El Ghazi houdt adem in: ‘Mijn vader stuurde me scheldend een berichtje’

Donderdag, 16 juli 2020 om

Anwar El Ghazi promoveerde vorig seizoen met Aston Villa naar de Premier League. Het verblijf van de club uit Birmingham op het hoogste niveau dreigt echter beperkt te blijven tot slechts een jaar, aangezien the Villans momenteel onder de rode streep bivakkeren en vier punten goed moeten zien te maken op de ‘veilige’ concurrenten West Ham United en Watford. Tot overmaat van ramp boekte directe concurrent Bournemouth afgelopen zondag ook nog eens een overwinning op nummer vier Leicester City, waardoor the Cherries nu een punt meer hebben dan Villa.

“De moed zonk me wel even in de schoenen toen ik die uitslag zag. Ik kreeg een berichtje, ik heb de wedstrijd zelf niet gezien omdat we al in het hotel waren. Mijn vader stuurde met scheldend een berichtje, hij zei hoe ongelooflijk voetbal soms is”, vertelt El Ghazi in gesprek met Sky Sports. “Hij stuurde me dat Leicester met 4-1 had verloren van Bournemouth en ik had zoiets van: meent hij dat?”

“Het is gestoord, voetbal is gestoord. Het zal tot aan de laatste wedstrijd enorm spannend blijven.” Villa boekte zondag tegen Crystal Palace zijn eerste zege sinds de hervatting van de Premier League en donderdagavond is er tegen Everton een nieuwe kans om de drie punten binnen te slepen: “We hebben gewonnen van Crystal Palace en we kijken uit naar het duel met Everton, we hebben nog drie finales te gaan.”

“Om eerlijk te zijn deed ik het altijd al omdat ik een voetbalfreak ben, maar ik kijk nu zeker naar tegen wie de andere teams moeten. Ik begrijp echter wel dat de trainer dat anders ziet, omdat we uiteindelijk alleen maar invloed hebben op onze eigen prestaties. Maar natuurlijk kijken we wel naar tegen wie West Ham, Watford en Bournemouth moeten spelen”, sluit hij af. Villa moet na de confrontatie met the Toffees nog tegen Arsenal en neemt het op de laatste speeldag in Londen op tegen West Ham.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1Tottenham Hotspur96211220
2Liverpool9621520
3Chelsea95311218
4Leicester City9603618
5Southampton9522417
6Everton9513316
7Aston Villa8503815
8West Ham United9423514
9Wolverhampton W.9423-114
10Newcastle United10424-314
11Manchester United8413-113
12Arsenal9414-113
13Crystal Palace10415-313
14Manchester City8332-112
15Leeds United9324-311
16Brighton & Hove Albion9234-29
17Burnley 8125-85
18Fulham9117-94
19West Bromwich Albion9036-123
20Sheffield United9018-111


Poll

Denk jij dat Aston Villa ook volgend seizoen nog in de Premier League speelt?


Gerelateerd

Meer sportnieuws

36 reacties (laatste reactie door [email protected])

Ik vind dat een club als Aston Villa echt in de Premier League hoort. Zo'n mooie, traditionele club met een hondstrouwe achterban. Echter is vier punten best een gat en weet ik niet hoe veel vertrouwen ik heb in de goede afloop. Het zou zonde zijn voor El Ghazi, die toch echt wel goed is opgekrabbeld en een goed jaar heeft gehad bij Villa. Hij lijkt daar echt op zijn plek en ik weet niet of andere clubs hem op zouden pakken, mocht Villa degraderen. De degradatiestrijd blijft spannend!

16 juli 2020 om 08:56

Mee eens! Ik zie villa ook graag blijven door hun historie en identiteit. Maar aan de andere kant hoop ik ook dat bournemouth blijft. Zij zijn een middenmoter geworden door zeer goed beleid en hun jonge coach. De kans dat ze het halen is niet groot.

16 juli 2020 om 11:19

Ik vind dat Bournemouth de laatste jaren veel verkeerde keuzes heeft gemaakt qua transfers. Zo'n Ibe en Solanke voor tientallen miljoenen, terwijl die bij Liverpool echt niks bijzonders waren. Dan weer Jermain Defoe binnenhalen. Vond ze een paar jaar terug echt verstandiger.

16 juli 2020 om 12:48

Dat is zo. Laatste tijd is het niet best en dat zie je ook duidelijk op het veld terug. Ben daarom ook bang dat ze het niet gaan halen.

16 juli 2020 om 10:19

Ben het met je eens qua sentiment van Aston Villa in de PL maar dat kan je ook over clubs als Nottingham Forrest en Leeds United (volgend jaar eindelijk terug na 15 jaar?! :-D) zeggen. Echter als je niet presteerd (zoals Aston Villa) dan ben je de klos. Villa heeft een leger aan nieuwe spelers aangetrokken afgelopen jaar, je ziet nu dat dit niet altijd werkt. Wat dat betreft vondt ik het mooi om te zien hoe Norwich het geprobeerd heeft (ondanks dat dit ook niet heeft gewerkt!)

16 juli 2020 om 11:52

Toch raar dat Birmingham als op een na grootste stad van Engeland niet een stabiele PL club heeft. Dat zou toch anders kunnen lijkt me. Heel erg mooie stad verder ook, maar dat terzijde. Dat Leeds nu terug komt is wel weer heel positief, was volgens mij de grootste stad zonder PL deelnemer. Hoop dat ze weer een stabiele club kunnen worden. En zie veel namen voorbij komen in de "nostalgische lijstjes". Doe mij dan ook nog maar Blackburn Rovers er tussen. Echt eentje die er bij hoort in de PL imo.

16 juli 2020 om 11:54

Ik ben het 100% met je eens over dat Nottingham en Leeds ook in de PL horen. Sterker nog, ik hoop dat Portsmouth ooit weer op het hoogste niveau te bewonderen zal zijn! Dat vind ik zo'n mooie, traditionele club, echter hebben ze het qua promotie weer net niet gehaald dit jaar..

16 juli 2020 om 12:28

Ik vind dat traditie sentiment zo'n grote onzin. Alle clubs zijn op bepaalde momenten groot geworden door geld. Nu zijn verschillen in verhouding groter, maar vroeger gingen spelers ook al voor hogere geld naar de ozo geliefde traditieclub. De echte historische clubs kijken we niet eens naar om. We zijn voor ADO Den Haag ipv HVV of Quick. We hebben HFC Haarlem failliet laten gaan, Sparta is voor succes afgeserveerd door Feyenoord, BVV den Bosch, RCH Svv, Volewijckers, Dws, Limburgia, Hbs, SC Enschede, Be Quick 1887 en nog velen meer, ze betekenen niks voor ons, terwijl dat de echte traditieclubs van Nederland zijn, maar we gaan liever naar fusieclubs als FC Groningen, Roda JC etc. Volgens mij is traditie alleen leuk als het niet je eigen club is.

16 juli 2020 om 12:34

@forums, ik ben ook blij met Leeds in de PL aangezien ik er woon! Bij de Rovers heb ik mijn eerste Engelse wedstrijd gezien en daarom altijd een warm hart voor de Rovers gehad maar dat vindt ik niet echt een traditie club. Die titel was gekocht toendertijd. Wel mooi moment in de geschiedenis van de club natuurlijk. Minpunt voor Leeds is overigens wel dat de eigenaar een tijd terug heeft aangegeven dat als ze naar de PL promoveren hij de club waarschijnlijk zal moeten verkopen omdat hij de financienen niet heeft om een stabiele PL te bezitten. Mbt birmingham als stad, dat zie je toch ook een beetje in NL met Den haag als derde stad maar geen stabiele eredivisionist. Zijn natturlijk veel clubs op hoog niveau in die regio met Villa, Birmingham, Wolves and West Brom als voornaamste vier.

16 juli 2020 om 12:35

HFC Haarlem vind ik nog steeds doodzonde. Prachtige stad en mooie cult club was dat met een mooi shirt. Laat maar terugkomen die club.

16 juli 2020 om 13:00

[email protected]: Rovers staan volgens mij wel in de top 10 meest gespeelde wedstrijden in de PL (zeg steeds bewust PL, dus vanaf 1992 hè, laat daar geen misverstand over bestaan 😉). Als je voor 1992 kijkt kom je natuurlijk eerder op Nottingham Forest en dergelijke clubs. Zij hebben toch zelfs vaker de Europacup 1 gewonnen dan nationale titels meen ik me te herinneren? 2 om 1? Of vergis ik me nu met een andere club?

16 juli 2020 om 13:48

Vooral een goeie spits aantrekken is lastig, Villa heeft gewoon bijna 40 miljoen uitgegeven aan 2 spitsen die beide niet voldoen.als je zoveel moeite hebt met doelpunten maken dan is het al lastig om er in te blijven zeker als je na Norwich ook nog de meest gepasseerde verdediging hebt. Dit Villa heeft een leuke ploeg maar niet goed genoeg voor de Premier League.

16 juli 2020 om 14:47

@firmus, mbt de PL heb je gelijk, daar hebben de Rovers veel wedstrijden in gespeeld. Maar ik had het eigenlijk over het engelse hoogste nivo, dus inclusief voor de PL. En wat betreft Forrest heb je gelijk. Welke club kan hun dat nazeggen, meer europese als landstitels! :-)

16 juli 2020 om 12:04

Dat vind ik eerlijk gezegd niet. Ze hebben het niet voor niets zo lastig. Dat betekent simpelweg dat het beleid niet goed genoeg is. Sinds 2011 maakt de club haast een vrije val en ook daarvoor kwam het al een paar keer goed weg met twee keer een 16de notering in de Premier League. Dan heb je genoeg kansen gehad om er wat van te maken, want over geld hebben die clubs niets te klagen. Natuurlijk is de concurrentie in Engeland groot, maar de meeste clubs voeren nauwelijks een beleid. Daar is dus wel genoeg te pakken en schijnbaar kan Aston Villa dat niet.

Persoonlijk zie ik zo'n historische club als Villa graag blijven en mag Watford van mij degraderen. Maar ik vermoed dat het ze niet gaat lukken helaas. Toch zonde, maar Leeds komt er voor terug en die zie ook graag weer in de PL.

16 juli 2020 om 08:56

Ik zie Villa ook veel liever blijven. Maar als je het over historische clubs hebt: Watford bestaat al sinds 1881!

16 juli 2020 om 09:08

Aston Villa sinds 1874. Aston Villa won de europa cup 1, werd 7 keer kampioen van Engeland en won 7 keer de FA-cup. Watford kent natuurlijk veel clubs met een lange historie.

16 juli 2020 om 09:16

Watford heeft nog nooit een prijs gewonnen, en maar 13 seizoenen op het hoogste niveau gespeeld. Aston Villa daarentegen heeft 1 Europacup/CL gewonnen en daarnaast 7 landstitels, 7 FA Cup's en 5 League cup's gewonnen. Tevens heeft Villa meer dan 100 jaar op het hoogste niveau doorgebracht

16 juli 2020 om 09:34

Ik bedoelde het niet als wedstrijd wie de meeste prijzen of iets dergelijks heeft hoor boys, dan wint Villa natuurlijk direct. Daar valt niks tegen in te brengen.

16 juli 2020 om 10:06

Nee, Engeland heeft gewoon veel clubs met een lange historie en Watford is daar één van. Verschillende Engelse clubs die zelfs Europees succes behaalden spelen nu niet eens meer op het hoogste niveau. Engeland blijft toch de bakermat van het voetbal.

16 juli 2020 om 10:37

@mcmulenga,engeland kent over het algemeen clubs die al heel lang bestaan gezien het voetbal er is uitgevonden. Kijk naar Notts County als oudste league club uit 1862 en Sheffield Fc als non-league uit 1857 als oudste club ter wereld. Omdat een club oud is maakt hem nog niet meteen historisch (zoals je Watford aanmerkt) of aansprekend.

16 juli 2020 om 12:00

@boca2005 - Het probleem met historie is dat je er niet zoveel aan hebt op sportief gebied. In de afgelopen decennia zijn ze gewoon ontzettend wisselvallig geweest en ontliepen ze degradatie al een aantal keren. De concurrentie in de Premier League en de Championship is erg groot geworden door de financiele belangen en daar zijn traditieclubs als Aston Villa een beetje de dupe van. Bovendien weet zo'n 90 procent van de Engelse clubs niet eens wat ze met al dat geld aan moeten.

16 juli 2020 om 12:31

Klopt helemaal Sirius. Al ontvangen clubs mede op basis van hun historie nog wel eens hogere bedragen voor hun spelers en hogere sponsorbedragen. Ook maakt het ze iets aantrekkelijker voor spelers. Belangrijk is wel dat de club dan ook nog enigszins presteert.

16 juli 2020 om 13:15

Maar dat spreekt ook niet in hun voordeel. Als ze ondanks die voordelen nog steeds slechter presteren, verdien je het ook om te degraderen. Dan zijn er buiten 'historie' weinig argumenten die zo'n ploeg in de Premier League houden.

16 juli 2020 om 14:51

Uiteindelijk draait het alleen om de punten.

Zou zonde zijn als Villa weer degradeert. Grote club die zeker in de PL thuis hoort. Persoonlijk heb ik liever clubs als Brighton, Bournemouth en Burnley in de Championship en clubs als Leeds, Blackburn, Middlesbrough in de PL. Maar misschien verlang ik te veel naar het verleden

16 juli 2020 om 09:20

Bournemouth vind ik op de een of andere manier niet erg om er bij te hebben, maar clubs als Brighton en Watford mogen van mij zo snel mogelijk eruit. Overigens is Burnley helemaal geen kleine club. 2 landstitels o.a, en echt niet kleiner dan een West Ham qua historie bijvoorbeeld

16 juli 2020 om 09:27

Op Burnley kan je gewoon geen hekel hebben. Ik vind dat zij nog als een van de enige ploegen in de PL nog een soort van Engelse identiteit houden. Ook het voetbal dat ze spelen refereert nog wel eens naar het Engelse voetbal van de jaren 80 en 90. Ook geven ze nauwelijks geld uit aan nieuwe spelers. Daar kunnen ploegen als Aston Villa, Brighton, West Ham, Fulham en Norwich goed van leren aangezien ze zelf honderd miljoen aan nieuwe spelers hebben uitgegeven zonder ook maar echt een bevredigend resultaat te hebben geboekt.

16 juli 2020 om 10:02

Het is bovendien ook razend knap wat Dyche presteert met Burnley en z'n (inderdaad toch wel Engelse) ploeg. Alleen al op basis daarvan zie ik ze nog graag hier.

16 juli 2020 om 10:30

West Ham United won dan weer een Europa cup II en 3 fa-cups en is een klassieke Londense club die in een groot stadion speelt.

16 juli 2020 om 11:51

Ik ben wel fan van Engelse identiteit behouden maar Burnley is echt een verschrikkelijke club. Niet per se om het beleid of het voetbal dat ze spelen. Maar gewoon de club zelf. Nooit iets mee gehad. Die mogen er snel uit van mij. Doe mij maar clubs als Villa, Leeds, Forrest, Blackburn, Bolton en Portsmouth.

16 juli 2020 om 12:40

Lol @ajax/barca2014, Burnley heb ik dan weer echt he-le-maal niks mee. Dat komt misschien ook we door mijn affiniteit met Blackburn Rovers. Overigens hoef ik beide niet in de PL te zien. Doe mij maar Leeds/notingham Forrest uit de Championship en Sunderland uit League1 terug in de PL :-)

Ik ben toch wel ontzettend nieuwsgierig wat voor cijfers El Ghazi zou weerleggen bij een ploeg die vaker op de helft van de tegenstander speelt. 4 doelpunten en 4 assists in 2.036 speelminuten bij een gedoodverfde degradatiekandidaat is toch behoorlijk knap voor een buitenspeler als je ziet hoe weinig Aston Villa scoort. Ik zou El Ghazi wel graag bij een club als Leverkusen zien. Hij is met 25 jaar ook nog steeds relatief jong.

16 juli 2020 om 12:33

Helaas gaat geen enkel team hem kopen die vaker op de helft van de tegenstander speelt. Als hij al in de PL kan blijven gaat hij naar een andere degradatiekandidaat. Verder ben ik ook wel nieuwsgierig wat hij zou kunnen doen bij bijvoorbeeld Arsenal (niet dat ik hem in het shirt van Arsenal wil zien, maar hypothetisch. Slechter dan Nelson is hij toch niet).

16 juli 2020 om 13:09

Mee eens. Die ploegen betalen liever 50-80 miljoen euro voor een bekendere naam dan zo'n 20 miljoen euro (een ruwe schatting) voor El Ghazi. Het laat ook wel zien hoeveel geld er word verdampt in de Premier League.

16 juli 2020 om 13:14

Ja, maar El Ghazi gaat waarschijnlijk ook niks toevoegen bij de betere ploegen. Zelfs spelers zoals Zaha, uitblinker in de PL en Depay hebben het niet gered bij bijvoorbeeld United. Waarom zou zo'n club (of zelfs een Everton) El Ghazi willen kopen?

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Aston Villa

Selectie
Actuele wedstrijden
SpelersPositieW
E. MartínezKeeper80
E. KonsaVerdediger82
T. MingsVerdediger82
M. TargettVerdediger80
M. CashMiddenvelder80
J. GrealishMiddenvelder84
TrézéguetMiddenvelder80
Voor de complete selectie: Clubpagina Aston Villa.

131 fans
Aanvaller, 25 jaar

In de wandelgangen

Vrijdag 27 november
Ajax krijgt in januari twee Zuid-Afrikaanse jeugdinternationals op proef. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren