
Bayern München heeft dinsdagavond in de laatste minuut een punt kunnen redden tegen FC Köln. De ploeg van Julian Nagelsmann kwam er tegen de middenmoter negentig minuten lang niet doorheen en leek op weg naar een nederlaag. Joshua Kimmich voorkwam die in de slotminuut met een fabelachtig afstandsschot, dat via de onderkant van de lat binnenviel: 1-1. Bayern blijft koploper, maar ziet RB Leipzig naderen tot vier punten. Köln staat tiende.
Matthijs de Ligt startte als enige Oranje-international in de basis bij Bayern, waar Ryan Gravenberch in de rust inviel en Daley Blind op de bank bleef. De voormalig Ajacied wacht nog op zijn officiële debuut. Noussair Mazraoui is overigens al sinds de hervatting van de competitie na het WK niet inzetbaar. De thuisploeg trad met dezelfde opstelling aan als vier dagen eerder tegen RB Leipzig (1-1). Eric Maxim Choupo-Moting stond opnieuw in de spits als vervanger van de geblesseerde Sadio Mané.
?? Bayern München ontsnapt aan een nederlaag! ?? Joshua Kimmich schiet één minuut voor tijd fantastisch raak en scoort de gelijkmaker voor de thuisploeg! #ViaplaySportNL #ViaplayVoetbal pic.twitter.com/iazRNlFgPn
— Viaplay Sport Nederland (@viaplaysportnl) January 24, 2023
Bayern liet zich in eigen huis verrassen door Köln, dat na vier minuten brutaal de leiding nam. Voormalig FC Groningen-verdediger Julian Chabot kopte de bal uit een hoekschop richting tweede paal, waar Ellyes Skhiri klaarstond om in te tikken: 0-1. Bayern had daarna vrijwel uitsluitend de bal en creëerde bij momenten kansen op de gelijkmaker. FC Köln-doelman Marvin Schwäbe had na een kwartier echter een antwoord op een schot van Serge Gnabry en hield de bezoekers vlak voor rust op de been door een inzet van Benjamin Pavard uit een hoekschop te keren.
Zelf moest Bayern ook de hulp inschakelen van zijn doelman. Yann Sommer, aangetrokken als vervanger van de geblesseerde Manuel Neuer, reageerde alert op een intikker van Denis Huseinbasic. Bij het begin van de tweede helft werd Gravenberch ingebracht voor Leon Goretzka. Eerstgenoemde kwam direct na rust dicht bij de gelijkmaker, maar had de pech dat zijn afstandsschot op de paal belandde. Kingsley Coman stuitte even later met een harde knal in de korte hoek op Schwäbe, die knap redding bracht. Nadat Thomas Müller in de eindfase geen succes had met een kopbal, bood Kimmich in de negentigste minuut uitkomst. De middenvelder schoot de bal van enorme afstand kiezelhard via de onderkant van de lat binnen: 1-1. Coman werd met een actie vanaf links nog heel gevaarlijk, maar de Fransman had pech dat zijn schot richting korte hoek geblokt werd door een verdediger.
Gerelateerd
Meer sportnieuws
Reageer
Bayern München






De vloek van Blind: stel je hem niet op, dan loop je onnodig tegen puntverlies op😉
Blind is voor de breedte gehaald als er blessures komen. Niet voor de basis.
Ik dacht dat ie voor zijn nieuwe podcast gehaald was, goeie marketing in Nederland.
Copyright ...
Mezelf😅? Zei dit al voor de winter🤭 Maar welke VZ-grootheid zegt dit nog meer?
Ik zou mezelf niet direct een grootheid willen noemen ...
Daar zijn 'we' te bescheiden voor
heb toch vaak gelezen hier dat hij de best voetballende verdediger van Europa schijnt te zijn, met unieke kwaliteiten en een inspeelpass die niemand heeft. Waarom stelt nagelsmann hem dan niet op, en laat hem niet invallen?
hij zou volgens velen wel zn wedstrijden gaan spelen, maar begin is niet echt hoopgevend voor hem. misschien ziet nagelsmann nu ook na een paar trainingen dat dit een uitgevoetbalde speler is
Tweede helft dikke de betere. Maar je mist echt een goede spits zoals Lewandowski
Daarom hebben ze ook maar 51 doelpunten na 17 wedstrijden.
Echt he. Mensen lullen maar wat.
Daar gaat het niet om. Het gaat puur om deze wedstrijd. Lewandowski kan in zijn eentje uit het niets scoren. Dat zie je choupo niet doen
Dat heb ik Choupo dus wel zien doen. Vandaag niet, maar dit seizoen wel degelijk.
Dit is een probleem bij een achterstand. Choupo-Moting is eenmaal een ander type.
Absolute wereldgoal van Kimmich in een fase waarin FC Bayern het lastig had. Schot van De Ligt en kopkans van Müller zijn de enige kansen die ik mij kan herinneren in de 2de helft. Köln speelde defensief maar zeker goed georganiseerd, FCB kwam er nauwelijks doorheen. Het is jammer dat FCK zo’n prutser als Selke voorin heeft lopen.
Gravenberch schampte buitenkant paal, schot van Coman net voor de keeper geblokt door die CV.
Een geblokt schot kan je geen kans noemen, Gravenberch was idd een kansje.
Ik zeg het verkeerd, voor de lijn weggehaald, niet geblokt. Was wel degelijk een kans.
Dat is niet waar, werd geblokt op rand 5m. lijn. De keeper stond er nog achter, was niet op de lijn.
Ook zo bijzonder dat die Selke nog overal aan de bak komt. Sinds zijn op zich goede seizoen op het tweede niveau bij Leipzig, eigenlijk nergens meer gepresteerd. Snap niet dat hij voor veel miljoenen nog heen en weer verhuisd in de Bundesliga.
Zaterdag moeten ze tegen Frankfurt dat wordt een interessante pot. Mijn gevoel zegt dat Leipzig meister wordt dit jaar, die zijn aan een indrukwekkende opmars bezig onder Rose en vind ze beter voetballen dan Bayern.
Dat zou de ondergang betekenen voor het Duitse voetbal. Nein zu RB.
Ik ben echt niet onder de indruk van Julian Nagelsmann. Ik heb niet echt het gevoel dat we als Bayern spelen. Het allemaal zo slapjes, net niet allemaal.
Hij vergeet makkelijk dat hij bij Bayern München zit. Hij moet opletten dat hij niet te veel vijanden maakt. Vandaag blijkt dat er geen duidelijk plan was na de 0-1.
Bayern nog in winterslaap?
Nee, die hebben besloten om eens een keer niet begin maart of medio februari de titel te pakken. Voor een keertje iets later in het seizoen. April?
Hoe speelde De Ligt en hoe viel Gravenberch in?
Ik heb alleen de tweede helft gezien en hoewel Koln weinig echte aanvallen had, moest De Ligt samen met Upamecano hele grote ruimtes dekken omdat iedereen naar voren liep. En dat deed hij prima, veel centrale verdedigers worden onzeker met zoveel ruimte in de rug, maar De Ligt lijkt dan juist in zijn kracht te komen en dat is wat hem ook een (potentiële) wereldverdediger maakt. Bij de manier van spelen van Juventus en het Nederlands elftal onder De Boer en Van Gaal vond ik hem niet helemaal passen, had te vaak onnodige en rare acties omdat hij bij die teams zijn energie niet kwijt kon. Voor het spel van Ajax en Bayern is hij echter ideaal. Nu Koeman weer 4-3-3 gaat spelen zou ik De Ligt wel eens naast Botman willen zien, zou een ijzersterk duo kunnen zijn.
Koeman gaat het lastig krijgen met al die verdedigende keuzes met spelers als Ake, Botman, Van Dijk, de Ligt, Timber.
Van der Ven en die Union Berlin niet te vergeten.