Status:
Deze wedstrijd is gespeeld.
Competitie:
Eredivisie
Datum:
Zondag 22 januari 2023
Tijd:
12:15 uur
Scheidsrechter:
A. Lindhout
Stadion:
Abe Lenstra Stadion (Heerenveen)
Toeschouwers:
19029
Opstellingen en wedstrijdverloop
-
Opstellingen
-
Wedstrijdverloop
- sc Heerenveen FC Groningen
- A. Noppert M. Verrips
- Milan van Ewijk M. Bech
- J. van Aken Radinio Balker
- Pawel Bochniewicz Thijmen Blokzijl
- M. Köhlert L. van Gelderen
- P. van Amersfoort I. Määttä
- Anas Tahiri Luciano Valente
- Thom Haye J. Hove
- S. Olsson R. Oratmangoen
- A. Colassin R. Pepi
- A. Sarr F. Krüger
-
S. van Hooijdonk
Damil Dankerlui
-
Tibor Halilovic
A. Sher
-
T. Zaal
Tomáš Suslov
-
A. Timossi Andersson
Mike te Wierik
-
5' A. Sarr 1 - 0
-
40' F. Krüger 1 - 1
-
46' J. Hove
-
63' A. Sher
-
63' L. Valente
-
70' S. van Hooijdonk
-
66' L. van Gelderen
-
70' S. Olsson
-
80' M. te Wierik
-
72' M. Bech
-
76' T. Suslov
-
80' T. Blokzijl
-
80' D. Dankerlui
-
80' L. van Gelderen
-
88' T. Halilović
-
81' P. van Amersfoort 2 - 1
-
82' A. Sarr 3 - 1
-
88' A. Colassin
-
90' T. Zaal
-
90' A. Tahiri
-
90' A. Timossi Andersson
-
90' A. Sarr
Live meepraten
De wedstrijd is afgelopen. Het is niet meer mogelijk om te reageren.
Wedstrijdverslag
Amin Sarr beslist fletse derby en duwt Groningen verder het moeras in

De Derby van het Noorden is een prooi geworden voor sc Heerenveen. Amin Sarr was het goudhaantje voor de Friezen, want hij scoorde twee keer en leverde zo een belangrijke bijdrage aan de 3-1 overwinning.
Lees verder
SeizoenClubW





En verder:
- ‘Champions League lonkt voor Van Hooijdonk: spits kan vader achterna’31
- Van Hooijdonk kan Bologna verlaten voor club uit andere topcompetitie 21
- Van der Meijde rectificeert: ‘Sydney van Hooijdonk waarschijnlijk niet dronken’71
- Verweij laat uiterst pikante naam vallen bij Ajax: ‘Zal wel gevoelig liggen’96
Ik zie Groningen dit niet winnen vandaag…. Ik zie ze op dit momenten eigenlijk tegen niemand winnen…. Jammer dat de club zover is afgegleden
2-1 denk ik. Goals van Amersfoort, Sarr en Pepi. Groningen gelijk met 2 nieuwkomers, ben benieuwd of die zich aan de malaise kunnen onttrekken.
mooi affiche, Groningen mag wel keer 3 punten gaan pakken anders ben ik bang dat hun hetzelfde gebeurd als wat ons is overkomen.... Je verwacht niet dat Groningen gaat degraderen omdat hun daar te groot voor zijn.... maar het kan zomaar raar gaan lopen
Jullie mogen van mij winnen vandaag! Succes
Te groot waren bedoel je. FC Groningen is ook qua achterban al jaren aan het krimpen. Zit geen kip meer in de Euroborg tegenwoordig
Zowel qua fanatieke aanhang als totaal aantal toeschouwers presteert Groningen gewoon naar behoren. Dit seizoen op een 7e plek terug te vinden op dat gebied, met zo'n 3000 bezoekers meer dan AZ per wedstrijd.
Tjonge, dat wist ik niet. Dacht dat er geen hond zat altijd haha
Er zitten nog altijd meer mensen in de Euroborg dan bij AZ.
Gevalletje stadion te groot voor de achterban denk ik, heeft Vitesse ook laat van.
Haha als je de samenvatting bekijkt zie je inderdaad een hoop groene stoelen! Blijkbaar hebben een hoop seizoenskaarthouders er geen zin in...
Spursfan, je hebt geen idee waar je het over hebt.
Gemiddeld zijn er bij Groningen 19,6k kaarten per wedstrijd verkocht. De capaciteit is ruim 22k. Wanneer Groningen fatsoenlijk voetbal laat zien en staat op de plek waar ze horen, dan is het stadion helemaal vol.
Gaat chaos worden buiten het stadion
Beter van niet, want dan ben ik bang dat jullie er de komende jaren niet meer mogen komen... Dan mist er toch wat interactie..
Maar het zal me idd weer niks verbazen dat het gaat escaleren en de wijk (weer) in puin ligt etc.
Tja. Supporters verpesten het voor zichzelf en anderen…. En maar zeuren dat ze niks meer mogen…
Staat erg veel politie buiten het stadion dus zal wel meevallen.
Gemeente heeft een demonstratie goedgekeurd bij de ingang van harde kern hveen
Dus? Harde kern is het eens met standpunt van Groningen supporters en heeft geen ruzie. Groningen is niet onze rivaal.
Nee, dit komt wel goed.
We hebben de punten echt gigantisch hard nodig, maar heb er een hard hoofd in. Benieuwd naar Sorensen en Hove. Hoop dat Hove een beetje creativiteit kan brengen
Heerenveen loopt stroperig en Groningen heeft 1 van de slechtste teams dit seizoen. Vrees een draak van een wedstrijd. 1-1.
Laten we alsjeblieft eens niet het puntenmedicijn zijn
Dit Groningen moet je gewoon met gemak aan de lant schuiven. Hopelijk eens initiatief laten zien.
Come on groningen💚
Nou ik hoef deze Zondag niet van de bank te komen. nu Heerenveen tegen Groningen dan Feyenoord tegen Ajax en als toetje Arsenal tegen United.
Groningen kan beter gewoon geen verdedigers opstellen.
Gvd wat een achterlijk geklungel alweer daar achterin. Wat doet die Verrips daar in gods naam
Goed gedaan Blokzijl. Chapeau.
Ja was blokzijl he? Deed alles fout
Hatsee eindelijk het licht gezien en sarr in de spits. En gelijk het doelpunt. Wel echt dramatische verdediging en keeper van Groningen zeg.
Hahah assist van de toure van joure.
Wat is het plan van Groningen? Word 5-0 op deze manier..
Bij Groningen springt elke bal van de voet, totaal geen controle, geen techniek. Wat een armoedig elftal zeg poeh
Ik kijk zelden wedstrijden van Groningen maar gasten als Te Wierik, Suslov en Pullapessey zijn toch gewoon basis materiaal daar? Waarom spelen zij niet?
Te Wierik hadden ze ubh nooit terug moeten halen, wilde onbesuisde gek. Zou hem echter wel opstellen nu want de enige met een beetje ervaring. Suslov is totaal uit vorm, raakt iedere bal verkeerd en verprutst al een jaar iedere actie. En waarom Pelupessy basis materiaal zou zijn moet je even uitleggen, want die heb ik nog niks bijzonders zien doen. Maar goed, zolang we spelen met een linksback die nog slechter is dan het niveau van de gemiddelde 3e klasser maakt het sws niet zoveel uit.
Suslov denkt dat die het mannetje is maar presteert niks. Te wierik en pelupessy zijn de meeste supporters liever kwijt dan rijk
Te Wierik mis ik niet in de basis hoor, kan er niets van
Maatta zo dramaspeler
Misschien wel goed voor Groningen om te degraderen, kunnen ze weer vecht voetbal leren. Want de strijd bij Groningen is er al heel lang uit.
Oioioi wat een dramatische wedstrijd. Wat een ruimte ligt er om gebruik van te maken bij Groningen. Er word alleen helemaal niks mee gedaan.
Jonge jonge. Dit is echt heel saai.
Niveau is wel in lijn met de goals...
Forzaaaaa! Wat een corner van MaataaðŸ˜ðŸ˜ðŸ˜ðŸ˜ðŸ˜
Jaaaa malle Kruger!💪ðŸ¾
haha wat een teams, schitterend doelpunt!
Hahahaha wat een typische goal. Heerenveen heeft het allemaal aan zichzelf te danken. Dit Groningen moet je toch afdrogen man.
Heerenveen laat ook niks zien... dodelijk saaie wedstrijd.
Beide goals typerend voor de wedstrijd, bijzonder saai en slecht voetbal. Heerenveen heel klein beetje beter, maar het is marginaal. Hopelijk wordt Heerenveen nu wakker!
Uitstekende goal erg mooi uitgespeeld
Hove lijkt wel een prima speler.
Wat een ontzettende zwakke pot dit, het klopt echt aan beide kanten voor geen meter. Hoe Hveen t zover heeft laten komen is echt schandalig... Lijkt wel of ze er gewoon geen zin in hebben, maar in dat geval was ik liever gewoon thuis voor de buis gebleven dan naar deze genante vertoning te kijken.
Die Maatta kan er echt geen pepernoot van
Kan best hard rennen
Onvoorstelbaar Heerenveen. Wat een inzet van niks. Zet 50 procent in een aanval en je komt ergens. Maar dit is gewoon 0. Wat een trieste instelling zeg.
Wat zingt het heerenveen publiek als de keeper van de tegenstander uittrap?
Klinkt heel debiel
Ja idd, maar ben benieuwd wat ze nu precies uitkramen.
Sinds wanneer speelt Bale bij Groningen? 😛
Betere tweede helft voor de neutrale toeschouwer
Waarom elke 5 minuten beelden uit Rotterdam? Dit is Heerenveen - Groningen, niet de voorbeschouwing op Feyenoord - Ajax
Omdat alles draait om die clubs. Net als dat 80 procent van de artikelen deze week over die wedstrijd gaat. Om te janken.
Ben jij niet benieuwd naar of Berghuis zijn veters al heeft gestrikt?
2e helft zie ik prima voetbal. Niet top, maar dat verwacht ik ook niet.
Onee dankerlui erin
A kijk Dankerlui en Te Wierik. Fc Groningen gunt Heerenveen alsnog de overwinning.
Jup
Op basis van de tweede helft tegen de verhouding in
Lekker zeg!!
Natuurlijk…
Ja tuurlijk…. Zo kennen we Groningen weer… man man
Poh wat heerlijk dit!! Heerlijke aanval! Goed ingeschoten ook!
Groningen moet zich echt zorgen maken..
Haha dat doen we al maanden, maak je maar niet druk
Om je dood te schamen
Hopppaaaa. Binnen die wedstrijd. Eindelijk eens koel afgemaakt door sarr. Zit zo veel in die jongen.
Besef psv heeft dit seizoen van de 2 slechtste teams (Groningen en cambuur ) verloren
Wat een schande
Maar wel gewonnen van Feyenoord en Ajax
Je wordt er zo moe van... wederom gatenkaas achterin nadat je eindelijk enigszinds goed voetbal op de mat legt. Wat een taai seizoen..
Nog even iets anders. Waarom werd Hove met de rust gewisseld, die was toch niet zo slecht? Ik kon er zo 5 aanwijzen die minder waren.
Kon Max 45 minuten spelen gaf van de Ree aan voor de wedstrijd
Inderdaad bijzonder, Suslov viel wel lekker in maar had hem inderdaad voor een ander gewisseld