alle halve finales of finales in het afgelopen seizoen? Als Messi dat deed zeiden mensen hier dat hij werd gedragen naar die prijzen. 9 halve finales of finales zeer matig zonder een goal of assist. De Fifa Best Men gaat hij trouwens gewoon winnen, sinds het WK niet telt, maar Messi zie ik zo de Ballon D'or winnen, wegens het WK dat zwaar telt. Daar kan geen champions league aan tippen. En ik snap wel dat iemands voetballende kwaliteiten volstrekt irrelevant zijn, als ze wel relevant waren geweest had Messi hem de afgelopen 15 jaar wel gepakt.

15 september 2023 om 10:05

Huh @ericvanloo je lijkt enigszins genuanceerd te kijken naar de FIFA Best 23, maar ik volg je niet in je bericht over dat Haaland de bal maar 47 keer heeft geraakt. Dat is echt zo een domme opmerking. Je benoemd eerst zijn prestatie en vervolgens haal je er een moment bij waarin Haaland minder goed is OM NOTA BENE Messi te verheffen: want ja als je maar 47x de bal raakt dan komt messi echt wel in de buurt. Heel vreemd.

15 september 2023 om 13:50

"choken" terwijl wel half Real Madrid aan hem dekken was, maar oke dat is makkelijker dan 5 pingels erin schieten en dan je goalkeeper die alles tegenhoud die geen krediet krijgt voor het WK.

15 september 2023 om 14:24

Half real hem aan dekken? Haaland zat gewoon in de broekzak van Rudiger. Wel je bij de feiten houden hè. En waren 4 penalty’s aangezien er een gemist is. En dan nog 3 goals in open play en 3 assists. 10g/a in 7 wk wedstrijden. Als dat zo makkelijk is waarom gebeurt het dan nooit?

15 september 2023 om 14:30

En als je toch zo gaat praten. Waarom krijgt Rodri geen krediet voor de CL winst? Of Gündogan voor de Fa cup winst? Of KDB? Haaland was onzichtbaar in de halve finales en finales in elke competitie van zijn club. Benoem dat ook dan.

16 september 2023 om 13:11

Sonny je praat zo veel kak. Ongelofelijk. Wegwezen jochie.

15 september 2023 om 00:43

Ik had m aan Rodri gegeven. Haaland is er niet in de topwedstrijden, Rodri heeft de CL finale beslist

15 september 2023 om 01:58

Maar je weet toch ook dat dit soort dingen populariteitsprijzen zijn en niets te maken hebben met wie de beste voetballer is toch?

15 september 2023 om 07:36

Nou ja Haaland is ook niet de beste voetballer maar wel de allerbeste afmaker in de sterkste competitie.

15 september 2023 om 11:28



En Messi is de beste speler en won de grootste prijs die je kan winnen in het voetbal (ja het WK staat hoger aangeschreven dan de CL ondanks het niveau van de CL hoger is). En in diezelfde CL was Haaland onzichtbaar in de halve finale en finale.

Leuke kreet dat het belachelijk zou zijn, waarschijnlijk omdat je weet dat Messi hem kan gaan winnen en dan heb je dit van te voren al geroepen. Maar belachelijk is het totaal niet. Het zou gewoon ee terechte winnaar zijn. Maar het is goed als je je mentaal al erop voorbereid, scheelt je een hoop frustraties. Hopelijk heb je het tegen die tijd al eventueel verwerkt.

15 september 2023 om 19:15

Ik bedoel, JK, Messi en Ronaldo hebben dit soort prijzen ook vaak genoeg gewonnen terwijl ze bij lange na niet de beste waren. De gouden bal en de fifa award zijn aanfluitingen die echte prestaties van winnaars als een Benzema en een Modric besmeuren en ook die van een Messi of een Ronaldo wanneer ze hem wel verdienden. Er blijft een onaangenaam luchtje aan hangen.

15 september 2023 om 15:44

JK-Ajax

Ik ben met je eens maar Messi gaat het weer krijgen terwijl Haaland het verdient.

Goeie spelers moge de beste winnen .
Welke Nederlander gaat in de toekomst de balon winnen ?of welke Nederlander zie je in de top 12 in de toekomst 🤔

14 september 2023 om 23:58

Frenkie

15 september 2023 om 00:00

Frenkie de Jong, niet Frenkie Veerman, alhoewel ik allebei nu niet uit kan sluiten!

Aangezien het om periode tussen 19 december tot 20 augustus gaat, zal het wel worden: Haaland, Courtois en Guardiola.

Ja mbappe of haaland zullen hem wel krijgen. Kvara en Osimhen waren ook goed dit jaar maar ik denk dat dat napoli niet meer zal gebeuren aangezien de trainer weg is.

Mbappe, Messi of de Bruijne lijkt me logisch. Wel een zwakke lijst dit jaar. Op elke speler is wat aan te merken.

Haaland is laatst UEFA Player of the Year geworden met flink aardig wat punten boven De Bruyne en Messi. Dat zou een goed voorteken voor hem kunnen zijn. Ik verwacht wel dat deze Fifa OF de Ballon d'or naar Messi zal gaan.

Weer zo'n rare lijst, echt te belachelijk voor woorden! Geen Vini? Lol. Of Rice? Uhm want ze wonnen een Conf.league? Owkee hoezo niemand van Sevilla dan die de EL won! Of hoezo geen Kane! Echt zulke lompe lijstjes.

15 september 2023 om 00:28

De trainers lijsten al gezin? Xavi en Postecoglu staan er op? Hahaha

15 september 2023 om 00:36

Rice is inderdaad belachelijk, misschien hebben ze stiekem dit seizoen ook nog mee geteld😉 ook Brozovic hoort er niet bij. Was een stuk minder dan vorig jaar. Voor de rest kan ik best leven met lijst ondanks er wat namen missen

15 september 2023 om 00:40

Zo bijzonder heeft Vini toch ook weer niet gepresteerd? Al hoort Rice er inderdaad ook niet op.

15 september 2023 om 00:47

Eerder Salah met z'n bijna 50 g/a, in een slecht draaiend team in de zwaarste competitie ter wereld, dan Vini imo. Absurd dat niemand hem überhaupt ook maar 1 keer benoemd.

15 september 2023 om 00:51

Oh ja Salah kan er ook bij gezien zijn individuele stats. Maar ipv Vini? No way, Vini was enorm goed, ook in de CL tm halve finales. Knikkerde LFC notabene eruit. Heeft ook bijna 50 g/a. Op het WK prima. En won nog iig 3 titels. Dus ja.

15 september 2023 om 00:56

Je gaat toch niet serieus de Super Cup, Wereldbeker voor clubteams en de nationale beker aandragen als argument voor een nominatie?

15 september 2023 om 00:59

Ik snap je RM bril, maar Salah heeft gewoon 10 g/a in de CL hoor, terwijl vini haalt die cijfers in een goed draaiend team met 60% van de wedstrijden superspits Benzema naast zich, terwijl Salah het flikte in chaotisch en ronduit rampzalig hoopje Liverpool, met notabene knakkers als Gakpo, Nunez, Milner en Henderson naast zich. Gakpo of Benzema naast je, aardig verschil als je het mij vraagt. Respect voor Vinicius hoor, maar Salah z'n prestaties waren mijn inziens toch echt indrukwekkender.

15 september 2023 om 01:41

Superspits Benzema?
Benzema was dramatisch afgelopen jaar. En mistte heeel veel wedstrijden wegens blessure. Vini was gewoon enorm! Check zijn CL stats maar. Enige speler die voldoende scoorde in 2 wedstrijden tegen City (op Courtois na) en was ook belangrijk in alle andere CL wedstrijden (letterlijk), met goals en assists en dribbles. Niets voor niets opgenomen in het team van het jaar van de CL. Ook nog top 10 voor balon d’or (als ik de grote football accounts moet geloven). Nee die had gewoon erbij gemoeten.

15 september 2023 om 02:10

Wauw, een Real Madrid "fan" die doodleuk Real legende Benzema bagatelliseert en dan uitgerekend vinicius over zijn rug ophemelt. Dat is wel héél schaamteloos hoor. Bijna 40 g/a in 43 wedstrijden wegzetten als "dramatisch" maakt het moeilijk om je überhaupt serieus te nemen. Heb zowel Vinicius als Benzema zien spelen en vini was eerste seizoenshelft vaak echt weer ouderwets rampzalig, klungelig balverlies, mislukte dribbels en grote kansen missen, net zoals zijn eerste paar seizoenen. Grote voetbal accounts zeggen me vrij weinig, Braziliaanse spelers worden sowieso disproportioneel gehypt. Nee, liever Salah of Benzema in m'n team als Vinicius. Maar goed, een kersverse ballon d'or winnaar is blijkbaar allesbehalve een superspits, aldus een Madrid "fan", ofzo. "Salah was gewoon enorm check zijn CL stats maar bhoe!" 😠😡

15 september 2023 om 02:21

Gaat over periode na de WK.

15 september 2023 om 02:30

Je hebt gelijk blink, Benz was veel geblesseerd en hopeloos uit vorm in de periode waar dit over gaat. Als men niet ziet dat Vini gewoon erbij hoort dan weet je gelijk ook dat dit weer een flutprijs is van de popiejopies.

15 september 2023 om 07:15

@lfc11 Kun je lezen? Het ging om de battle Salah v Vini. En Vini heeft nog iig iets gewonnen, wat heeft Salah gewonnen?

En uiteindelijk titels zijn titels. Hoezo zit een Rice hier wel bij? Je gaat me niet vertellen dat hij een beter seizoen had dan een Vini. En als je zegt oh ja Conf.league gewonnen, owkee waarom zit er niemand van Sevilla bij dan, die de EL won!?

Kom nou, Liverpool fans even calma hoor.

15 september 2023 om 08:03

Vini hoort duidelijk in dit lijstje hoor, net als Salah. Hoeveel minuten heeft een Alvarez bij city en argentinie in de basis gestaan?

@Sociofan Ik heb een hekel aan die mensen die online andere mensen gaan verbeteren echter is “owkee” wel heel heftig. Voor het geval je het serieus niet weet, het is oke.

Ja mbappe of haaland zullen hem wel krijgen. Kvara en Osimhen waren ook goed dit jaar maar ik denk dat dat napoli niet meer zal gebeuren aangezien de trainer weg is.

Haaland , bouno , guardiola zou mijn keuze zijn .
Haaland verdiend de prijs het meeste. Was niet te stoppen in Europa s sterkste competitie

15 september 2023 om 00:43

Hij verdiend hem ook al gaan er wel een hoop goals vanaf die Haaland scoorde aan het begin van het seizoen voor City, want deze prijs geldt natuurlijk alleen voor wat er gebeurde na het WK, hij won 3 prijzen met City dus een van die spelers hoort hem te krijgen en ik denk dat hierin ook geen verassingen zullen komen, al zou de FIFA het ook voor elkaar kunnen krijgen om hem aan Mbappe te geven zodat ze misschien weer een rivaliteit kunnen kweken tussen Haaland en Mbappe.

15 september 2023 om 07:45

Hij was juist minder goed in de CL....

15 september 2023 om 08:42

Klopt hij was alleen maar de topscorer met 14 goals.

Messi de ballon d’or, Haaland deze prijs. Wel zo eerlijk. Messi meeste MOTM afgelopen jaar, stuk meer dan Haaland.

15 september 2023 om 02:28

Messi krijgt die MOTM awards alsof hij er recht op heeft. Je zag toch ook wel bij PSG hoe ze bagger waren zonder Mbappe

15 september 2023 om 02:53

Ja en wat zijn City en Haaland zonder De Bruyne? Messi en Haaland ontlopen elkaar niet zoveel in G/A. Maar omdat hij een nummer 10 is, doet hij altijd veel meer in aanvallend opzicht dan Haaland. Verschil is alleen dat Messi voor een 10 altijd belachelijk veel scoort, vandaar dat hij ook vaak de MOTM pakt. Je ziet hem eigenlijk altijd in de rol van een De Bruyne + Haaland, en dat zelfs nog op deze leeftijd. Echt te idioot voor woorden dat nog zoveel mensen dit verschil in het veld niet zien. Het is zo ontzettend lastig wat Messi elke keer doet en heeft gedaan.

Een ieder die Haaland de beste voetballer van de wereld vind, zou zich dood moeten schamen. 0,0 voetbalkennis. Haaland is niet eens de beste speler van Manchester city, laat staan van de wereld. De bruyne, Bernardo Silva, Ruben Dias en Rodri hadden allen veel meer bijdrage aan het succes van City afgelopen seizoen. Een ieder die verstand heeft van voetbal weet dat City, met deze ongelofelijke aanvallende ploeg, veel kansen bied voor elke spits om te scoren. Wil niet zeggen dat Haaland een slechte spits is en dat hij niet een van de beste afmakers ter wereld is, maar ik kan er zo minimaal 10 noemen die ook zoveel hadden gescoord als Haaland bij een ploeg als Manchester city dat het meest aanvallende voetbal ter wereld speelt en drieduizend kansen per wedstrijd creëert. Wat mij betreft mag op basis van afgelopen seizoen (inclusief wk) er maar een winnen en dat is Lionel Messi. Ik zeg dit dan ook als een die hard Ronaldo fan, maar gunnen mensen Messi niet? Dan nog altijd Kevin de bruyne. Vind trouwens ook belachelijk dat een speler als Oshimen die Napoli zowat gedragen heeft na hun kampioenschap, niet de credits krijgt die hij verdient. Speelde zichzelf toch in de kijker in een veel mindere ploeg en is wat mij betreft een veel betere voetballer dan Haaland.

15 september 2023 om 10:17

Alsjeblieft zeg wat doe jij deze jongen tekort. Deze spits verbreekt in zijn eerste seizoen het doelpuntenrecord maar dat komt volgens jou allemaal door zijn medespelers. Heb je Haaland misschien ooit zien scoren voor Dortmund of Salzburg of Noorwegen? Als ik jou was zou ik zijn doelpunten per wedstrijden ratio even online opzoeken. Of komt dat ook door al die fantastische medespelers?

15 september 2023 om 13:39

Misschien moet je beter lezen. Ik zeg niet dat zijn prestatie niet groots is, ik zeg slechts dat in een team zoals Manchester city ik het Cristiano Ronaldo op 38 jarige leeftijd ook zie doen. Dat is wat ik zeg. Voorheen waren de goals veel meer verdeeld, ze speelde niet of nauwelijks echt met een spits. Aguero is door de jaren heen geslachtofferd door pep, evenals Jesus. De goals bleven echter gewoon gescoord worden, maar werden verdeeld over alle aanvallende spelers zoals: Sane, Sterling, de bruyne etc. Dus City scoort altijd heel veel, alleen nu scoren de buitenspelers gewoon aanzienlijk minder en de spits meer en voor dat systeem kun je beter Guardiola de credits geven.

15 september 2023 om 17:01

Ik heb het heel goed gelezen, maak je geen zorgen. Zoals ik aangaf zou ik even opzoeken hoeveel doelpunten Haaland heeft gescoord voor Dortmund, Salzburg en Noorwegen. Of komt dat ook omdat de spelers om hem heen zo goed zijn?

15 september 2023 om 16:40

Hahahahaha wtf ‘ Een ieder die verstand heeft van voetbal weet dat City, met deze ongelofelijke aanvallende ploeg, veel kansen bied voor elke spits om te scoren.’

Een van de domste opmerking die ik dit jaar heb gelezen op VZ. En als Messi er veel scoort ligt het niet aan een gebalanceerd Argentinië of een ultra FUT-achtige elftal van PSG.🤣💀

16 september 2023 om 02:10

Hahahaha, jij hebt dus 0,0 verstand van voetbal zoals ik al aangaf. Zet Haaland even neer bij Psg en hij scoort niet eens 20 goals in een seizoen. Is absoluut geen echte rasvoetballer ala Mbappe of Messi.

16 september 2023 om 11:03

Uhm en jij bent een analytisch voetbal genie. Haaland knalt er even een record aantal doelpunten in in de moeilijkste competitie van Europa.

Btw wel grappig dat je psg aanhaalt. Messi fanaatjes als jij halen wel zijn doelpunten bij psg erbij om te zeggen dat Messi niet veel onderdeed aan Haaland😂

Give the cup to Messi today.
Dit gaat sowieso gebeuren dat staat al vast bij de Fifa. Alleen maar op basis van het WK en een paar penaltys.
Enige terechte winnaar over het gehele seizoen is Haaland

15 september 2023 om 03:28

Hahaha hoe kan je Haaland de beste voetballer van de wereld vinden 😂, man kan amper voetballen.

15 september 2023 om 08:17

Maar er staat duidelijk in de tekst dat het Wk niet wordt meegrekend

Zolang Messi nog voor dit soort awards genomineerd blijft, krijg ik steeds meer het gevoel dat van Gaal laatst gelijk had.

Het lijkt wel alsof Messi ondanks mindere prestaties toch maar moet blijven winnen.

15 september 2023 om 06:56

Zo zwaar overdreven Messi is genomineerd maar gaat niet eens bij de laatste 3 eindigen.Vorig seizoen na zijn minder seizoen bij Paris was die ook niet eens genomineerd voor de ballon dor.Messi is samen met Vinicius de enigste speler met 20+ goals en 20+assists.Die had ik trouwens wel bij de genomineerde gezet maar goed.Messi was zeker nog een top 10 speler die periode maar uiteraard gaat die niet winnen nu.

1 van de 3 city spelers zou de absolute verdiende winnaar zijn en als landgenoot krijgt de Bruyne mijn stem.Nu gaat het nog goed in het begin van het seizoen maar op de lange termijn gaat city en vooral ook Haaland zijn afwezigheid beginnen voelen.

Wie is uitgeroepen tot speler van het WK? Doe gaat ook deze prijs winnen. Ik weet niet of Messi nog een plekje over heeft in zijn prijzenkast maar op basis van het hele seizoen en het huidige seizoen gaat de prijs 100% naar Messi. Haaland was goed maar heeft geen WK gespeeld en was niet goed genoeg om de CL (daar viel hij tegen) dat weegt helaas te zwaar door om de prijs in ontvangst te gaan nemen. Top 3 zal dan ook 1 Messi 2 Mbappé en 3 Alvaréz zijn

15 september 2023 om 08:41

1. WK telt niet mee dus Messi zou niet eens genomineerd moeten worden
2. Messi heeft hem al gewonnen begin 2023 op basis van die 8 wedstrijden, dus dat zou dubbel op zijn.

Dit begint echt gekkenwerk te worden, Messi is genomineerd op basis van he-le-maal niks, gewoon puur op naam. Modric, Vinicius waar zijn hun? Wat een ongelofelijk grap van een organisatie is die FIFA toch geworden met hun prijsjes. Geef hem maar meteen aan het lievelingetje, niet meer serieus te nemen dit.

15 september 2023 om 14:55

Heeft helemaal 0 met ''mijn idool'' te maken man (die er op zijn 36/37e overigens een stuk beter voorstond. En Modric was fantastisch in de CL, Messi heeft 0,0 gedaan buiten die 8 wedstrijden eind 2022.

Messi gaat inderdaad de ballon dor winnen, maar absoluut niet terecht. Ik hoop ook dat ie ‘m wint, maakt de prijs alleen maar een grotere grap. De enige die de prijs mogen winnen zijn haaland en de bruyne.

En “lievelingetje”, jazeker. Zelf de baas van de fifa is groot fan, dat weet je zelf dondersgoed.

15 september 2023 om 15:25

Zo fantastisch was Modric in de cl ja met 2 goals en 1 assist haha hou op aub. Messi heeft 32 goals en assist in 32 wedstrijden in Frankrijk. 4 goals en 4 assists in 7 wedstrijden CL. Heeft zijn land naar het WK geschoten. Maar heeft niks gedaan toch? Hij is de enige die de Ballon dor verdient. Haaland had hem verdient als die niet onzichtbaar was geweest in de cl finale , cl halve finale. En fa cup finale. Maar objectief kijken als Ronaldo fan is moeilijk voor je zie ik. Hij stond er zo goed voor op zijn 36/37e idd? Bij minder goals betrokken dan Messi in meer wedstrijden en geen WK beker of überhaupt een WK goal in de KO fase. Haha Messi is de beste aller tijden jongen. Begrijp me niet verkeerd Ronaldo is een fenomeen maar is en blijft altijd de eeuwige nummer 2.

15 september 2023 om 15:30

Je zegt het al, in Frankrijk, en het ging toch allemaal niet alleen om goals? Of nu dan wel? Messi is het hele jaar onzichtbaar geweest in de wedstrijden waar die nodig was, dus niet met die onzin komen. Die 32 goals en assist in 32 wedstrijden, hoeveel daarvan waren goals en hoeveel assist? Kap toch eens met dat domme ''g/a'' om het cijfertje maar hoger te laten lijken, het is niet hetzelfde.

''heerlijk die pijn'', ik ben weer een aan het discussieren met een kind van 14 merk ik.

15 september 2023 om 15:31

Dat jij zijn goals in de Farmers League durft te benoemen zegt genoeg. De Franse competitie zit niet eens in de top 5 competities van Europa.

15 september 2023 om 15:38

Messi heeft zijn land naar het WK geschoten dat zegt al genoeg real fanboy. Waar was Haaland in de wedstrijden waar het omging?? Vertel me. 🤡

Er is maar een man die het verdiend en dat is Messi. Ja Haaland heeft een topseizoen gehad, maar Messi heeft ook gewoon een goed seizoen gedraaid. Kijk maar naar zijn statistieken. Tel daarbij het WK op en Messi is dan de enige terechte winnaar.

15 september 2023 om 09:16

'Er is gekeken vanuit de periode van 19 december tot 20 augustus'. Dus weet niet waarom je het WK er dan bij betrekt want dat viel erbuiten. Dan is Haaland overduidelijk de winnaar zeker als het WK dus niet telt. Haaland heeft de treble gewonnen en heeft vele individuele prijzen binnengehaald. Die verdient het zeker in mijn ogen meer dan Messi...

Ik snap gewoon niet hoe Vinicius niet bij die lijst hoort. Hij had echt een topseizoen zeker omdat Real het vorig seizoen best vaak zonder Benzema heeft moeten doen. Vooral in de 2e seizoenshelft heeft hij laten zien een hoog niveau te hebben gehaald. Zeker in de UCL knock-out fase heeft die echt opgestaan.

Als het WK niet meegenomen is, snap ik eerlijk gezegd niet dat Messi hierbij staat. Je kan redeneren dat het raar is om het WK niet mee te rekenen aangezien het dan nergens bij hoort, maar goed, raar blijft het.

Mark my words: in navolging van hét cadeautje voor Messi, zal hij ook deze prijs en de Ballon d'or als laatste afscheidsprijzen meekrijgen.

16 september 2023 om 23:01

Nou ik denk echt niet dat Messi deze prijs gaat winnen, overigens is het wel heel erg irritant dat er een bepaalde tijdsperiode wordt genoemd waar de coaches, journalisten, en aanvoeders voor mogen stemmen, dit moet nadrukkelijk benoemd worden aan deze personen bij het stemmen, want denk dat het voor vele nog steeds niet duidelijk is was dat het gaat over alles wat na 18 december is gebeurd.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

3919 fans
Aanvaller, 38 jaar
SeizoenClubW
2023/2024 Al Nassr 13 15 0 0
2022/2023 Al Nassr 16 14 3 0
2022/2023 Manchester United 10 1 2 0
2021/2022 Juventus 1 0 1 0
2021/2022 Manchester United 30 18 8 0
Laatste voetbalnieuws

Cristiano Ronaldo gaat de wereld over met uniek sportief gebaar bij 0-0 stand

Cristiano Ronaldo heeft zich maandagavond van zijn beste kant laten zien. In de tweede minuut van het duel tussen Al-Nassr en het Iraanse Persepolis in de groepsfase van de Aziatische Champions...Lees verder

In de wandelgangen

Dinsdag 28 november
Arnhemmer Ferdi Kadioglu heeft zich in de kijker gespeeld bij Bayern München. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren