Voormalig Ajax-doelman Gerónimo Rulli kan mooie prijs binnenhalen in Frankrijk
Géronimo Rulli maakt kans om de prijs voor Doelman van het Jaar in de Ligue 1 te winnen. De voormalig Ajacied kent een uitstekend eerste seizoen bij Olympique Marseille en is één van de vijf kanshebbers voor deze onderscheiding.
Rulli heeft tussen januari 2023 en augustus 2024 het doel verdedigd bij Ajax, maar wist zijn plek als eerste keeper niet af te dwingen. In Marseille is hij wel de duidelijke nummer één en dat betaalt zich dit seizoen uit in een nominatie voor de prijs Doelman van het Jaar die wordt uitgereikt door de UNFP.
De 32-jarige keeper startte dit seizoen al 31 keer in de Ligue 1, waar hij 43 goals tegenkreeg en vijf keer de nul hield. Daarnaast heeft de Argentijnse doelman drie van de zes strafschoppen die hij tegenkreeg gehouden. Zijn sterke optredens hebben ervoor gezorgd dat hij als een van de beste keepers van de Ligue 1 wordt gezien.
De andere vier genomineerde doelmannen voor de prijs zijn Gianluigi Donnarumma (Paris Saint-Germain), Lucas Chevalier (LOSC Lille), Lucas Perri (Olympique Lyon) en Djordje Petrovic (RC Strasbourg).
De prijs voor Speler van het Jaar wordt ook uitgereikt en hier zijn voornamelijk spelers van PSG voor genomineerd. Rayan Cherki van Lyon is de enige speler die genomineerd is voor de prijs en niet bij PSG speelt. De genomineerde spelers van PSG voor deze prijs zijn Ousmane Dembélé, Désiré Doué, Achraf Hakimi en Vitinha.
Bij de nominaties voor de prijs Trainer van het Jaar zijn Luis Enrique (PSG), Bruno Genesio (LOSC Lille), Adolf Hütter (AS Monaco), Eric Roy (Stade Brest) en Liam Rosenior (RC Strasbourg).
De prijzen worden op zondag 11 mei uitgereikt. Dit is de 33ste editie van deze ceremonie van de UNFP.