
Cambuur ziet maar liefst drie keer rood en moet uiteindelijk het hoofd buigen

RKC Waalwijk heeft zich pas in de slotfase van negen spelers van SC Cambuur ontdaan. De gasten uit Leeuwarden zagen drie keer rood, aangezien naast Mees Hoedemakers en Alex Bangura ook nog trainer Henk de Jong werd weggestuurd, en uiteindelijk profiteerde RKC daarvan: 5-1. Een eigen doelpunt van Marco Tol in de slotfase deed het strijdende Cambuur uiteindelijk de das om.
De Jong besloot Remco Balk na zijn vroege wissel van vorige week ditmaal vanaf het begin op de reservebank te houden. Felix Mambimbi was zijn vervanger aan de linkerkant, terwijl Silvester van der Water voor gevaar op rechts moet zorgen. Door de afwezigheid van Roberts Uldrikis stond Tom Boere in de punt van de aanval. De elf van RKC kende geen verrassingen. Etienne Vaessen en Michiel Kramer werden niet geschorst na hun uitlatingen na afloop van PSV - RKC (1-0) en konden dus gewoon meespelen.
De eerste helft stond bol van de hoogte- en dieptepunten. Na acht minuten trok scheidsrechter Sander van der Eijk al een rode kaart en het was Hoedemakers die hem voorgehouden kreeg. De middenvelder van Cambuur kwam te stevig in op Julen Lobete en kon al vroeg naar de kleedkamer, maar de formatie uit Friesland beet wel nog steeds van zich af. Het was namelijk Jamie Jacobs, die zijn schot vanaf randje strafschopgebied in het doel zag eindigen, die voor de voorsprong voor de gasten zorgde: 0-1.
7:33 - Mees Hoedemakers received a red card after 7 minutes and 33 seconds, the fastest red card for SC Cambuur in Eredivisie history. Cameo. pic.twitter.com/cs8Honf78t
— OptaJohan (@OptaJohan) September 17, 2022
Een kwartier lang kon Cambuur genieten van het feit dat het ondanks hun ondertal alsnog aan de leiding ging in Waalwijk, totdat Jacobs een schot met zijn hand leek te blokken en Van der Eijk de bal op de stip legde voor RKC. Dat zorgde voor tumult op de bank van trainer Henk de Jong en die stormde zelf het veld in om verhaal te halen. Dat kwam de oefenmeester ook op rood te staan, waarna Michiel Kramer de meester van de chaos bleek en vanaf elf meter voor 1-1 zorgde. Alsof dat nog niet genoeg was, kreeg Bangura op slag van rust ook direct rood voor een hele smerige tackle op de enkel van Julian Lelieveld en moest Cambuur met negen man verder.
Die negen deden er, zonder hoofdtrainer De Jong, in de tweede helft alles aan om het onvermijdelijke zo lang mogelijk uit te stellen. RKC liet de bal rondgaan, wachtte af en beukte op de muur van de Leeuwardenaren. Vaak genoeg viel de bal ook goed voor een Waalwijker, want Kramer en invaller Zakaria Bakkali doken een aantal keer gevaarlijk op voor het doel van de uitblinkende João VirgÃnia, maar de keeper van Cambuur hield veel tegen. Aan het eigen doelpunt van Marco Tol, pas in minuut 77, kon hij echter niets doen. De verdediger raakte de bal compleet verkeerd (2-1) en leidde op die manier de nederlaag voor het Friese negental in. Via Zakaria Bakkali, Iliass Bel Hassani en nog een keer Kramer werd het uiteindelijk zelfs nog 5-1.
Nr. | Team | M | W | G | V | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PSV | 13 | 13 | 0 | 0 | 43 | 39 |
2 | Feyenoord | 13 | 10 | 2 | 1 | 29 | 32 |
3 | AZ | 12 | 9 | 2 | 1 | 23 | 29 |
4 | FC Twente | 13 | 8 | 3 | 2 | 11 | 27 |
5 | Go Ahead Eagles | 13 | 6 | 4 | 3 | 7 | 22 |
6 | Sparta Rotterdam | 13 | 5 | 3 | 5 | 0 | 18 |
7 | sc Heerenveen | 13 | 5 | 1 | 7 | -6 | 16 |
8 | Ajax | 12 | 4 | 3 | 5 | 2 | 15 |
9 | Excelsior | 13 | 3 | 6 | 4 | -3 | 15 |
10 | Heracles Almelo | 13 | 4 | 3 | 6 | -12 | 15 |
11 | PEC Zwolle | 13 | 4 | 2 | 7 | -8 | 14 |
12 | Fortuna Sittard | 13 | 3 | 4 | 6 | -11 | 13 |
13 | Almere City FC | 13 | 3 | 4 | 6 | -15 | 13 |
14 | NEC | 12 | 2 | 6 | 4 | -2 | 12 |
15 | RKC Waalwijk | 12 | 4 | 0 | 8 | -11 | 12 |
16 | FC Utrecht | 13 | 3 | 3 | 7 | -11 | 12 |
17 | FC Volendam | 13 | 2 | 2 | 9 | -16 | 8 |
18 | Vitesse | 13 | 2 | 2 | 9 | -20 | 8 |
Gerelateerd
Meer sportnieuws
-
De laatste tien bondscoaches van het Nederlands elftal! ???? #onsoranje #bondscoach #versuz
18:33 -
Cristiano Ronaldo krijgt strafschop na fopduik, maar heeft gelijk spijt
17:32 -
Voetbalzone is nu ook te vinden op TikTok!
21:28 -
Blijf net als 500.000 anderen op de hoogte van het laatste voetbalnieuws via Facebook
21:28 -
Op Insta vind je de selectie van onze belangrijkste artikelen en video's
21:28
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
SC Cambuur






En verder:

Wat een bizarre wedstrijd, lang geleden zoiets gezien….
Viel wel mee toch, onnodige maar terechte rode kaarten. Rkc daarna kan je zeggen geduldig opzoek gegaan naar de overwinning, goed uitgespeeld en gewerkt aan doelsaldo.
En alle rode kaarten ook in de 1e helft. Het komt wel vaker voor dat een team 2+ rode kaarten krijgt, maar vaak vallen die kaarten laat in de tweede helft.
Respect voor de club RKC. Met Bel Hassani, Anita, Kramer en Bakkali ga je absoluut niet degraderen. Alle spelers praten ook altijd positief over hun club en de leiding daar. De club straalt rust uit. Jammer dat ze zo een klein achterland hebben. Clement vind ik ook echt een topaanwinst. Niet voor niets dat PEC weer punten ging pakken toen hij terug kwam van een zware blessure vorig jaar. RKC haalt dat soort jongens op het juiste moment binnen, aangevuld met jongens die het voetballen weer terugvinden.
Rode kaarten zijn terecht maar dat Bas de scheids overhaalt om een strafschop te geven zet mij aan het denken , zelfs als VAR wil hij de show stelen en straks bij Derksen aan tafel weer popi doen.
De bal wordt toch gewoon tegen een hand geschoten waardoor die naast gaat, of ben ik nou gek? Hij doet het niet expres, dus balen voor die verdediger. Maar wel gewoon hands.
En jij wilt volgens mij duimpjes scores met een popi jopie opmerking. Pot verwijt de ketel dus
Zielige vertoning van Cambuur, met die coach voorop. Terechte kaarten.
Schandalige overtredingen van de twee spelers van Cambuur. Dat je na zo'n overtreding nog durft te protesteren vind ik echt absurd. En die pipo van een Henk de Jong moest ook weer eens de aandacht zoeken. Penalty vind ik discutabel. Hij houdt zijn hand boven zijn hoofd dus hij vraagt er wel een beetje om. Echter is het van zo dichtbij dat ik mij kan voorstellen dat je het overdreven vind. Je kan hem geven maar je hoeft van mij hier de Var niet voor te roepen. Respect voor de spelers van Cambuur de tweede helft. Gestreden als leeuwen en het heel lang volgehouden. De keeper stond ook geweldig te keepen. Knap van RKC om het geduld te bewaren en het zo af te maken. Bakkali sloeg door in zijn acties. Bel Hassani ongekend goed. Al met al een mooie avond gehad.
Als mede RKC r: pingel is onterecht. Laten wij proberen eerlijk te blijven. Keep Cambuur fantasties!!
Bizar, zelden meegemaakt dit. Wat is die Bakkali een heerlijke voetballer. Dat lobje ongekend. Wel respect voor Cambuur, hebben gestreden tot het bittere eind. Goede lijnkeeper hebben ze trouwens ook!
Belachelijk, dit soort penalty's. Daar moeten ze nog eens goed over discussiëren
Wat ik dan wel weer raar vond, is dat die goal van SCC niet werd afgekeurd. Dat is toch hinderlijk buitenspel? Totaal geen eensgezindheid in beslissingen tegenwoordig..
Jammer dat je dat van Henk vindt, maar het is wel een beetje "you love him or you hate him".
Hij zei slappe l*l. Tsja, er worden wel eens ergere dingen geroepen.
Belachelijke pingel ind stomme regel , kan geen kant op met zijn arm, maar omdat het schot richting doel gaat moet ie hem geven. Miss heeft dat zeuren niet alleen 2000 gekost maar was dit een trigger om die pingel dan maar wst makkelijker te geven
Ik ben wel benieuwd naar de reflectie van Kramer op deze strafschop. Misschien iets met een goedmakertje?
Het kan verkeren zeggen we dan.
Zonder gekheid, RKC doet het echt weer prima. Zo’n elftal van spelers die ooit bij betere clubs uitstekende spelers waren en na ergens een mislukt avontuur bij RKC komen en weer opleven. Leuk voetbal en bijna zorgeloos tegen degradatie spelen. Ik vind het leuk zo’n ploeg in de Eredivisie te hebben, ondanks de soms wat lege tribunes.
Cambuur heeft echt wel een levens groot probleem dit seizoen. Eigenlijk onvoorstelbaar want iedereen kon dit al zien aankomen na de winterstop afgelopen seizoen. Te weinig verandering en ik denk dat de magie van Henk wel een keer is uitgewerkt. Schat de kans groot in dat ze als nummer 18 de winterstop in gaan.