Fenerbahçe verslaat promovendus dankzij eerste goal van Mesut Özil

Zondag, 15 augustus 2021 om 22:50Daniel Cabot Kerkdijk • Laatste update: 09:57

Fenerbahçe is met een zege aan het nieuwe seizoen in de Süper Lig gestart. Het team van trainer Vitor Pereira, die zijn officiële debuut op de bank maakte, was zondagavond met minimaal verschil te sterk voor promovendus Adana Demirspor: 0-1. De enige treffer in Adana kwam vlak na de onderbreking voor rekening van Mesut Özil, die daarmee zijn eerste treffer voor de Turken én in persoonlijk opzicht zijn eerste treffer sinds februari 2020, de 3-0 bij Arsenal - Newcastle United (4-0).

Özil tekende eind januari een contract met de grootmacht uit Istanbul en kwam in zijn eerste half jaar niet verder dan elf duels in alle competities. Daarin bleef hij op een enkele assist steken. De spelmaker maakte zondag op een opmerkelijk moment zijn eerste treffer. Adana Demirspor, waar onder anderen voormalig AZ’er Jonas Svensson, Mario Balotelli en Younès Belhanda hun debuut maakten, betaalde een hoge prijs voor onachtzaamheid bij de aftrap van de tweede helft.

Een goede aanval van Fenerbahçe aan de linkerkant zorgde ervoor dat Irfan Can Kahveci het strafschopgebied kon binnendringen en hij Özil in de doelmond een niet te missen kans bood: 0-1. Dat was uiteindelijk ook de winnende treffer voor de topclub, waar Ferdi Kadioglu in de basis begon en in de rust werd vervangen door Serdar Aziz. Over een week wacht een thuiswedstrijd tegen Antalyaspor, maar eerst speelt het team van Pereira nog het eerste Europa League-duel met HJK Helsinki.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1Trabzonspor107301124
2Hatayspor106221120
3Alanyaspor10622120
4Fenerbahçe10613319
5Fatih Karagümrük10532418
6Besiktas9522717
7Konyaspor10451517
8Galatasaray9522217
9Altay10505015
10Adana Demirspor10343013
11Medipol Basaksehir10406012
12Gaziantep FK10334-212
13Yeni Malatyaspor10406-612
14Sivasspor10253211
15Kayserispor10325-411
16Giresunspor10235-49
17Antalyaspor10235-59
18Göztepe10226-58
19Kasımpaşa10136-66
20Rizespor10118-144



Gerelateerd

Meer sportnieuws

43 reacties (laatste reactie door burwatti)

3 punten is een feit. Helaas zie je dat iedereen ingespeeld moet worden op de tactiek dat Pereira wilt. Vooral verdediging is chaos, iedereen probeert de bal zo ver mogelijk weg te trappen. Dit gaat even duren, we zullen zien wat het ons gaat brengen dit jaar.

Gefeli FB fans, dit word een lastige uitwedstrijd voor iedereen volgens mij haha erg sterk optreden ook van Adana.

Fenerbahçe moet nog wennen aan het 3-4-3 systeem. De spelers weten nog niet helemaal wat ze moeten doen in bepaalde situaties.
Er is vooral ruimte achter de backs.
Daar gaan ze nog aardig wat problemen mee krijgen afgaande op deze wedstrijd.

Adana Demirspor daarin tegen heeft een goede indruk achtergelaten
Ze speelden fris en leuk aanvallend voetbal
Svensson heeft een zeer goede wedstrijd gespeeld met Akintola voor hem.

Adana Demirspor kan zomaar de verrassing van het seizoen worden.

Erg blij met de drie punten, Adana zal het zeer moeilijk maken voor iedereen die langskomt. Wat een ploeg, met uitstekende spelers. Die zullen zeker niet degraderen.

15 augustus 2021 om 23:08

Nou nou nou overdrijf je niet een beetje met ‘wat een ploeg’ en ‘uitstekende spelers’?

Wie stak er zo boven uit dan?

Ben het wel met je eens dat iedereen het in Adana lastig zal hebben maar ik denk dat Balotelli de winterstop niet haalt..

16 augustus 2021 om 00:18

Svenson, Balotelli was erg hongering en Akintola, plus de wissels die erin kwamen voor Balo en Akintola, maar ben hun namen even vergeten

16 augustus 2021 om 04:24

Adana met die verdediging gaat niemand het lastig maken ik denk eerder dat ze het lastig zullen krijgen met die ruimte die ze achterin laten

16 augustus 2021 om 08:42

misschien een rare vraag, maar had Turkije niet altijd de regel dat er maar een X aantal buitenlanders in de selectie mochten zitten ?

Als ik naar de basisspelers van Adana kijk van gisteren dan staan er 8 buitenlanders in de basis en bij Fener zelfs 9.

Dat Adana spor, heeft wel echt een leuk elftal op papier, knappe uitoverwinning dus van Fener.

16 augustus 2021 om 10:52

Huh, Fener had gewoon 4 Turken in de basis, Ozil en Kadioglu zijn gewoon Turkse staatsburger. Alhoewel het voor Mesut misschien logisch zou zijn om het niet zo te rekenen vanwege zijn keuze voor DU, is Kadioglu nog steeds een optie voor Turkije. Overigens speelden er nog 4 andere Turken voor Fener na wissels, Sangare is half Turks en speelt ook voor Turkije. Komt op een totaal van 7/8.

16 augustus 2021 om 11:18

Zo dicht zit ik niet op Fener, ik had Ozil en Kadioglu inderdaad niet als Turks mee geteld omdat die voor andere landen uitkomen internationaal.
Helemaal vergeten dat hun natuurlijk ook nog de Turkse identiteit hebben.

Maar bestaat die regel nog?

16 augustus 2021 om 11:20

De regel is dat je max 8 buitenlanders op het veld mag hebben, dit is dus ook geldig als je wilt wisselen: tijdens de wedstrijd mag er nooit meer dan 8 buitenlanders op het veld. Jongens zoals Özil en Kadioglu tellen dus mee als Turk, omdat ze een Turks paspoort hebben sinds geboorte, als ik mij niet vergis. Hierdoor worden Nederlandse Turken of Duitse Turken heel belangrijk daar omdat ze verplicht zijn om een x aantal te hebben. Veel jongens die bijvoorbeeld bij een Feyenoord of AZ nog niet 500.000 euro zouden verdienen krijgen bij Fener of Galatasaray ineens 1 mil. Eigenlijk zoals de Engelsen die voor homegrown spelers ineens 50 mil betalen.

16 augustus 2021 om 11:40

Thnx voor de info.

Ik vind het persoonlijk best wel een mooie regel, verklaart ook wel inderdaad waarom er veel betaald word voor spelers met de turkse nationaliteit.

16 augustus 2021 om 14:04

geen probleem. Het probleem met deze regel is wel dat clubs nu veel Turkse spelers hebben die niet het niveau hebben dat nagestreefd moet worden. Ipv talenten op te leiden die écht het niveau hebben van de Europese top/subtop kopen ze jongens van niveau Pec Zwolle zeg maar om toch te voldoen aan deze regels.

Fener begint zoals bijna elk seizoen weer helemaal opnieuw. Weer nieuwe coach, nieuw systeem en het leek weer nergens op. Natuurlijk kan je na 1 wedstrijd geen conclusies trekken maar met 3 van achter beginnen en al snel omzetten naar 4 getuigt niet van enig idee waar ze mee bezig zijn daar. Ferdi Kadioglu linkervleugelverdediger? Man man man.adana Demirspor had zeker een punt verdiend en was de betere ploeg, zeker nadat de luie Balotelli was gewisseld en de matige Belhanda waren gewisseld.

15 augustus 2021 om 23:06

Er is helemaal niet omgezet naar 4? Of ben ik blind?

Serdar Aziz ging toch gewoon op de plek van Novak en Novak naar LWB en Ferdi eruit?

15 augustus 2021 om 23:09

Nou ik heb Novak niet over de middenlijn zien komen, dus misschien dat ik dat daarom dacht.

Was ook moeilijk om er een duidelijke formatie in te zien..

Man, Man, Man. Wat heb ik een dramatisch Fenerbahce gezien. Adana Demirspor liet ons alle hoeken van het veld zien. Als topclub zijnde kan je, je dit toch niet veroorloven?

En alsjeblieft zeg. Ik dacht dat ik alles al had meegemaakt met Guiza, Bienvenue en Slimani, maar Samatta spant toch de kroon.

Hoe is deze man ooit een voetballer geworden? En hebben we geen spits in de jeugd ofso, alles beter dan Samatta...

Heb alleen de tweede helft kunnen zien. Volgens de comentatoren speelde FB een sterke 1e helft maar wat ik de tweede helft heb gezien en dan na de 0-1 eigenlijk: 1 richtingsverkeer maar niet perse hele gevaarlijke kansen.

Vind persoonlijk wel dat Adana iig 1 penal verdiende. Vond die sliding van Osayi wel een penalty eerlijk gezegd. Die van Sangare., als je daar even wat langer naar kijkt via de VAR zou het ook zomaar een penal kunnen zijn. Maar helaas vond de VAR het niet eens nodigen om de scheids even te roepen.

15 augustus 2021 om 23:11

100% penalty, maar geen VAR.

Vrijdag bij ons 100% rood voor Sabo niet gegeven.

De toon is weer gezet

16 augustus 2021 om 00:48

Gozer even serieus.. flying kick van Rosier over het hoofd gezien zeker? Dat was donkerrood

16 augustus 2021 om 11:26

Iedereen roept dat het een penalty is maar dat is het helemaal niet. Veel mensen denken contact zonder bal=penalty. Castro verloor de controle over de bal een beetje waardoor de bal iets te ver sprong van zijn voet. De verdediger (niet Osayi maar de CV) die er stond ging de bal dus sowieso eerst raken, dat zag Castro ook en voelde Osayi van achter dus laat hij zich vallen bij contact. Dit was te licht voor een penalty, maar jammer genoeg hebben de scheidsrechters in Turkije het standaard voor een penalty zo laag gelegd dat we bij elk contact om een penalty roepen. Als Castro de bal goed onder controle had of voor een schot ging en Osayi raakt hem, dan was het 100% een pingel.

Hoe kan een promovendus grootverdieners als Balotelli en Belhanda betalen? Las een tijdje terug ook al geruchten dat ze David Luiz wilden contracteren.

Adana Demir heeft 90 min gespeeld maar Fenerbahce heeft gewonnen. Altay blijft maar doorgaan met het redden van Fenerbahce wat een top keeper is dat geworden

15 augustus 2021 om 23:27

Klopt, beste Turkse keeper op dit moment. Snap nog steeds niet dat we in ons NT met die Cakir spelen, die bijna iedere wedstrijd minimaal 3 doelpunten moet eten. Na 2x op het EK nu meteen ook al tegen Molde. Hij is best goed met penalties stoppen maar daar is het mee gezegd.

16 augustus 2021 om 06:13

Ik vond ze lange tijd even goed maar inmiddels zou ik ook eerder voor Altay kiezen dan Ugurcan. We gaan het zien over 2/3 weken want dan speelt Turkije weer

Fener is nog niet wat het moet zijn. Vitor Pereira heeft wel grote stappen gezet als we kijken naar afgelopen seizoen, maar wat erger ik me dood aan dat wij nog steeds geen echte spits hebben. Iedereen weet dondersgoed dat we een killer spits ala Mamadou Niang nodig hebben. We hebben ook een technische flankspeler nodig ipv Ferdi op de linkerflank en denk dat we dan sterk staan. Betreft Samatta, wil ik niks kwijt, denk dat dat wel duidelijk is.

Maarja 3 punten zijn binnen, dat is wat telt en hoop dat we snel stabiel gaan spelen.

16 augustus 2021 om 00:19

Nu vraag ik mezelf af over welke grote stappen je het hebt. Kan je er een paar toelichten ?

Zeker in de beginfase van het seizoen kijk ik naar het proces. Dit is de eerste wedstrijd, waarbij je een nulpunt bepaalt. Dat je een punt zet in een grafiek van 'daar staan we nu'. Ik moet zeggen, Fener heeft echt nog een lange weg te gaan. Dit zag er natuurlijk niet uit. Tweede helft zijn ze maar een keer op de helft geweest van Adana. Als iemand tegen mij had gezegd dat dit Fener van afgelopen seizoen was, had ik ze ook geloofd. Er is geen balans op het middenveld. Ozil en Irfan tegelijk en dan Ferdi op linksback/half ? Heel apart, zeker als je weet dat je tegenstander bij het aankoopbeleid speed 90-99 heeft geselecteerd. Maar goed, ik ga ervan uit dat ze nog aankopen gaan doen. Daarnaast is beginnen met drie punten ook altijd lekker. Gefeliciteerd.

16 augustus 2021 om 11:38

Er is echt wel verbetering tegenover vorig jaar, ze hebben tenminste een plan die nog niet goed uitgevoerd wordt. Vorig jaar was het bal naar Caner en Bismillah. Ze hebben, zoals je zegt, zeker een linkerhalf nodig, eentje die meekan met zijn man en in de aanval goed kan meevoetballen. Hetzelfde voor de rechterhalf eigenlijk. Snap ook niet waarom ze er bij FB overtuigd van zijn dat Ferdi een flankspeler is, die jongen is een echte 10. 2 wingbacks, 1 spits waar we van denken: hoe heeft Fenerbahce die gehaald? En niet zoals Ademi maar meer zoals Van Persie. Met 3-4 aankopen kan dit systeem fantastisch uitpakken en kunnen we eens eindelijk een mooi voetballend Fenerbahce zien.

Ik vond FB zeker niet goed maar ook niet slecht.. als je kijkt dat we zeker beide vleugels een goede verdediger en een spits missen... En ook nog bij Adana promovendus speelt met fanatieke aanhang 90 min lang hun stem liet horen.. was dit niet zo slecht... Tuurlijk moet er een ander beter maar geeft mij als een voetbal liefhebber paar mooi momenten gezien voor de toekomst met 3/4 keer tikken voor het goal... Dus haters mogen lekker lullen dit jaar heb ik zeker goed hoop nu GS niet top is TS die toch iets te kort komt en BJK CL IN GAAT waardoor onze focus op Turkse competitie zal zijn...

16 augustus 2021 om 01:25

Wat zou de gedachte zijn van de goudvis als die jouw voorspelling zou horen?

Hopelijk hebben we Pelkas en Valencia snel terug. Ook de nieuwe verdediger Kim ziet er goed uit en hopelijk speelt hij ook snel. Tactisch moeten we echt nog veel aan de bak gaan want de spelers hebben jarenlang onder diverse tactiekloze trainers gespeeld dus het verdedigen was gewoon de bal wegrossen en zoek het maar uit. Dit moet je natuurlijk niet hebben maar met Tisserand en Serdar Aziz verwacht ik niet veel. Een verdediging met Szalai en Jae Kim gaat denk ik echt goed uitpakken. Vandaag hadden we echt niks aan Osayi Samuel en Samatta dus het was gewoon praktisch 9 vs 11. Met een Valencia en Pelkas had je hier gewoon 3-0 gewonnen want de verdediging van Adana is echt dramatisch. Laten we hopen dat we voor volgende week nog een rechterflankspeler en linkerflankspeler halen met nog een echte killerspits halen en Samatta een enkeltje Tanzania kunnen geven.

Wil ook een compliment uitdelen aan de scheidsrechter. Hij liet echt veel kleine overtredingen gewoon doorspelen waardoor het tempo op het veld echt hoog bleef. Het voelde even Premier League aan met natuurlijk slechter voetbal maar het constant gefluit en gevraag naar vrije trappen irriteren mij het meest in Turkije. Deze scheidsrechter mag van mij alle wedstrijden fluiten het was mooi om aan te zien.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Fenerbahçe


729 fans
Selectie
Actuele wedstrijden
SpelersPositieW
Attila SzalaiVerdediger100
Luiz GustavoMiddenvelder101
F. KadıoğluMiddenvelder92
B. Osayi-SamuelMiddenvelder91
E. ValenciaAanvaller92
M. ÖzilMiddenvelder82
Voor de complete selectie: Clubpagina Fenerbahçe.

1188 fans
Middenvelder, 33 jaar

In de wandelgangen

Woensdag 20 oktober
Ook Liverpool heeft zijn pijlen gericht op Ricardo Pepi. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren