voetbalzone

Swart: 'Het had weinig gescheeld of Messi had bij Ajax gespeeld'

Daniel Cabot Kerkdijk12 apr 2010, 20:17
Laatst bijgewerkt: 12 apr 2010, 20:17
Advertentie
Advertentie

Het had weinig gescheeld of Lionel Messi had bij Ajax gespeeld, zo vertelde Sjaak Swart maandag in het programma De Wereld Draait Door. De clublegende annex voetbalmakelaar had de Argentijnse vedette jaren geleden, voordat deze op jonge leeftijd naar Barcelona vertrok, samen met zijn vader op zijn kantoor. De kleine Zuid-Amerikaan wordt momenteel als de beste speler ter wereld gezien.

/

Swart had de jonge aanvaller naar eigen zeggen bijna overgehaald om voor Ajax te tekenen. In 1998 toonde River Plate belangstelling voor de destijds speler van Newell's Old Boys. In dat jaar werd bij de toen elfjarige dribbelaar echter een groeistoornis geconstateerd en ketste een overgang af. De club uit Buenos Aires was financieel niet in staat om een dure groeihormonenkuur te bekostigen.

Barcelona kwam Messi in 2000 op het spoor en haalde het hele gezin naar Barcelona. De Spaanse club zorgde voor de medische behandeling van de (te) kleine aanvaller en regelde werk voor zijn ouders. In Spanje gaat vandaag het gerucht dat Real Madrid in 2003 afzag van het aantrekken van Messi omdat Jorge Valdano, destijds technisch directeur van de Madrilenen, de relatie met Barcelona niet wilde verstoren.