Bayern München komt met de schrik vrij en boekt eerste overwinning

Zondag, 22 augustus 2021 om 19:27Daniel Cabot Kerkdijk • Laatste update: 19:33

Bayern München heeft de eerste competitiezege van het seizoen binnen. Het team van trainer Julian Nagelsmann was vorige week vrijdag op de eerste speeldag van de Bundesliga niet verder gekomen dan een 1-1 gelijkspel tegen Borussia Mönchengladbach, maar zondag werd 1. FC Köln enigszins moeizaam aan de kant gezet: 3-2. De regerend landskampioen verspeelde in enkele minuten een dubbele voorsprong, maar voorkwam in eigen huis een nieuwe misstap.

FC Köln, met Kingsley Ehizibue in de basis, begon sterk aan de wedstrijd, met veel tempo aan de zijkanten, en verstoorde van het spel van Bayern in de opbouw. Na een minuut of tien, vijftien nam Bayern echter de volledige controle over de wedstrijd over. Het team van Nagelsmann maakte het zichzelf echter veel te moeilijk en nam het doel van Timo Horm amper onder vuur, behoudens een ziedend schot van Niklas Süle. Verder hoefde de keeper van Köln, maar ook Manuel Neuer aan de andere kant, niet in actie te komen.

Na de pauze maakten Josip Stanisic en Jamal Musiala hun opwachting en laatstgenoemde stond aan de basis van de 1-0 in de vijftigste minuut. De jongeling zette goed door aan de linkerkant en zag Robert Lewandowski in de doelmond niet over het hoofd. Het was alweer het twaalfde opeenvolgende Bundesliga-duel waarin de Pool trefzeker was. Na nog geen uur spelen verscheen de 2-0 op het scorebord. Na een scherpe pass van Thomas Müller vanaf rechts schoot Gnabry het leer met links binnen.

Bayern verspeelde de dubbele voorsprong in een paar minuten tijd. Anthony Modeste kopte een minuut na de 2-0 tussen Sule en Alphonso Davies de aansluitingstreffer binnen. Niet veel later kreeg ook Mark Uth de bal achter Neuer na voorbereidend werk van Ehizibue. De drie punten waren echter voor Bayern, dat twintig minuten voor tijd voor een derde keer toesloeg. Horn had geen antwoord op een inzet van Gnabry vanaf een meter of vijftien: 3-2. Lewandowski pikte niet veel later bijna zijn tweede doelpunt mee, maar de onderkant van de lat stond een 4-2 eindstand in de weg.

Na twee speelrondes is het VfL Wolfsburg van trainer Mark van Bommel de koploper in de Bundesliga. Wolfsburg is de enige ploeg die na twee wedstrijden de volle buit van zes punten heeft.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1Bayern München75111716
2Bayer Leverkusen75111316
3Borussia Dortmund7502615
4SC Freiburg7430615
5VfL Wolfsburg7412113
61. FC union Berlin 7331112
71. FC Köln8332-112
8TSG Hoffenheim8323611
9RB Leipzig7313810
10FSV Mainz 057313210
11Borussia Mönchengladbach7313-110
12VfB Stuttgart7223-18
13Eintracht Frankfurt7151-28
14Hertha BSC7205-126
15FC Augsburg7124-105
16Arminia Bielefeld7043-74
17VfL Bochum7115-124
18SpVgg Greuther Fürth 7016-141



Gerelateerd

Meer sportnieuws

16 reacties (laatste reactie door hangover96)

Ik maak me echt serieus zorgen om Sane. Een wereldspeler maar om de een of andere manier wil het er niet uitkomen. Hopelijk komt het goed, anders moeten we maar gaan voor Bernardo Silva of Tete van Shaktar Donetsk.

22 augustus 2021 om 19:51

Bernardo Silva is toch een heel ander type speler? Ben wel echt een groot fan van hem, maar toch een ander type speler. In mijn ogen wordt Bernardo Silva trouwens zwaar ondergewaardeerd. Zet hem neer bij een club als Barcelona en hij zal bewijzen echt absolute top te zijn op zijn positie, terwijl hij bij City toch altijd in de schaduw van anderen staat.

22 augustus 2021 om 20:03

Bernardo Silva kan zowel op 10 spelen als op de flanken. Bernardo Silva zou een perfecte vervanger voor hem zijn. Sane bankte bij City onder andere door B. Silva.

22 augustus 2021 om 21:57

Lastige is dat Sane grootverdiener is, hoe krijg je hem ooit kwijt? Bayern zal linksom of rechtsom moeten proberen om hem aan de praat te krijgen, het was een erg risicovolle transfer.

22 augustus 2021 om 23:08

Risicovol wil ik het nit noemen, sterker nog het was de ideale transfer. Ribery ging afbouwen Perisic deed het goed maar was meer voor de korte termijn. Dan heb je Sane. Duits, jong en barst van het talent. Daar denk je niet 2x over na als je Bayern bent. Ik geloof dat het goed kan komen, mits hij wat tijd krijgt en de juiste begeleiding

23 augustus 2021 om 15:36

Ik bedoel vooral het salaris - hij krijgt vanaf dag 1 een Robben/ribery salaris, terwijl zijn twee (even oude) concurrenten Gnabry en Coman niet eens de helft verdienen. Dan moet je wel heel zeker van je zaak zijn dat Sane dan ook beter is, en niet zoals nu blijkt een stuk slechter.

22 augustus 2021 om 23:24

Wolfsburg zal nog wel even koploper blijven, het heeft zich versterkt. Luka Waldschmidt komt van Benfica en gaat dus niet maar PSV.

Zulke overwinningen bezorgen me telkens kiespijn. Enerzijds ben ik blij dat het aanvallend beter gaat. Anderzijds ben ik niet blij met de manier waarop Bayern weer snelle tegendoelpunten incasseert. Er is nog veel werk voor de boeg voor Nagelsmann om achterin de nodige stabiliteit te verlenen.
Ik vrees dat Sané niet veel meer aan spelen toekomt. Sinds vandaag is hij alleen nog 4de keuze achter Gnabry, Coman en Musiala.
Musiala is een pareltje bij Bayern. Er mogen er enkele bijkomen.

22 augustus 2021 om 20:31

Lucas Hernandez komt op CV ook nog terug. Staat er goed op bij Nagelsmann.

22 augustus 2021 om 20:35

De verlanglijst is tot nu toe Wirtz, Neuhaus en Baku volgens Bild. Maar al deze namen zijn of nu te duur, of worden genoemd als versterkingen in 2022. Musiala is waanzinnig, staat bij mij al hoger in de pikorde dan Sané. Upamecano en Süle zien er inderdaad nog niet echt geconcentreerd uit, maar dat zal hopelijk nog wel komen!

22 augustus 2021 om 21:40

Marcel Sabitzer zal nog wel komen. Thilo Kehrer mogelijk ook nog.
De talenten Soglo (Chelsea) en Adli (Toulouse) staan ook nog op de radar.

Bayern, soms zijn het net Duitsers, staat het de hele wedstrijd gelijk en bij het laatste fluitsignaal gaan ze met de winst naar huis.

22 augustus 2021 om 20:32

Zoiets noemt men winnaarsmentaliteit
Dat kun je niet leren, dat heb je of niet.

De eerste helft was matig, van beide kanten.
De 2de helft was leuk om te kijken en dat kwam toch voor een groot deel door Musiala.
Wat een topper is dat zeg, maar is het nou een buitenspeler of een middenvelder?
Het is in ieder geval iemand om in de gaten te houden.

Prachtige woorden van Herbert Hainer en Uli Hoeneß voor de wedstrijd als eerbetoon aan Gerd Müller. Kippevel in de Allianz Arena.Servus Gerd, Mia san Mia. Wir werden dich nie vergessen.RIPDe wedstijd is dan even niet belangrijk.

23 augustus 2021 om 11:35

Toch wel respect voor jou als Schalke en Nürnberg supporter dat je met veel lof over Bayern kan praten en het op de voet volgt. Zijn er in Duitsland maar weinig zoals jou.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Bayern München

Stand
Selectie
Actuele wedstrijden
 TeamPnt+/-
Voor de complete stand: 1. Bundesliga
SpelersPositieW
R. LewandowskiAanvaller77
T. MüllerAanvaller72
L. SanéAanvaller72
C. FrüchtlKeeper00
M. NeuerKeeper70
S. UlreichKeeper00
A. DaviesVerdediger70
Voor de complete selectie: Clubpagina Bayern München.

346 fans
Aanvaller, 33 jaar
SeizoenClubW
2021/2022 Bayern München 7 7 0 0
2020/2021 Bayern München 29 41 4 0
2019/2020 Bayern München 31 34 5 0
2018/2019 Bayern München 33 22 2 0
2017/2018 Bayern München 30 29 1 0
Laatste voetbalnieuws

‘Bayern rekent op operatie van 150 miljoen om Lewandowski te vervangen’

Erling Braut Haaland heeft de Europese topclubs voor het uitzoeken, zo verzekeren diverse internationale media al maandenlang. De 21-jarige spits kan Borussia Dortmund aan het eind van het seizoen verlaten dankzij...Lees verder

In de wandelgangen

Vrijdag 15 oktober
Liverpool heeft zijn oog laten vallen op Raphinha. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren