Borussia Dortmund plaatst zich in Mainz voor Champions League

Zondag, 16 mei 2021 om 20:08Yanick Vos • Laatste update: 20:15

Borussia Dortmund heeft zich zondagavond verzekerd van kwalificatie voor de groepsfase van de Champions League. Door een 1-3 overwinning op FSV Mainz 05 eindigt de Duitse topclub hoe dan ook bij de eerste vier in de Bundesliga. Voor Mainz komt er met een nederlaag een einde aan een reeks van negen wedstrijden zonder nederlaag.

Dortmund, dat afgelopen donderdag ten koste van RB Leipzig de DFB Pokal won, had zondag niet bijzonder veel moeite met de nummer dertien van de Duitse competitie. Het duurde 23 minuten voordat de bezoekers op voorsprong kwamen. Na goed voorbereidend werk van Jadon Sancho op de linkerflank was het Raphael Guerreiro die met een knap schot raak schoot in de verre hoek. Nog voor rust werd de voorsprong verdubbeld door Marco Reus. Opnieuw was het Sancho die vanaf links de aangever was. Dortmund-aanvoerder Reus dook op voor de neus van Mainz-keeper Finn Dahmen en schoot van dichtbij raak. Met nog 45 minuten te spelen zaten de bezoekers op rozen.

Na rust verscheen Mainz een aantal keer gevaarlijk voor het doel van Dortmund, maar Roman Bürki was alert en hield zijn doel schoon. De tijd tikte weg in het voordeel van Dortmund, dat de marge tien minuten voor tijd op drie wist te brengen. Julian Brandt stond pas net op het veld toen hij bediend werd door Erling Braut Haaland. De invaller rondde beheerst af: 0-3. Mainz deed in de slotfase nog wat terug vanaf elf meter. Thorgan Hazard maakte hands in het strafschopgebied, wat de thuisploeg een strafschop opleverde op advies van de VAR. De Zweed Robin Quaison bepaalde de eindstand.

Dortmund komt door de overwinning op 61 punten en klimt naar de derde plaats. Het gaat over VfL Wolfsburg heen, dat zondagavond om 20.30 uur in actie komt tegen RB Leipzig. Met nog een wedstrijd te gaan kan Dortmund niet meer buiten de top vier vallen en is het met nog een wedstrijd te gaan zeker van Champions League-voetbal volgend seizoen. Volgende week vrijdag sluit Dortmund het Bundesliga-seizoen af met een thuiswedstrijd tegen Bayer Leverkusen.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1Bayern München86112119
2Borussia Dortmund8602818
3Bayer Leverkusen8512916
4SC Freiburg8440616
51. FC union Berlin 8431315
6VfL Wolfsburg8413-113
71. FC Köln8332-112
8RB Leipzig8323811
9TSG Hoffenheim8323611
10Borussia Mönchengladbach8323-111
11FSV Mainz 058314010
12VfB Stuttgart8233-19
13Hertha BSC8305-119
14Eintracht Frankfurt8152-38
15VfL Bochum8215-117
16FC Augsburg8134-106
17Arminia Bielefeld8053-75
18SpVgg Greuther Fürth 8017-151



Gerelateerd

Meer sportnieuws

10 reacties (laatste reactie door domenjwz)

Ik val wel ietwat in herhaling maar Sancho, Reus en Håland zijn zo ongelofelijk gevaarlijk met z’n drieën. Bürki erg goed trouwens vandaag evenals Hummels weer. Ook kan ik enorm genieten van de ontwikkeling van Mo Dahoud, hij speelt zo fijn.Edit: ESPN stopt trouwens wel de C-garnituur commentatoren in de Bundesliga. Na Koert Westermann (waarbij ik het commentaar gewoon uitgezet heb) en Leo Driessen, vandaag weer een matige commentator.

16 mei 2021 om 22:01

Heb de wedstrijd niet gezien, maar kan mij voorstellen, dat je bij Koert niet bevalt. Ik luister ondanks dat ik er niet van jou nog liever naar klassieke muziek tijdens de wedstrijd of een Duitse Slager is nog beter te verteren.

16 mei 2021 om 22:11

Inderdaad, ik zal de volgende keer een best of van Udo Jürgens aanzetten.

Totaal onverwacht na de stand van de ranglijst een maand geleden. Daarom extra lekker!! Ruim op tijd de topvorm weer hervonden

Gelukkig! Deze club hoort in de Champions League.

Goede comeback, in de afgelopen weken.

Sancho is in mijn optiek samen met Mbappe de meest getalenteerde vleugelaanvaller met de hoogste potentie, wat een heerlijke speler om naar te kijken. Hij heeft letterlijk alles wat je zoekt in een aanvaller en nog steeds maar 21. De ploeg die met hem aan de haal gaat, doet belachelijk goede zaken.

16 mei 2021 om 20:37

Ik kan het niet meer dan met je eens zijn. Hij heeft zoveel balgevoel en overzicht, ja ik zal wat gekleurd zijn maar kijk z’n statistieken er maar op terug. Zoveel vernuft in z’n spel, hij ziet precies wanneer hij een bal moet geven.

Die Sancho is echt een geweldenaar. Fijn dat BVB in de CL speelt, geeft ze iets meer kans om de toppers te behouden en kan daarnaast nieuwe potentiële toppers aantrekken met het CL voetbal.

Engelse talenten ophalen op jonge leeftijd en laten floreren is denk ik 1 grote loophole om extreme winsten te maken. Sancho, maar ook Bellingham en Madueke zullen voor grote bedragen uiteindelijk naar de Engelse top gaan, hier is extreem veel geld mee te verdienen!

zakelijke overwinning, geen geweldige wedstrijd maar lijkt logisch 3 dagen na de pokal finale. ik moet eerlijk zeggen dat ik na de nederlaag tegen Frankfurt paar weken terug niet meer durfde te dromen van de vierde plek, wat dat betreft heeft Terzic de ploeg goed draaiende gekregen. Al ligt dat meer aan het feit dat Sancho weer terug kwam van zijn blessure.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Borussia Dortmund

Stand
Selectie
Actuele wedstrijden
 TeamPnt+/-
Voor de complete stand: 1. Bundesliga
SpelersPositieW
J. BellinghamMiddenvelder81
A. WitselMiddenvelder80
D. MalenAanvaller80
M. ReusAanvaller72
G. KobelKeeper80
M. DahoudMiddenvelder60
M. AkanjiVerdediger80
Voor de complete selectie: Clubpagina Borussia Dortmund.

700 fans
Aanvaller, 32 jaar
SeizoenClubW
2021/2022 Borussia Dortmund 7 2 1 0
2020/2021 Borussia Dortmund 32 8 1 0
2019/2020 Borussia Dortmund 19 11 1 0
2018/2019 Borussia Dortmund 27 17 3 1
2017/2018 Borussia Dortmund 11 7 1 0
Laatste voetbalnieuws

Davy Klaassen: ‘Als ik kan kiezen, heb ik liever niet dat hij er bij is’

Erling Braut Haaland draaide zich zaterdag warm voor de ontmoeting tussen Ajax en Borussia Dortmund in de Champions League. De aanvaller stond een kleine maand aan de kant vanwege een spierblessure...Lees verder

In de wandelgangen

Zaterdag 16 oktober
Fiorentina wil in januari een poging wagen om Andrea Belotti in huis te halen. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren