FarioliAjax

Francesco Farioli meldt einde seizoen voor volgende speler van Ajax; Brian Brobbey twijfelgeval

Bart DHanis09 mei 2025, 14:13
Laatst bijgewerkt: 09 mei 2025, 14:13
Advertentie
Advertentie

Oliver Edvardsen komt dit seizoen niet meer in actie voor Ajax, zo heeft trainer Francesco Farioli gezegd op het persmoment voorafgaand aan het duel met NEC Nijmegen. Ook Brian Brobbey is een twijfelgeval voor aankomende zondag.

Ajax kwam vorige week niet in actie omdat het duel dat in die speelronde gepland stond, de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (4-0), al eerder gespeeld werd vanwege de druk op de politie tijdens de dodenherderking en bevrijdingsdag.

In de twee wedstrijdloze weken is Edvardsen echter toch geblesseerd geraakt. “Edvardsen heeft een knieblessure opgelopen. Het is niets ernstigs, maar hij zal dit seizoen niet meer terugkeren.”

Ook Brobbey is een onzekere factor voor Ajax. “Hij heeft zijn enkel verzwikt twee dagen geleden. Hij traint nu individueel. We proberen hem klaar te stomen voor het duel met NEC, maar het is nog onzeker.”

Remko Pasveer is echter wel weer op de weg terug bij Ajax. Volgens Farioli maakt de 42-jarige doelman grote stappen in zijn herstel. “Hij heeft de afgelopen twee weken goed aan zijn herstel kunnen werken.”

Of Pasveer gaat starten, weet Farioli nog niet. “Hij zou kunnen starten, maar ik moet ook meenemen wat Matheus heeft gedaan in de afgelopen weken voor het team.”

Ajax kan komende zondag kampioen worden, maar dan moet PSV wel in De Kuip verliezen van Feyenoord. Die wedstrijd staat om 14.30 uur op het programma. Ajax speelt om 16.45 uur.