Fenerbahçe gaat op pijnlijke wijze onderuit bij hekkensluiter

Zondag, 19 september 2021 om 20:01Mart van Mourik

Fenerbahçe heeft zondagavond de eerste nederlaag van het seizoen geleden. Op bezoek bij Istanbul Basaksehir keek de ploeg van trainer Vitor Pereira bij rust al aan tegen een 1-0 achterstand, die enkele minuten voor het eindsignaal nog werd verdubbeld: 2-0. Fenerbahçe, dat tien punten verzamelde in de eerste vijf duels, zakt naar de vijfde plek op de ranglijst; Basaksehir pakt de eerste zege van het seizoen en verlaat de laatste positie.

Net als in de midweekse Europa League-ontmoeting met Eintracht Frankfurt (1-1) kreeg ook Ferdi Kadioglu ditmaal een plek in de basiself. Mesut Özil startte daarentegen vanaf de bank en kwam pas na rust binnen de lijnen. In de zeventiende minuut werd de score geopend door Basaksehir. Vanuit de as van het veld gaf Tolga Cigerci de bal aan Edin Visca, die aan de rechterkant stond geposteerd. De vleugelaanvaller had vervolgens een harde en lage voorzet in huis op Stefano Okaka. De spits kwam goed voor zijn man en schoot ter hoogte van de vijfmeterlijn overtuigend binnen: 1-0.

Binnen twintig minuten na de rust werden er liefst vier wissels doorgevoerd bij de Sari Kanaryalar. Met onder meer Özil binnen de lijnen draaide Fenerbahçe de duimschroeven aan, maar een treffer leverde de aanvalslust echter niet op. Na ruim een uur spelen kwam Enner Valencia dicht bij de gelijkmaker; zijn kopbal belandde echter op de paal. De bezoekers bleven domineren en Basaksehir had weinig in de melk te brokkelen, maar op slag van het eindsignaal werd de score plotseling wel verdubbeld. Tegen de verhoudingen in zette Fredrik Gulbrandsen op aangeven van Visca de 2-0 eindstand op het scorebord.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1Trabzonspor107301124
2Hatayspor106221120
3Besiktas10622820
4Alanyaspor10622120
5Fenerbahçe10613319
6Fatih Karagümrük10532418
7Konyaspor10451517
8Galatasaray10523117
9Altay10505015
10Adana Demirspor10343013
11Medipol Basaksehir10406012
12Gaziantep FK10334-212
13Yeni Malatyaspor10406-612
14Sivasspor10253211
15Kayserispor10325-411
16Giresunspor10235-49
17Antalyaspor10235-59
18Göztepe10226-58
19Kasımpaşa10136-66
20Rizespor10118-144



Gerelateerd

Meer sportnieuws

27 reacties (laatste reactie door bjk4ever)

De slechtste eerste helft van het seizoen dat staat wel vast. Ik zie al 1 heel groot probleem met dit Fener en dat is we kunnen niet aanvallen. Het is zo slecht. Er zit geen snelheid in  , geen kracht , geen idee  het is maar hopen dat de bal een keer goed valt. Nu speelde Basaksehir niet geweldig maar het zegt wel veel over Fener dat ze hun 1ste overwinning tegen ons boeken. Ik zei het vorige keer al en zal het weer zeggen dit Fener gaat niks bereiken dit seizoen we zijn er aanvallend gewoon te beperkt voor.
Vitor out, zijn tactiek is te verdedigend en daar haal je niks mee zie zijn vorige periode als coach bij Fener

Ps die muhammed is echt slecht en de enige reden dat hij speelt is omdat hij turks is.

19 september 2021 om 20:06

Oh trouwens voordat mensen zeggen de seizoen is lang en het is geen sprint maar een marathon. Fener kan geen van beide en is gewoon een middelmatige clubje in turkse opzicht

Valencia moet gewoon vanaf het begin starten want hij scoort toch op een of andere manier. Wat een heerlijk weekend dit

Ik was heel blij toen ik het duo Gustavo-Meyer zag. Meyer is meer een ‘10’ dus ik dacht; Meyer zet druk op de ‘6’ van Basaksehir bij opbouw en de rest neemt elk een man zodat we Basak forceren om de lange bal te spelen. Er zijn heel weinig ploegen die dit jaar succesvol de lange bal zullen hanteren tegen onze defensie waardoor we telkens de bal opnieuw veroveren en kunnen opbouwen. Wat ik op het veld zag in de eerste helft was het tegenovergestelde: Gustavo en Meyer stonden naast elkaar, nét voor de verdediging, en lieten de voorste linie helemaal alleen druk zetten, waardoor Basaksehir er zó gemakkelijk uitkwam. Zo valt die doelpunt dus ook. De 2e helft ook niets gecreëerd, we lijden hier gewoon een terechte nederlaag. Winnaar van de week is Besiktas. Pereira heeft het verdedigend goed neergezet maar aanvallend is het zwaar tekort. We creëren te weinig echte kansen om verdedigende ploegen te kraken en dat is waar we 80% van onze wedstrijden tegen spelen.

20 september 2021 om 02:07

Bro is er iemand die echt gelooft dat Fener kampioen gaat worden met Pereira?De resultaten in de eerste weken hebben veel verbloemd maar je zit weer met een nieuwe speelstijl, weer een hoop nieuwe spelers en een selectie die totaal niet in balans is. Het spel is niet om aan te zien.Je speelt met 3 centrale verdedigers verdedigers en 2 wingbacks maar je hebt amper 1 wingback in je selectie en maar 4 centrale verdedigers. Hiernaast heb je een hoop aanvallende middenvelders maar amper een goede spits of buitenspeler. Als Berisha je eerste spits moet worden man man man..Nee, dit gaat hem weer niet worden

Bulent Korkmaz wint van Gala, Aykut Kocaman wint van Fener. De legendes doen het. Iedereen wist volgens mij na Gala dat ook Fener punten zou laten liggen, niet? Berisha en Meyer zijn echt van die ROGON-aankopen. Gumuskaya slecht, Kim die twee keer buitenspel opheft. Heel Fener inclusief Vitor was vandaag uit vorm, behalve Szalai. Wat een beest is dat toch.

Nou Vitor mooie analyse hoor, je team kon gewoon niks, Basaksehir heeft terecht gewonnen want het spel van Fenerbahce was dramatisch.

Wat een heerlijke speelronde voor ons besiktas🦅

Hoe ironisch is het dat de 'jonge' Galatasaray en Fenerbahce punten laten liggen na een Europese wedstrijd, terwijl iedereen dat had verwacht van het oude Besiktas?

Waar the fuck heb ik naar zitten kijken man.. deze Basaksehir verliest de eerste vier wedstrijden, wint even van ons en zal de komende wedstrijden weer verliezen. Aykut Kocaman heeft weer niet verrast. Eerste helft gescoord, de rest van de wedstrijd op slot en grendel. Tweede helft heb ik ze niet op onze helft gezien op de tweede goal na. Rare manier ook om de wedstrijd te beginnen. Muhammed Gumuskaya is een aardig talent, maar echt nog geen basis waardige speler. Ik vind dat Pereira hierin faalt. Snel vergeten deze week en op nsar de volgende.

19 september 2021 om 20:16

Waar we vooral slecht in zijn is grote kansen creëren. We kunnen niet boos worden op Sivas of Basaksehir dat ze de boel op slot doen, moest ik een trainer zijn en ik zie Ozil-Pelkas-Rossi-Valencia zou ik ook gewoon verdedigen met man en macht. Het is juist aan onze ‘sterspelers’ om deze verdedigers dol te spelen en hele tijd nieuwe kansen te creëren. Enige wat we doen is van links naar rechts en van rechts naar links, daarna een voorzet en weer opnieuw. Ik dacht dat ik even Caner Erkin terugzag, met hoeveel nutteloze voorzetten we gaven. Pereira moet zo snel mogelijk een oplossing vinden voor het aanvallend gedeelte van het spel.

19 september 2021 om 20:25

Het leek wel alsof we helemaal kapot waren van afgelopen donderdag en niet 100% er tegen aan gingen vandaag. Alles wat ik de afgelopen weken positief ervaarde, heb ik vandaag niet terug gezien. Laten we hopen dat dit niet meer gebeurd.

Man man man!!!!!!!!! Wat schaam ik me zo erg dat ik deze loser club support. Clubliefde noemen ze dat. Basaksehir die 4 wedstrijden achter elkaar verliest en dan nog van hun verliezen! Vitor pereira mag direct vertrekken van mij, zelfs die gewonnen wedstrijden waren met geluk gewonnen. Wat ziet hij nou in die nietsnut 0% talent Muhammed? Als hij met Ozil, Valencia begon samen met Pelkas en Osayi was het anders afgelopen. Besiktas geeft letterlijk elk jaar les aan ons hoe je een spits moet halen. Van Gomez naar Aboubakar en Cenk en noem maar op. Deze Berisha komt hier niet om te scoren maar om de keeper te trainen van de tegenstander.

19 september 2021 om 20:23

? Vitor Pereira mag direct vertrekken van mij ?

Broeder, door fans zoals jij komt Fener niet vooruit. Er zit na lange tijd een visie en doel achter onze speelwijze. Helaas hebben we vandaag kei hard gefaald maar de resultaten van de afgelopen periode spreken voor zich. Geef het even de tijd, blijf positief denken.

19 september 2021 om 20:31

Fans zoals jij komen we niet ver, als Erol Bulut eerder vertrok hadden we vorig jaar de kampioenschap binnen. Soms je moet eerder een besluit nemen anders ben je te laat. Zeg ik al jaren. Hoe kan je het lef hebben om met Muhammed te starten? Pelkas is net terug van blessure en start basis. Idioot stopt Valencia erin, maar haalt Osayi eruit??? Systeem van Pereira is gewoon letterlijk antivoetbal. Je staat 1-0 achter en dan heb je nog steeds 3 verdedigers achterin. Als we dezelfde selectie hadden net als tegen Frankfurt hadden we hier misschien 3 punten.

19 september 2021 om 20:26

Even dimmen jochie de competitie is pas 5 speeldagen onderweg. Na een lange reeks zonder te verliezen ga je vroeg of laat incasseren. Om meteen na 1 wedstrijd vitor out te schreeuwen is overdreven. Net als ons zitten jullie ook in een verjongingsproces.

Ik volg het Turkse voetbal niet echt, maar speelde basaksehir een paar jaar geleden niet in de champions league? Hoe komt het dat ze nu zoveel minder zijn?

19 september 2021 om 20:30

Ze zijn kampioen geworden zelfs. Het kan verkeren, na een slechte seizoensstart.

19 september 2021 om 20:33

Omdat ze niet goed hebben doorgeselecteerd na het kampioenschap van een paar jaar geleden en omdat ze een nieuwe coach hebben die er weinig van bakt..

19 september 2021 om 22:32

Meeste sterkhouders verkocht na dat goede seizoen.

Heerlijk weekend als Besiktas supporter maar een klote weekend als PSV supporter. Afijn. Het seizoen is nog lang en er gaan nog veel gekke dingen gebeuren. Besiktas heeft kwa selectie het beste team maar zijn kwa blessures toch wel kwetsbaar. FB heeft nog een lange weg te gaan. Zou goed zijn als de supporters en het bestuur geduld zouden hebben maar wij Turken weten niet wat geduld is (de comments van bepaalde supporters bevestigen dat ook).

Ik roep al een tijdje dat Fener in de wolken leeft. Ze hebben nog geen goede tegenstander gehad en gaan nu al 2 weken achterelkaar onderuit. Dit gaat nog een stuk slechter aflopen.

Grappig dat wanneer een van de twee punten laat liggen de ander het ook doet. Al jaren gewend het lijkt een ander sport onderling

Snapte de euforie bij mijn mooie tegenstanders al vanaf het begin van het seizoen niet. Snap wel dat je wat meer optimistisch kijkt als je een nieuwe trainer hebt en een grotendeels nieuw team. Maar eerlijk; organisatorisch zag het er absoluut niet uit.

GS is in de wolken na de wedstrijd tegen Lazio, maar al vanaf het begin van het seizoen is het voetbal ruk. Af en toe goed druk zetten, maar verdediging staat niet en aanvallend gezien loopt het totaal niet. En het belangrijkste is dat de individuele klasse voorin ontbreekt. Nou kunnen jullie blijven hopen op een opvlieging en een grote doorgroei van die Roemenen, maar feit is dat zij geen 18 zijn en dat bedragen als 6-7 miljoen euro flinke bedragen zijn voor Turkse clubs. Dan mag je geen 'gok' nemen vind ik. En tsjah, niet bij iedere wedstrijd bokst de keeper van de tegenstander de bal in zijn eigen goal mensen.

Fenerbahce idem dito. Selectie vergelijk ik met vorig jaar en op een betere cv naast Szalai na is er niks veranderd ondanks de vele transfers. Leuk dat Perreira 3-4-3 laat spelen, maar niet ieder team met een 3-mans verdediging is automatisch Chelsea of het Italiaans elftal. De belangrijkste 2 spelers, de rechter en linker wingback zijn tijdelijke oplossing. Op linksback staat een verkapte nr10 en op rechtsback staat een rechtsbuiten. En het belangrijkste aspect daarna, een dynamische b2b heb je ook niet. Aanvallend gezien is er 0,0 organisatie, alle doelpunten komen van de individuele klasse van de spelers voorin. Als team loopt het niet. En als je niet je sterkste spelers voorin opstelt of ze hebben hun dag niet ga je dan. Tegen Sivas en tegen Basaksehir aanvallend belabberd. En dan kunnen jullie blij zijn vanwege de wedstrijd tegen Frankfurt, maar ook dat is maar in een gelijkspel geeindigd en met alle respect hebben we het over Frankfurt, dikke middelmaat Bundesliga. Ze zijn niet eens een Leverkusen, laat staan Dortmund, Bayern of Leipzig. Ook aanvallend organisatie en individuele kwaliteit voorin gaat FB op den duur breken. Af en toe zijn ze erg fel, aanvallend sterk, maar deze felheid en concentratie kan je niet 40 wedstrijden volhouden. In die zin vind ik FB niet anders dan het begin van vorig seizoen onder Erol Bulut. Dat was ook een ongeorganiseerd zooitje, chaosvoetbal dat met de hakken over de sloot 3 punten opleverde totdat het instortte. En dan kijk ik wat je de laatste dag haalt; Rossi, Berisha, Crespo, Meyer. Met alle respect, 4 spelers haal je die geen haar beter zijn dan je huidige spelers.

Het moet wel heel gek lopen als Besiktas het wil weggeven tegen deze ploegen.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Fenerbahçe


729 fans
Selectie
Actuele wedstrijden
SpelersPositieW
Attila SzalaiVerdediger100
Luiz GustavoMiddenvelder101
F. KadıoğluMiddenvelder92
B. Osayi-SamuelMiddenvelder91
E. ValenciaAanvaller92
M. ÖzilMiddenvelder82
Voor de complete selectie: Clubpagina Fenerbahçe.

1188 fans
Middenvelder, 33 jaar

In de wandelgangen

Dinsdag 26 oktober
Frenkie de Jong kent een lastige periode bij Barcelona, maar ligt nog steeds goed in de markt. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren