De Grote Uitdaging in Amsterdam 2
Na twee wedstrijden was het geloof weg in Amsterdam. Een pijnlijke 1-0 nederlaag bij Borussia Dortmund en een kansloze 1-4 thuisnederlaag tegen Real Madrid vormden voor vele mensen de gedachte dat het al na twee wedstrijden er op zat in de ‘poule des doods’. Na de thuiszege op Manchester City, zijn de meeste mensen er nog niet gerust op, maar ik wel. De derde plaats is mogelijk en de tweede plaats is geen mission impossible.
In het Etihad Stadium liggen kansen tegen Manchester City. De kampioen van vorig jaar had het moeilijk met Ajax door de geniale tactiek van Frank de Boer. Siem de Jong stond geposteerd in de spits op papier, maar in de werkelijkheid was hij middenvelder. Christian Eriksen kreeg de Lionel Messi-rol en doordat de verdedigers van City niet doordekken ontstond er veel ruimte. Het leidde tot een beginfase met wat schietkansen en daarna zelfs tot de 3-1. Een ander voordeel was dat Ajax met De Jong op het middenveld meer body kreeg.
Na de wedstrijd werd er met afschuw gesproken over bijvoorbeeld Tobias Sana en Ryan Babel die weinig hadden laten zien volgens de 'kenners', maar zij waren juist de opmaat van succes. Doordat de buitens naar binnen trekken, kon de kantelmethode van City worden afgestraft. Ricardo van Rhijn en Daley Blind kregen veel ruimte. Af en toe waren ze slordig of was de passing slordig, maar een voorzet van Van Rhijn leverde de belangrijke gelijkmaker van De Jong op. Sana en Babel kregen daarnaast nog kansen op meer. Met de wetenschap dat het nog beter kan, kunnen we ervoor zorgen dat de thuiszege geen geluk was. Uit kunnen we minimaal een punt pakken en misschien nog wel meer.
Na City-uit wacht Dortmund-thuis. Dat is een lastige, maar geen onmogelijke klus. In Dortmund ging het een uur lang gelijk op. De opkomende backs van Dortmund kunnen hun eigen zwaktepunt worden. Met de snelheid van Sana, Babel, Derk Boerrigter en Jody Lukoki kunnen we Dortmund in de omschakeling pijn doen. De steekpasses van De Jong en Eriksen zijn welkom, evenals de lange pass van Poulsen. Het thuisvoordeel biedt ook kansen. De thuiswedstrijd tegen Dortmund wordt een cruciaal duel. De defensie moet minstens zo goed spelen als uit en we moeten nu wel scoren. Een zege is mogelijk, maar dan moet veel kloppen zoals tegen City.
Verklaar me voor gek, maar in Madrid zijn we niet hopeloos kansloos. De tussenstand die nu op het bord staat met Real Madrid op plaats twee leidt ertoe dat Real de wedstrijden tegen City en Dortmund in ieder geval moet winnen. Als we er vanuit gaan dat de geoliede machine van Real in die wedstrijden wel goed loopt dan staat Real Madrid in de thuiswedstrijd tegen Ajax al weer op plek nummer één. Dat kan ertoe leiden dat José Mourinho kiest voor dezelfde tactiek als vorig jaar. Een jaar geleden verloren we van Real Madrid B met 0-3, maar misten we zelf een half elftal en werden er twee doelpunten onterecht afgekeurd. Als Real Madrid op volle oorlogssterkte aantreedt wordt het een bijna onmogelijke klus, maar is Mourinho zo gemakzuchtig als vorig jaar: dan valt er iets te halen in Madrid.
In Europa wordt weer met respect over Ajax uit Amsterdam gepraat. Dat is op zich al iets moois, maar daar willen we wel resultaten aan koppelen. Natuurlijk is de vierde plaats dichter bij dan de tweede plaats, maar we doen weer mee. En misschien houden we een topclub onder ons. Het zou een wereldprestatie zijn. En met in het achterhoofd dat het tegen City nog beter had gekund gaan we op zoek naar nieuwe topresultaten. Kom op Ajax, maak ze af. Ajax blijft de beste vertegenwoordiger van het Nederlandse voetbal. En als we afgaan, doen we dat met de borst omhoog.
Meer nieuws
- In de wandelgangen (6/9): Paris Saint-Germain wil niet ruilen met Barça
- 'Ajax heb ik uit mijn hoofd gezet, dat geldt eigenlijk voor alle clubs'
- 'Opvolger Mourinho': 'Het is geen geldkwestie, het is iets persoonlijks'
- Roemrijke loopbaan van Beckham komt abrupt ten einde
- 'Absolute vedette' Cavani ontkent Spaans voorcontract
Clubnieuws
- 'Ik zou heel graag bij Ajax spelen, de clubs moeten er eerst uit komen'
- Van der Sar: 'Niet bang geweest dat hij voor het buitenland zou kiezen'
- ‘Het was niet altijd leuk, want Bogarde pakte me soms hard aan’
- 'Cocu wil voorbeeld Ajax volgen en verdediger huren van Barcelona'
- 'FC Twente vraagt hoofdprijs voor Ajax-doelwit Chadli'
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Meest gereageerd
Ajax

In de wandelgangen
Zaterdag 25 meiDavid Beckham stopt en bij Paris Saint-Germain weet men wel wie de plek van de middenvelder in de selectie moet overnemen. Lees verder
Uitgelichte documenten
KNVB zadelt Louis van Gaal op met een nutteloze trip naar de Oost
Om meerdere redenen was een nauwe samenwerking tussen Cor Pot en zijn baas juist nu dringend gewenst. Na het EK zwaait Pot, vlassend op weer een duobaan met Advocaat, als verantwoordelijke coach af bij de KNVB. Lees verder
-
Update: Götze reist om opmerkelijke reden niet mee met selectie (32000+ pageviews)
-
'Viergever ruilt verdediging van AZ in voor middenveld van PSV' (28000+ pageviews)
-
AS Monaco bevestigt komst van eerste twee sterren (26000+ pageviews)
-
'Ik zou heel graag bij Ajax spelen, de clubs moeten er eerst uit komen' (26000+ pageviews)
-
Neymar op weg naar Spanje: 'Ik ben heel erg gelukkig' (24000+ pageviews)
Clubexperts
-
Together as oneDoor ASR10Totti (5 reacties) -
Het voetbalimagoDoor Xamsix (5 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (34 reacties) -
De kleine generaal gaat de boot inDoor ttiborr (10 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
23-karaats goudDoor LFCDutchy (23 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (34 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...









Leuk, goed stukje erg positief ik ben het met je eens.
Ik hoop op een punt in Manchester en dan hebben we een goede kans op de 3de plaats maar ik ga niet hopen op een 2de plaats want dat gebeurd niet.
Je hebt volledig gelijk, maar je moet niet gek opkijken als de resterende 3 wedstrijden 'gewoon' verloren gaan. Ik ben zelf ook Ajacied, maar realistisch blijven is belangrijk. Het moet inderdaad allemaal goed vallen, dan kan het zomaar een tweede plaats in de poule opleveren. Maar dan moeten er geen domme rode kaarten gepakt worden, dan moet de tegenstander niet op zijn scherpst zijn en Eriksen, De Jong, Poulsen en centraal achterin moeten een topdag hebben.
Geweldig stukje, mooi slot ook. Ben het ook met je eens, trots als een Ajacied!
Alleen "borst omhoog"klopt natuurlijk niet. Het is hoofd omhoog of borst vooruit. Borst omhoog wil zeggen dat je op je rug ligt
@jorge- scherp, scherp. Is me niet eens opgevallen!
Haha, bedankt voor je tip. Dat was wel heel scherp. Al denk ik dat het niemand is opgevallen.
helaas, het was me ook opgevallen. het is tenslotte ook het allerlaatste woord.... verder leuk stukje. ik deel je mening!
Ik hoop stiekem op de 3e plek en niet zozeer omdat ik niet verder wil bekeren in de CL, maar wat zou er mooier zijn voor Ajax om de Europa League te winnen en dat ook nog eens in eigen huis te doen! Financieel is de CL natuurlijk geweldig, maar waarom niet nog een Europese prijs erbij :-)
ik denk niet echt dat ajax de EL gaat winnen. Met tegenstanders als: Liverpool, Anzhi, Atletico, Inter, Chelsea en Benfica wordt het knap lastig!
Ajax zou in staat moeten zijn te winnen van Liverpool en moet hopen dat het de ene keer is dat het kan winnen van Benfica. Misschien is zelfs Anzhi wel gunstig om dan te loten, omdat die in die periode namelijk nog helemaal niet voetballen, terwijl Ajax dan nog midden in de competitie zit. Daarnaast kunnen die ploegen ook elkaar loten. En als je in de volgende ronde bv Chelsea- Atletico Madrid en Liverpool - Anzhi en je loot zelf bv Genk... Waarom zou het dan niet kunnen. Wie had gedacht dat in 2005 AZ net de finale niet zou halen in de Uefa Cup en datzelfde jaar PSV halve finale CL. Of dat Feyenoord in 2002 de Uefa cup zou winnen... Of dat Ajax dit jaar van Manchester United en Manchester City zou winnen. Als je niet in jezelf gelooft win je nooit! Ik denk dat dit Ajax in staat zal moeten zijn om iig de kwartfinale te halen... En als je daar al komt... Waarom de finale niet?
Opzich een leuk stuk, maar Ajax speelt heel deze competitie op een paar wedstrijden na al slap. Zondag komen ze tegen Feyenoord al heel goed weg. Ajax heeft nu van de 10 wedstrijden in Nederland er 4!! gewonnen? 1 goede wedstrijd tegen een City dat wel erg slap speelde neemt niet weg dat Ajax geen heel goed seizoen draait, maar dat is mijn mening natuurlijk. Verder respecteer ik jou mening maar wat jij zegt over Real uit slaat Helemaal nergens op. Zelfs al is Real door, het b-elftal van Real heeft nog steeds op elke plek 3x meer kwaliteit. Daarbij opgetelt het thuisvoordeel... nee jongen, je moet daar eerder vrezen voor een 6-0 afstraffing. Die kans is namelijk groter dan dat ajax ook maar in de buurt van een punt komt bij Real.
Je bent wel tomeloos positief! Besef wel dat Dortmund en Real normaal gesproken 1 en 2 worden, en dat City nog altijd favoriet voor plek 3 is. Mocht Ajax het halen ligt dat in mijn ogen nog altijd meer aan het falen van City dan aan het slagen van Ajax.
Een puntje van kritiek: "ajax blijft de beste vertegenwoordiger van het Nederlandse voetbal." Is dit nou nodig, die bijna arrogante borstklopperij van wij zijn de beste? Vind het erg jammer, verder vind ik het namelijk een goed stuk. En je slot vind ik verder gewoon goed. Duidelijk een beter stuk dan je vorige Ce's, mooi dat je zulke vooruitgang hebt kunnen maken.
Ik wilde 3 sterren geven, maar door je positiviteit en als aanmoediging krijg je er eentje bij
Heel mooi geschreven. Leuk om te zien hoe positief je bent over je club. Ik hoop het beste voor Ajax, al verwacht ik dat de drie verliezen gaan leiden en uiteindelijk als 4e de poule uit gaan, wat trouwens helemaal geen schande is in deze poule. Verder leest het stuk lekker door en ik adviseer je veel te blijven schrijven
Mooi stuk, je moet journalist worden. Ben het compleet eens met je verhaal
Een rasoptimist hierzo. Ik help je hopen, maar ik denk dat plek 3 het hoogst haalbare is voor Ajax. Bij City zal het al moeilijk genoeg worden, zij zullen Ajax niet meer onderschatten. Tegen Dortmund en Real is het een ander verhaal. Tegen die 2 ploegen moet je een hele goede dag hebben.
Wel vind ik het enorm overdreven dat je zegt: Ajax uit Amsterdam wordt weer met respect uitgesproken in Europa. Je moet niet overdrijven, één winstpartij tegen een niet al te best City heeft Ajax niet ineens weer een Europese topclub gemaakt. Ajax is een tegenstander om rekening mee te houden in de CL, niet om bang van te worden voor clubs als Real enzovoorts.
Toch denk ik wel dat zo'n overwinning blijft hangen. Met jonge jochies en aanvallend voetbal
een ploeg als city verslaan... Dit werkt zeker wel mee aan de goeie naam die ajax heeft (of had..?).
Bovendien kun je de naam van een voetbalclub met respect uitspreken zonder daarmee te bedoelen dat deze een Europese topclub is. Laat staan dat Real Madrid er bang voor moet zijn.
Leuke CE vanuit je eigen perspectief en een zèèr optimistische gedachte.
Paar kleine spel foutjes.
- gedachte dat het [ er ] al na twee wedstrijden er op zat. [ Andere ER weglaten, klinkt beter. ]
- Na de thuiszege op Manchester City, zijn [ Komma kan je weglaten. ]
- doordat de verdedigers van City niet doordekken [ doordekten, het is immers verleden tijd. ]
- afschuw gesproken over bijvoorbeeld [ onder andere i.p.v bijvoorbeeld ] Tobias Sana en Ryan Babel die [ te ] weinig hadden laten zien volgens de 'kenners' [ klinkt beter ]
- Met de wetenschap dat het nog beter kan, kunnen we ervoor zorgen [ Komma kan je weglaten ]
Beschouw dit als opbouwende kritiek zodat je volgende CE nog beter is dan deze en het wat makkelijker leest.
Ik was zeer verheugd met het goede resultaat van Ajax in Europa en ben dan ook tevreden dat Nederland alsnog een club aflevert die laat zien zich te kunnen meten met andere gevestigde clubs in de Champions League.
Ik denk eerlijk gezegd niet dat Ajax de tweede plek zal bemachtigen. Dortmund lijkt zichzelf te hebben gevonden in Europa en ik vrees dan ook dat de thuiswedstrijd een nederlaag zal opleveren, ik laat me trouwens altijd graag verassen dus aan jullie om het tegendeel te bewijzen. Ik zie Ajax op plek 3 eindigen en dat mag een zèèr knappe prestatie worden genoemd.
Bedankt daarvoor. Ik zal er zeker op gaan letten in mijn volgende CE. En ik ben het helemaal eens met je laatste zin al droom ik van plek twee.
De vijf sterren zijn niet van mij maar van mijn neefje. Niet op letten a.u.b.
leuk stuk, lekker optimistisch ^^
denk alleen dat ze derde gaan worden (en de EL in eigen huis binnen gaan slepen)
doorgaan zo, ik zie graag een vervolg
Ajax wint 1 keer van een hopeloos falend City en de 2e plek is (voorzichtig)alweer mogelijk
City had een offday, met verkeerde opstelling, verwende miljonairs zoals je dat overal leest.
Daarbij had City nog steeds meer kansen dan Ajax, alleen Vermeer stond weer eens sterk te keepen.
In Manchester zullen ze Ajax niet meer onderschatten, andere opstelling spelen en wel 100% geven.
Ik kan je verzekeren dat een puntje echt enorm moeilijk gaat worden, denk zelf dat Ajax flink op de broek gaat krijgen in Engeland.
Thuis tegen Dortmund zie ik meer kansen en tegen Madrid zijn het (ook als ze met het B team spelen) 0 punten.
"na de thuiszege op Manchester City, zijn de meeste mensen er nog niet gerust op, maar ik wel." - deze eerste komma is natuurlijk overbodig.
"christian Eriksen kreeg de Lionel Messi-rol en doordat de verdedigers van City niet doordekken ontstond er veel ruimte." - aangezien je de rest van de zin en ook het gedeelte ervoor in de verleden tijd schrijft moet 'doordekken' natuurlijk ook in de verleden tijd geschreven worden.
"doordat de buitens naar binnen trekken, kon de kantelmethode van City worden afgestraft." - 'trekken' - 'trokken'
Dan wat betreft je inhoud. Ik ben het absoluut met je eens dat Ajax niet kansloos is in deze poule. Wat betreft je standpunt over de wedstrijd tegen Dortmund heb ik daar wel wat kanttekeningen bij. Ze gingen misschien een uur gelijk op, maar het was die hele tijd al wel duidelijk dat Dortmund de betere ploeg was, een overwinning voor Ajax zat er niet in. Het was alleen jammer dat de goal van Dortmund zo laat in de wedstrijd valt. Zoals je al zegt worden de wedstrijden bij City en thuis tegen Dortmund de wedstrijden waarin duidelijk zal worden wie 2e of 3e wordt.
Dan nog even over een puntje in de laatste alinea, dat er weer met meer respect over Ajax wordt gepraat. Denk je niet dat dit voornamelijk met het verleden en het feit dat ze meedoen aan de CL te maken heeft? Ik durf wel te zeggen dat mensen hetzelfde zouden zeggen als Feyenoord zich geplaatst had voor de CL. Ik denk dat het daarom vooral meespeelt dat Ajax vroeger een grote club was in het internationale voetbal.
Gezien de puntjes van kritiek die ik je gegeven heb, wil ik je vooral aanraden je stuk altijd in één tijdsvorm te schrijven en niet de verleden tijd af te wisselen met de tegenwoordige tijd,vooral niet als je het over een gespeelde wedstrijd hebt. Je inhoud daarentegen is prima, het voegt niet veel nieuws toe, maar er is verder niet veel op aan te merken en je schrijfstijl is fijn om te lezen. Drie sterren krijg je van mij!
Mooi stuk helemaal mee eens!
Ik ben van mening dat een punt uit bij City wel haalbaar is en dan is de 3e plek toch goed in zicht.
Over optimisme gesproken...
maarja, heel goed stuk, zeker weten je beste stuk tot nu toe