Uitgerekend Pedro speelt pikante rol in Derby della Capitale

Zondag, 26 september 2021 om 19:55Yanick Vos

Lazio heeft de Derby della Capitale tegen AS Roma gewonnen. In het Stadio Olimpico was het team van trainer Maurizio Sarri de ploeg van José Mourinho met 3-2 de baas. Het werd een bijzonder duel voor Pedro, die vorig seizoen nog het tenue van Roma droeg en nu trefzeker was namens Lazio.

Pedro kreeg zondag een basisplaats toebedeeld van Sarri. Het uitduel met Roma was een pikant affiche voor de aanvaller. De Spanjaard stond het afgelopen seizoen namelijk onder contract bij i Giallorossi en maakte deze zomer de gevoelige overstap naar Lazio. De thuisploeg schoot sterk uit de startblokken: Felipe Anderson vond na tien minuten met een pass op maat de diepgaande Sergej Milinkovic-Savic, die vervolgens knap raak kopte: 1-0. Bij zijn treffer kreeg hij hard de vuist van Roma-keeper Rui Patricio in het gelaat. De doelman werd hiervoor bestraft met geel, Milinkovic-Savic kon na een behandeling verder.

Tien minuten later was het uitgerekend Pedro die de marge voor de thuisploeg wist te verdubbelen. Lazio kwam er via de counter razendsnel uit. Ciro Immobile gaf de bal breed op de meegelopen aanvaller, die de bal hierna laag in de lange hoek schoot. Na Arne Selmonsson en Aleksandar Kolarov is Pedro de derde speler die weet te scoren namens zowel AS Roma als Lazio in de Romeinse derby. Roma schrok na de tweede treffer van de thuisploeg wakker en creëerde eerst mogelijkheden via Jordan Veretout en Nicolo Zanolio. Vijf minuten voor rust was de aansluitingstreffer daadwerkelijk een feit. Een hoekschop van Veretout werd keurig in de rechterhoek gekopt door Ibañez: 2-1.

De tweede helft was een kwartier onderweg toen Immobile de diepte werd ingestuurd. De Italiaanse spits bewaarde het overzicht en bediende de inkomende Felipe Anderson, die de marge op twee bracht: 3-1. Het antwoord van Roma liet vervolgens niet lang op zich wachten. Enkele minuten na het doelpunt van Lazio, ging de bal op de stip aan de andere kant van het veld. Invaller Jean-Daniel Akpa Akpro maakte een overtreding op Nicolò Zaniolo, waarna Jordan Veretout geen fout maakte vanaf elf meter: 3-2.

In de slotfase van de wedstrijd zette de ploeg van José Mourinho aan in de hoop om de gelijkmaker te forceren. De Lazio-defensie werd achteruitgedrongen en het doel van Pepe Reina onder vuur genomen. De grootste kans waren echter voor Lazio, dat het via Immobile naliet om de score verder uit te breiden en de wedstrijd op slot te gooien. Zodoende bleef het spannend tot aan de laatste minuut, maar bleef het bij 3-2.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1AC Milan98101325
2Napoli88001624
3Internazionale85211217
4AS Roma8503715
5Atalanta9432415
6Fiorentina9504115
7Lazio9423214
8Juventus8422214
9Bologna9333-412
10Empoli9405-412
11Hellas Verona9324311
12Torino9324211
13Sassuolo9324011
14Udinese9243-210
15Sampdoria9234-49
16Venezia9225-88
17Spezia9216-117
18Genoa9135-76
19Cagliari9135-96
20Salernitana9117-134



Gerelateerd

Meer sportnieuws

7 reacties (laatste reactie door thomas_roma)

Wat een tegenvaller zeg.. Hartstikke leuke wedstrijd, maar Roma kwam niet echt goed voor de dag op sommige momenten. Patricio vond ik bij zeker twee goals erg zwak en Pellegrini werd echt overduidelijk gemist, wat natuurlijk niet gek is aangezien hij de beste speler is en de captain. Roma moet voor de top 4 spelen dit seizoen, ik geloof dat ze dat moet lukken, maar je hoopt toch stiekem dat er misschien iets meer in zit!

Net Zoals altijd weer een heerlijke Rome derby. Ik heb als Neutrale toeschouwer genoten; Anderson leek weer op de Anderson die hij was in 2012/13 bij Lazio; Lazio was aanvallend er snel en sterk. Roma was defensie gewoon net wat te onmachtig voor Lazio, maar toch weer 2x gescoord, maar die Penalty voor Roma was echt een schande, waar was het contact? Zaniolo ging zomaar liggen, niemand raakte hem aan, absurd.

26 september 2021 om 20:18

Ik zag het ook niet, wat een vreemd incident zeg! Waarom grijpt de VAR niet in, of waarom stuurt de VAR de scheids niet naar de monitor? Dit kan toch niet?! Een scheids die er zo naast zit en zo blijft volharden in zijn eigen idee zou best een pittige straf boven het hoofd mogen hangen!

Wat een krankzinnige derby! 90 minuten lang genoten van de sfeer, het spel en ‘The smoking one’ en ‘The special one’. Savic, Immobile en Alberto waren echt fantastisch! Ben wel benieuwd waarom Mourinho iedereen bij elkaar riep op het einde..

Mooi voor Pedro. Hij werd toch wel erg makkelijk opzij geschoven aan het begin van het seizoen.

Wauw die Pepe Reina, wat een wonderlijke carrière heeft die man.
Ik volg het Italiaanse voetbal niet en het verbaasde mij eerlijk gezegd dat hij nog keepte. Toch lekker zo'n derby op je oude dag.

Helaas kon ik vandaag pas halverwege inpikken.
Op zich valt van die tweede helft al genoeg te vertellen, en ik moet zeggen dat ik als romanista best trots was op de prestatie. Roma oogde in die tweede helft enthousiast, creëerde kansen en speelde met de alom bekende Italiaanse grinta. Jammer genoeg is dit Lazio slim en sluw, en in derby's vaak superefficiënt. Al vind ik Roma in de breedte dan weer sterker, dus hopelijk eindigen we dit jaar wel boven hen. Proficiat aan alle Laziali. Ten slotte moet ik de redactie van voetbalzone nog even herhalen dat de transfer van Pedro quasi alle Romanisti koud laat. Bracht te weinig, speelde zonder persoonlijkheid en passie. Ook bij Lazio valt hij vroeg of laat door de mand vrees ik.

Volgende week moeten we weer aanpikken met een overwinning tegen Empoli. Daje Roma

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Lazio

Stand
Selectie
Actuele wedstrijden
 TeamPnt+/-
7.Lazio142
9.Bologna12-4
Voor de complete stand: Serie A
SpelersPositieW
Pepe ReinaKeeper90
E. HysajVerdediger91
S. Milinković-SavićMiddenvelder93
Lucas LeivaMiddenvelder90
Luis AlbertoMiddenvelder91
Felipe AndersonAanvaller93
PedroAanvaller91
Voor de complete selectie: Clubpagina Lazio.
Programma 
Uitslagen
Voor de alle wedstrijden: Clubpagina Lazio.

849 fans
Coach, 58 jaar
SeizoenClub
2021- AS Roma
2019-2021 Tottenham Hotspur
2016-2018 Manchester United
2013-2015 Chelsea
2010-2013 Real Madrid
Laatste voetbalnieuws

Mourinho zorgt opnieuw voor vuurwerk: ‘Ja, maar ik ben geen klootzak’

José Mourinho haalt wederom de Italiaanse kranten met enkele opmerkelijke uitspraken. De trainer van AS Roma kwam op de persconferentie terug op de verrassende enorme nederlaag van zijn ploeg op bezoek...Lees verder

In de wandelgangen

Woensdag 20 oktober
Ook Liverpool heeft zijn pijlen gericht op Ricardo Pepi. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren