Galatasaray in belangrijkste wedstrijd van het seizoen uit titelrace gekegeld

Zondag, 28 juni 2020 om

De Turkse titelrace blijft onverminderd spannend. Koploper Istanbul Basaksehir zag achtervolger Trabzonspor eerder dit weekeinde punten morsen tegen Ankaragücü (1-1) en kon zodoende vanavond tegen Galatasaray een grote stap zetten richting de landstitel, maar zover kwam het niet: 1-1. Basaksehir lijkt Galatasaray evenwel te hebben geëlimineerd in de titelrace: het verschil op de ranglijst blijft met nog vijf duels voor de boeg acht punten in het nadeel van de regerend landskampioen. Bovendien is het onderling resultaat ook in het voordeel van de Uilen.

Bij Galatasaray begon Ömer Bayram in de basis en keerde Ryan Donk terug in de basiself, nadat de centrumverdediger vorige week tegen Gaziantep BB (3-3) nog ontbrak vanwege een schorsing. Basaksehir-trainer Okan Buruk zette Eljero Elia op de reservebank en liet hem daar ook de gehele wedstrijd zitten, maar zag zijn elftal zonder de voormalig Feyenoorder wel prima beginnen. De thuisploeg was de bovenliggende partij in de eerste helft en was al vroeg in de wedstrijd dicht bij een doelpunt. Okan Kocuk controleerde een terugspeelpass totaal verkeerd, maar de doelman van Galatasaray was uiteindelijk net op tijd weer bij de les om een doelpunt te voorkomen.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1Alanyaspor97201623
2Galatasaray10622920
3Fenerbahçe10622720
4Besiktas9513016
5Kasımpaşa10433315
6Gaziantep BB10361215
7Fatih Karagümrük10352614
8Göztepe9351614
9Medipol Basaksehir10424114
10Konyaspor9333312
11Rizespor9333-212
12Yeni Malatyaspor9333-212
13Hatayspor7331-212
14Trabzonspor10334-312
15Antalyaspor10244-510
16Sivasspor9234-39
17BB Erzurumspor9234-49
18Kayserispor9225-68
19Denizlispor9135-86
20Gençlerbirligi9126-105
21Ankaragücü8026-82

Galatasaray was na ruim een halfuur voor het eerst gevaarlijk, maar Mert Günok voorkwam met uitstekend keeperswerk dat Emre Akbaba kon scoren. Beide teams werden in het laatste kwartier voor rust niet meer gevaarlijk, waardoor er halverwege een doelpuntloze tussenstand op het scorebord stond. Basaksehir kwam na de onderbreking sterk uit de startblokken en wist in de 51ste minuut op voorsprong te komen. Irfan Can Kahveci bracht de bal vanaf de linkerflank prachtig in de zestien, waarna Danijel Aleksic bij de tweede paal koppend toesloeg.

Kort erna moest Galatasaray een nieuwe domper incasseren, omdat Mario Lemina geblesseerd uitviel. Het elftal van Fatih Terim leek rijp voor de slacht, maar richtte zich op en wist halverwege de tweede helft op gelijke hoogte te komen. Sofiane Feghouli wist op de links de opgekomen Marcelo Saracchi te vinden, waarna de Uruguayaanse vleugelverdediger met een lage voorzet Akbaba in staat stelde te scoren: 1-1. Cim Bom nam de wedstrijd daarna stevig in handen en was zeven minuten voor tijd dicht bij de 1-2: Henry Onyekuru stuitte in kansrijke positie op Günok.

Basaksehir wankelde en moest in de 85ste minuut verder met tien man. Sterspeler Edin Visca ging hard door op Jean Michaël Seri, waarna de Bosnische aanvaller met tweemaal geel van het veld werd gestuurd door scheidsrechter Ali Palabiyik. Galatasaray rook bloed, kreeg aan het einde van de reguliere speeltijd nog zes minuten extra, maar wist uiteindelijk niet meer te scoren en lijkt zodoende definitief uitgespeeld in de titelrace.



Gerelateerd

Meer sportnieuws

25 reacties

Mooi, als BS had gewonnen dan was de competitie zo goed als uitgespeeld. Ik hoop nog altijd dat TS kampioen wordt. Was overigens een vermakelijke pot. Waarbij BS toch net iets beter was. Vooral de eerste helft. Laatste fase was meer voor GS.

Petje af naar het team. Ondanks de waslijst aan geblesseerde/geschorste sleutelspelers spelen we toch beter dan de gedoodverfde kampioenskandidaat. Vond Omer, Belhanda, Taylan, Orkun en Sener het slechtst. Seri laat weer zien dat hij alleen bij belangrijke wedstrijden goed kan voetballen, net zoals tegen Fener-uit. Aanvankelijk had ik mijn bedenkingen bij Ali Palabiyik, maar vandaag relatief gezien redelijk gefloten. Ook een kanttekening: Emin Bayram speelde zeer goed, was voor mij persoonlijk de hoogtepunt van de wedstrijd. Hoop en verwacht dat er een Ozan Kabak part 2 aankomt. Verdiende te winnen, helaas niet gebeurd, en dus zijn we toch uit de titelrace. Als we in de laatste minuten tegen Konya, Malatya en Besiktas geen goal tegen kregen, dan konden we nog wat betekenen dit seizoen, maar helaas. 2 jaar op een rij is ook goed.

28 juni 2020 om 22:18

Ik was ook erg onder de indruk van Emin Bayram. Besef dat hij nog maar 3 weken 17 is he. Wel jammer dat terim Taylan boven hem verkoos als cv onlangs

Sterk gespeeld van Galatasaray. Erg goed gepresteerd ondanks alle blessures. Veel kansen gecreëerd maar ook veel weggegeven. Gelijkspel is verdiende uitslag voor beide kanten. Al ben ik het niet eens met de tweede gele kaart van Visca.En ik moet erbij zeggen dat als Demba Ba was gestart ipv crivelli. Was deze wedstrijd in de eerste helft misschien al gespeeld.

40ste minuut: Omer Bayram wilt een sprint trekken met de bal maar is te traag en wordt ingehaald door Mahmut. Bayram voelt hem aankomen en laat zich vallen met zijn handen op zijn gezicht, bam: gele kaart voor een ‘elleboog’. Ookal was het een elleboog had de scheids hem van zijn positie nooit kunnen zien, maar komt toch heel zelfzeker met een gele kaart aanlopen terwijl de elleboog niet of nauwelijks Bayram aanraakt. De spelers en de scheidsrechters moeten er aan herinnerd worden dat NIET elke contact een fout is, laat het spel een beetje vloeien. Het blijft een contactsport. Wedstrijd: eerste helft Basaksehir, tweede Galatasaray. Gelijkspel is wel terecht denk ik. Wel respect voor GS dat ze zonder spits en CV’s een Basaksehir kunnen tegenhouden, toont wel dat Galatasaray altijd een kampioensteam is onder Fatih Terim. Zetten Basaksehir goed nog onder vuur richting het einde van de wedstrijd en het kon misschien wel zelfs 1-2 worden.

28 juni 2020 om 22:25

Kampioensteam ben je niet op basis van 1 wedstrijd. En als je een kampioensteam bent sta je niet 8 punten achter ondanks alle blessures. Fenerbahce heeft basaksehir van de mat gespeeld. Is fenerbahce nu een kampioensteam.Galatasaray is dit jaar onder fatih terim zeer zeker geen kampioensteam.Op het moment dat je Basaksehir, Trabzonspor en Sivasspor boven je hebt staan ben je geen kampioensteam

28 juni 2020 om 23:06

Fenerbahce heeft Basaksehir van de maat gespeeld op speeldag 2 en nu zijn we nergens te bekennen. Hoe slecht GS er ook uitziet doen ze altijd mee, het is pas na de corona-break dat ze echt afgehaakt zijn, daarvoor deden ze zeker nog mee hoor.

28 juni 2020 om 23:11

Ik zweer het je dat ik nog zo blij was met de (eindelijk) objectieve opmerking van batigolaco, maar helaas lees ik dit dan weer. Zoals Tactical hier al aangeeft is Gala pas na de break echt afgevallen van de strijd, wat hoofdzakelijk door arbitrale dwalingen en blessures komt.

28 juni 2020 om 23:13

Tacticalmove, flacko Er zijn nog dik 5 wedstrijden, dat is niet niks. En ze hebben een achterstand van 8 punten. En als je dan de kans hebt om in te lopen en nie doet, dan ben je geen kampioensteam. Ik kan het helaas niet mooier maken.Daarbij moet ik zeggen ik ben altijd objectief. Soms op het randje van provoceren. Maar dat doe ik niet zomaar. Lees voor de gein reacties onder fener artikelen. Iemand moet gs supporters laten ervaren hoe het is. En ben eerlijk gaat me prima af. Er zijn genoeg voorbeelden onder fener artikelen waarbij oppeens ali koc belachelijk gemaakt wordt. Maar geen letter over de wedstrijd. Ben jij objectief? Kraak dat dan eens stevig af. Ik wacht..

28 juni 2020 om 22:38

Mwua, Irfan Can gaf in de 5e minuut ofzo ook een regelrechte elleboog aan Donk, is ‘ie ook misgelopen. Ellebogen blijven een punt van interpretatie in het voetbal.

28 juni 2020 om 23:07

Als de elleboog inderdaad goed raak is, kan je misschien zeggen dat het interpretatie is. De elleboog van Mahmut raakte Omer Bayram echt niet, die ging gewoon neer omdat hij wist dat hij die bal niet meer ging halen.

Okan Buruk deed er alles aan om zijn geliefde gs te laten winnen (spelers als Gulbrandsen en Elia niet te laten spelen, wachten met wisselen tot de 1-1 viel, na de 1-0 niet doordrukken naar de 2-0), maar gs wist er niet mee om te gaan. Voorin kwamen ze toch net tekort aan kwaliteit. Ook wil ik een woord doen over de ‘sterspeler’ Edin Visca: jij komt duidelijk tekort voor een grotere club. Al 3 jaar presteer je niets op de momenten waarom het gaat, je was vandaag weer onzichtbaar. Naar mijn mening geen voetballer voor de grote3 in Tr. En Sener? Dankzij hem sluit ik mijn weekend lachend uit hahaha.. Trabzonspor zal denk ik aan het laatste eind trekken

28 juni 2020 om 22:23

Okan, die kampioen kan worden met zijn team, waarmee hij geschiedenis kan schrijven, heeft alles gedaan om GS te winnen. Hoe dan? Ver gezocht vind je niet?

28 juni 2020 om 22:39

Hij had, nadat hij zag dat zijn team na de 1-0 achteruitliep, moeten ingrijpen en het middenveld moeten versterken bijvoorbeeld? Na de 1-0 werd het eenrichtingsverkeer. Vraag mij niet hoe?

28 juni 2020 om 22:45

Je kunt altijd twijfels hebben over de wissels, selectiebeleid etc. Ik begrijp enigszins ook de complot over een oud voetballer van GS maar in deze context vind ik het wel erg ver gaan...

Okan Buruk deed er alles aan om zijn geliefde gs te laten winnen (spelers als Gulbrandsen en Elia niet te laten spelen, wachten met wisselen tot de 1-1 viel, na de 1-0 niet doordrukken naar de 2-0), maar gs wist er niet mee om te gaan. Voorin kwamen ze toch net tekort aan kwaliteit. Ook wil ik een woord doen over de ‘sterspeler’ Edin Visca: jij komt duidelijk tekort voor een grotere club. Al 3 jaar presteer je niets op de momenten waarom het gaat, je was vandaag weer onzichtbaar. Naar mijn mening geen voetballer voor de grote3 in Tr. En Sener? Dankzij hem sluit ik mijn weekend lachend uit hahaha.. Trabzonspor zal denk ik aan het laatste eind trekken

Luyindala blessure, Marcao blessure, Ahmet schorsing, Lemina(is een centrale middenvelder!) blessure en pas dan krijgt Emin Bayram een kans. Als hij dan over twee jaar een international wordt ga je lezen 'Fatih Terim heeft hem ontdekt en een kans gegeven'. Wat deed hij nou zo slecht, dat hij niet gewoon een kans kreeg ipv die kapotte Ahmet ? Voor de rest speelden we gewoon weer goed, maar die Basaksehir scoort gewoon elke keer het eerste doelpunt tegen ons. Seri speelde echt goed, dat moet ik hem nageven. Anadolu Omer Bayram, wat een Gs-onwaardige middenvelder is dat.

28 juni 2020 om 23:09

Inderdaad ja, die Emin Bayram heeft zeker al getoond dat hij zijn mannetje staat dus waarom speelt hij gewoon niet? Zo een Lemina of Calik gaat het toch niet beter doen, dat hebben ze al getoond. Achja we zullen denk ik nooit een antwoord krijgen op de keuzes van een trainer, maar mijn gok is dat ze bang zijn om een jonge speler te laten spelen waardoor de achterban bij een fout van de speler, kan wijzen naar een ervaren speler om op te stellen (wat ik zeker niet zou begrijpen in deze situatie van GS).

28 juni 2020 om 23:14

Wat de achterban vindt zal mij een sucuk wezen. Een 17-jarige speler die doorbreekt betekent miljoenen op de rekening en extra prestige voor de academy.

29 juni 2020 om 00:34

Jammer genoeg zit jij waarschijnlijk in de 5-10% die dit denkt. De meerderheid van de fans willen sterren en kampioenschappen zien, ze geven geen zak om de financiën van de club. Als Emin Bayram volgend seizoen basis staat en 2 wedstrijden slecht speelt wordt hij en de trainer helemaal afgebrand en waarschijnlijk de deur uitgewezen.

Hoogtepunt: Emin Bayram (17) speelde Geen van beide handden hier recht op een overwinning.

Van mij mag Basaksehir kampioen worden. Als Trabzonspor kampioen wordt, gaat er hetzelfde gebeuren als bij Liverpool, die ploeg is lang geen kampioen geworden en er gaan vele extra corona verspreid worden als zij hun kampioenschap gaan vieren. Galatasaray is niet een titelkandidaat geweest. Er zijn in de Turkse top momenteel 2 belangrijke races: de race om het kampioenschap tussen Basaksehir en Trabzonspor en de strijd om de derde plaats tussen Besiktas, Galatasaray en Sivasspor. Derde plaats is dit seizoen extra belangrijk, omdat Trabzonspor volgend seizoen niet Europees mag spelen. Derde worden betekent dus voorronde CL.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Galatasaray

Stand
Selectie
Actuele wedstrijden
 TeamPnt+/-
Voor de complete stand: Spor Toto Süper Lig
SpelersPositieW
E. KılınçMiddenvelder102
M. DiagneAanvaller94
A. TuranMiddenvelder81
R. BabelAanvaller81
R. FalcaoAanvaller65
F. ÖztürkKeeper70
O. ÇağlayanAanvaller40
Voor de complete selectie: Clubpagina Galatasaray.

100 fans
Aanvaller, 33 jaar
SeizoenClubW
2020/2021 FC Utrecht 8 0 2 0
2019/2020 Medipol Basaksehir 23 3 3 0
2018/2019 Medipol Basaksehir 21 1 4 0
2017/2018 Medipol Basaksehir 24 5 2 0
2016/2017 Feyenoord 24 9 1 0
Laatste voetbalnieuws

Van Gangelen reageert op ‘fittie’ met Elia: ‘Hij nam zijn telefoon niet op’

Eljero Elia was afgelopen maandag behoorlijk kwaad op Jan Joost van Gangelen. Volgens de presentator van FOX Sports had de vleugelaanvaller van FC Utrecht tegen PEC Zwolle (1-1) aan een cameraman...Lees verder

In de wandelgangen

Dinsdag 1 december
Tottenham Hotspur heeft geen interesse om Christian Eriksen terug te halen. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren