Fenerbahçe neemt koppositie in Süper Lig over na benauwde uitzege

Zondag, 26 september 2021 om 17:02 • Laatste update: 18:14

Fenerbahçe heeft zondag een overwinning geboekt op Hatayspor in de Süper Lig. Dankzij doelpunten van Diego Rossi en Filip Novak won de ploeg van trainer Vitor Pereira met 1-2 in het Antakya Atatürk Stadion. Door de zege neemt Fenerbahçe de koppositie in de Turkse Süper Lig over van Altay, terwijl Hatayspor vijfde blijft staan. Ferdi Kadioglu speelde namens de uitploeg de volle negentig minuten.

Hatayspor kreeg na vijf minuten spelen de eerste grote kans van de wedstrijd. Ayoub El Kaabi werd de diepte ingestuurd en gaf vervolgens een voorzet op maat op Mame Diouf. De spits zag zijn kopbal van dichtbij vervolgens op het dak van het doel belanden. Terwijl de kansen in de openingsfase voor de thuisploeg waren, was het de ploeg van trainer Vítor Pereira die op voorsprong kwam. Het was Rossi die zijn eerste goal in dienst van Fenerbahçe maakte. De aanvaller werd gevonden door Enner Valencia en kon van een meter of vijf op acrobatische wijze afwerken: 0-1.

Het artikel gaat verder onder de video
Meer videos

De Italiaan kreeg direct erna de kans om zijn tweede van de middag te scoren. Ditmaal schoot hij echter van dichtbij op doelman Munir. Na een half uur spelen wist Fenerbahçe de marge alsnog te verdubbelen. Valencia werd bij een hoekschop vrijgelaten en was in staat om de bal te verlengen naar Novak, die vervolgens van dichtbij kon binnenschieten: 2-0. Uitblinker Valencia kreeg vlak voor rust een enorme kans om de zege voor Fenerbahçe al voor rust veilig te stellen. De aanvaller omspeelde doelman Munir, maar zag zijn schot hierna op de doellijn gekeerd worden door een verdediger van Hatayspor, waardoor de Turkse nummer vijf van de competitie in de wedstrijd bleef.

Hatayspor deelde na rust enkele speldenprikjes uit en de aansluitingstreffer hing daardoor steeds meer in de lucht. Dylan Saint-Louis bracht de spanning in de wedstrijd twintig minuten voor tijd definitief terug. De aanvaller wist een voorzet van Kamil Ahmet Cörekci op waarde te schatten en liet doelman Altay Bayindir vervolgens kansloos: 1-2. Een slotoffensief van de thuisploeg bleef vervolgens uit, waardoor Fenerbahçe de koppositie in de Turkse Süper Lig weer overneemt van Altay.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1Trabzonspor107301124
2Hatayspor106221120
3Fenerbahçe9612419
4Fatih Karagümrük10532418
5Besiktas9522717
6Konyaspor10451517
7Galatasaray9522217
8Alanyaspor9522017
9Altay10505015
10Adana Demirspor10343013
11Medipol Basaksehir10406012
12Gaziantep FK10334-212
13Yeni Malatyaspor10406-612
14Sivasspor10253211
15Kayserispor10325-411
16Giresunspor10235-49
17Antalyaspor10235-59
18Göztepe10226-58
19Kasımpaşa10136-66
20Rizespor10118-144



Gerelateerd

Meer sportnieuws

48 reacties (laatste reactie door sametv)

In een week waarin Besiktas alle klappen krijgt en je andere concurrenten ook punten al hebben verloren en hopelijk nog gaan laten liggen vandaag en morgen zijn deze 6 punten absoluut cruciaal. Tot minuut 60 spelen we goed. Geven Hatay weinig ruimte achterin en vallen met Valencia en Rossi goed aan. Scoren 2x en er is niks aan de hand. Dan zie ik Vitor zijn wissels en denk ik oke Osayi Samuel rechts kan goed uitpakken voor in de counter en Crespo is een goede Box to box middenvelder. Zie ik opeens Osayi links en wat gebeurt er.. meneer kan niet met links passen en door zijn fout valt de 1-2. Daarna zet je Mesut Ozil minuut 80 erin.. die man maakt geen meters om een 1-2 voorsprong te beschermen en over de kans van Serdar Dursun kan ik niet veel zeggen. Hij staat bij de aanval altijd goed maar doet gewoon een Fernando Torresje van 1 meter. Al met al hebben we alsnog een zakelijke overwinning geboekt en ben ik tevreden over de eerste 60 min maar iemand moet Vitor even leren wisselen want mijn hart kan dit niet een hele seizoen aan.

26 september 2021 om 17:13

Vindt het wel jammer voor Berisha. Die man rent zich rot en kreeg geen 1 keer bal. Komt serdar erin en die krijgt wel meteen een bal aangeshoven voor een lege doel . Mist hem ook eens spectaculair. Maar ja Fener en spitsen gaan eenmaal niet goed samen. Hopelijk begint 1 van hun met scoren want we hebben gewoon een spits nodig die er even 15 of meer er in kan leggen.

26 september 2021 om 17:16

Berisha speelt goed mee en wisselt veel met Rossi en Valencia. Hij heeft echter geen snelheid dus lange bal voor hem is onmogelijk hij moet in zijn voeten aangespeeld worden en met 2 cv’s hijgend in zijn nek is dat onmogelijk. Van mij mag hij ook 30 assisten geven maakt niet uit als we maar winnen.

26 september 2021 om 17:21

Ik vind het ook echt jammer voor Berisha man. Ik gun hem echt een goal; als Rossi niet egotisch was vandaag had hij er zelfs misschien nog eentje gescoord. Je ziet namelijk dat hij z'n best doet.

Maar al met al ik was best wel tevreden. Rossi begint steeds beter te spelen, en wanneer Berisha eindelijk is een bal krijgt hoop ik dat hij ze er ook allemaal inlegt

26 september 2021 om 20:22

Hahah gewoon niks zeggen over die 1 miljoen procent penalty fase van Kim Jong Il..

Als de arbitrage en VAR die niet geeft weet je toch zeker dat er weer gemanipuleerd wordt.. Schandelijk..

Antwoorden Ja maar Besiktas in 3, 2, 1…

26 september 2021 om 20:52

Geen ja maar Besiktas reactie maar een copy paste van de regelementen vertaald naar het Nederlands:

IFAB REGEL 12 | Overtredingen en wangedrag

ARTIKEL 12.1 (De bal hanteren)

"Als een speler valt en de hand/arm tussen het lichaam en de grond komt om het lichaam te ondersteunen bij het vallen, zijn acties die worden ondernomen zolang het lichaam niet horizontaal of verticaal gestrekt is geen overtreding."

26 september 2021 om 21:35

Fbatuhan. Haha schei toch uit man ! Wie zegt dat hij aan het vallen was ? Hij wil die bal wegkoppen, mist de bal en vervolgens komt de bal tegen zijn arm. Anders laat je jezelf als verdediger toch lekker elke keer 'vallen' in de 16 en kan je lekker alles tegen houden met je handen.

Er was eigenlijk niks aan de hand tot aan de tegengoal die werd veroorzaakt door Osayi. Maar man wat speelde Fener goed vooral in de eerste helft . Verdedigend sterk en in de counter super gevaarlijk. Motm Valencia had nog de 3 0 kunnen maken maar helaas. We hadden wel 2 a 3 kansen om de score nog meer uit te vergroten als sommige spelers niet egoistisch waren. Maar de 3 punten zijn binnen en nu op naar de volgende wedstrijd.

Opzich niet veel weggegeven, daarentegen best veel gecreëerd dus ben ook wel tevreden.. Maar vind Altay wel steeds slechter keepen, terwijl hij vorig seizoen heel goed keepte..

26 september 2021 om 17:18

Vind ik ook, de Altay van vorig seizoen zou die bal gewoon hebben. Het lijkt wel alsof hij te veel zelf vertrouwen heeft, en daardoor het zichzelf zo moeilijk maakt.

Fenerbahce heeft een team dat met de nieuwe trainer een nieuw proces is gestart. Daar gaan een aantal dingen goed, maar een aantal dingen ook niet. Wat goed gaat is de verdedigende organisatie en de omschakeling v-a. Fenerbahce geeft niets weg als ze achter de bal staan. Szalai en Kim koppen (of slaan) alles weg. Als ze de bal veroveren, creëren ze kansen vanuit de counter. Wat beter kan gaan is het creëren van kansen als de tegenstander is georganiseerd. Daar heeft Fener duidelijk moeite mee. Om af te sluiten, een absolute smet op de wedstrijd: de 100% penalty van Kim die door mysterieuze wijze door de Var niet werd gezien. Knap dat ze een handsbal van Yedlin die niemand zag meteen eruit halen, maar deze 100% penalty niet. Dan weet je gewoon dat er van alles niet deugd in de Turkse competitie. Maar hey, er zal er geen Fener haan om kraaien. Gefeliciteerd Fenerbahce met de zege !

26 september 2021 om 17:25

Het is zeker weten een penalty, de Var doet zijn werk hier niet. Dit mag nooit gebeuren. Daarnaast heeft Fenerbahce nog steeds géén potentie om kampioen te worden dit jaar. Het spel is fantasieloos. Zie Trabzonspor en Beşiktaş wel als grootste titelkandidaten. Galatasaray heeft tijd nodig, maar zie GS absoluut wel weer aansluiten. Het blijft opmerkelijk rustig bij Galatasaray, dat vind ik vanuit hun perspectief een positieve ontwikkeling.

26 september 2021 om 17:28

Elke keer dat Fener wint krijg je dezelfde reactie “Fener is geen titelkandidaat” maar Besiktas met al zijn blessures en al 2 verliespartijen op rij blijft kandidaat nummer 1. Besiktas heeft nog een loodzware programma voor de boeg terwijl ze de helft van de selectie missen kijk maar eens tegen wie ze allemaal moeten. Als Besiktas nog een paar verliespartijen pakt komende weken zie ik ze niet makkelijk meedoen

26 september 2021 om 17:30

Vindt het wel grappig dat je dit nu zegt , na een goeie wedstrijd van Fener. Denk ik dat dit Fener kampioen wordt : op dit moment nee. Maar ik denk dat Gala dit jaar geen potten zal breken. Besiktas wordt hoogstwaarschijnlijk kampioen als ze hun basiselftal fit kunnen houden zodat ze niet nog meer onnodige punten zullen verliezen.

26 september 2021 om 17:31

Dat is het punt juist. Besiktas verliest wedstrijden omdat ze 10-15 spelers missen. Die spelers blijven niet het hele seizoen geblesseerd. Zelfs in deze omstandigheden verlies je van Altay in de 88e minuut en pak je niet de winst tegen Adana Demir door een goal in de 97e minuut (het was een gelijkspel, geen verliespartij zoals jij aangeeft).
Als een groot deel van ons basiselftal terug is zal het weer gaan draaien. Maar goed, jullie snap ik ook wel. Het verschil is zo groot dat je maar moet hopen dat Besiktas het hele seizoen 10 blessures zal hebben, alleen daarmee kunnen jullie llangszij komen.

26 september 2021 om 17:37

Ik denk dat besiktas een betere 1ste team heeft en daarna Fener. Als die gewoon op volle toeren beginnen te draaien dan zie ik niemand anders meedoen om de titel. Misschien Trabzon als die aanval blijft presteren

26 september 2021 om 17:38

Diego Lugano. Wat jij (blijkbaar) doet is scoreboardjournalistiek. Je moet kijken naar processen. Dan zie je toch dat Fener het erg moeilijk gaat krijgen tegen teams met een goede verdedigende organisatie. Haast alle kansen die je creërt, zijn omschakelmomenten. Maar goed, er zit in ieder geval meer een idee en plan achter dan de voorgaande jaren.

26 september 2021 om 18:15

Ik doe niet aan scoreboardprocessen broeder. Besiktas wordt gezien als de grote favoriet maar gaat het gewoon de komende weken zeer moeilijk krijgen en zelfs met een volledig fitte team gaan ze niet alles winnen. Fener heeft moeite met goed spel spelen zeg je maar vandaag waren we tot de 60/70ste minuut gewoon de betere ploeg en uit bij Hatay is dat gewoon netjes. Fatih Terim heeft ook met teringvoetbal kampioenschappen gepakt het gaat er uiteindelijk wel om wat er op het scorebord staat.

26 september 2021 om 20:35

Als de bal komt op de steun arm/hand van een speler is het geen hands. Je kon het ook even opzoeken ipv hier moord en brand te schreeuwen. Fener heeft hier terecht gewonnen.

Hoe kan de positie van Kim nou geen penalty zijn. Bal komt vol op de arm, maar de VAR kijkt er niet eens naar…

26 september 2021 om 17:16

Onvoorstelbaar. Je wilt een leuk sfeer behouden, maar als je zulke dingen ziet, krijg je weer een enorme afkeer aan de competitie.

26 september 2021 om 17:20

Het ziet er naar uit dat mijn tikkie naar de Var heeft geholpen. Maar jullie hebben wel gelijk. Het had gewoon een penalty moeten zijn.

26 september 2021 om 17:31

Wat verwachten we ook van een competitie dat de afgelopen jaren een grotere vrije val heeft gemaakt dan een gemiddelde skydiver. Naast het bizar lage niveau zijn dit soort beslissingen gewoon om ziek van te worden.

26 september 2021 om 17:24

Evenals de niet gegeven 2e gele kaart voor Mert Hakan bij de penalty vorige week..

26 september 2021 om 20:44

Omdat het geen pingel is.. Ken de regels.

Als een speler valt en hij gebruikt 1 arm tussen zijn lichaam en de grond is dat een natuurlijke beweging en dus geen Hands.

Als je valt op je linker arm en je bal komt tegen je ( meestal omhoog wijzende ) rechterarm dan is dat wél een pingel.

26 september 2021 om 21:29

Maar hij valt niet hij duikt er gewoon op.

Lol, lekker scorebordjournalistiek weer. Fenerbahce 'erg goed'? Haha.
Wedstrijd was op zijn minst gelijkwaardig, Hatayspor zelfs een tikkeltje beter, maar slording in de afronding. Het feit dat blijkbaar spelers van Fenerbahce mogen volleyballen helpt natuurlijk ook niet mee.
Als Fenerbahce zo blijft spelen wordt het weer lekker een seizoen waarin ze derde eindigen.
Voetbal is van een veel te laag niveau. Blijf maar hopen op blunders van de tegenstanders en scheidsrechterscadeautjes zoals vandaag, alleen daarmee blijven jullie aangehaakt.

26 september 2021 om 18:02

Na elke win verklaren ze zichzelf kampioen.

26 september 2021 om 18:11

Nou nee zie de comments hierboven . Niemand zegt dat we kampioen worden. Maar jij vindt het gewoon zuur dat wij winnen. Mogen we niet blij zijn met een overwinning tegen een moeilijke ploeg?

26 september 2021 om 18:21

Niemand heeft letterlijk Fener tot kampioen verklaart in welke topic dan ook. We hebben zelfs kritiek geuit op onze ploeg zelfs als we wonnen maar de positieve punten mogen ook meegenomen worden. We staan verdedigend het sterkst sinds Lugano-Yobo en aanvallend spelen we heel anders dan normaal waarbij Valencia momenteel bv in vorm verkeert. Vergelijk ons maar met vorig jaar dan zie je een wereld van verschil.

26 september 2021 om 18:05

Aub ga naar je eigen BJK news en reageer daar ook even op jullie manier van spelen, handballen, gevaarlijk spellen etc. O nee, alles draait om Fener hè..

26 september 2021 om 18:06

Jaja, iemand is niet blij dat we hier hebben gewonnen tegen een moeilijke ploeg. De reden dat hatay slordig is omdat Fener verdedigend gewoon uitstekend staat. Die penalty heb je wel gelijk in. Maar volgens jou is hoogstwaarschijnlijk elke gewonnen uitslag van Fener een gelukje of cadeautje van de scheidsrechter

Diego Rossi Italiaans? Dacht een Uruguayaan.. correctie svp :-)??!!

Fener begon zoals gewoonlijk sterk, dreigend en aanvallend. Daarom ben ik blij dat we snel 2x scoren want na 20 min is de koek op lijkt het wel.

Prima overwinning tegen een lastige ploeg. Bij vlagen prima gevoetbald ook. Kim en Szalai zijn echt beesten achterin. We hebben Altay veel geprezen maar hij begint de laatste tijd een beetje nonchalant te worden, hij moet opletten dat dat geen gewoonte gaat worden. Ferdi doet het ook uitstekend op de wingback positie. Het is zeker niet geweldig maar ik krijg eindelijk een positief gevoel als ik Fener kijk, en dat is al iets.

De kwaliteit van de Turkse competitie is misschien niet de hoogste van Europa, maar elk jaar is er gewoon pure concurrentie tussen de top 3/top 4 en soms zelfs meer clubs, tot en met de laatste speeldag. Geen enkele ploeg die dik uitloopt. Mooi man,

Man man man, er moet echt gewerkt worden aan de afronding. Want eigenlijk was het gewoon een dikke vette pingel, veroorzaakt door onze grote vriend uit het verre oosten. (John Terry vibes) Verder speelde hij wel een prima wedstrijd trouwens.

Ferdi vond ik ook prima spelen, heeft hard gewerkt.

En de VAR deed weer mee voor spek en bonen.

Dankjewel scheids, penalty ontnomen door uberhaupt niet de VAR in te schakelen.

Fatih en Burak onze strijders achterin werden pas wakker na de 2-0.. Ribeiro speelde goed maar op bepaalde momenten te slordig en te mooi willen doen. Saba Lobja heeft veel flair, maar die F’jes techniek om met je rechterbeen naar rechts te draaien terwijl aan je rechterkant een tegenstander staat kan gewoon niet!!! Diouf (onze strijder) had vandaag weinig in te brengen, omdat er geen gebruik werd gemaakt van zijn krachten, namelijk koppen.
En onze rechtsback Kamil… tjah daar wil ik geen woorden aan vuil maken, maar toch doe ik het; wat is dat een debiel!!! Op verdedigende momenten is het een rechtsbuiten en op aanvallende momenten is hij te zwak…

Verder speelde Hatay degelijk, enkel ontbreekt het ons aan de breedte van de selectie. Waar Fener 4/5 volwaardige spelers, waaronder Özil kan inbrengen, kan Hatay dat simpelweg gewoon niet. Desondanks hebben ze gestreden en had hier best een punt behaald kunnen worden

Jammer dat de scheids zijn gemaakte fouten niet kan accepteren wanneer er geklaagd wordt ( door beide kanten) em dan Vitor en Diouf kaarten gaat geven…

26 september 2021 om 20:55

De penalty van Kim neem ik aan? Waar deze op zn steun arm komt?

Ik heb hier een stukje even gegoogled en vertaalt;

IFAB REGEL 12 | Overtredingen en wangedrag

ARTIKEL 12.1 (De bal hanteren)

"Als een speler valt en de hand/arm tussen het lichaam en de grond komt om het lichaam te ondersteunen bij het vallen, zijn acties die worden ondernomen zolang het lichaam niet horizontaal of verticaal gestrekt is geen overtreding."

Misschien verklaard dit de beslissing?

26 september 2021 om 21:01

Bedoelen ze bij ‘val’ een val vanuit een duw of een val vanuit allerlei soorten situaties? Want hierbij had hij evengoed een actie kunnen ondernemen met de borst of iets in die richting.

Hij nam daar het risico om te koppen en die ging volledig mis, waardoor de bal direct op de arm terecht kwam?

Als je nader zou kunnen verklaren zou top zijn bro!

Prima wedstrijd. Uitslag is redelijk vertekend, Fener kon nog minimaal 2 goals extra maken. Maar dit is alsnog heel goed in een week waarin concurrenten punten laten liggen en de Olympiakos wedstrijd voor de boeg staat.

Overigens lees ik de reacties en zie ik dat Fenerbahce niet alleen tegen Hatay heeft gescoord 😂😂

Koyduk mu?

Lekkere 3 punten. Laten we even praten over hoe ontzettend goed Ferdi Kadioglu het doet, onbetwiste basisspeler die je overal kan gebruiken.. Nog steeds maar 21 jaar. Echt top!

Mooie match en je ziet wederom dat Fener vandaag niet alleen van Hatayspor wint, maar ook van de buren aan de overkant van de Bosporus. Daar waar zij ervan uit gingen van een verlies, komt deze zege met extra glunder. Het eindstation wat betreft progressie is nog lang niet bereikt. Er worden echter ieder week zichtbare stappen geboekt.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Fenerbahçe


729 fans
Selectie
Actuele wedstrijden
SpelersPositieW
Attila SzalaiVerdediger100
Luiz GustavoMiddenvelder101
F. KadıoğluMiddenvelder92
B. Osayi-SamuelMiddenvelder91
E. ValenciaAanvaller82
M. GümüşkayaMiddenvelder70
Voor de complete selectie: Clubpagina Fenerbahçe.

In de wandelgangen

Woensdag 20 oktober
Ook Liverpool heeft zijn pijlen gericht op Ricardo Pepi. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren