LaLiga ten einde: Luuk de Jong en Ödegaard kunnen juichen, Cillessen treurt

Zondag, 19 juli 2020 om

De laatste speelronde in LaLiga is inmiddels achter de rug. Real Madrid kroonde zich voorafgaand aan de laatste speeldag van de Spaanse competitie al tot kampioen, maar inmiddels zijn alle kaarten geschud. Een overzicht van hoe alle tickets in LaLiga na 38 wedstrijden verdeeld zijn.

Real Madrid verzekerde zich afgelopen week dankzij een overwinning op Villarreal al van de Spaanse landstitel. De overige Champions League-ticket waren ook al een tijdje verdeeld, daar een week geleden al duidelijk was dat Barcelona, Atlético Madrid en Sevilla zeker waren van een ticket voor het miljardenbal. Atlético en Sevilla konden op de laatste speeldag echter nog stuivertje wisselen. De Madrilenen hadden aan een 1-1 gelijkspel tegen Real Sociedad echter genoeg om Sevilla op doelsaldo achter zich te houden.

Sevilla rekende met Luuk de Jong in de basiself met 1-0 af met Valencia, dat zonder Jasper Cillessen aantrad. Los Che grijpen daardoor naast een Europa League-ticket. Villarreal wist voorafgaand aan de met 4-0 gewonnen thuisduel met Eibar, waarin afscheid werd genomen van clubiconen Santi Cazorla en Bruno Soriano, dat men aan een punt voldoende had om op de vijfde plaats te eindigen en een ticket voor de groepsfase van de Europa League te pakken. De strijd om de zesde en zevende plaats, die recht gevenop een plaats in de voorronde van de Europa League, was echter nog wel spannend.

Valencia, Getafe, Granada en Real Sociedad konden allemaal nog op de zesde en zevende plaats eindigen. Getafe sneed zichzelf in de vingers met een 1-0 nederlaag tegen Levante, waardoor Granada dankzij een 4-0 overwinning op Athletic Club kon passeren en als zevende eindigde. Door het uitstellen van de bekerfinale (die tussen Athletic Club en Real Sociedad zou gaan) geeft die plaats recht op een plek in de voorronde van de Europa League. Real Sociedad verzekerde zich dankzij een 1-1 gelijkspel tegen Atlético van de zesde plaats en dus een ticket voor de groepsfase van de Europa League.

In de strijd tegen degradatie was er nog één van de drie plaatsen onzeker. Espanyol en RCD Mallorca waren al zeker van de laatste en voorlaatste plaats. Leganés kon nog ontsnappen aan degradatie bij een overwinning op Real Madrid, maar dat duel eindigde in een 2-2 gelijkspel. Daardoor volstond voor Alavés de 0-4 nederlaag tegen Barcelona en voor Celta de Vigo het 0-0 gelijkspel tegen Espanyol. Leganés, RCD Mallorca en Espanyol dalen af naar LaLiga2, terwijl in ieder geval Cádiz en Huesca promoveren. De derde promovendus komt voort uit de play-offs waarvoor in ieder geval Almeria, Girona en Real Zaragoza al geplaatst zijn.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1Real Sociedad107211723
2Atlético Madrid86201620
3Villarreal10541419
4Real Madrid9522517
5Cádiz10424-314
6Granada 9423-414
7Sevilla8413313
8Athletic Club9405212
9Valencia10334112
10Elche8332-112
11Getafe9333-112
12Real Betis10406-912
13Barcelona8323611
14Osasuna9324-111
15Alavés10244-310
16Eibar10244-310
17Real Valladolid10235-59
18Levante9144-57
19Huesca10073-87
20Celta de Vigo10145-117



Gerelateerd

Meer sportnieuws

67 reacties (laatste reactie door c.f-granada)

Jammer dat Mallorca gedegradeerd is en Valencia zelfs geen Europees voetbal heeft gehaald. Nu alleen nog hopen dat traditieclub Zaragoza eindelijk weer terugkeert naar de La Liga. Ze konden nu al terug zijn maar ze hebben de afgelopen weken bijna alles vergooid behalve een play-off plek. Hoop echt vurig dat ze kunnen stunten in de Play-offs waar Girona toch wel de grote favoriet zal zijn met o.a Stuani nog steeds in de gelederen. We zullen het zien! Vamos Zaragoza 💪🏻💪🏻💪🏻

19 juli 2020 om 23:50

Helemaal goed dat Valencia niet in Europa komt. Wat een idioterie om Marcelino buiten te gooien. Die peter lim snapt er geen bal van. Hopelijk dat de fans een keertje een brandje stoken nu en die vent buiten gooien.

19 juli 2020 om 23:53

Geen Getafe en Valencia in Europa. Amsterdam viert feest!

20 juli 2020 om 00:31

Tottenham dreigt de boot ook te missen, voor het geval een after party wenselijk was.

De eindstand klopt niet toch? Is Sevilla niet uiteindelijk 3e geworden? Thuis 1-1 en uit 2-2 bij Atletico is onderling resultaat beter?

19 juli 2020 om 23:23

Onderling resultaat is dus 3-3 en daarmee gelijk. Als dat het geval is wordt er gekeken naar doelsaldo.

19 juli 2020 om 23:24

1-1 thuis, uit 2-2 is uit doelpunten beter toch? Net als de CL.

19 juli 2020 om 23:39

Uitdoelpunten tellen niet, word direct naar doelsaldo gekeken

19 juli 2020 om 23:43

Ok dat wist ik niet. Dankjewel. Heb dat Sierd en andere commentatoren wel eens horen zeggen vandaar.

Heerlijk dat Sociedad nog Europees haalt ten koste van Getafe. Jammer dat het geen CL is, doordat ze zo zwak uit coronabreak kwamen. Had graag Odegaard in de CL gezien. En fantastisch gedaan door Granada die een geweldig seizoen hebben gespeeld. Maakt het nog mooier dat Madrid daar als enige van de top 3 daar ging winnen. Benieuwd of Bordalas naar Valencia zal gaan of naar Atletico, moest Simeone (met de CL op zak?) richting Inter vertrekken.

19 juli 2020 om 23:24

Sevilla heeft er ook gewonnen en is volgens mij op onderling resultaat 3e geworden dus dan alleen Barca won daar niet.

19 juli 2020 om 23:33

Ik zie overal Atletico als derde? Ongeacht of Sevilla het is geworden had ik het over de 3 ploegen die de laatste jaren vanboven meededen. Fijn en goed dat Sevilla volgend jaar CL speelt!

19 juli 2020 om 23:38

Waar zie jij dat dan Pizjuansevilla? Op alle voetbal apps die ik heb (o.a. Fotmob, Sofascore, VZ) staat Atletico als nummer 3 en Sevilla als nummer 4. Ditzelfde staat op de officiële site van La Liga.

19 juli 2020 om 23:42

Ja ik weet niet of ze het over het hoofd hebben gezien. Ze hebben uit 2-2 gespeeld in Madrid. Dan lijkt mij het onderling resultaat op uitdoelpunten in voordeel van Sevilla

19 juli 2020 om 23:42

dat gaf je zelf niet aan dat je daar op doelde.

19 juli 2020 om 23:49

Nee dat zien ze niet over het hoofd lijkt me, de uitgoal-regel geldt niet voor onderling resultaat zover ik weet; gelijk is gelijk. Dan wordt er gekeken naar doelsaldo is Atleti nipt beter. Anyway, maakt niet veel uit ook want beide ploegen halen gewoon CL voetbal!

20 juli 2020 om 06:45

Lullig er is het voor Granada, die onderling op uitdoelpunten van Sociedad winnen, maar doelsaldo is 1 slechter. Scheelt voorronde EL

20 juli 2020 om 08:50

Oef, das helemaal een klein verschil inderdaad SouthernSun. Maar geluk voor Granada, zij spelen doordat de finale van de Copa is uitgesteld wel voorrondes EL (ticket doorgeschoven naar nr. 7 van La Liga). Erg knap dit resultaat voor een ploeg als Granada! Edit: Oh wacht, of bedoelde jij dat de nr. 7 een voorronde meer moet spelen dan de nr. 6? Dat zou wel kunnen namelijk ja

20 juli 2020 om 09:36

Zeker fantastisch seizoen gedraaid een van de besten ooit, met europees als beloning. Ben er benieuwd hoe het europees gaat in Granada

20 juli 2020 om 10:29

C.F./ Allereerst gefeliciteerd Weet jij of jullie inderdaad een extra voorronde moeten overleven t.o.v. Sociedad om de groepsfase te bereiken?

20 juli 2020 om 12:36

Sanderk91, Sociedad mag volgens mij direct de Europa League in! Terwijl Granada voorronde moet spelen. Dit is alleen een gedachte, ik zal het zo even opzoeken

20 juli 2020 om 12:38

Hey sander ik heb het even opgezocht. Het klopt, Villarreal en Sociedad gaan aan de haal met de groepsfase (dus directe plaatsing), terwijl Granada genoegen moet nemen met plaatsing voor de tweede kwalificatieronde. Dit betekent dat ze 3 rondes moeten overleven voor groepsfase EL. Dit is toch wel een aanzienlijk verschil dus jammer voor ze dat ze het niet gehaald hebben.

Valencia moet cillese verkopen en een keeper aantrekken die punten voor je pakt. Het begint in een elftal onder de lat, daar moet iemand staan met uitstraling en zelfvertrouwen, als t daar al schort, dan krijg je het lastig in de competitie.

20 juli 2020 om 09:35

Maat hij keepte niet eens vandaag

20 juli 2020 om 13:45

Wat is dit voor reactie, een seizoen wordt toch niet beslist op basis van 1 wedstrijd

Toch positief voor Ajax dat Atletico de CL in gaat, volgens mij met alle standen in Europa kan alleen nog Napoli roet in het eten gooien als ze CL winnen, en Chelsea, als Manu - Leicester gelijk wordt en Chelsea verliest. Zou toch lekker zijn.

19 juli 2020 om 23:34

Chelsea zal geen roet in het eten gooien want die zijn al uitgeschakeld in de CL. Officieel nog niet maar een 0-3 verlies gaan ze echt niet goedmaken tegen dit Bayern in München!

20 juli 2020 om 08:44

Ga ik ook niet vanuit, maar er zijn echt genoeg gekkere dingen gebeurt dan een 0-3 goed maken. Chelsea zit ook in een wedstrijden flow, terwijl Bayern al weer even rust heeft gehad, maar ik verwacht dat Bayern ons aller Chelsea ook in de return gaat slopen

19 juli 2020 om 23:39

En ze zullen koste wat het kost geen Getafe tegenkomen europees, dat is ook positief

20 juli 2020 om 08:44

Getafe kan de Europa League nog winnen en daarmee de CL ingaan. Kan feitelijk gezien dus nog wel.

20 juli 2020 om 08:45

Rosenborg is nog een optie, ook geen misselijke tegenstander haha

19 juli 2020 om 23:42

Leicester gaat buiten de top 4 eindigen, United heeft in de competitie zo'n boost gekregen dat zij nu bloed ruiken en die CL plek voor het grijpen hebben. On: Moest wel even lachen toen ik zag dat er 3 afgekeurde VAR goals waren voor Getafe en dat ze nog een penalty hadden gemist en in de laatste seconde nog een goal tegen krijgen.....

19 juli 2020 om 23:52

Leicester kan ManU nog verslaan in laatste wedstrijd van het seizoen. Chelsea heeft ze vast een tik gegeven vanavond

20 juli 2020 om 00:17

Misschien is die tik die Leicester kreeg van Tottenham nog wel erger.... Ik denk niet dat Manu erg treurt na vanavond. Tuurlijk missen ze een (FA Cup) prijs maar hoofddoel is om CL voetbal te halen en als je zag dat Martial, Pogba en Greenwood op de bank begonnen dan weet je al waar de voorkeur lag voor United. Neemt niet weg dat Chelsea gewoon verdiend in de finale staat. Ik zie Chelsea en United de overige 2 CL plekken pakken.

Dit is de 4e keer in 23jr tijd dat Valencia geen Europees voetbal haalt. De 3e keer sinds de overname door Lim.... Als klap op de vuurpijl mag Parejo blijkbaar voor nog geen 10 miljoen vertrekken naar 1 v/d top 5 teans in de Liga. Blij dat dit seizoen eindelijk voorbij is, maar ondertussen ook al geen zin meer in het nieuwe seizoen, pijnlijk dit.

19 juli 2020 om 23:33

Wat is eigenlijk precies het probleem bij Valencia? Het valt me namelijk op dat ze heel inconsistent presteren. Kan me het dramatische seizoen 15-16 bijvoorbeeld nog herinneren met Neville als coach wat nergens op sloeg. Maar ook dat top seizoen 17-18 waarin ze in de eerste seizoenshelft nog meededen om de titel.

19 juli 2020 om 23:46

Het 1e probleem heet Jasper cillese. Daarna heb je nog een aantal incl bestuur olv peter lim.

19 juli 2020 om 23:56

Hahah wat een onzin om Cillessen als het grootste probleem aan te wijzen. Dat er geen tweede Casillas onder de lat staat zien we allemaal wel maar laten we a.u.b. niet doen alsof de teleurstellende 9e plaats grotendeels door hem komt ofzo. Overigens was Cillessen in 14 La Liga duels afwezig (schorsing, blessure, gepasseerd) en 10 van die 14 keer werd met Jaume onder de lat puntverlies geleden. De 24 keer dat Cillessen wel keepte leidde dat 14 keer tot puntverlies. Je kunt dus zelfs stellen dat Valencia met de andere optie onder de lat nóg slechter presteerde dan met Jasper onder de lat.

20 juli 2020 om 01:44

Hij presteert beter dan zijn veel goedkopere backup. Nou wat een argument. Het probleem ligt natuurlijk vooral in de bestuurskamer maar als je kijkt naar de 11 posities op het veld kan ik me heel goed inbeelden dat die van doelman de eerste is die het merendeel van de fans aangepakt wil zien.

20 juli 2020 om 04:29

De eeuwige bestuurlijke chaos is daarvan de grootste reden, en dat is niet pas sinds de overname van Lim. Om een "geinig" voorbeeld te noemen; de voorzitter tijdens de periode van Koeman heeft geprobeerd om zijn opvolger te laten ontvoeren. Deze opvolger(ik ben even zijn naam kwijt) heeft tijdens de grootste crisis een koper vd club gevonden die tevens bereid was om 500m te investeren, de koper bleek na onderzoek van de lokale media een niet bestaand bedrijf met een gestolen logo en een "drugsbaron" als eigenaar.

20 juli 2020 om 08:54

@real8madrid, ik wist niet dat het prijskaartje bepaalde of je prestaties tov van een concurrent de beargumentatie beïnvloedde? Feit is dat Valencia het beter deed met Cillessen als zonder (niet dat het een wereldkeeper is) en dat je dus kunt vaststellen dat er nog veel meer aan de hand is met Valencia als team en dat dit niet (alleen) bij Cillissen ligt.

20 juli 2020 om 08:58

@real8: Ik kan me ook best voorstellen dat fans van Valencia op de keeper positie graag een andere naam zien (op wel wat meer posities overigens). Ik reageer enkel op bochherief die dat, mijns inziens onterecht, het '1e probleem' noemt. Zoals Valencios terecht opmerkt is het bestuurlijk een grote chaos, dát is het voornaamste probleem natuurlijk.

20 juli 2020 om 14:00

Je bent het dus gewoon eens met mij Sander. Niet zo moeilijk doen. Jasper moet eruit en hij is niet de enige, dat benoemde ik ook al.

19 juli 2020 om 23:40

Echt triest dat Valencia nu weer in een ontzettende neerwaartse spiraal zit. Echt een prachtclub met imo het mooiste stadion van Spanje. Peter Lim moet echt wegwezen, Valencia hoort in de top 4 te eindigen, en niet op een beschamende, Valencia-onwaardige 9de stek. Ik hoop echt op een beter volgend seizoen voor Los Che, dat zonder Peter Lim en met een nieuwe goede coach! Vamos Los Che💪🏻💪🏻💪🏻

Ik hoop dat er in Spanje heel snel wat gedaan wordt aan de regel dat een club die op een positie een gat te vullen heeft, zomaar een speler bij een andere club weg mag kapen buiten de transferwindow om. Competitievervalsing ten top. Celta mocht een nieuwe keeper kopen om deze regel, en hebben daarvan Nolito gehaald, een aanvaller. Barca zat krap op de flank, en mochten daardoor Braithwaite bij Leganes wegplukken, zo'n beetje hun laatste scorende vermogen voorin. Op hun beurt mocht Leganes NIET van dezelfde regel gebruikmaken. Eindstand: Leganes degradeert op een punt, Celta de Vigo weet te handhaven. Dit moet echt anders.

20 juli 2020 om 08:57

Zeker weten en het is zo makkelijk. transferwindow dicht betekend geen spelers halen. Dan pak je ze maar uit je jeugd maar niet de competitie op deze manier beïnvloeden.

20 juli 2020 om 10:26

Precies, ik ken ook geen enkele andere competitie die deze regel heeft. Is juist mooi voor de jeugdspelers dat ze in zo'n geval aan bod kunnen komen, maar nee in Spanje moet 't weer anders.

20 juli 2020 om 10:59

In de premier league mag het ook gewoon als ik het goed heb en in België is het een aantal jaar geleden ook gebeurd. Het vindt gewoon niet zo veel plaats.

Ben blij dat Granada niet europa in gegaan in zeg. Dat zou zelfde zijn als Herenveen EL in moet, leuk, maar niet handig voor de punten. Luuk de jong ook een matig jaar achter de rug, die zullen wel opzoek gaan naar een vervanger. Een veelscorende spits

20 juli 2020 om 04:19

Granada gaat als #7 gewoon de EL in hoor?

20 juli 2020 om 08:43

Ow wel? Jammmer, ze hebben er niets te zoeken

20 juli 2020 om 09:00

Ze hebben een top seizoen gedraaid en plaatsen zich voor Europees voetbal: ze hebben er dus wel wat te zoeken! Alternatief van Getafe, dan denk ik dat 99 procent van de mensen toch liever Granada een keer ziet proberen.

20 juli 2020 om 07:33

Granada gaat inderdaad wel Europa in. Maar ik vind het juist wel leuk voor ze! Hebben zich op zeer tactische wijze kranig geweerd tegen de top-3 en alleen van Real Madrid 2x verloren (ook maar nipt). Doen het met misschien wel de smalste selectie van heel Europa, vind ik oprecht knap. Ook kan de club wel een financiële meevaller gebruiken, dus gun het ze zeer zeker en hoop dat ze wat versterkingen kunnen halen voor het nieuwe seizoen. Mooi voor Soldado ook om hem weer in Europa te zien.

20 juli 2020 om 07:54

Granada haalt als promovendus Europees voetbal en jij vindt het jammer dat ze EL halen? Gewoon een geweldige prestatie en niet anders dan respect, ook nog de halve finale Copa gehaald met een uiterst smalle selectie. Wel oppassen volgend seizoen, zie maar aan Espanyol.

20 juli 2020 om 09:37

Hoezo niks te zoeken precies?

Yesssss! Cádiz gepromoveerd! Kijk weer uit naar de wedstrijden komend seizoen, met name die tegen Sevilla. Ik hoop van harte dat 'we' er inblijven.

20 juli 2020 om 09:50

Cadiz ben ik echt blij mee, mooie club en mooie plek

20 juli 2020 om 09:58

Was al een poosje bekend dat ze gepromoveerd waren, ben er zelf ook heel blij mee, zo vaak zo dichtbij en nu eindelijk loon naar werken, enige wat als negatief gezien kan worden is dat het wel een erg laag puntenaantal is

20 juli 2020 om 11:38

Klopt, de laatste wedstrijden waren ook niet om aan te gluren. Gold gelukkig ook voor de concurrentie. We wonen zelf gedeeltelijk in Rota dus gaan we zeker weer een aantal mooie wedstrijden zien. Aan het publiek zal het niet liggen.

Ik heb dit seizoen genoten van Granada dat gewoon heel goed voetbal speelde en bij tjd-en-wijle verdomd vervelend kon zijn. Knappe prestatie dat ze Europa in gaan. Sociedad ook heel goed seizoen gehad, Bilbao helaas wederom beetje telleurstellend, Getafe ook niet de vorm weten vast te houden, zijn ver teruggevallen. Zal volgend seizoen Granada nog wat beter gaan volgen

20 juli 2020 om 10:41

Verwacht volgend jaar een lastig jaar, aangezien de selectie niet heel breed is. We hebben daarnaast wel vaker een goed jaar en vervolgens een slecht jaar. Maar dit seizoen was geweldig

20 juli 2020 om 11:12

Hopelijk kan Granada leren van Espanyol. Espanyol haalde vorig seizoen ook de Eurpa league maar hun selectie was ook niet breed genoeg. Met als gevolg dat ze gedegradeerd zijn. Hopelijk kan Granada met het verkregen Europese geld wat spelers aantrekken.

20 juli 2020 om 11:51

Precies voor dat scenario ben ik bang, verwacht wel dat selectie bij elkaar blijkt. Dus 3 a 4 goeie spelers erbij en misschien 2 huur dan komen we een heel eind.

22 juli 2020 om 00:53

Als ze het geraamte van de ploeg kunnen houden en idd selectie iets breder maken, hoop ik dat ze weer lekker tekeer gaan op het veld.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Real Madrid

4252 fans
Stand
Selectie
Actuele wedstrijden
 TeamPnt+/-
5.Cádiz14-3
Voor de complete stand: LaLiga
SpelersPositieW
RodrygoAanvaller50
Diego AltubeKeeper00
T. CourtoisKeeper90
Luis LópezKeeper00
A. LuninKeeper00
Voor de complete selectie: Clubpagina Real Madrid.

283 fans
Keeper, 31 jaar
SeizoenClubW
2020/2021 Valencia 0 0 0 0
2019/2020 Valencia 24 0 1 0
2018/2019 Barcelona 3 0 0 0
2017/2018 Barcelona 1 0 0 0
2016/2017 Barcelona 1 0 0 0

In de wandelgangen

Dinsdag 24 november
Manchester City wil graag langer door met Raheem Sterling. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren