Beste bezoeker, je bent op een artikel over wedden terechtgekomen, maar je bent niet oud genoeg om deze content te lezen.

Beste bezoeker, je bent op een artikel over wedden terechtgekomen, maar je hebt eerder aangegeven deze content niet te willen zien.

Om content over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten tot welke leeftijdsgroep u behoort.

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risicos van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.
 

België ziet tegen angstgegner Oostenrijk einde komen aan bijzonder knappe reeks

Zaterdag, 17 juni 2023 om 22:41Sam Vreeswijk • Laatste update: 23:07

België heeft zijn tweede EK-kwalificatiewedstrijd niet weten te winnen. Het kwam zaterdagavond thuis niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Oostenrijk. Michael Gregoritsch opende de score in de eerste helft, waarna Romelu Lukaku na ruim een uur spelen voor de gelijkmaker zorgde. Zo kwam er een einde aan een reeks van vijftien EK-kwalificatieduels op rij met een zege voor de Rode Duivels: voor het eerst sinds 12 juni 2015 werd er puntenverlies geleden (toen 1-0 nederlaag tegen Wales). Oostenrijk gaat met zeven punten uit drie duels aan kop in Groep F, terwijl België tweede staat met vier punten uit twee duels.

Aan de kant van België was er een basisplek voor voormalig Eredivisionist Wout Faes, terwijl ook grote sterren als Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Yannick Ferreira Carrasco aan de wedstrijd begonnen. Ex-Eredivisionisten Loïs Openda en Mike Trésor Ndayishimiye begonnen net als PSV’er Johan Bakayoko op de bank. Ook bij Oostenrijk zat er een PSV’er op de bank: Phillipp Mwene, terwijl Maximilian Wöber (ex-Ajax) en Marko Arnautovic (ex-FC Twente) het vanaf de eerste minuut mochten laten zien.

Voor België is Oostenrijk een ware angstgegner: van de voorgaande veertien ontmoetingen won het Centraal-Europese land er liefst negen. Ook zaterdag hadden de Belgen het lastig, en na ruim twintig minuten kwam Oostenrijk op voorsprong. Gregoritsch besloot een corner in één keer uit de lucht te nemen, waarna de bal er via middenvelder Orel Mangala inging: 0-1. België ging vervolgens op jacht naar de gelijkmaker, en was daar voor rust via Dodi Lukebakio het dichtstbij. De aanvaller schoot de bal na een goede actie echter rakelings naast.

Na ruim een uur spelen kwam België alsnog op gelijke hoogte. Na een kopbal over van Faes en een afstandsschot van Lukaku die naast ging, zorgde laatstgenoemde met een vernietigende uithaal van net buiten het strafschopgebied alsnog voor de 1-1. In het laatste half uur gingen beide ploegen vol voor de zege, en daar waren ze allebei meerdere keren dichtbij. Namens Oostenrijk schoot Marcel Sabitzer rakelings naast en werd een hard schot van Stefan Posch gekeerd door Courtois, terwijl Ferreira Carrasco (zijn schot ging een meter naast), invaller Bakayoko en Lukaku (beiden geblokt schot) België bijna de zege bezorgden. Diep in de blessuretijd raakte Youri Tielemans nog de lat, maar het bleef 1-1.



Gerelateerd

Meer sportnieuws

34 reacties (laatste reactie door rtrox)

Dat was toch ook een partijtje slecht zeg. Al heb je wel gewoon pech met de uitkomst want de Oostenrijkers scoren ook altijd door een heel domme actie van Mangala.

Lukaku is 1 van de weinige lichtpuntjes, maar het grote lichtpunt was toch weer Doku. Wat is dat een unieke speler. Al moet hij wel wat meer doseren en niet altijd willen dribbelen. Maar de dribbels die die vandaag liet zien waren met momenten toch weer geweldig.

17 juni 2023 om 22:53

Lukaku lichtpuntje? Walgelijke actie die bestraft had moeten worden met rood en 4/5 wedstrijden schorsing. Dat de Var ook niet ingrijpt is een schande.

17 juni 2023 om 22:54

Daar kan je ook op focussen natuurlijk. Ik heb het maar vluchtig gezien maar mij leek het perfect mee te vallen.

Voetballend goed vandaag en uitermate dreigend. Een logisch lichtpuntje dan.

17 juni 2023 om 22:58

Scoorde een goeie goal maar ik heb het incident nou 3x terug gekeken en dit is 100% expres. Zonde wat dit heeft onze Belgische reus niet nodig.

17 juni 2023 om 23:00

Wat deed hij dan? Op zijn teen gaan staan?

17 juni 2023 om 23:03

Onozelaar, belachelijk zelfs! Dan mag de VAR evenveel andersom ingrijpen in zo'n trekje/duw bij hoekschoppen

17 juni 2023 om 23:04

Dit noem je niet “gaan staan” e. Nu doe je alsof hij per ongeluk er op gaan staan is

17 juni 2023 om 23:09

Dan zou ik wel “per ongeluk er op gaan staan” schrijven.

19 juni 2023 om 15:20

4/5 matchen is ook overdreven, niet? Maar ik vond het ook donkerrood. Bewust en stevig zijn voet op de andere zetten. Dat met een schoen maat 50,met studs van een kerel die een goeie 100kg weegt..

17 juni 2023 om 23:25

Lierse1997. Is Doku echt een unieke speler? Bij uniek denk ik dan echt aan wereldtop. Maar ik kreeg op de eindronde een beetje Elia vibes bij hem. Maar jij denkt dus dat die een grote toekomst heeft? Niet aanvallend bedoeld, maar oprecht benieuwd

17 juni 2023 om 23:30

Ik zie het eerder als “zo zijn er niet veel”. Hij is belachelijk snel en heeft echt een unieke dribbel daardoor.

In potentie kan hij zeker wereldtop aan. Of zijn voorzet en overzicht er goed genoeg voor zijn durf ik echter te betwijfelen.

18 juni 2023 om 00:17

Hij is snel en heeft een actie. Daar was het deze match wel met gezegd. Verschillende passes die ofwel te kort of te diep kwamen. Zich vast dribbelen. Ik vind Doku zwaar overschat en hij is veel te veel geblesseerd.
Dan vind ik Lukebakio enkele jaren geleden al beter en het toen meer waard zijn kans te krijgen.. dat bewijst die nu wel.

18 juni 2023 om 08:42

In principe is hij dupe van zijn talent, als je zo explosief ben, dan zal dat zeker blessures opleveren. Hij zal moeten leren doseren. Vind hem zelf geen wereldtop, mist teveel overzicht, veldspel en efficiëntie. Niveau Aston villa zal zijn Max zijn.

Zo veel talent bij België. Jammer dat er zo weinig talenten doorbreken bij oranje…

Toch wel weer een gouden generatie op komst hoor. Een hele volle vracht aan jong talent heeft België weer.

Achterin is het wel minder.

Imo moet België eens met een 2 mans aanval proberen. Openda naast Lukaku.

17 juni 2023 om 22:51

Wat een goede analyse. Jammer dat wij niet zo’n lichting hebben. Echt jaloers toch wel…

17 juni 2023 om 22:52

Haha wat lachwekkend, wanneer Oranje gelijk zou spelen tegen Oostenrijk (!!) zou de wereld terecht te klein zijn. En nu begin je over een zogenaamd gouden generatie die op komst is? Je leest de meest bizarre dingen hier.

17 juni 2023 om 22:56

Beetje een vreemde reactie niet? Ik zie er nu niet meteen een gouden generatie in, maar de huidige wedstrijd zegt daar toch niet zoveel over?

17 juni 2023 om 23:11

Wat heeft Oranje hier eigenlijk mee te maken? Ik heb niks met Nederland te maken noch heeft deze wedstrijd ermee te maken?

Maar even on topic slimmerd:

Lukebakio, Jeremy Doku, Bakayoko, Openda, Ameen Al Dakhil, Ndayishimiye, Vranckx.

Toch wel opkomende grote namen imo. Dus gewoon een gouden generatie.

17 juni 2023 om 23:49

Dat is toch verre van een gouden generatie zeker? Of ligt dat nou aan mij..

18 juni 2023 om 09:29

Ik begon over Nederland omdat je naar aanleiding van onze wedstrijd afgelopen woensdag wel lekker kritisch kon zijn. Het is zo doorzichtig, geeft iig wel duidelijkheid over je voorkeuren. Bakayoko, Lukebakio, Ameen, Ndayishimiye, Vranckx zijn allemaal geen bijzondere spelers die de wereldtop gaan bestormen. Openda en Doku zijn goed maar ook geen potentiële Hazard, hoezo dan gouden generatie.

18 juni 2023 om 11:14

Ik was kritisch naar Frenkie De Jong en nog paar jongens. Maar ik zei heel duidelijk dat Nederland vergeleken landen als Italië, Spanje, Duitsland etc toch verder staat. Zeker hun 1e helft was gewoon heel goed.

Trouwens, toch grappig dat jij op de man wilt spelen omdat ik zogenaamd kritisch was, alsof Nederland zo denderend was en de hele wereld niet kritisch was. Alsjeblieft zeg, ga elders janken.

17 juni 2023 om 22:54

Dit zeg ik al maanden !!!

17 juni 2023 om 23:49

Haha, gouden generatie? Dit is toch pure middelmaat? Helaas is België weer terug bij het niveau dat ze historisch gezien gemiddeld gehaald hebben.

17 juni 2023 om 23:55

Daar gaan we nog wel boven zitten. De aankomende lichting is echt wel talentvol.

18 juni 2023 om 08:44

Talentvol, ja. Gouden generatie kan nu nog niet bepaald worden. Mijn mening: Deze lichting wordt niet beter dan deze/afgelopen lichting.

18 juni 2023 om 08:51

Dat zeker niet. Zoals ik hierboven gezegd heb, een gouden generatie zou ik het allerminst noemen.

18 juni 2023 om 00:09

Ik word echt niet warm van de namen van vandaag. Zie het eerder dat jonge spelers nu een kans krijgen bij gebrek aan beter.

18 juni 2023 om 00:42

Nou dat valt ook wel weer mee. Zo denderend is het allemaal niet

18 juni 2023 om 11:42

Weer? Die vorige heeft toch heel weinig klaargespeeld om een gouden generatie genoemd te mogen worden? Vooral een net niet generatie gezien de selectie en wat er voor op de mat gelegd is. Gewoon weer een talentvolle selectie meer niet.

Topper onze Lukaku. Vandaag mocht hij wel scoren en hij deed het! Dit was een wedstrijd die je altijd wint met De Bruyne, maar zonder kan je wel eens een moeilijke avond hebben. Debuut voor Tresor is mooi, jammer genoeg nog geen assist.

Ik ben in slaap gevallen tijdens de wedstrijd. Het was gewoon niet om aan te zien. De twee wedstrijden zonder Tielemans waren een verademing. Een bloedhekel heb ik aan die jongen.

Wat ik als ons middenveld beschouw: Lavia- Onana - De Bruyne deden gewoon niet mee vandaag.

Best een sterk team die we hebben, enkel die verdediging is echt drie klassen minder als vroeger.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

254 fans
Keeper, 31 jaar

In de wandelgangen

Dinsdag 28 november
Arnhemmer Ferdi Kadioglu heeft zich in de kijker gespeeld bij Bayern München. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren