Advertentie
Chelsea FC v Manchester United FC - Premier LeagueGetty Images

Race om Champions League-ticket bloedstollend spannend na overwinning van Chelsea op Man United

Bart DHanis16 mei 2025, 23:15
Laatst bijgewerkt: 16 mei 2025, 23:15
Advertentie
Advertentie

Chelsea heeft vrijdagavond uitstekende zaken gedaan in de strijd om plek vier in de Premier League. Dankzij een doelpunt van Marc Cucurella wonnen de Londenaren met 1-0 van Manchester United. Door de overwinning staat Chelsea nu vierde, met eveneveel punten als nummer vijf Aston Villa: 66. Manchester City heeft er 65.

Manchester United kwam in het eerste kwartier een stuk beter voor de dag dan Chelsea. Na een rommelige openingsfase kregen de bezoekers na een kwartier spelen de eerste grote kans. Bruno Fernandes gaf de bal heerlijk voor op Harry Maguire, die knap raak schoot. De Engelsman stond echter buitenspel en dus zette de VAR een streep door de rekening.

Tien minuten later kreeg Chelsea de eerste mogelijkheid op een treffer. Noni Madueke omspeelde Noussair Mazraoui gemakkelijk en legde terug op de rand van de zestien. Daar stond Reece James, die de bal werkelijk heerlijk raakte met de buitenkant van zijn wreef, maar helaas voor hem, de paal raakte.

Na het schot van James kwam Chelsea wat beter in de wedstrijd. Met een half uur spelen op de klok diende de volgende kans zich aan. Een corner viel voor de voeten van Enzo Fernandez, die uithaalde en daarbij de hand van Rasmus Højlund raakte. De scheidsrechter en de VAR wilden er echter geen strafschop voor geven.

Vlak voor rust leek er iets tragisch te gebeuren. Chelsea-back en aanvoerder James greep na een duel naar zijn knie. De verdediger van the Blues heeft een lange historie met knieblessures, maar gelukkig kon hij verder.

In de tweede helft was de eerste grote kans voor Manchester United. Amad Diallo passeerde zijn tegenstander en gaf laag voor op oud-Chelsea-speler Mason Mount, die met links naast schoof.

Even later kreeg Chelsea weer een grote mogelijkheid. Basisdebutant Tyrique George werd weggestoken en omspeelde André Onana. De aanvaller ging vervolgens naar de grond, omdat Onana hem zou hebben neergelegd. De arbiter gaf een strafschop, maar de VAR draaide de beslissing terug: Onana raakte eerst de bal.

In minuut 70 maakte Chelsea dan alsnog de enige treffer van het duel. James gaf een piekfijne voorzet op het hoofd van Marc Cucurella, die hard tegendraads inkopte en zo de 1-0 maakte.

Advertentie
Advertentie
Advertentie
Advertentie