Status:
Deze wedstrijd is gespeeld.
Competitie:
Eredivisie
Datum:
Donderdag 26 mei 2022
Tijd:
20:00 uur
Scheidsrechter:
P. van Boekel
Stadion:
GelreDome (Arnhem)
Toeschouwers:
17547
Opstellingen en wedstrijdverloop
-
Opstellingen
-
Wedstrijdverloop
- Vitesse AZ
- Jeroen Houwen P. Vindahl
- Romaric Yapi M. Kerkez
- Million Manhoef Pantelis Hatzidiakos
- Danilho Doekhi Bruno Martins Indi
- Riechedly Bazoer Sam Beukema
- Sondre Tronstad Fredrik Midtsjo
- Toni Domgjoni Jordy Clasie
- Matúš Bero Dani De Wit
- Patrick Vroegh Hakon Evjen
- Thomas Buitink Jesper Karlsson
- Lois Openda Evangelos Pavlidis
-
Tomas Hajek
A. Witry
-
Daan Huisman
Zakaria Aboukhlal
-
M. Jonathans
Tijani Reijnders
-
G. de Regt
-
M. Steffen
-
16' F. Midtsjø
-
46' T. Hájek
-
22' T. Buitink 1 - 0
-
46' T. Domgjoni
-
76' D. Huisman
-
49' T. Hájek
-
59' J. Clasie 1 - 1
-
76' T. Buitink
-
76' M. Jonathans
-
76' P. Vroegh
-
76' G. de Regt
-
76' R. Yapi
-
80' A. Witry
-
80' M. Kerkez
-
80' Z. Aboukhlal
-
80' H. Evjen
-
89' M. Steffen
-
86' L. Openda 2 - 1
-
89' L. Openda
Live meepraten
De wedstrijd is afgelopen. Het is niet meer mogelijk om te reageren.
Wedstrijdverslag
Loïs Openda neemt op best denkbare wijze afscheid van GelreDome

Vitesse heeft het eerste duel in de strijd om een ticket voor de voorronde van de Conference League gewonnen. In GelreDome waren de Arnhemmers in de finale van de play-offs met 2-1 te sterk voor AZ. De doelpuntenproductie van de thuisploeg werd verzorgd door Thomas Buitink en Loïs Openda, terwijl Jordy Clasie met een van richting veranderd schot scoorde namens de Alkmaarders.
Lees verder
SeizoenClubW





Ofwel: wie zien we het liefst in de Cl.
AZ sterker, maar Vitesse deed het afgelopen jaar niet slecht
Ik zie ze het liefst allebei. Allebei betere troeven dan FC Twente. Vitesse heeft ons allemaal verrast met hun Europa campagne en van Twente moet ik het maar zien. Maar goed, Twente heeft zijn plek eerlijk verdiend en we hopen dus maar dat zij ons ook gaan verrassen. Dat zal niet makkelijk worden met hun coefficient van nul.
Voor deze twee hoop ik toch AZ. Heeft meer gepresteerd in Europa en ik las vandaag dat ze zelfs meer punten hebben gepakt dan PSV. Dat vind ik eigenlijk nog het dramatische. PSV die maar kampioen wil worden en CL inkomsten wil hebben, maar niet kan begrijpen dat goed presteren in EL of Conference L. ook belangrijk is voor het moment dat je eindelijk CL gaat spelen. Kijk eens verder dan de schaal.
Ik durf te wedden met jou dat wij volgend jaar een beter team hebben als Vitesse en waarschijnlijk ook als AZ. Verdiep je even voordat je zomaar onzin roept.
Waarom durf je dat te wedden? Wij hebben veel meer investeringsmogelijkheden op het moment. Verwacht wel dat Twente binnen 2-3 jaar over ons heen gaat qua mogelijkheden. Maar op het moment zeker nog niet
Wellicht eerst eens met argumenten komen voordat je iemands mening zomaar onzin vindt.
Ik verwacht minder van Twente omdat ze zowat de meest ongeplaatste ploeg zullen zijn. Die loten dus pittige tegenstanders. Ook hebben ze geen internationale ervaring en meestal betekent dat dat men lekker gaat mee voetballen, beter zullen zijn en toch de punten gaan verspelen.
Ik denk ook dat Twente beter voor de dag gaat komen dan die dooie club uit Arnhem. Hup AZ!
En daar zijn de praatjesmakers van Twente weer. Ongelooflijk..
Oiga zo werkt het niet. We krijgen niet 0 punten maar een getal bepaald door een rekensom. Ik denk dat wij beter zullen zijn omdat vrijwel heel ons succesteam bij elkaar blijft en bij AZ en Vitesse allerlei spelers gaan vertrekken.
Vitesse heeft ook weinig reden tot grootspraak, dan kun je een reactie verwachten na zo'n kansloze reactie.
Precies redisthecolour
Njfrom
Bij Vitesse gaan 1400 huurlingen weg en eigen beste spelers zoals Doekhi en Bazoer lopen transfervrij weg.
Lijkt mij voor NL beter om AZ in Europa te hebben, want zie Vitesse volgend seizoen rechterrij eindigen
Mss wel, maar zeggen we dat niet elk jaar van Vitesse.
Blijkbaar zit daar een TD die niet goed is in waarde creëren, maar wel een netwerk heeft bij grote clubs om goede spelers te huren.
njfrom

De TD is/was ook al vertrokken naar Italie
Ok ...
Ik hoop Vitesse gewoon puur om te lachen
Ik gun het vitesse omdat ze het Europees dit jaar goed gedaan hebben, maar als je kijkt wie er vertrekken zie ik toch liever az. Heb dat voor volgend seizoen met vertrouwen in
Benieuwd hoe AZ zit vandaag gaat presenteren. Op basis van kwaliteit acht ik AZ wat hoger in maar dan moeten ze wel de bereidheid tonen om te winnen en fel spelen.
Dit lijkt me toch een makkelijk klusje voor AZ.
Dat is niet helemaal wat ik verwacht. Vitesse speelt prima wedstrijden dit jaar en geeft vaak thuis als het er om gaat. Daarnaast is het verschil in kwaliteit niet zo groot om van een makkelijk klusje te spreken
Is Janssen nu aan het proberen om Beukema te laten spelen, zonder Hatzidiakos op de bank te zetten? Zijn er geen rechtsbacks beschikbaar?
En Wijndal, nog steeds licht geblesseerd, maar wel op de bank?
Nou ja, we zullen het wel gaan zien... Hup Az... Denk ik...
Wijndal blijkbaar ook niet op de bank, ok.
Hoe zat het nou met die tribune?
Scheurtjes gelijmd ofzo.....
Ze zullen het risico wel geaccepteerd hebben, denk ik:
„onderhoud aan de tribune is nodig, maar pas op termijn. Op dit moment is er geen noodzaak die tribune te sluiten”, meldt een woordvoerster van de gemeente Arnhem. De woordvoerster bevestigt berichtgeving van de Gelderlander dat de gemeente een brief heeft gekregen van stadioneigenaar Nedstede dat er haarscheurtjes in de tribune zitten. „Dat is niet nieuw, dat is al een tijdje geleden naar buiten gebracht. We hebben de brief gekregen en gaan die netjes van antwoord voorzien.”
Het risico was al geaccepteerd en verder onderzocht. Het is de eigenaar van het Gelredome die een klootzak probeert te zijn.
Toen Vitesse voor de zekerheid 6 rijen stoeltjes even niet in gebruik nam zat hij te brullen dat het onnodig is en dat de actie de reputatie van Nedstede aantast. Paar weken later, terwij de omgevingsdienst en Vitesse allebei al lang het in hadden gecalculeerd mbt wat de risicos zijn (niet groot, blijkbaar) begint hij opeens te eisen dat de hele Zuid-tribune dicht moet terwijl er niks van zoiets dergelijks wordt geroepen door hem mbt de concerten die er aan komen.
Hij is gewoon een grote egoist met een dito grote bek.
Gozubuyuk had hem erop gelegd.
Alleen tegen Feyenoord (kom maar....
)
Gozbuyuck geboren in Haarlem, heeft gewoond in Amsterdam en nu in Hoofddorp,onder de rook van Amsterdam. Brengt ,haalt zn kinderen daar van school die hij ook een beetje een onbezorgde jeugd wil geven. 1 club zal hij om die reden nooit benadelen.. In tegendeel.
Och jee, de motor lijkt uit te vallen... Dat zou een forse aderlating zijn. Hamstring...
Ah shit. Dat is een behoorlijke aderlating. Ik ben fan van Reijnders maar zie hem liever samen met Midstjo, niet in plaats van hem.
Beukema is tot nu toe matig aan de bal. Dat moet echt beter bij hem
Maakt het gelukkig goed met z'n verdedigende acties, zit er goed op bij Openda.
Bruno zit er minder goed op, zoals te zien bij dit doelpunt.
Maar verdedigend al twee keer belangrijk, om fouten van anderen op te lossen.
Lijkt me wel in pingel volgens mij maar goed
Dit was toch 100% een penalty?
Mee eens. Extra zuur dan dat az minuut later de 1-0 om de oren krijgt
Hemelvaart, VAR heeft vrij.
Lijkt me ook een die commentator zegt ook nog jaa was voordeel anders pingel nou lijkt me niet maarja, tegenwoordig weet je it niet meer wanneer ze im geven
Goede goal van Vitesse.
Ja joh Bruno, geef Openda nog meer ruimte om die voorzet te geven lamzak. In het centrum daarna ook lekker allemaal kijken hoe Buitink die bal erin legt. Defensie nog steeds niet om aan te gluren met dit team...
Jezus, Panta op rechtsback kan echt niet hoor. Stond tegen Heerenveen ook al regelmatig verkeerd en aanvallend heb je vrijwel niets aan hem. Beukema moet nu zowel links als rechts van hem continu fouten oplossen.
Als Yapi volgend jaar de vaste rechtsback wordt, denk ik dat vd gijp een leuk jaar gaat hebben.
Ik geloof er niets van dat Wijndal geblesseerd is. Vervanger niet slecht, maar geen Wijndal. Ik denk dat hij van Huibert niet mee mag doen
of hij is al verkocht of Huibert is weer boos
En waarom denk je dat? Ik denk dat hij gewoon geblesseerd is, Huiberts wil namelijk graag Europa in, en als Wijndal daarbij nodig is, dan wordt hij gebruikt.
Midstjo en Wijndal mis je. Dan heb je nog weinig spelers over die wat extra’s brengen. Ik hoop op een bevlieging van Karlsson of Pavlidis
Hoop dat AZ het nog om kan draaien want de sterkste teams moeten Europa in om ons land te vertegenwoordigen.
Van Boekel is als vanouds beide kanten op weer belabberd... Snap niet waarom een aantal Nederlandse scheidsrechters zo vaak de hand boven het hoofd worden gehouden door de Knvb.
Beukema is zo ontzettend veel beter, verdedigend, dan zowel Hatzidiakos als Bmi... Dat Janssen dat niet wil inzien.
Lijkt voor jullie goed bezig. Inderdaad beter dan iig Hatzidiakos momenteel.
Mods, hoe kan het in vredesnaam dat trollend en provocerend gedrag van een bepaalde gebruiker helemaal niet gerapporteerd kan worden?
Bij alle reacties kan er op rapporteren gedrukt worden, uitgezonderd van 1 gebruiker.....
Nou ben ik wel benieuwd wie, want in dit topic zie ik nou niet echt iemand dat doen.
Krillin. Een gedeelte is serieus, maar '1400 huurlingen'? Dat zou IMHO rechtstraaks naar een tijdelijke ban mogen solliciteren. Dat is gewoon shit-stirren en trollen.
Het rijmt op Pansdoededans... de zoveelste reïncarnatie van DaniloDeBeste.
Uiteraard een overdrijving, maar toch geen ban waard? Verder reageert hij ook altijd normaal hoor.
Het is verschrikkelijk, der bij naaien en aan de hoogste boom die Krillin..
Stel je niet zo aan en geniet van de voorsprong van je cluppie in een super belangrijke pot.
Vond ik ook wel meevallen, over het algemeen gewoon geen enkel probleem en deze vind ik ook niet zo zeer een ban waard. Enkel een hyperbool.
Over wie gaat dit?
Gebruikelijke statistieken voor ons. Veel de bal maar eigenlijk geen enkele serieuze kans bij elkaar gespeeld en wel een achterstand. Van het redelijk goede veldspel van de eerste helft tegen Heerenveen is ook niks meer te zien, tenzij je het geschuif op 30 meter van de goal wil meerekenen. Zelfs de grootste kans, lob van Pavlidis, kwam uit toeval tot stand.
Karlsson, mooie actie, zonde dat die enkel de paal raakt. Goede bal ook van Clasie. Had de 1-1 moeten zijn.
Bevliegingen, is het enige waar AZ het tegenwoordig van moet hebben overigens.
Het zit ook niet mee... weer een magistrale bal van Clasie, tegen Heerenveen ook al 2x.
De lat en paal zijn ook zwart/geel vandaag.
Wat een mazzelaars.
Pfoe wat een pass van Clasie. We verdienen nu toch wel een goaltje hoor. Voetballend redelijke fases gezien in deze eerste helft
Pffffftttt.... Oh man, dat was geluk dat Karllson daar de bal op de paal ramt en niet in de goal. Zeer goede pass daar van AZ en bijna perfect afgerond.
Die BMI heeft de startsnelheid van een stoomlocomotief.
En de eindsnelheid helaas.
Stoomlocomotieven kunnen best hard hoor...
.
Niet in vergelijking met de Belgische TGV voorin bij Vitesse
Haha deze is leuk, goed bedacht!
Waarom is dit geen geel voor die houthakker van een bmi
Schopje van BMI, had hij wel geel voor kunnen krijgen.
Verraste me ook dat het niet een kaart waard was, maar Van Boekel... Tweede helft wordt die vaak opeens wakker en begint hij met kaarten te strooien en overtredingen te bestraffen die hij in de eerste helft compleet negeert.
Die BMI is nog maar net 30 maar die loopt al een flinke tijd als een ouwe lul over het veld zeg.
Zie nu de herhaling close-up. Was toch gewoon een pingel bij die overtreding op Evjen. Wat de neuk is de var aan het doen?
Voordeel, omdat Pavlidis 'm op de lat mikt
Heb de herhaling gemist en kan dus weinig voor of tegen een penalty zeggen. Maar als wat Henk zegt klopt en de aanname van de bal en poging van Pavlidis als voordeel wordt beschouwd, dan kán de VAR eniks meer doen.
Wat is Az toch slecht
Zo heel slecht speelt AZ ook niet? Hadden allang doelpunten moeten maken. Ik ben niet eens heel ontevreden vandaag.
Wat is Vitesse toch een rare ploeg. Het hele seizoen er vrij weinig van bakken maar nu het erom gaat toch presteren.
Dan speel je als Vitesse zijnde een finale en het stadion is halfleeg. Wat een werkelijke aanfluiting.
AZ mijn trots! We staan achter maar het komt goed.
Ik zou nog even stil zijn, want ik betwijfel dat het Afas zondag wel vol zit...
Ik zit erbij! Achter de club he. Jij dan?
Ik niet, maar ik wens je veel plezier
. Maar los daarvan, het zal niet vol zijn, denk ik.
Laten we het hoen
En toch ruim 17.000 man. Vorige ronde thuis zaten er ook meer in Gelredome dan in Afas
Gewoon natrappen, komt ie nog goed weg.
Goeie rush van Kerkez, die jongen kan me erg bekoren.
Waarom fluit die scheidsrechter nergens voor? Begint irritant te worden
*zucht* Okay, kom er net achter dat de app van KPN 5 minuten (!) achterloopt op de uitzending op TV. Wat waardeloos....
Dan even resetten, want ik heb op de app gewoon hetzelfde beeld als op tv.
Hm, apart. Ik zal dat dan even uitproberen, bedankt!
Van Boekel is de spelers aan het voorbereiden op Bas Nijhuis, die zondag fluit
Oh... Nee....
Nou, als de gewone kansen er niet in gaan, dan maar een mazzelgoal.
Tsja... die zat er aan te komen. AZ is druk aan het zetten en de verdediging van Vitesse lijkt weer gatenkaas zoals vanouds.
Tja dit is tegenwoordig de enige manier waarop we aan goals komen. Compleet toeval en een enorme dosis geluk of chaos.
Zet net even de spelerlijst na te kijken. Het was een goed schot van AZ, daar niet van, maar als Hajek (weer die blunderaar) de bal niet had aangeraakt had Houwen het gehad.
Goeie goal van Clasie zeg! Speelt sowieso erg sterk de laatste tijd, valt me vandaag ook op.
Flutgoal maar wel zwaar terecht. Na meerdere kansen en redelijk goed veldspel hebben we de goal verdient. De scheidsrechter fluit ook niet geheel in ons voordeel
Is dat geen hinderlijk buitenspel? Volgens mij staat ie recht voor de keeper
Telt niet echt meer als je eigen verdediger (hajek) de bal de goal inwerkt. Hajek veranderde de bal dusdanig van richting helaas dat er een nieuwe situatie ontstond.
Dat komt toch doordat die speler hem aanraakt. Anders was die bal er nooit ingegaan.
Keeper reageert meteen nadat de bal wordt aangeraakt door de Vitessenaar, zicht werd dus niet belemmerd.
Jammer, Hajek geschorst voor zondag, dat is toch een beetje de Xhaka van Vitesse vandaag.
Ben ik blij mee. Wat heeft die idioot Vitesse veel punten gekost, maar hij blijft maar de kans krijgen van Letsch.
Hajek is een verschrikking
Hoe is het toch mogelijk dat Beukema pas in de fase dat het seizoen zo ongeveer voorbij is een basisplaats krijgt. En door pijntjes bij anderen durf ik eigenlijk nog steeds niet te zeggen dat het op basis van kwaliteit is. Ook vandaag weer met afstand de beste verdediger.
Hij speelt werkelijk fenomenaal, niemand komt er bij hem langs. Keer op keer goede ingrepen.
Tja, het is niet te begrijpen. En als dit de eerste keer is dat het zo is, dan kun je het nog begrijpen, maar het is elke keer. En elke keer zit hij weer op de bank als er met twee Cv's wordt gespeeld en iedereen fit is.
Inderdaad. Zit verdedigend overal tussen. Aan de bal mag het nog wel wat beter, maar in ieder geval prettig dat hij zijn hoofdtaak tenminste wél beheerst.
Ai wat een knulligheid weer. Karlsson heeft in die ongeslagen serie al zijn kwaliteit opgemaakt en is sinds maart geen schim meer van de speler voor de winterstop.
Negeert trouwens ook Kerkez elke keer als die opkomt.
Nou had de persoon die diep ging ook wel wat eerder mogen starten met lopen, daar zijn neem ik aan ook wel afspraken over gemaakt.
Erg gaat enorm veel bij ons over rechts, terwijl de linkerkant kwalitatief stukken beter is. Jammer.
Mooi om te zien dat zo'n donkere jongen Japie heet. Kwam ook laatst een Chinees tegen die Kees-Jan heette, mooie dingen.
*yapi. Frans-Senegalees of zoiets dacht ik.
Vreemde discriminerende opmerking
Weer lekker aan het trollen prem?
Premieee 2-1!!!! Loisss opeeeendaaa
Yup! Late treffer
.... Bero kan helemaal niet meer scoren ofzo? Vorige wedstrijd hielp hij ook een megakans om de zeep.
Dat is dan weer enorm goed gedaan door Hatzidiakos.
Elke keer hetzelfde liedje als we op proberen te bouwen... bal naar de keeper, naar Hatzidiakos, die ramt hem blind naar voren en we zijn de bal kwijt.
Je kan veel zeggen, maar niet dat Letsch geen eigen jeugd brengt deze pot, 3 in 1 wisselmoment
Meer hebben we ook niet haha. Maar hij doet 't wel. Jammer dat die Hajek bracht alleen
Kan onze coach nog flink wat van leren.
Hij moet wel. Een aantal spelers zijn geblesseerd, geschorst of om andere redenen afwezig. En Vitesse gaat niet miljoenen uitgeven normaal gesproken aan halfbakken spelers als er minstens net zo goede spelers in de jeugdopleiding zijn.
Helaas hebben we om een of andere reden ooit Hajek gehaald, en ik snap nog steeds niet waarom. Een van de weinige opzichtige miskleunen.
Na de 1-1 zijn we het overwicht volledig kwijt. Hoe kan dat toch?
Omdat AZ denkt "1-1 is genoeg" en Vitesse denkt "1-1 is niet genoeg"
.
Clasie speelt echt fantastisch! Strooit met mooie passes en vecht als een leeuw
Het voelt onnatuurlijk dat wij de ploeg met een (klein) slotoffensief zijn. Normaal gesproken had de hele ploeg nu op eigen helft gestaan.
En ik twijfelde nog om hier bij te zetten "Al zal dat over een minuut of twee ook wel over zijn". Zucht...
Jouw schuld...
Verschrikkelijk, 2 Schoten, 2 doelpunten zo ongeveer. Is ie dan toch ontsnapt aan Beukema.
Openda doet een Dessers: nauwelijks in het spel voorkomen op een goede manier, maar toch scoren. Ben ik blij mee. Alleen het volgende probleem is nu de score vasthouden (hint, hint: wissel Hajek)
Weer een goede goal van Openda. Snel weg gedraaid. Eerste foutje van Beukema, maar ook heel snel geschoten en matig gekeept.
Je ziet het gebeuren. Onbegrijpelijk dat we na de 1-1 zo achteruit lopen. Waarom in vredesnaam?
Poeh die grote mond en praatjes van az van de laatste tijd kan ook wel weer de ijskast in met zulke resultaten
Waar blijft dit idee van grote praatjes toch vandaan komen? Of heb je het dan over Eenhoorn en Huiberts van meer dan een jaar terug?
Welke praatjes en wie dan?
De inbreng die je van een Ajacied verwacht op een Vitesse - AZ post.
Steeds maar weeeeeer.... Vindahl ook weer zwak
Vindahl kon hier niks aan doen, Openda schiet die bal keihard en verrassend, weinig keepers die deze bal hadden gepakt, gewoon erg goed geschoten.
Als hij zijn hand er goed achter zet dan heeft hij hem gewoon...
Eens met Spursfan - Vindahl kon daar bijna niks aan doen. Je moet je eerder afvragen wat de CBs van AZ aan het doen waren.
Als je dit dan tegenover Karlsson zet, die zo flegmatiek als wat is..
Keurig gekeept weer overigens
die Vindahl kan er ook echt helemaal niks van he?
Vindahl, wat moet je er nog over zeggen…
YES, nu volhouden aub.........
Wat is AZ zonder een tegengoal in de laatste 5 minuten haha. Het begint echt triest te worden zo.
Maar, afgelopen zondag niet, dat was een trendbreuk
.
Als je dat zo ziet, dan houd ik mijn hart vast, met die tribune...
Het Gelredome is beter ontworpen dan de Goffert - dubbele ondersteuningspunten, en de Zuidtribune is ontworpen om gespring te kunnen verdragen.
Alleen als nog een aantal jaar langer Nedstede geen onderhoud verricht, dan zou ik me ook zorgen beginnen te maken.
Nou Aboukhlal, laat eens zien waarom je de titel supersub toegedicht krijgt, ik was bijna vergeten dat je was ingevallen.
Daar laat ie zien waarom hij nooit in de basis staat, neem die bal gewoon aan man...
Voor de zoveelste keer achter gekomen en daarna in de slotfase ook een goal tegen gekregen. Maar volgens Jansen is er geen mentaliteitsprobleem hoor. De "attitude is al het hele seizoen goed". En dat Karlsson, Pavlidis, De Wit EN Midstjo allemaal aangeven dat het mentaal niet goed zit wuift hij weg. Ik ben er zo ongelooflijk klaar mee.
Volgende week ook graag Sugawara gewoon in de basis aub, daar zit zoveel meer voetbal in dan in die Griek.
Zou Jansen BMI naar voren gestuurd hebben zodat ie achterin weg is?
Hehe... Winst. Krap, maar het is een nette uitgangspositie. En met sommige spelers weer terug en een zekere speler juist weg, zou het mogelijk moeten zijn.
Enorm overtuigend interview van Bruno ook weer. Hoe is die gast in godsnaam vice captain.
Vitesse viel me tegen. En AZ, tja voor de zoveelste keer in de laatste minuten de wedstrijd uit handen geven. (schot was niet onhoudbaar). Maar misschien beter zo voor Az; met winst op zak in Arnhem zouden ze de wedstrijd in Alkmaar zeker hebben verpruts.