Elia vertolkt hoofdrol tijdens absurde rollercoaster in Turkse titelstrijd

Maandag, 13 juli 2020 om

Istanbul Basaksehir heeft maandagavond verzuimd om het kampioenschap in Turkije te grijpen. De koploper van de Süper Lig ging in een knotsgekke wedstrijd onderuit tegen laagvlieger Konyaspor, ondanks een doelpunt van Eljero Elia: 4-3. Concurrent Trabzonspor had kunnen profiteren, maar gaf een voorsprong uit handen tegen Denizlispor en ging eveneens onderuit: 2-1. Basaksehir behoudt met nog twee duels te gaan een voorsprong van vier punten en kan zaterdag tegen Kayserispor alsnog de titel grijpen.

Konyaspor - Istanbul Basaksehir 4-3
De supporters van Konyaspor en Istanbul Basaksehir zullen de wedstrijd van hun favoriete ploegen maandagavond hebben beleefd als een ware emotionele rollercoaster. Edin Visca zette de koploper na drie minuten uit een penalty op voorsprong, nadat Farouk Miya ongelukkig hands had gemaakt: 0-1. De middenvelder nam even daarna sportieve revanche, door een voorzet van Alper Uludag vanaf links knap binnen te volleren: 1-1. De problemen voor Basaksehir stapelden zich vervolgens op in de eerste helft: eerst vond Ömer Sahiner na een lage voorzet van Amir Hadziahmetovic de verre hoek, daarna maakte Miya op wonderbaarlijke wijze 3-1. De Ugandees plukte een half afgeslagen bal op in de zestien, draaide vanuit zijn rug weg bij een tegenstander en volleerde fabelachtig in de kruising: 3-1.

Direct na rust kwam Elia in het veld voor Danijel Aleksic en begon Basaksehir aan een inhaalslag. Twintig minuten voor tijd leverde dat het eerste resultaat op, toen Demba Ba een voorzet van Visca vanaf de linkerflank kon binnenlopen: 3-2. Daar bleef het niet bij, want Basaksehir maakte zeven minuten later gelijk. Een voorzet van rechtsback Junior Caicara ging aan alles en iedereen voorbij, totdat de volledig vrije Elia bij de tweede paal rustig kon binnen schuiven: 3-3. Konyaspor gaf echter niet op en kwam vijf minuten later toch weer op voorsprong. Een slimme steekbal van Jens Jonsson kwam bij de doorgelopen Nejc Skubic, die koelbloedig afrondde: 4-3.

Denizlispor - Trabzonspor 2-1
Binnen het kwartier spelen profiteerde Trabzonspor van slechte organisatie in de defensie bij Denizlispor. Uitblinker Abdülkadir Ömür kon het volledige middenveld oversteken en bediende met een perfecte steekbal Caleb Ekuban, die vanbinnen de zestien de bal over doelman Huseyin Altintas stiftte: 0-1. Trabzonspor had in de eerste helft duidelijk het betere van het spel, al creëerde Ismaïl Aissati, die hangend vanaf de linkerkant speelde, namens Denizlispor ook twee aardige kansen.

Direct na rust bracht de thuisploeg de stand verrassend op gelijke hoogte, toen Zeki Yavru een voorzet op het hoofd legde bij Hadi Sacko: 1-1. Een mentale tik voor Trabzonspor, dat daarna nadrukkelijk op zoek ging naar de winnende treffer. Spits Alexander Sörloth kwam het dichtst bij, maar de Noor had de pech dat zijn poging tegen de lat ging. Trabzonspor zocht meer en meer de aanval en zag Denizlispor daar in de slotfase van profiteren. Oscar Estupinan troefde Majid Hosseini af met een versnelling en kon de bal met enige moeite langs doelman Ugurcan Cakir tikken: 2-1. In blessuretijd raakte Manuel da Costa namens Trabzonspor van grote afstand de paal.

Yeni Malatyaspor - Besiktas 0-1
Een aardige kans voor Besiktas, dat bij een overwinning verder afstand zou nemen van Galatasaray, was in de eerste helft niet besteed aan Georges-Kévin Nkoudou, waardoor de twee ploegen met een gelijke stand aan de thee gingen. Voor Jeremain Lens zat het duel er in de rust vervolgens op en hij zag hoe het zijn ploeg in de tweede helft wel meezat. Een overtreding van Yeni Malatyaspor-doelman Fabien Farnolle leverde de Zwarte Adelaars namelijk een penalty op en deze buitenkans werd door Caner Erkin benut. De overwinning was daarmee binnen voor Besiktas, dat in de slotfase nog wel met een tegenvaller te maken kreeg door een gele kaart voor Nkoudou. Hij mist daardoor de kraker tegen Fenerbahçe van aankomende zondag.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1Alanyaspor107211523
2Galatasaray10622920
3Fenerbahçe10622720
4Besiktas10613319
5Göztepe10361615
6Konyaspor10433515
7Gaziantep BB10361215
8Medipol Basaksehir11434115
9Kasımpaşa11434015
10Fatih Karagümrük10352614
11Yeni Malatyaspor10343-213
12Rizespor9333-212
13Hatayspor7331-212
14Trabzonspor10334-312
15Antalyaspor10244-510
16Sivasspor9234-39
17BB Erzurumspor10235-69
18Kayserispor10235-69
19Gençlerbirligi10226-98
20Denizlispor9135-86
21Ankaragücü8026-82



Gerelateerd

Meer sportnieuws

39 reacties (laatste reactie door besiktas-7)

Ik heb in mijn leven nog nooit zo een choke-ploeg als Trabzon gezien. Oke, de laatste jaren was Basaksehir ook zeer slecht in grote wedstrijden, maar Trabzon dit jaar slaat werkelijk alles. Je zit in een seizoen waar Gala, Fener en Besiktas uit de titelstrijd zijn en je enige concurrent een ploeg is dat voor haar eerste kampioenschap strijdt. Je weet dat ze vandaag achterstaan, en toch verlies je deze partij. Als Trabzon ook dit jaar geen kampioen wordt, worden ze dat de komende 10-15 jaar ook niet. Ze hebben een gouden lichting gehad met Yazici, Omur, Ugurcan en nu Sorloth, Ekuban en Nwakaeme en alsnog verzuimen ze kampioen te worden, ongelofelijk.

13 juli 2020 om 22:07

Zeg dat wel idd maar ze hadden ook wel pech vandaag, die 2e tegengoal was zo onnodig terwijl denizlispor vrij weinig kansen kreeg. Jammer dat Trabzon het zo weggeeft, nu hoeft IB alleen maar te winnen thuis van kayserispor, wat ze wel gaan doen. Zie het niet graag dat IB de titel pakt, club van niks natuurlijk met niet eens supporters.

13 juli 2020 om 22:08

Je slaat de spijker op zn kop. Ik heb hier geen woorden meer voor... Wat een seizoen waarbij Sturridge, Mikel en Avdijaj vroegtijdig zijn weggegaan. Wat was er gebeurd als zij waren gebleven? Wat was er gebeurd als Unal niet werd ontslagen? Dit doet zoveel pijn, valt niet te beschrijven....

13 juli 2020 om 22:24

Ik moet zeggen dat van de spelers die je zojuist opnoemt alleen Mikel van waarde was. Zijn vertrek hebben jullie nog steeds niet opgevangen, en ik denk dat een middenveld met Sosa, Mikel en Ndiaye jullie het kampioenschap zou bezorgen. Nu kom je aankloten met een Koray (wat was die slecht) en een Abdulkadir Parmak die mij tot dusver niet heeft kunnen overtuigen. Ook Cimsir die Sosa wisselt voor Ndiaye... Jullie hebben in december de titel weggegooid door Unal Karaman weg te sturen, dat weet ik 100% zeker.

13 juli 2020 om 23:45

Ik zie overal mensen roepen Karaman, maar hij had ook maar 32 punten in 17 wedstrijden. Cimsir heeft er nu 30 in 15, dat is vrijwel gelijkwaardig. Het is echt niet dat Karaman het zo bijzonder goed deed ofzo. Zet Senol Gunes voor deze groep en ze waren 3 weken geleden al kampioen met 2 vingers in de neus.

13 juli 2020 om 22:28

Maar als je kijkt naar de problemen van Trabzonspor, kun je in twijfel trekken of ze uberhaupt een kampioenschap verdienen. Ze hebben een alsmaar hoger wordende schuld en structurele problemen met de Ffp. Verder: Hoe is het eigenlijk mogelijk dat die schulden alleen maar hoger worden? Ik kijk momenteel op transfermarkt.nl en echt enorme uitgaven doen ze niet op de transfermarkt.

13 juli 2020 om 22:33

@Sirius, De dramatische koers van de lira speelt daar een grote rol in. Veel openstaande schulden, inclusief (de meeste) salarissen, moeten worden betaald in euro's. Wanneer de koers van de lira daalt, komen de clubs daardoor in problemen.

13 juli 2020 om 22:33

Vergelijk het met het niet betalen van je parkeerboete, dat stapelt alleen maar op. Rente, incassokosten, rechtzaken. Schulden makem meer schulden en lopen alleen maar op. Daarnaast zullen ze vast wel teveel salaris betalen of te hoog begroten.

13 juli 2020 om 22:34

Sirius, de schulden die Trabzon momenteel heeft, kun je op het conto schrijven van de vorige voorzitters. Die hebben met geld lopen smijten dat er niet is (zoals elke club in Turkije) en hebben leningen tegenover ontzettend hoge rentepercentages genomen bij diverse banken. Tel daarbij de recente val van de lira op, en je financiën zien er ineens heel rood uit. Het huidige bestuur is redelijk capabel naar mijn mening (al hebben ze zichzelf wel in de voet geschoten door hun huidige trainer Cimsir aan te trekken) en zijn dan ook bezig met het aflossen van de in het verleden gemaakte, onverantwoorde schulden. Met Trabzon komt het financieel wel goed, die gaan echt hun klapper slaan met de verkoop van Ugurcan en Abdulkadir Omur deze zomer.

13 juli 2020 om 22:51

Over het verkopen van de keeper geef ik je gelijk (al zag hij er bij de 2e goal niet goed uit), maar Omur is net een bij die geen honing maakt (bal yapmayan ari).. ik vind hem nog erg onvolwassen en voetbalt als een kip zonder kop... daar zullen ze (nog) niet de hoofdprijs voor vangen.

13 juli 2020 om 22:51

Waar haal je het vandaan dat de schulden alsmaar hoger worden? Volg je de club wel een beetje of roep je nu wat om maar een reactie te hebben staan hier? Trabzonspor is een van de weinige clubs in Turkije die winst draait en de schulden weet te verlagen. Ja, het vorige bestuur heeft heel wat gekloot en de club met torenhoge schulden achtergelaten, maar de club doet nu hele goede zaken. De schulden zijn in het afgelopen anderhalf jaar met ruim 100 miljoen Turkse lira verlaagd. De club heeft een goede jeugdopleiding en een goede scouting. Daar wordt nu op ingezet en daarom worden er ook geen grote uitgaven meer gedaan. Ook zijn de salariskosten drastisch verlaagd in de afgelopen twee seizoenen

13 juli 2020 om 23:21

"volg je de club wel een beetje of roep je nu wat om maar een reactie te hebben staan hier?" - Wat is dat nou weer voor een ontzettend onnodige reactie? Maar goed, ik zie dat je supporter bent en dat was ook wel af te lezen aan die zin. Ik heb het net even nagezocht. Over de periode juni 2018 tot februari 2019 draaide Trabzonspor 8.190.000 euro verlies en in de periode juni 2019 tot februari 2020 had de club een winst van iets minder dan 3 miljoen euro. Door corona komt zo'n club dan weer in de problemen. En nee, ik volg de club inderdaad niet, maar omdat ze nu eens wat aflossen kun je toch niet stellen dat ze geen alsmaar hoger wordende schulden hadden. Dit is voor het eerst in 19 jaar dat de schuld afneemt in plaats van stijgt.

13 juli 2020 om 22:29

Onvoorstelbaar dat de 3 traditionele topclubs alle drie een slecht seizoen hebben, het is leuk om te zien dat er een keer een andere kampioen komt, maar kijkende naar de hoeveelheid verzamelde punten toch een kampioen van de armoede. Ik zie het al gebeuren dat Ajax, Feyenoord en PSV 4e, 5e en 7e staan, en AZ, Vitesse en Heerenveen om de titel strijden. Bizar!

13 juli 2020 om 22:37

En dat is toch voor mij het enige positieve aan dit seizoen. Ik heb zelf nooit iemand kampioen zien worden buiten Gala, Fener en Besiktas muv Bursaspor, dus om de zoveel tijd mag het wel, al wil ik er niet aan wennen dat Gala geen kampioen wordt. We deden volop mee voor de coronastop, maar zijn volledig afgezakt na de break door arbitrale dwalingen, blessures en schorsingen van sleutelspelers, en dramatische breedte-spelers.

13 juli 2020 om 22:46

Wat is er eigenlijk mer Bursaspor gebeurd? Die mis ik op de ranglijst. Die zijn inderdaad ook nog eens kampioen geworden.

13 juli 2020 om 22:48

Bursapor is vorig seizoen helaas gedegradeerd door, je raadt het al, wanbeleid ten top. Ze staan nu 5e in de 1. Lig en hebben in principe nog kans op promotie, dus hopelijk zie je ze snel weer terug.

13 juli 2020 om 22:53

Arbitrale dwalingen? Mag ik als Fener-supporter mij mengen in deze discussie en keihard roepen dat in week 19/20/21 wij hardhandig door de arbiters en hun bovenstaanden uit de titelrace zijn gezet, terwijl wij destijds wekenlang als favoriet werden bestempeld door de bookmakers?

13 juli 2020 om 23:02

Nee, gewoon niet, byrm4. Wil je nu ontkennen dat er na de break niets is gebeurd op arbitraal gebied tegen Gala?

13 juli 2020 om 23:05

Het kan verkeren zeg. Hebben we in Nederland ook bij Twente gezien die na de titel langzaam maar zeker zijn afgegleden en bijna ten onder zijn gegaan aan wanbeleid.

13 juli 2020 om 23:34

Erg weinig.. misschien de rize wedstrijd enkele fouten.. Gala heeft gewoon de pech gehad met zn blessures, anders had het vast wel alles rechtgetrokken. Maar als je over de scheidsrechter gaat beginnen zeg ik, (jullie legende) Fatih terim: hakemdir, hata yapar

Guvel yalcin liet verleden week zijn six pack zien omdat hij a 10 weken weer es had gescoort. Vandaag was hij weer nergens. Besiktas speelde slecht maar het is van belang de 3 punten te kunnen houden volgende week tegen de gele kanaries. Hopelijk kunnen we een 3de plek pakken.

13 juli 2020 om 22:11

Toen ik de opstelling zag, viel ik bijna achterover. Geen spits, Necip, Caner. Ridvan die een fout maakt en wordt geslachtofferd? Hoe dan? Heb nog veel geloof in Sergen maar de laatste tijd maakt hij weer rare keuzes. Maar iig blij dat we nog volop mee doen voor de derde plek.

13 juli 2020 om 22:18

Liever Caner dan Ridvan. Zeker met deze buitenlandse regel moet je Caner een nieuw contract aanbieden! Ben gewoon heel eerlijk onze turkse talenten zijn geen besiktas waardige spelers en zie het ook niet gebeuren. Ersin kan eventueel wel.

13 juli 2020 om 22:50

Ik ben fan van dat we de jeugd kansen moeten geven maar buiten de rotkarakter van caner is caner gewoon een prima linksback hoor. Kwa kwaliteit zeker beter als ridvan ja necip is mij al jaren een geheim. Volgens mij staat hij altijd zijn loon af aan de trainer ofzo want hoe kan die jongen nog altijd bij ons spelen.

14 juli 2020 om 00:10

Dan hebben wij een andere kijk op het spel. Caner heeft een drijf en geeft goed voor. Verder haakt hij nooit de laatste lijn. Heeft tien handelingen nodig om de bak te controleren. Geeft meer dan 30 ballen verkeerd per wedstrijd. Staat standaard aan de verkeerde kant te verdedigen. Nee Caner mag van mij echt zsm weg. Liever gister dan vandaag.

Een heel erg belangrijke overwinning van besiktas in de strijd om een mogelijke cl ticket! Ik had weinig vertrouwen in de wedstrijd omwille van de blessures en schorsingen, maar we hebben de klus geklaard. Daarnaast speelde umut nayir niet eens. Die heeft zich positief getest op corona.

13 juli 2020 om 22:10

Inderdaad iedereen vergeet de belangrijke punten van besiktas in deze knots gekke speelronde. Laten we kijken wie er europa in gaan. Ik hoop natuurlijk Fener maar bjk geniet ook mijn voorkeur boven Gala.

Wat een speelronde zeg echt een rollercoaster inderdaad. Konyaspor wat met 3-1 voor staat en tot 3-3 laat komen en alsnog de 4-3 maakt pfff. Wat heeft trabzonspor toch veel pech zeg tjonge jonge. Kansen die maar niet benut worden ballen oo de paal en lat. Als dat niet het geval is worden ze wel van de lijn gehaald. Trabzonspor had ik dit jaar wel het kampioenschap gegund al is de relatie mer fener niet goed, vanwege hun achterban had ik het ze gegund. Trouwe fanatieke aanhang waar absoluut een feest zou gebouwd worden. Mocht basaksehir kampioen worden is dat ook gewoon verdiend. Alleen zijn er maar een 2 3 duizend mensen blij. Dat is wel jammer.

14 juli 2020 om 00:12

Die 2 3 duizend mensen verdienen ook een feest na zo een geweldig seizoen, zij verdienen het meer dan Trabzon, geweldig team om te zien spelen.

14 juli 2020 om 00:58

Waarom verdienen de fans van Basaksehir het meer dan de fans van trabzonspor ? Onzin joh, basaksehir kan haar kaartverkoop gewoon zonder stoelnummers doen. Er zijn altijd wel een stuk of 5000 stoelen vrij 😂 ze hebben dit jaar kampioenschap verdiend, maar de aanhang van trabzon doe je tekort

Geen disrespect naar Basaksehir of Trabzon, maar de kampioen van dit jaar is toch wel echt ‘de beste van het slechtste’. Echt een raar seizoen en ik denk oprecht dat we nog meer van deze seizoenen gaan meemaken in de aankomende jaren tenzij FB en GS terug opstaan als onomstreden nr 1 en 2. Door dat deze twee ploegen spelen en voordoen als subtopploegen en dat de kleinere teams veel beter scouten en inkopen tegenwoordig gaan we denk ik meer en meer ploegen zoals Sivas en Alanya zien meestrijden. GS en FB hebben alle potentie om de Juve of PSG te worden van Turkije maar verzuipen het helemaal zelf.

14 juli 2020 om 00:51

Maximaal 72 punten voor de kampioen zegt ook wel genoeg. Houdt het wel leuk voor neutrale kijkers.

Umut Nayir nog wel VZ even serieus! Doet hij wel goed vanaf zijn quarantaine huis. Dramatische wedstrijd pas vanaf min 65 kunnen kijken Het zag er serieus niet uit! Drama selectie, tal van afwezigen ben al bang voor komend seizoen met zn financiele positie. Sergen verwijt ik iig helemaal niks. Laat aub hem zijn selectie samenstellen ipv bestuurders die de V van voetbal niet eens kennen. Alvast gefeliciteerd alle basak fans dat zijn er op vz in iig 0. Snel weg moet dat soort clubs! Vrees het ergste komende jaren voor het turkse voetbal. Dat de rest een beetje aansluit qua niveau is natuurlijk leuk, maar dit gaat de andere kant op de top 3 wordt echt heel slecht als het zo doorgaat met de financiele middelen. Alleen als ali koc gaat strooien vliegt FB er straks uit maar of hij dat gaat doen weet ik niet.

Ik verkoos de wedstrijd Konya-Basak boven Denizli-Trabzon en heb daar geen seconde spijt van gehad. Maar liefst 7 doelpunten, dat zie je niet vaak. Konya speelde in de eerste helft Basak helemaal weg. Dat laat ook zien hoe onvoorspelbaar de Turkse competitie is, want wie zou nou zeggen dat de nummer 17 - die tot vandaag niet echt overtuigend voetbal wist te spelen - de titelfavoriet in de eerste helft weg zou spelen? In de tweede helft was Basak dan weer de bovenliggende partij, waardoor ze snel twee doelpunten achter elkaar scoren. Wel zuur toen ze weer op achterstand geraakten, met dank aan Robinho, die voor het doelpunt de bal knullig verliest terwijl die makkelijk had kunnen overspelen. Van een ervaren speler als het kaliber van Robinho zou men toch wel wat meer scherpte verwachten. Als aankomend weekend Basak de concentratie behoudt en het spelen zoals de in de tweede helft spelen vandaag, worden ze kampioen.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Fenerbahçe

Stand
Selectie
Actuele wedstrijden
 TeamPnt+/-
Voor de complete stand: Spor Toto Süper Lig
SpelersPositieW
E. ValenciaAanvaller81
A. BayındırKeeper100
O. ÖzdoğanKeeper00
H. TekinKeeper00
M. AskarovVerdediger
S. AzizVerdediger51
Voor de complete selectie: Clubpagina Fenerbahçe.

100 fans
Aanvaller, 33 jaar

In de wandelgangen

Vrijdag 4 december
Chelsea is in januari bereid om te luisteren naar aanbiedingen voor Antonio Rüdiger, die in de belangstelling staat van Barcelona. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren