Leeuwinnen stunten tegen Wiegman dankzij buitenspelgoal en gouden wissel Jonker
De Oranje Leeuwinnen hebben dinsdagavond knap gewonnen van het Engeland van Sarina Wiegman. In de Galgenwaard eindigde het tweede duel in de Nations League in 2-1. Namens Oranje maakte Lieke Martens een controversieel buitenspeldoelpunt en scoorde Renate Jansen op prachtige wijze de winnende. De Engelse goal kwam op naam van Alessia Russo. Door de overwinning houdt Oranje zicht op plaatsing voor de Olympische Spelen van 2024, daar Nederland de poule moet winnen om zich te kunnen kwalificeren voor de Spelen.
Daphne van Domselaar was weer fit genoeg om te starten bij de Oranje Leeuwinnen. In het verloren duel met België (2-1) van vrijdag ontbrak de doelvrouw van Aston Villa nog, waardoor Jacintha Weimar het doel van Oranje verdedigde. Door haar fout laat in het duel ging de wedstrijd tegen de zuiderburen verloren. Weimar zit tegen Engeland echter niet eens op de bank. De andere tien namen in de basisopstelling waren dinsdagavond hetzelfde als tegen de Belgen.
In het eerste halfuur waren er geen grote kansen. Nederland deelde wel enkele speldenprikjes uit, maar wist geen enorme mogelijkheden bij elkaar te spelen. Dit duurde tot de 34ste minuut, toen slecht uitverdedigen van de Engelsen tot de openingstreffer leidde. Na goed drukzetten van Jackie Groenen kwam de bal uit de kluts voor de voeten van Daniëlle van de Donk terecht, die aflegde op Martens. De buitenspeelster schoot vervolgens knap binnen: 1-0. Van de Donk bevond zich op het moment van het ontvangen van de bal in buitenspelpositie, maar door de afwezigheid van de VAR bleef de goal staan.
1-0 voor Oranje door doelpunt van Lieke Martens. pic.twitter.com/fDglKdX3wE
— NOS Sport (@NOSsport) September 26, 2023
In de tweede helft drong Engeland meer en meer aan. De ploeg van Wiegman kwam tot grote kansen, onder meer voor Lauren Hemp. Telkens bracht Van Domselaar echter redding. Na ruim een uur spelen kon echter zelfs de Villa-doelvrouw niet voorkomen dat Engeland langszij kwam. Een voorzet vanaf de rechterkant belandde via het been van Dominique Jansen voor de voeten van Russo. Met een beetje geluk ging haar inzet achter Van Domselaar: 1-1.
Renate Jansen maakt de 2-1 voor Oranje. pic.twitter.com/rWBtRjkHsp
— NOS Sport (@NOSsport) September 26, 2023
De Engelse storm ging na de gelijkmaker enigszins liggen en ook Oranje kreeg het niet meer voor elkaar om groot gevaar voor het doel van de Engelse keepster te stichten. Vlak voor het ingaan van de blessuretijd wist Nederland echter nog één keer gevaarlijk te worden. FC Twente-spits Jansen werd door Martens de diepte ingestuurd en vanaf de rand van het strafschopgebied schoot Jansen feilloos binnen: 2-1. Daardoor sleepten de Oranje Leeuwinnen alsnog de overwinning binnen en pakten ze de eerste punten in de Nations League.
Na afloop van de wedstrijd werd nog afscheid genomen van zes voormalig internationals. Stefanie van der Gragt, Sari van Veenendaal, Kika van Es, Marije Brummel, Kelly Zeeman en Ellen Jansen liepen na afloop van de wedstrijd in de uitverkochte Galgenwaard een ereronde en werden op deze manier bedankt voor hun interlandcarrière.
Meer nieuws
‘Ik snap dat zij liever in de ArenA spelen dan in de Keuken Kampioen Divisie’

Peter Bosz moet flink puzzelen door ziekte sleutelspeler; Veerman fit genoeg

‘Ten Hag wil bezem door de selectie halen; 3 mega-aankopen mogen vertrekken’

Pijnlijk oordeel over Ajax-transfer Berghuis: ‘Tragisch dat het zo uitpakt’

PSV-duo kan bijna met andere clubs om tafel; naam Feyenoord valt opnieuw

Vink hoopt op basisplek bij PSV: ‘Bij elk team in de Eredivisie speelt hij’

Meer sportnieuws
Toch leuk voor de dames!
Lekker goaltje van Renate.
Beetje geluk met de eerste treffer. Natuurlijk wel knap om na de zeperd tegen België van Engeland te winnen.
Erg knappe beslissende goal! Briljante pass van Lieke ook, precies de juiste snelheid.
Los van het algehele niveau is dit natuurlijk wel gewoon een hele knappe overwinning
Sarina Wiegman mag van mij betreft echt wel een van de eredivisie clubs gaan trainen.. wat die dame heeft bereikt pfff.. en dit meen ik echt zonder grap... ze kan echt wel een Ajax weer op de rails krijgen
Hoe zie je dat voor je wanneer ervaren trainers als Steijn en Schreuder al bezwijken onder de druk en om zich heen beginnen te slaan in interviews? Wellicht kan ze het eens bij Heerenveen of Vitesse proberen. Maar de laatste drie trainers hebben toch wel uitgewezen dat werken bij Ajax als coach heel, heel veel druk met zich meeneemt. Wiegman is om die reden dan ook totaal onrealistisch.
Hij is sarcastisch denk ik...
Issy010.. die naam zegt al genoeg. Maar ergens denk ik wel dat hij het hoopt.
Haha is goed met je. Hoeft echt niet mee ge experimenteert te worden bij Heerenveen met haar. Laat zich dan eerst maar bij de kkd wat doen.
Die ´buitenspelgoal' is wel heel erg nipt buitenspel lijkt me als het al is. Hooguit millimeters, degene die het mogelijk opheft staat niet eens in de buurt en degenen die haar wel tegen zouden kunnen houden waren al heel erg naar voren.
Je kan het ook gewoon een blunder van de Engelsen noemen dit.
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.