Ryan Donk zorgt met acrobatisch doelpunt voor prachtige emotie bij Fatih Terim

Zondag, 2 februari 2020 om

Galatasaray heeft zondag zeer goede zaken gedaan in de Turkse competitie. Het elftal van trainer Fatih Terim won op eigen veld eenvoudig van hekkensluiter Kayserispor (4-1) en profiteerde daarmee optimaal van het pak slaag dat koploper Sivasspor eerder op de dag kreeg van Gaziantep BB (5-1).

Sivasspor bleef ongeslagen in zijn elf laatste wedstrijden in de Süper Lig, maar op bezoek bij promovendus Gaziantep BB ging het zondagmiddag volledig mis voor de lijstaanvoerder. De succesformatie van trainer Riza Calimbay speelde onherkenbaar en ging uiteindelijk met 5-1 onderuit in Zuidoost-Turkije. Sivasspor blijft koploper in Turkije, maar heeft de concurrentie dit weekeinde wel dichterbij zien komen.

Istanbul Basaksehir, Trabzonspor, Alanyaspor en Besiktas wisten dit weekeinde alle hun wedstrijden te winnen en daar kwam zondagavond ook Galatasaray nog bij. De grootmacht uit Istanbul won in eigen huis met 3-1 van Kayserispor, mede door een fraai doelpunt van Ryan Donk. De Nederlandse verdediger tekende na twintig minuten voetballen voor de 2-0, door een voorzet van Ömer Bayram met de borst te controleren en vervolgens acrobatisch binnen te volleren.

Donk zorgde met zijn doelpunt voor prachtige emotie bij Terim, die overduidelijk onder de indruk was van het huzarenstukje van de Nederlander. De overige treffers van Galatasaray werden verzorgd door Adem Büyük en Sofiane Feghouli (twee). Bayram was een van de uitblinkers bij Cim Bom en gaf met een lage voorzet vanaf de linkerflank ook de assist bij de 3-0 van Feghouli, na dik een uur voetballen. Muris Mesanovic redde daarna nog de eer voor Kayserispor, alvorens Feghouli de eindstand bepaalde.

Nr.TeamMWGV+/-Pnt
1Alanyaspor97201623
2Galatasaray10622920
3Fenerbahçe10622720
4Besiktas9513016
5Kasımpaşa10433315
6Gaziantep BB10361215
7Medipol Basaksehir10424114
8Fatih Karagümrük9342613
9Konyaspor9333312
10Rizespor9333-212
11Yeni Malatyaspor9333-212
12Hatayspor7331-212
13Trabzonspor10334-312
14Göztepe8251511
15Antalyaspor10244-510
16Sivasspor8233-29
17BB Erzurumspor9234-49
18Kayserispor8215-67
19Denizlispor9135-86
20Gençlerbirligi9126-105
21Ankaragücü8026-82



Gerelateerd

Meer sportnieuws

7 reacties

Simpele overwinning zoals verwacht, geen waarde aan hechten op naar volgende week!

Ik zit hier toch wel met een grijns. Niet omdat we nou fantastisch spelen, maar omdat ik zeker weet dat de concurrenten en hun fans naar the tabela kijken en denken 'verrekt, Galatasaray komt eraan'. Datzelfde moet ook de concurrenten van Feghouli denken als het tweede seizoenshelft begint. Het spel oogt wat beter. Zwakste schakel blijf ik Seri vinden. Echt vaak lijd hij gevaarlijk balverlies. Verdedigend is het ook allemaal slap. Daarnaast hoop ik dat Mariano blijft. De kritiek op hem nooit begrepen. Echt een prima opkomende back.

2 februari 2020 om 19:34

Onbegrijpelijk dat een speler als Seri in beeld was bij Barcelona hé, ik verwachtte veel meer van hem, Denk dat je met kritiek op Mariano doelt op wat ik zei 2 weken terug, ik vond hem aanvallend weinig voegen in het begin, veel ballen kwamen niet aan bij de spits, vaak van die losse flodders ala Sabri, voetballend vond ik hem ook zwak maar goed, hij begint steeds beter te spelen en onmisbaar te worden, als we kampioen worden koop ik een shirt met Mariano er op omdat ik vaak kritisch ben geweest op hem.

2 februari 2020 om 19:56

Sheva. Nee ik doel niet op jou bro. Ik lees ook veel Turkse topics en daar zie je ook iedereen bashen op hem. Echt overdreven. Die Seri, wat een amateur. De eerste Afrikaan die noch snel, noch sterk is.

Statistisch gezien een prima overwinning, maar het spel oogt soms toch wat zwakjes. Na de 3-0 zakt Galatasaray in en daardoor krijgen we de 3-1 (door zwak verdedigen van Donk). Vervolgens is Kayseri een paar keer gevaarlijk voor het doel gekomen. Als het niet aan preciesie ontbrak bij hun spelers, kon er zomaar een 3-2 of 3-3 uitkomen. Seri was zwak vandaag. Net als Belhanda. Snap niet waarom laatstgenoemde elke keer weer speelminuten krijgt.Galatasaray heeft de laatste 4 wedstrijden gewonnen. Deze week optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van Fener en Sivas. Als we de komende 3 van de 5 wedstrijden winnen, en tegen Fener en Sivas gelijkspelen, zie ik ons nog meedoen voor de titel, want Sivas gaat de koploperspositie niet lang volhouden.

Onyekuruuuu man! Drukt direct zijn stempel op de wedstrijd bij binnenkomst. Zeer blij met de ontwikkeling van het spel de afgelopen weken. En vandaag speelden we nog zonder onze beste spelers. Worden spannende weken!

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Galatasaray

Stand
Selectie
Actuele wedstrijden
 TeamPnt+/-
Voor de complete stand: Spor Toto Süper Lig
SpelersPositieW
E. KılınçMiddenvelder102
M. DiagneAanvaller94
A. TuranMiddenvelder81
R. BabelAanvaller81
R. FalcaoAanvaller65
F. ÖztürkKeeper70
O. ÇağlayanAanvaller40
Voor de complete selectie: Clubpagina Galatasaray.

8 fans
Verdediger, 34 jaar

In de wandelgangen

Maandag 30 november
Benfica wil Jean-Clair Todibo in januari alweer terugsturen richting Barcelona. Lees verder
X

Inloggen op Voetbalzone

Leuk dat je actief wilt zijn op de grootste voetbal community van Nederland. Voor alle mogelijkheden lees je onze FAQ.

Gebruikersnaam
Wachtwoord
 
Wachtwoord vergeten?
Registreren