Van Bommel en Wolfsburg blijven ongenaakbaar; Dortmund wint met 3-4

Zaterdag, 11 september 2021 om 17:24Daniel Cabot Kerkdijk • Laatste update: 17:44

VfL Wolfsburg blijft vooralsnog de enige club zonder puntenverlies in de Bundesliga. Het team van Mark van Bommel was zaterdag ook te sterk voor SpVgg Greuther Fürth en leidt met twaalf punten uit vier duels de dans in de Duitse competitie. De ontmoeting tussen Bayer Leverkusen en Borussia Dortmund was tegelijkertijd een spektakelstuk met liefst zeven doelpunten: 3-4. Mede dankzij twee treffers van Erling Braut Haaland is Dortmund op een gedeelde tweede plaats terug te vinden.

SpVgg Greuther Fürth - VfL Wolfsburg 0-2
Het duel in de Trolli Arena was aanvankelijk intensief en ruw. De thuisploeg van Stefan Letl begon moedig aan de wedstrijd, maar had eigenlijk weinig in de melk te brokkelen tegen de ploeg van Van Bommel. Wolfsburg benutte meteen de eerste kans van de wedstrijd. In de tiende minuut kwam de bal via Wout Weghorst terecht bij Lukas Nmecha, die de bal door de benen van doelman Sascha Burchert mikte: 0-1.

Hoewel Wolfsburg meer dan zeventig procent balbezit had, bleef het tot de laatste seconde spannend. De thuisploeg liet zich niet onbetuigd zodra de aanval werd ingezet, al hoefde Koen Casteels zich tot de slotfase niet overmatig in te spannen. Vier minuten voor het einde verrichtte de keeper echter een cruciale redding door op heerlijke wijze een inzet van Dickson Abiama te keren. Niet veel later kwamen de bezoekers op 0-2: na een overtreding op Luka Waldschmidt tekende Weghorst vanaf elf meter voor de eindstand.

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 3-4
Na een zeer enerverende eerste helft ging de thuisploeg van Gerardo Seoane met een 2-1 voorsprong de rust in. In de negende minuut nam Florian Wirtz de 1-0 voor zijn rekening toen hij profiteerde van de ruimte tussen Manuel Akanji en Marin Pongracic. Daar hadden de bezoekers pas acht minuten voor rust een antwoord op: na een voorzet van Thomas Meunier kreeg Erling Braut Haaland te veel ruimte van Odelin Kossounou en kopte hij de bal probleemloos binnen achter doelman Lukas Hradecky: 1-1.

Dortmund dacht twee minuten later op 1-2 te komen via Jude Bellingham, maar de VAR constateerde een fout van Mahmoud Dahoud in de opbouw. Een belangrijk moment, daar Patrik Schick in de extra tijd het eindstation van een counter via Wirtz was: 2-1. De tweede helft was zeker niet minder spectaculair. Al na een paar minuten stond het 2-2: Julian Brandt nam een pass van Haaland heerlijk aan, was Jonathan Tah te slim af en mikte de bal in de korte hoek. Zes minuten later was het echter Bayer dat voor de derde keer aan de leiding ging. Na een corner stond Mitchel Bakker eerst in de weg voor Moussa Diaby, die in zijn tweede poging van een meter of zeventien wel raak schoot: 3-2.

Dortmund, waar Donyell Malen na 66 minuten spelen in het veld kwam voor Axel Witsel, kreeg het voor elkaar om voor de ommekeer te zorgen. Een schitterende vrije trap van Raphaël Guerreiro in minuut 71 betekende de gelijkmaker: Hradecky had geen antwoord op zijn inzet in de kruising. Zes minuten later namen die Borussen voor het eerst de leiding. Na een overtreding van Kossounoi op Marco Reus wees de scheidsrechter na overleg met de VAR naar de stip en Haaland verzilverde de strafschop: 3-4.

SC Freiburg - 1. FC Köln 1-1
De nog altijd ongeslagen bezoekers gingen met een 0-1 voorsprong de rust in en dat was, gezien het spel vanaf minuut vijftien, absoluut verdiend. Na ruim een half uur spelen kopte Anthony Modeste de bal achter Mark Flekken, die luttele minuten later geluk had toen een inzet van Mark Uth de linkerpaal raakte. Dat leek ook de eindstand te worden, ondanks een tweede gele kaart voor Florian Kainz en een overtalsituatie voor Freiburg in de laatste vijftien minuten. Een eigen goal van Rafael Czichos betekende vlak voor tijd alsnog de 1-1. Kingsley Ehizibue bleef negentig minuten op de bank bij de Keulenaren.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1Bayern München86112119
2Borussia Dortmund8602818
3Bayer Leverkusen8512916
4SC Freiburg8440616
51. FC union Berlin 8431315
6VfL Wolfsburg8413-113
71. FC Köln8332-112
8RB Leipzig8323811
9TSG Hoffenheim8323611
10Borussia Mönchengladbach8323-111
11FSV Mainz 058314010
12VfB Stuttgart8233-19
13Hertha BSC8305-119
14Eintracht Frankfurt8152-38
15VfL Bochum8215-117
16FC Augsburg8134-106
17Arminia Bielefeld8053-75
18SpVgg Greuther Fürth 8017-151



Gerelateerd

Meer sportnieuws

38 reacties (laatste reactie door aguerooo)

Genieten hoor! En dat na zo een drama voorbereiding.

11 september 2021 om 17:43

Voorbereiding zegt ook helemaal niks, maar dan ook letterlijk niks, voor geen enkele team, spelers gaan zich zelf allemaal anders inzetten als het om het echie gaat

11 september 2021 om 21:31

Vind het wel heel mooi dat hij is gaan winnen sinds Weghorst weer terug is.
Volgens mijn zie je daar door wie echt de leider is bij Wolfsburg.
Valt wel op in een ieder geval.

11 september 2021 om 23:14

Doet me een beetje denken aan Bosz bij Dortmund. Voorbereiding slecht en begon heel goed. Nu hopen dat hij het wel vol houd daar. Word tijd dat er weer een paar Nederlandse toptrainers doorbreken.

12 september 2021 om 18:11

Mark van Bommel speelt voetbal wat in de BL hout snijdt, niet blind maar gedoseerd aanvallen vanuit een stabiele verdediging.

12 september 2021 om 13:41

Blijkbaar was de voorbereiding niet zo slecht. Nu dat ze bovenaan staan hoor je heel weinig over Bommel. Lekker opportunistisch de pers, hè?

Wie had gedacht 🤣, hoop dat hij dit kan volhouden en dat hij niet hetzelfde als Bosz gaat doen bij Dortmund want die begon eerst ook heel sterk zonder puntenverlies.

11 september 2021 om 17:32

Ik, van bommel is een uitstekende coach

11 september 2021 om 17:36

Bij PSV won van Bommel ook zijn eerste 16 wedstrijden in de Eredivisie. Daarna ging het steeds slechter tot het moment dat ontslag de enigste uitweg was. Ik verwacht er nog niet teveel van bij Wolfsburg.

11 september 2021 om 17:38

Huh zat Bosz bij Dortmund?

11 september 2021 om 17:41

Ja. Werd daar ontslagen.

11 september 2021 om 17:43

Jazeker, nam het plekje van Tuchel over in 2017

11 september 2021 om 17:43

Hij ging van Ajax naar Dortmund, toen werd hij daar ontslagen en ging hij naar Bayer Leverkussen.

11 september 2021 om 19:25

En daar ook weer ontslagen.

11 september 2021 om 20:08

Bij Borussia Dormund werd Bosz na muiterij van de spelers (Socratis, Toprak, Weigl, Aubameyang) ontslagen. Ze keurden zijn veel te offensieve speelwijze af. Zowel bij Leverkusen als ook bij Dortmund, had Peter Bosz geen plan B.

Slechte voorbereiding gehad, iedereen roepen dat hij de kerst niet zal halen maar staat ondertussen gewoon op plek 1 in de Bundesliga. Geweldig begin voor Mark net als destijds bij PSV, ben benieuwd of hij bij een terugval dit keer wel op de been blijft.

11 september 2021 om 17:39

Nou nou, straks verliest hij er 3 achter mekaar en dan? Ga je dan wel opeens toegeven dat het niks is geworden met Mark? Altijd dat achteraf praten weetjewel.

11 september 2021 om 17:46

Tja je kunt ook woorden in m'n mond leggen. Misschien eerst het laatste regeltje in m'n reactie lezen voordat je zo'n hele reactie gaat typen, scheelt weer wat tijd, weetjewel.

11 september 2021 om 18:06

In het geval van van Bommel en Kuyt schieten mensen altijd bizar snel in de negatieve reactie, dat ze eigenlijk niet eens weten waar ze op reageren.

11 september 2021 om 18:09

MGMV ze hebben de gun factor niet en men wil hun over het algemeen zien falen, het is vooral een beeld gevormd door VI, Derksen en co en ze hebben een hoop fanboys. Van Bommel doet het uitstekend, de Bundesliga is nog altijd van een veel hoger niveau dan de Eredivisie en als je je eerste 4 wedstrijden wint kom je gwn heel goed binnen en doe je het prima.

11 september 2021 om 20:14

Precies dit framen wordt veelal door de media bevorderd. Ook Berghuis en Schmidt zijn vaak de Sjaak. Het gaat dan meestal niet meer over voetbal.

Zo'n voorseizoen en nu nog steeds bovenaan in de Bundesliga. Van Bommel heeft het aardig om weten te draaien, de berichten waren eerst nog dat hij de kerst niet zou hem halen.

11 september 2021 om 20:17

Van Bommel heeft lang in de BL gespeeld en weet "wie da die Uhren ticken". Hij weet dat je met blind aanvallen niet ver gaat komen.
Het gaat om "kontrollierte Offensive" zoals Otto Rehagel aktijd zo mooi formuleerde.

Mooi om te zien dat Van Bommel het goed doet bij Wolfsburg. Nu hoor je plotseling niets meer van mensen die maar niet begrepen waarom hij aangesteld werd.

11 september 2021 om 18:13

Mensen die niet in groei, zelfontplooiing of tweede kansen geloven kun je sowieso niet serieus nemen. Ik hoop dat Van Bommel het heel goed gaat doen en ze allemaal de mond snoert.

11 september 2021 om 20:20

Mee eens hoor, het glas is half vol. Ik gun hem de wereld, en zie MvB ooit nog bij Bayern terechtkomen, als hij zich in de BL of andere competitie (s) kan etableren.

Moet wel eerlijk zeggen dat ik Wolfsburg vorig jaar veel meer voetbal vond hebben, maar resultaat is het aller belangrijkste, goed bezig Van Bommel, had ik niet verwacht. En wat zuur Van Leverkusen; kom je 3x op voorsprong geef je het 3x weg…

11 september 2021 om 17:42

Dortmund was ook wel echt duidelijk de betere ploeg vandaag hoor, ookal kwam Leverkusen tot 3 keer toe op voorsprong. Veerkracht getoond en een belanrijke en verdiende overwinning voor BVB!

11 september 2021 om 17:55

Tja als je 3x voorsprong weggeeft, verdiend je het ook niet

11 september 2021 om 20:23

Malen kon nog geen stempel drukken. Voor hem kwam zelfs Julian Brandt terug in de basis.
Met een heerlijke goal.

Laat maar wie zien dat pre season niks betekent voor het begin van de competitie. Leuk voor van Bommel

Haha, hij wordt de trainer die een recordontslag krijgt, etc. 4 gespeeld, 4 gewonnen. Wat blijft voetbal onvoorspelbaar.

Zeer Belgo-Nederlandse affaire wel dit Wolfsburg. Van Bommel en Weghorst. Casteels, Lukebakio en Bornauw. Nmecha net overgekomen via Anderlecht.

Echt goed spelen ze wel niet. Zeer zuinig allemaal. Benieuwd of ze dit kunnen volhouden. Mijn gok is nee. Maar laat me graag verbazen. Denk wel dat Van Bommel daar goed past.

11 september 2021 om 20:26

Altijd boring, dat raakpunten zoeken.
Niet echt relevant, maar als je het dan toch goed wil doen, moet je vd Ven ook noemen.

Van Bommel krijgt wel meer grijze haren in de BL, maar heeft de ploeg goed op de rails staan. Ook Waldschmidt en Nmecha prima, Guilavogie ving het gemis van Xaver Schlager (kruisband) goed op. (Nog) Niet mooi, maar wel degelijk.

Ik vind het een kwal van een vent maar dat die sterk bovenaan staat vind ik ook wel lekker. Hij kreeg al genoeg zooi over zich heen toen die bij Psv wegging en in de voorbereiding. Kijk is aan, 4 duels 12 punten.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

VfL Wolfsburg

Stand
Selectie
Actuele wedstrijden
 TeamPnt+/-
Voor de complete stand: 1. Bundesliga
SpelersPositieW
M. WidellAanvaller
W. WeghorstAanvaller83
K. CasteelsKeeper80
L. NmechaAanvaller72
D. LukébakioAanvaller50
R. BakuVerdediger82
Voor de complete selectie: Clubpagina VfL Wolfsburg.

700 fans
Aanvaller, 32 jaar
SeizoenClubW
2021/2022 Borussia Dortmund 7 2 1 0
2020/2021 Borussia Dortmund 32 8 1 0
2019/2020 Borussia Dortmund 19 11 1 0
2018/2019 Borussia Dortmund 27 17 3 1
2017/2018 Borussia Dortmund 11 7 1 0
Laatste voetbalnieuws

Davy Klaassen: ‘Als ik kan kiezen, heb ik liever niet dat hij er bij is’

Erling Braut Haaland draaide zich zaterdag warm voor de ontmoeting tussen Ajax en Borussia Dortmund in de Champions League. De aanvaller stond een kleine maand aan de kant vanwege een spierblessure...Lees verder

In de wandelgangen

Dinsdag 19 oktober
Manchester City verlangt een bedrag van tachtig miljoen euro voor Raheem Sterling. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren