Daniel Maldini schrijft historie in basisdebuut van zijn dromen

Zaterdag, 25 september 2021 om 16:52Jeroen van Poppel • Laatste update: 17:15

AC Milan is er zaterdagmiddag op de valreep in geslaagd om te winnen bij Spezia. Daniel Maldini maakte zijn debuut in de basis bij de ploeg van Stefano Pioli en luisterde dat op met het openingsdoelpunt. Daarmee werd hij na zijn vader Paolo en opa Cesare de derde generatie van de familie Maldini die voor Milan scoorde. Even leken i Rossoneri alsnog punten te gaan verspelen, maar Brahim Díaz redde de winst in de slotfase: 1-2.

Bij Milan keerde Olivier Giroud terug van blessureleed. De Fransman begon bij afwezigheid van Zlatan Ibrahimovic in de spits. Maldini kreeg als nummer tien de voorkeur boven Díaz. Hoewel de Milanezen optisch domineerden in de eerste helft, kwam het enige schot op doel van de kant van Spezia. Het grootste gevaar van i Rossoneri kwam uit een vrije trap van Theo Hernández, die Jeroen Zoet rakelings over zijn doel zag vliegen.

Drie minuten na rust was het raak voor Milan. Rechtsback Pierre Kalulu legde de bal vanaf de zijkant hoog voor het doel, waar Maldini zijn hoofd tegen de bal zette: 0-1. Rafael Leão had de voorsprong voor de bezoekers kunnen vergroten, maar de aanvaller wachtte te lang en zag zijn schot geblokt worden. Spezia kwam tien minuten voor tijd verrassend terug, toen een schot van Daniele Verde van richting veranderde via Sandro Tonali en zo doelman Mike Maignan kansloos liet: 1-1.

Pioli bracht direct Díaz in en dat bleek een gouden greep. Alexis Saelemaekers kon de bal in het drukke strafschopgebied nog net terugleggen naar Díaz, die van dichtbij raak schoot: 1-2. Door de late overwinning pakt het nog ongeslagen Milan de koppositie, al kan die later deze speelronde worden ingenomen door Napoli en Internazionale.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1AC Milan98101325
2Napoli88001624
3Internazionale85211217
4AS Roma8503715
5Atalanta9432415
6Fiorentina9504115
7Lazio9423214
8Juventus8422214
9Bologna9333-412
10Empoli9405-412
11Hellas Verona9324311
12Torino9324211
13Sassuolo9324011
14Udinese9243-210
15Sampdoria9234-49
16Venezia9225-88
17Spezia9216-117
18Genoa9135-76
19Cagliari9135-96
20Salernitana9117-134



Gerelateerd

Meer sportnieuws

16 reacties (laatste reactie door experto)

Leuk debuut zo. Voor de serie a wel beter dat er nu andere ploegen strijden om de titel.

Wat ben ik trots op het team! Van een al jong team van 24.8 jaar gemiddeld en Toen Giroud eruit ging, zakte het gemiddelde leeftijd naar een piepjonge leeftijd van 22. Nog wat jaar! En Diaz doet voorlopig wat Calhanoglu niet kon en ik een pre vind; consistentie! 4 goals en 1 assist verspreid over 7 duels. Beter dan 1 wedstrijd 2 goals en dan 10 wedstrijden niets..En een trotse papa Maldini op de tribune. Mijn dag kan bijna niet meer stuk.Op naar Atletico Madrid!Forza Milan!

25 september 2021 om 18:29

Hoe doet Diaz het verder?

25 september 2021 om 19:03

Gefeliciteerd maurootje, mooi dat je club het zo veelbelovend goed doet.

Prachtig dat Maldini scoort! De reactie van Paolo op de tribune was ook geweldig. Het spel was verder erg matig. Je ziet als wat basisspelers rust krijgen dat het toch een stuk minder is allemaal. Rebic had een offday, Leao en Brahim vielen goed in en ook Saelemaekers speelde weer prima. Nu hopen dat Milan een vuist kan maken tegen Atletico komende dinsdag.

27 september 2021 om 12:56

Rebic hoort gewoon niet op die LW, zolang hij daar geposteerd wordt zal hij offdays blijven hebben. Probleem is dan natuurlijk wel dat we geen vervanger voor Leao hebben en in principe 4 aanvallers

Weer een nieuwe Maldini in aantocht, een goede speler die zeker voldoende potentie heeft om een goede speler te worden.

Blij om te zien dat AC Milan het ook dit seizoen wederom goed doet en hopelijk kunnen ze dit seizoen kampioen worden. AC Milan is toch wel de club die in mijn tijd, zo'n 17 à 18-jaar geleden, de absolute top van de wereld was en echt gewoon wereldspelers had rondlopen en na hele slechte jaren door o.a. wanbeleid, doet AC Milan het gelukkig weer goed de laatste plusminus 2-jaar.

Vind het eerlijk gezegd lastig om te zeggen wie er kampioen zal worden in Italië. Juventus vond ik met Ronaldo al wisselvalig, maar dat zijn ze nu zonder Ronaldo nog een stuk meer. Napoli draait erg goed tot nu toe en ook Inter Milan draait, ondanks dat ze Hakimi en Lukaku zijn kwijtgeraakt, gewoon goed maar het AS Roma van Mourinho zie ik ook als gevaarlijke outsider.

Atalanta Bergamo vind ik dit seizoen wat minder dan in de voorgaande seizoenen en zie ze eerlijk gezegd ook niet als kanshebber of outsider voor de titel, maar ze kunnen denk ik wel op de 3de of 4de plek eindigen.

Maar hoop dat AC Milan kampioen wordt .

26 september 2021 om 00:40

Ik denk het niet, Napoli Juve Milan en Inter gaan de top 4 uitmaken en daaronder Lazio en Roma.

Dit is wel heel mooi zeg! En wat lijkt hij op zijn vader!

Il familie più famoso della historia del calcio italiano. Wat een baas heb het debuut van de eerste maldini jammer genoeg niet meegemaakt ,maar wat een spelertje heb de jeugd van milan laatste jaren maar gevolgd toen het eerste niet veel meer was en deze en colombo vielen me echt op. Wat een lekkere 3 punten!! Forza rossoneri

Een van de Milan-fans die me kan vertellen hoe Diaz het doet? Ik weet dat ie vorig seizoen een moeilijke periode had maar nu lijkt hij het toch aardig te doen? Dat is puur scorebord journalistiek van mijn kant, ik heb Milan nog niet in actie gezien dit seizoen.

25 september 2021 om 19:01

Fijn spelertje top technisch alleen is wat snel moe ,maar doet het al beter als vorig seizoen.

25 september 2021 om 19:08

Leuk. Goed genoeg voor Ac Milan om de koopoptie van 20 miljoen (?) te lichten denk je?

25 september 2021 om 19:28

Koopoptie 22 miljoen, gehuurd voor 3 miljoen dus bij elkaar 25 miljoen mocht Ac Milan hem willen overnemen. Tevens zag ik dat Real een terugkoop clausule van 27 miljoen heeft bedwongen, al met al een fantastische deal voor Real. Mocht hij ineens de pannen van de dak spelen betaal je slechts 2 miljoen voor hem..

25 september 2021 om 19:39

Jazeker goed genoeg het is een speler die met het team mee groeit dus milan zal hem wel moeten verkopen voor dat het minder gaat want dan deelt die mee in de malaise

Super dit hoor.

Kan er zo van genieten met dat jonge team.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

AC Milan

1685 fans
Stand
Selectie
Actuele wedstrijden
 TeamPnt+/-
1.AC Milan2513
2.Napoli2416
4.AS Roma157
Voor de complete stand: Serie A
SpelersPositieW
F. TomoriVerdediger90
I. BennacerMiddenvelder91
A. SaelemaekersMiddenvelder90
S. TonaliMiddenvelder92
Rafael LeãoAanvaller94
A. RebićAanvaller81
Brahim DíazAanvaller73
Voor de complete selectie: Clubpagina AC Milan.

0 fans
Aanvaller, 20 jaar
SeizoenClubW
2021/2022 AC Milan 4 1 1 0
2020/2021 AC Milan 5 0 0 0
2019/2020 AC Milan 2 0 0 0

In de wandelgangen

Woensdag 20 oktober
Ook Liverpool heeft zijn pijlen gericht op Ricardo Pepi. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren