
Robin van Persie is de meest genoemde Nederlandse voetballer in de muziekgeschiedenis, zo blijkt uit onderzoek van OnlineCasinoGround.nl, dat een lijst lijst van de beste (Nederlandse) voetballers aller tijden verzamelde. Deze lijst werd ingevoerd op de website songsearch.ch om te kijken hoe vaak zij in songteksten voorkomen.
Bij de Nederlandse voetballers is Robin van Persie degene over wie het meeste gezongen wordt. De voormalig spits van Arsenal en Feyenoord komt 117 voor in songteksten, terwijl Marco van Basten op een tweede plaats volgt met 101 vermeldingen. De top drie wordt gecompleteerd door Johan Cruijff (85). Het meest bekende nummer over Bergkamp, die op de negende plaats is terug te vinden, is zonder twijfel ‘1,2,3,4 Dennis Bier!’ Het nummer werd in 2000 uitgebracht door Harry Vermeegen en kwam verrassend binnen in de top 40. Bergkamp zelf vond het nummer echter niets en spande een rechtszaak aan.
In de lijst met meest genoemde internationale voetballers staat Lionel Messi met 3428 vermeldingen met stip op één. De Argentijnse superster wordt op gepaste afstand gevolgd door Cristiano Ronaldo, die 1664 keer in songteksten wordt genoemd. Uit het onderzoek blijkt dat de aanvaller van Manchester United voornamelijk in Spaanstalige songteksten voorkomt. Naast enkele grote namen uit het verleden, zijn ook andere hedendaagse sterren in de top tien terug te vinden. Mbappé komt met een zevende plaats in 393 songteksten voor. Zo bracht de Nederlandse rapper ‘LIRICAL’ enkele jaren geleden een ode aan de superster van Paris Saint Germain uit.
De meest genoemde Nederlandse voetballers in de muziekgeschiedenis:
1. Robin van Persie (117)
2. Marco van Basten (101)
3. Johan Cruijff (85)
4. Clarence Seedorf (81)
5. Ruud Gullit (72)
6. Wesley Sneijder (60)
7. Ruud van Nistelrooij (60)
8. Patrick Kluivert (52)
9. Dennis Bergkamp (50)
10. Memphis Depay (49)

De meest genoemde internationale voetballers in de muziekgeschiedenis:
Lionel Messi (3428)
Cristiano Ronaldo (1664)
Diego Maradona (1515)
Zinedine Zidane (1039)
Neymar (950)
Ronaldinho (526)
Kylian Mbappé (393)
Paul Pogba (370)
David Beckham (327)
Andrés Iniesta (252)
Gerelateerd
Meer sportnieuws
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Paris Saint-Germain





Man United komt met reactie na geruchten over contractontbinding voor Ronaldo
Manchester United ontkent de geruchten dat de club overweegt om het contract van Cristiano Ronaldo te ontbinden als de Portugees zijn gedrag niet snel aanpast. Dit nieuws werd zondagavond gebracht door...Lees verder

Pass the ball to van Persie,
Dench goal oh Lord ah mercy
Enige lied wat in mij op komt met van Persie in de tekst, by the one and only Arsenal cultheld Emmanuel Frimpong...
Eerst wilde ze niks maar nu wil ze dick
Ze deed stiff maar nu duikt ze en ze kopt, van Persie
Ik moest meteen hier aan denken, Patsergedrag van Sevn Alias. Die verwerkt sowieso altijd graag referenties naar voetballers of teams in zijn teksten. Verder is de muziek absoluut geen aanrader.
Frimpong! Fucking legend!
Wat een leuke elftal had Arsenal toen. Ik had er toen meer van moeten genieten.
Met Van Persie en Klaas-Jan,
hakken wij ze in de pan
Ja we worden lachend kampioen!
Oranje vogeltjesdans 2012
Ik betwijfel of ze het nummer kennen van de franse rapper naps - monaco waar ronaldo veelvoudig in genoemd word. En andere vele franse raps zoals la fouine - salah.
En toch heeft Virgil de mooiste!
Toch wel verrassend. Wat moet dat een leuk onderzoek geweest zijn.
Gelukkig, eindelijk antwoord op dit vraagstuk!
Ik zou ook wel graag willen weten in hoeveel krantjes beide heren hebben gestaan. En wie er meer Airmiles heeft verzameld. @VZ, kunnen jullie daar een onderzoekje naar starten?
Knap van Messi. Winnen zonder te spelen, wat kan de beste man niet.
Geen Sjaak Polak?
Zonde
En hoe zit 't met Hans Teeuwen?
Hier staat trouwens dat Van Persie in 117 verschillende songteksten voorkomt. Op de website van het onderzoek staat dat zijn naam 117 keer voorkomt in songteksten. Toch wel een verschil.
Moet bij elke verkiezing de strijd tussen Ronaldo en Messi worden aangehaald... op een gegeven moment wordt dat vermoeiend
Artisten eren ten eerste altijd tijden andere artisten. Wel grappig zo een lijst.
Ik moest meteen denken aan Will Griggs!
Dit zegt genoeg, Ballon D’Or 2022 naar Messi.
Het zit nog o zo diep....
Alle 49 keer Memphis zijn 'gerapt' door.. Memphis.
Misschien dat het algoritme ook Walking in Memphis heeft meegenomen
Klaas jan, klaas Jan, je weet niet wat je ziet het is een wonder op het veld. Een goddelijke voetballer een absolute held.
Huntelaar.
Gouwe die voert koning van het offensief. Hij is de verlosser onze goaltjes dief..
Huntelaar huntelaar.. klaas jan klaas jan
SPEEL ALLE BALLEN OP KLAAS JAN EN WEDDEN DATTIE SCOORT!!!
Dat Bergkamp een rechtszaak tegen zijn Dennis bier nummer aanspande valt wel een beetje tegen, een beetje zelfspot was hem vreemd. Verder een bizar onderzoek als je het mij vraagt.
Wat kon Seedorf nou gebeuren toen hij van 11 meter schoot?
Dat is voor mij toch de bekendste.
Rapper LIRICAL bracht een ode.. Rapper wie? Sjors vibes krijg je er van.