Erling Haaland met dubbelslag van grote waarde voor Borussia Dortmund

Zondag, 19 september 2021 om 19:26Yanick Vos • Laatste update: 19:29

Borussia Dortmund heeft zondagavond afgerekend met FC Union Berlin. Voor eigen publiek was het team van trainer Marco Rose met 4-2 te sterk voor de bezoekers uit Berlijn. Donyell Malen startte vanuit de basis, maar maakte de negentig minuten niet vol. Ook na zondag moet de aankoop van dertig miljoen euro nog altijd wachten op zijn eerste treffer in dienst van de Duitse grootmacht.

De wedstrijd was tien minuten onderweg toen Malen op links de bal ontving. De bal kwam uiteindelijk terecht bij Raphael Guerreiro die een gaatje zag en daar met een ongelofelijke poeier van profiteerde. Vanuit een moeilijke hoek vanaf de punt van het strafschopgebied zorgde hij voor de 1-0. Tien minuten later was het opnieuw raak voor Dortmund. Na een goede onderschepping van Mats Hummels, fungeerde Malen als tussenstation en kwam de bal terecht bij Thomas Meunier. De Belgisch international leverde een afgemeten voorzet af op het hoofd van Erling Braut Haaland: 2-0.

Vlak na rust leek de wedstrijd gespeeld toen Marvin Friedrich de bal op ongelukkige wijze achter zijn eigen doelman werkte. Toch kwam Union Berlin terug in de wedstrijd. Max Kruse gaf de bezoekers hoop met een rake strafschop. Met een 3-1 voorsprong zat de wedstrijd van Malen er na 73 minuten spelen op. Vanaf de bank zag hij hoe Andreas Voglsammer minuten na zijn invalbeurt de stand op 3-2 bracht. Het was uiteindelijk Haaland die alle hoop wegnam bij Union Berlin door tien minuten voor tijd voor de 4-2 te zorgen. Na een diepe bal van Hummels schoot de Noorse aanvaller op acrobatische wijze raak.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1Bayern München86112119
2Borussia Dortmund8602818
3Bayer Leverkusen8512916
4SC Freiburg8440616
51. FC union Berlin 8431315
6VfL Wolfsburg8413-113
71. FC Köln8332-112
8RB Leipzig8323811
9TSG Hoffenheim8323611
10Borussia Mönchengladbach8323-111
11FSV Mainz 058314010
12VfB Stuttgart8233-19
13Hertha BSC8305-119
14Eintracht Frankfurt8152-38
15VfL Bochum8215-117
16FC Augsburg8134-106
17Arminia Bielefeld8053-75
18SpVgg Greuther Fürth 8017-151



Gerelateerd

Meer sportnieuws

34 reacties (laatste reactie door daanl1998)

Wat een ongekend fenomeen is het toch, die tweede goal is toch geweldig. A la Zlatan duikt hij naar die bal en lobt hem vanaf rand 16 exact in het lege doel, vlak voor tijd ook nog die hakbal overigens. Dortmund wel weer echt Dortmund met het weggeven van kansen en bijna de voorsprong. Zo ongelofelijk slecht in het verdedigen van corners, dat moet beter maar dat zeggen wel al 3 jaar. Hazard en Hummels weer terug vandaag, absoluut positieve punten. Malen was redelijk, maar vanaf links is het hem gewoon niet.

19 september 2021 om 19:36

Probleem van Dortmund is al minstens 5 seizoen de verdediging. Ze hebben zelden wedstrijden zonder tegengoals. Vaak als ze ook verliezen is door blunders achterin. Voorin is het prima 9 van de 10 keer, maar het moet veel beter in de achterhoede als ze om titels willen strijden. Ze zullen geen competitie of de CL kunnen pakken met dit soort slordigheden.

19 september 2021 om 19:39

Komt ook omdat het redelijk kamikaze is hoe Dortmund speelt. Guerreiro is vaker voorin te vinden dan achterin, aan de andere kant heb je Meunier. Nou daar kan je een boek over schrijven in het Dortmund shirt, het lijkt wel een verdwaalde toerist die ze daar neergezet hebben. Als er dan een keer balverlies is voorin dan komt alles aan op Akanji en Hummels, dat is gewoon te gek.

19 september 2021 om 19:46

Ja precies zoals je al aangeeft. Ze zetten alles op alles neer voor de aanval, waardoor ze op de counters zo snel de mist in gaan. Vraag me echt af of er ooit een trainer daar komt om wat aan de verdediging te doen. Momenteel is het vaak wel aantrekkelijk voetbal, maar resultaten boeken ho maar.

19 september 2021 om 20:03

@BaronVonBorsig, gefeliciteerd met de overwinning. Weer veel doelpunten, dus dat moet wel een aantrekkelijke wedstrijd zijn geweest. Ben heel benieuwd naar de wedstrijden tussen onze twee clubs en ga Dortmund de komende wedstrijden weer vaker kijken om te zien wat het niveauverschil is, waar kansen liggen voor Ajax en waar we juist op moeten letten. In ieder geval mooi om te zien dat het bij Dortmund (ook) lijkt te lopen. Ben er één keer geweest en heb toen genoten van de sfeer, mooie club, mooi affiche. Nogmaals gefeliciteerd!

19 september 2021 om 20:33

Toen Bosz er zat lag het aan Bosz, kamikaze voetbal, alleen aanvallen etc etc. Er is niks veranderd bij Dortmund. Wat wel knap is, de voorhoede is altijd om te smullen, van Auba tot Haaland en in de toekomst Malen

19 september 2021 om 20:43

Malen moet zich nog bewijzen hoor. En zelf denk ik dat hij daar niet uit gaat groeien tot absolute sterspeler/topspits. Als Haaland vertrekt, zijn er nog meer opties bij Dortmund en wordt er waarschijnlijk ook nog wat aangetrokken.

19 september 2021 om 20:51

Als je van sfeer houd raar ik je echt aan om naar een wedstrijd van eintracht frankfurt te gaan. Wat een geweldige fans hebben die zeg

20 september 2021 om 14:32

Meunier lijkt toch beter in z'n rol te groeien, gisteren met weer een assist. Verdedigend kan het nog beter. Is geen Pisczeck of Hakimi. Wachten op Mateu Morey.

Malen was weer onopvallend, de discussies komen op gang.
Ben bang dat BVB een maatje te groot is.

Moukoko is een gretige tiener, die zo snel mogelijk door wil stoten naar een basisplek. Ik mis een stukje bezieling bij Malen, de wil om te slagen.

Ik was vaak im het Bremer Weserstadion. Dat schut bij tijd en wijle ook op haar grondvesten. Prachtige ambiance am Osterdeich.

20 september 2021 om 14:29

Borussia Dortmund krijgt inderdaad veel te veel tegengoals. Nu weer 2, vorige week 3.

Deze gast is echt zo fking goed geworden. Zag ook laatst zijn goal ratio in de CL per wedstrijd. Niet normaal hoe goed deze gast bezig is. Was overigens niet opgenomen in top 10 kandidaat van de CL volgens mij. Waarom niet? Puur omdat hij dit soort prestaties met matige team als zijn land of Dortmund behaald zou je verwachten dat hij in top 10 zou moeten staan.

19 september 2021 om 19:38

Echt een machine deze speler. Hij maakt aan de lopende band doelpunten alsof het niks is en dan ijs hij nog enorm jong ook. Ik ben benieuwd waar zijn plafond ligt maar hij lijkt nu zelfs Mbappe voorbij te gaan qua ontwikkeling

19 september 2021 om 19:44

Ik vind hem al maanden beter dan Mbappe. Mbappe is vooral afhankelijk van zijn snelheid, terwijl Haaland fysiek een stap verder is. Daarnaast vind ik Haaland in de 16 ook veel gevaarlijker dan Mbappe.

20 september 2021 om 00:33

Haaland is vooral afhankelijk van zijn goals

Ik vind Haaland meer potentie hebben dan Mbappe eerlijk gezegd, het enige waar hij niet in uitblinkt is koppen.

19 september 2021 om 19:40

Ik vond dat hij deze er prima inknikte hoor.

19 september 2021 om 19:45

Ik ga eerlijk zijn; kom net van Chelsea - Spurs af dus moet deze nog terug zien! Top dat hij er weer een in legt met het hoofd hoor, laatst ook al tegen Leverkussen.

19 september 2021 om 19:46

Ik zal de kopbal van vandaag en de kopbal van vorige week tegen Leverkusen even terugkijken en dan wil ik weten of je er nog zo over denkt!

19 september 2021 om 20:21

Mijn punt is dat je dit afgezien van vandaag en vorige week amper in zijn spel zag. Als je naar de statistieken kijkt heeft hij sinds 2017 iets van 7 kopgoals gemaakt. Als hij nu ook met het hoofd gaat scoren dan wordt het helemaal een gestoorde speler.

19 september 2021 om 20:22

Hij ontwikkelt zich enorm, ben benieuwd wat zijn plafond en statistieken over pak en beet 12 a 13 jaar zijn

Als Haaland fit blijft tijdens zijn carriere gaat hij nogal wat doelpuntenrecords op clubniveau verbreken vermoed ik. Het is jammer dat Noorwegen nooit echt zeker is van een eindtoernooi, maar dit is een fenomeen die zijn grenzen niet kent.

20 september 2021 om 13:51

EK 2024 zal Noorwegen er echt wel bij zijn.

Pf wat een fenomeen, nu al een legende vind ik, echt een machine man, ben benieuwd welke club hem koopt deze zomer.

Die 20 miljoen die Dortmund voor Haaland heeft neergelegd is inmiddels toch wel een van de beste koopjes van de afgelopen jaren geweest, wat een spits is dit. Loopt ondanks de kwakkelende prestaties van Dortmund 1 op 1 sinds z'n komst en hij blijft maar doorgaan met scoren. Voor het zelfvertrouwen van Malen kan het trouwens best funest zijn dat hij naast zo iemand op het veld staat, het niveauverschil zou intimiderend kunnen werken.

Is het raar als ik zeg dat Haaland momenteel de beste spits ter wereld is? Wat een beest is dat zeg, wat een gigantisch fenomeen

19 september 2021 om 20:05

Sommigen zouden beweren dat Lewandolski iets verder is, maar als je vervolgens kijkt wat voor spelers hij om zich heen heeft vergeleken met Haaland dan vind ik Haaland ook de betere. Als hij bij Bayern zou spelen zie ik hem echt wel niveau van huidige Lewandolski bereiken. Het is naar mijn mening dus niet raar dat jij dat ook vindt.

20 september 2021 om 14:42

Lewandowski is een completere speler vind ik. Voetballend en technisch beter.

19 september 2021 om 20:23

Dat ligt eraan wat je criteria zijn om te bepalen wie de beste spits is. Persoonlijk vind ik Benzema en Lewandowski nog iets allrounder en met name beter aan de bal. Met name Benzema is erg belangrijk in het aanvalsspel van Real, ook in de passing. Haaland is toch wel meer een eindstation. Neemt niet weg dat Haaland al belachelijk goed is en de potentie heeft om echt een hele grote te worden de komende tien jaar.

Malen moet snel gaan scoren anders wordt het een van de beek verhaal straks. Geen doelpunten is geen basisplaats

Voor mij is Haaland de beste speler op dit moment en wat gaan we nog meer van hem zien!

Die 2e goal van Haaland was absolute wereldklasse. In z'n ooghoek ziet hij het lege doel en chipt em erin vanuit een moeilijke hoek. Wat een beest.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Borussia Dortmund

Stand
Selectie
Actuele wedstrijden
 TeamPnt+/-
Voor de complete stand: 1. Bundesliga
SpelersPositieW
J. BellinghamMiddenvelder81
A. WitselMiddenvelder80
D. MalenAanvaller80
M. ReusAanvaller72
G. KobelKeeper80
M. DahoudMiddenvelder60
M. AkanjiVerdediger80
Voor de complete selectie: Clubpagina Borussia Dortmund.

15 fans
Aanvaller, 21 jaar
SeizoenClubW
2021/2022 Borussia Dortmund 6 9 1 0
2020/2021 Borussia Dortmund 28 27 2 0
2019/2020 Borussia Dortmund 15 13 0 0
2019/2020 Red Bull Salzburg 14 16 2 0
2018/2019 Red Bull Salzburg 2 1 0 0
Laatste voetbalnieuws

‘Haaland maakt astronomische eisen bekend: vier clubs blijven in race’

Erling Braut Haaland vraagt om een jaarsalaris van minstens 35,5 miljoen euro bij een eventuele transfer komende zomer, zo melden bronnen aan de Britse afdeling van ESPN. Daarmee blijven met Manchester...Lees verder

In de wandelgangen

Woensdag 20 oktober
Ook Liverpool heeft zijn pijlen gericht op Ricardo Pepi. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren