Atlético Madrid grijpt in extremis koppositie bij rentree Griezmann

Zondag, 12 september 2021 om 16:02Rian Rosendaal • Laatste update: 17:31

Geen hoofdrol voor Antoine Griezmann zondagmiddag bij zijn terugkeer bij Atlético Madrid. De bezoekers wonnen desondanks nipt met 1-2 van Espanyol. De Franse aanvaller werd na 58 minuten spelen naar de kant gehaald door trainer Diego Simeone. Griezmann verliet Barcelona in de slotfase van de zomerse transferperiode om bij zijn oude liefde uit Madrid terug te keren. Voorafgaand aan het uitduel met Espanyol waren de verwachtingen hooggespannen, vooral ook omdat hij voorin een duo zou gaan vormen met Luis Suárez. Thomas Lemar was tien minuten in blessuretijd de grote held van Atlético.

De alerte doelman Jan Oblak voorkwam in de vierde minuut met een katachtige reflex dat Espanyol via Adrián Embarba een vroege voorsprong nam. De gemiste kans was het startsein van een boeiende openingsfase, met Griezmann die na ruim een kwartier spelen de bal over het doel kopte. Suárez liet zich ook gelden halverwege de eerste helft, maar zijn schot aan de rechterkant van het strafschopgebied was te hoog. Espanyol werd daarna steeds sterker en het overwicht resulteerde in de openingstreffer in de veertigste minuut. Raúl de Tomás kopte de bal vanuit het midden van het strafschopgebied heel fraai in de rechterbenedenhoek, na een afgemeten hoekschop van Embarba.

Atlético wilde de achterstand nog voor het rustsignaal wegpoetsen. Yannick Carrasco kwam op aangeven van Griezmann in kansrijke positie. Het schot echter van de middenvelder van binnen het strafschopgebied vloog over het doel. In de rust greep Simeone in door Geoffrey Kondogbia, Thomas Lemar en Renan Lodi in te brengen voor Mario Hermoso, Kieran Trippier en Ángel Correa. De wisselingen zorden ervoor dat de bezoekers meer grip op de wedstrijd kregen. Lemar leek ook voor de 1-1 te zorgen, maar na een check bij de VAR werd duidelijk dat de middenvelder uit Frankrijk in buitenspelpositie had gescoord. Kort daarna werd Griezmann in de 58ste minuute afgelost door João Félix.

Met nog twintig minuten op de klok blies ook Suárez de aftocht, met Matheus Cunha als zijn vervanger in de voorhoede. Atlético bleef knokken voor een punt en de vechtlust werd beloond met een doelpunt in minuut 79. Carrasco schoot raak vanuit een moeilijke haak aan de linkerkant van het strafschopgebied. Een flinke tegenvaller voor Espanyol, dat desondanks op zoek bleef naar de winnende treffer. Een knal van afstand van Embarba werd nog op tijd geblokt door de Atlético-verdediging. In de tiende minuut van de in totaal twaalf minuten blessuretijd ontpopte Lemar zich als de grote held van het elftal van Simeone door de bal keihard in de rechterbovenhoek te knallen, al werd zijn schot nog wel getoucheerd door doelman Diego López. Atlético is nu koploper, met tien punten uit vier duels. Real Madrid komt zondagavond bij winst op Celta de Vigo op gelijke hoogte.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1Real Sociedad10631521
2Real Madrid96211320
3Sevilla96211020
4Atlético Madrid9531518
5Real Betis10532418
6Osasuna10532118
7Rayo Vallecano10514516
8Athletic Club9441416
9Barcelona9432515
10Valencia10343213
11Espanyol10343013
12Real Mallorca10334-612
13Villarreal9252311
14Celta de Vigo10316-210
15Elche11245-510
16Alavés10307-89
17Granada 9144-67
18Cádiz10145-87
19Levante10055-95
20Getafe10028-132



Gerelateerd

Meer sportnieuws

42 reacties (laatste reactie door millonario)

Elke keer denk je dit geluk moet een keer ophouden... maar nee hoor het gaat maar door. Volgens mij heeft Simeone zijn kind opgeofferd of iets dergelijks. Maarja als de scheids 10 minuten extra tijd geeft moet je je ook wel achter de oren krabben??

12 september 2021 om 16:25

Dit is zo dubbel he. Die 10 minuten is echt belachelijk, ongezien. Op zich rationeel bekeken volkomen logisch en terecht en ik ben er grote voorstander van (of gewoon effectieve speeltijd invoeren) maar het wordt door geen enkele scheidsrechter zo toegepast en dan gaat deze man dat opeens wel doen. Als elke scheidsrechter andere regels gaat hanteren krijg je gezeik en dit is gewoon oneerlijk te noemen.

12 september 2021 om 16:47

Echt he. Ik zag dat het 1 - 0 was en zei al meteen agh ik ga niet eens kijken, want die gasten gaan toch wel last minute winnen. Bizar hoe vaak ze dat voor elkaar krijgen. Het is ook wel de fighting spirit. Tsja. Maar heel gek de extra tijd, zo inconsequent want andere refs gaan er weer anders mee om.

12 september 2021 om 17:24

Zo bizar is het niet, want het is wat je al zegt de fighting spirit. Als niemand er meer in gelooft, gaat Atletico nog leuk ff 10 minuten keihard door. Zie ze het ook ver brengen in de Champions League, Atletico momenteel de beste Spaanse ploeg.

Die Carrasco is wel heel erg goed hoor! Klasse speler beetje ondergewaardeerd vind ik

12 september 2021 om 16:40

Is een momentenvoetballer. Doet in een wedstrijd zoveel rare dingen en acties die hopeloos zijn. Maar dan heeft hij een momentje dat het toch lukt. Maar dat kan je punten kosten.

Atletico madrid zijn echt duitsers bizar hoevaak ze terug komen in de laatste min.

Die laatste overtreding van Carrasco had best naar gekeken mogen worden door de var. Daar zat een paars tintje aan. En 12 minuten blessuretijd ... grappig.

12 september 2021 om 16:23

Lekker huilen, Real heeft zo vaak de scheids mee 😹. Na de afgekeurde goal lag het spel minimaal 5/6 minuten stil

13 september 2021 om 00:32

Jij kijkt duidelijk niet veel Real Madrid en praat graag met de meute mee. Maar dat mag natuurlijk. Al snap ik niet zo goed wat dat te maken heeft met Espanyol tegen Atletico Madrid, dat is per slot van rekening de wedstrijd waarover dit artikel ging. Had je dat niet begrepen jochie?

Waarom nou weer 12 minuten blessuretijd? Wat een schijt geluk iedere keer met deze klanten. Wordt het weer zo jaar? Had verder verwacht dat Atletico hier wel zou winnen, maar op deze manier wel erg zuur.

12 september 2021 om 16:16

Normaal gesproken is dit geluk niet vol te houden maar dat zeiden we vorig seizoen ook al.. en toen mazzelden ze tot en met de laatste speeldag. Gekte

12 september 2021 om 16:20

schreeuwde het vorig jaar al aan het einde, real en barca worden door la liga gestraft vanwege de super league dus moet atleti kampioen worden

12 september 2021 om 16:29

Wat een gelul man, gelukkig geloof je het zelf😂. Barca en real zijn gewoon niet meer goed genoeg. Als Atletico is leert om minder slap te beginnen worden ze lachend kampioen

12 september 2021 om 16:27

Madrid fans moeten niet klagen. Ze krijgen nu Espanyol er weer bij is weer 6 gratis punten.

12 september 2021 om 17:20

Jij moetook niet klagen want barca wordt ook al flinke tijd met van alles en nog wat gematst

12 september 2021 om 16:54

De Ironie dat een madrid fan dit roept

12 september 2021 om 17:25

Dat is geen geluk, dat is kwaliteit. Als Real ook maar 10% van de spirit van Atletico gehad, zou het niet zo'n tam zooitje zijn. Verwende vedetttes bij de meeste topclubs, Atletico verslapt niet.

12 september 2021 om 18:56

? Vreemde opmerking en merk ik zelfs wat frustratie tegen madrid? Is dit nog vanwege de verloren finales?

Wel knap hoor hoe atletico op vechtlust hier heeft gewonnen maar het is altijd wel billenknijpen. Vorig jaar extreem veel geluk dat ze kampioen zijn geworden. Dat gaat dit jaar niet gebeuren.

13 september 2021 om 10:56

Nee, ben geen Atletico fan, maar valt me op dat Real fans altijd lopen te huilen om van alles en nog wat: transfers van andere clubs (psg), geluk (atletico) terwijl Real zowel met allebei zijn deel meer dan gehad heeft (door Real is de transfergekte begonnen en Real had in de CL runs ook zijn nodige dosis geluk. Maakt niet uit verder, maar zeur dan niet zo over andere clubs.

Verwacht gewoon dat Atletico kampioen zal worden, al vind ik wel dat wij gewoon om de titel mee moeten doen maar als wij geen kampioen worden dan Atletico maar, alles beter dan die andere club uit Madrid

12 september 2021 om 17:05

Barca om de titel meedoen? Niet met de 11 die er nu staan

12 september 2021 om 19:18

Je hebt een selectie die heus niet minder is dan real vind dat we voor de titel en de copa gewoon mee moeten kunnen doen

13 september 2021 om 09:07

Dit Barca gaat echt geen potten breken, zie ze zelfs moeten vrezen voor CL plekken. Maar goed, tijd zal t leren

Eindelijk eens arbitrage die gewoon netjes de minuten waarin het spel stil heeft gelegen meerekenen met de blessuretijd. Kijk maar eens vanaf het moment dat het doelpunt van Lemar werd afgekeurd tot er weer gespeeld werd met ook nog eens die wissels direct erna, dat waren minstens zes minuten. Helaas zie je veel te vaak dat het spel continu stil ligt en er wonderbaarlijk genoeg vier of vijf minuten bijkomen, terwijl dat er vijftien moeten zijn. En dat vindt het team dat de voorsprong/gelijke stand verdedigt heerlijk. Voor de rest kunnen ze bij Atletico Griezmann en Suarez beter op de bank plaats laten nemen, met Carrasco meer naar voren en Cunha en Felix ernaast heb je veel meer diepgang en dreiging.

Ufff het team is blijven strijden. Kondogbia en Lemar ontzettend goed ingevallen. Nu een borrel drinken en kijken wat Real vanavond doet. Aúpa Atleti!

zou het door de super league en de afgeketste CVC deal kunnen komen dat sommige clubs worden gestraft en sommige clubs worden beloond met 12min extra tijd?

12 september 2021 om 16:34

Die CVC deal is niet afgeketst, er is een middenweg gevonden. Real, Barca, Bilbao en een tweede-divisionist doen als tegenstanders van de deal simpelweg niet mee (geen voor- en nadelen dus). Voor alle andere clubs die de deal wel steunden is deze gewoon doorgegaan.

Zeer zwaarbevochten zege voor Atlético Madrid, maar ze hebben toch weer op een manier gewonnen waarop ze dat in het verleden weleens vaker hebben gedaan door in de blessuretijd toch een goal te maken.

Griezmann gewoon onzichtbaar, maar niemand bij Atlético was echt goed. Maar verwacht wel dat Griezmann zijn draai uiteindelijk wel weer zal vinden bij Atlético, want vandaag was natuurlijk pas zijn eerste wedstrijd voor Atlético sinds zijn terugkeer.

Ben eigenlijk ook erg benieuwd hoe Suárez het dit zal doen. De slijt zit er toch wel redelijk op bij Suárez en dat zal waarschijnlijk nog wel meer worden en Simeone zal waarschijnlijk zeer zuinig met hem omgaan, waardoor Suárez niet alles zal spelen want buiten zijn goals heb je eigenlijk weinig aan Suárez momenteel en dat was eigenlijk afgelopen seizoen ook al zo.

Maar ik hoop dat Suárez ook dit seizoen van waarde zal zijn voor Atlético en nu heeft hij met Griezmann een speler in de aanval erbij die hem hopelijk wat kan ontlasten. Zie Atlético dit seizoen ook wel als toch wel de grotere kanshebber om de landstitel te winnen, want schat ze momenteel wel iets hoger in dan FC Barcelona en Real Madrid maar Sevilla schrijf ik op de een of andere manier ook niet af, hebben toch altijd een prima selectie en presteren altijd wel prima ook al is het niet altijd om aan te gluren (wat bij Atlético ook regelmatig het geval is).

Oblak
Hermoso
Savic
Giménez
Trippier
Koke
de Paul
Carrasco
Llorente
Suárez
Griezmann

Begint echt bloed onder m'n nagels vandaan te halen dit. Hoeveel mazzel heeft dit team wel niet al een jaar lang?

Mooi. Sinds de SL-plannen van Real en Barca heeft dit team mijn sympathie in La Liga. Met Simeone aan het roer heb je een vechtmachine die tot de allerlaatste seconde voor de punten gaat. Met resultaat weer vandaag.

Ik zie veel mensen zich irriteren aan het feit dat Atletico 10 minuten 'kreeg'. Wat doet de scheids verkeerd dan? Die hanteert gewoon de spelregels maar opeens is dat 'oneerlijk'? Vreemde redenering.

12 september 2021 om 16:43

Het ironische is dat we op de eerste speeldag toen we 1-2 voostonden, 7 minuten extra tijd hadden en we tijdens de 100e minuut nog steeds voetbalden. Het spel heeft na die afgekeurde goal gewoon 6 minuten stil gezeten. Met alles daarbij opgeteld gewoon terecht.

12 september 2021 om 17:12

Maar daar ga je niemand over horen dat het spel 6 minuten stil lag. Volkomen logisch dat er zoveel werd bijgeteld. Het is terecht, maar blijkbaar is dat vreemd voor veel mensen dat eerlijkheid wordt gebruikt.

13 september 2021 om 09:23

Die scheids doet helemaal niks verkeerd. Hij probeert tenminste de 90 minuten speeltijd vol te maken. Het is alleen grappig dat dit niet bij alle wedstrijden gebeurt en dat ze dit seizoen zelfs al een keer nog voordat de aangegeven extra tijd verstreken was hebben afgefloten. Vind je dat niet frappant Millo?

13 september 2021 om 19:58

Dat is frappant ja. Jammer dat men deze regel niet overal hanteert, zou best wel mogen van mij. Doet me denken aan fifa spelletjes de laatste jaren. Eerste helft 4 minuten bij tellen, en dan in de 2e helft 1 minuut haha.

Heb de wedstrijd maar een deel gekeken, maar wat speelde die carrasco goed zeg. Denk dat atletico weer kampioen word. Want met felix suarez griezmann en carrasco heb je by far wel de sterkste aanval in de liga. ook mooi dat lemar wat beter speelt nu

Echt strijders die spelers van Atleti. Dat is gewoon een kwaliteit telkens op het laatste het dan toch flikken. Het blijft me verbazen dat Simeone telkens opnieuw die vechters mentaliteit er kan blijven inkrijgen, het was allemaal weer niet goed of mooi maar ze hebben toch weer de 3 punten. En die 12min erbij was gewoon terecht en van die 12 min was er miss 5 min gespeeld want het spel lag een tijdje stil.

Dit is gewoon kwaliteit, op papier de favoriet voor de titel. Gebalanceerd team, en de beste voorhoede naar mijn mening.

Geen club ter wereld die zo vaak met 1 punt verschil weet te winnen...het voetbal amusement is ver te zoeken maar de 3 punten gaan wel lekker mee..

Die Griezmann kreeg van Koeman toch aanzienlijk meer speeltijd. 13 min na rust al gewisseld worden is toch wel vroeg.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Atlético Madrid

Stand
Selectie
Actuele wedstrijden
 TeamPnt+/-
3.Sevilla2010
Voor de complete stand: LaLiga
SpelersPositieW
Á. CorreaAanvaller93
L. SuárezAanvaller96
A. GriezmannAanvaller60
J. OblakKeeper90
João FélixAanvaller40
FelipeVerdediger40
J. GiménezVerdediger60
Voor de complete selectie: Clubpagina Atlético Madrid.

185 fans
Aanvaller, 30 jaar

In de wandelgangen

Dinsdag 26 oktober
Liverpool lijkt voorlopig af te haken in de strijd om Kingsley Coman. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren