Rechter stelt procederende voormalig spelers van Haarlem in het gelijk
Diverse ex-spelers van het onlangs opgeheven HFC Haarlem mogen voor een nieuwe club aan de slag gaan. De KNVB weigerde spelers van de voormalig eerstedivisionist over te schrijven naar een aantal hoofdklasse-clubs, maar donderdag bepaalde rechter dat de voetbalbond wel mee dient te werken aan die verzoeken.
Volgens de KNVB zou tussentijdse overschrijving leiden tot competitievervalsing. De bond beriep zich op de reglementen, die voorschrijven dat er tijdens het seizoen geen overschrijvingen plaats kunnen vinden. De spelers ageerden hier echter tegen, door onder meer te stellen dat het belang om elders emplooi te vinden zwaarder moet wegen dan het formele belang van de KNVB.
De rechter stelde de spelers in het gelijk. Daardoor kunnen onder meer Marcel Akerboom en Milan Berck Beelenkamp komend weekend al in actie komen voor hun nieuwe vereniging. Eerstgenoemde gaat aan de slag bij Noordwijk, terwijl Berck Beelenkamp het seizoen afmaakt bij ARC. Beide clubs staan overigens aankomende zaterdag tegenover elkaar. Ook Giel Niervoort, Laurens ten Heuvel en Frank Karreman zullen binnenkort worden overgeschreven.
Meer nieuws
- Ronaldinho drie jaar langer bij Milan: ‘Er zullen geen problemen zijn’
- Update: Lindenbergh zet loopbaan voort bij FC Volendam
- FC Den Bosch moet boeten voor te laat ingediende veiligheidsverklaring
- Jol bevestigt: El Hamdaoui tekent alsnog bij Ajax
- Sofia-spits Rui Miguel schrijft misser van het seizoen alvast op zijn naam
Gerelateerde berichten
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
-
Ze werden geconfronteerd met weerstand. Maar de Armada zal niet ophouden. Show no mercy. Who will Write the Future? Lees verder

-
Robinho, Maicon, Luis Fabiano & Nilmar praten over het spelen in het Braziliaanse elftal. Lees verder

In de wandelgangen
Vrijdag 30 juliSevilla ziet mogelijk toch af van het aantrekken van Ibrahim Afellay. Lees verder
Interview met Gianni Zuiverloon
"Ik geloof niet dat ze me zijn vergeten. Nadat wij in 2009 degradeerden, waren er een aantal Engelse clubs uit de Premier League die interesse hadden, maar dat is uiteindelijk allemaal afgeketst. Ik wilde niet terug naar de Eredivisie, zodat ik dan maar op het hoogste niveau zou blijven spelen. Dat zag ik als een vlucht." Lees verder
Clubexperts
-
Feyenoord herrijst als een feniks uit zijn as
Door DennisdeW (5 reacties) -
'Een droom voor elke Europese Turk'
Door ForzaFener (55 reacties) -
In het zwart en met toekomstperspectief!
Door JBullets (24 reacties) -
Vertrek Jol biedt Ajax alle ruimte
Door Ajax23VDV (50 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Achtergronden
- Zuiverloon: ‘Terugkeren naar Nederland zag ik als een vlucht’ 24
- 'Spelen voor NAC is een droom, terugkeren naar PSV een ambitie' 26
- VZ Profiel - Tottenham Hotspur bouwt op Harry Houdini 9
- VZ Profiel - Elf spelers die in Zuid-Afrika zijn opgevallen 67
- VZ Profiel - Op zoek naar een nieuwe linksback voor Oranje 66







Ben nu heel benieuwd naar de reactie van de knvb, dit is toch een logische uitspraak. Gelukkig kunnen die spelers nu wel weer hun brood verdienen waar de knvb ze vanaf wou houden!
Volgens mij is het zelfs zo dat zij al uitgeschreven zouden moeten zijn als spelers van Haarlem en zodoende "free agents" zouden moeten zijn. En "free agents" zouden ten alle tijden aangetrokken moeten kunnen worden (zie vd Meyde)...
t probleem is niet dat 'free agentschap' maar de overschijving naar de amateurs. Daar wringt de schoen zich (voor de bond). Dat laten de regels niet toe, en daarom ging de bond onterecht op haar strepen staan.
Meer dan terecht toch? Haarlem is failliet, en bestaat dus niet meer als voetbalclub. Dus zijn de spelers vrij om te gaan en staan waar ze willen.
Goed besluit, de spelers zijn namelijk niet de hoofdschuldige van het faillissement.
terecht. succes bij jullie nieuwe clubs. Had jullie liever bij Haarlem over het veld zien hobbelen, maar helaas is die tijd geweest.
Idd, Knvb moet soms wel dingen door de vingers kunnen zien. Ik gun deze spelers het ook van harte om weer een balletje te kunnen trappen. De straf van geen werk/geen voetbal is al zwaar genoeg.
Ja en terecht, de spelers konden er natuurlijk zelf niks aan doen dat Haarlem failliet werd.
Zou men vaker moeten doen, naar de burgerrechter. De Knvb gedraagt zich vaak net iets te arrogant naar (sommige) clubs en spelers.
Ieder weldenkend mens kan beredeneren dat de knvb hier wel heel erg formeel is (geweest). Ben blij dat de rechter dat besluit van tafel heeft gehaald.
Overigens vind ik ook dat die spelers de kosten voor rechtsbijstand (advocaatkosten, griffiegelden, etc. ) gewoon moeten verhalen op de knvb en op Henk Kesler. Die hadden ook gewoon kunnen zeggen, prima, voor deze uitzonderlijke situatie willen wij het ercht op arbeid van die spelers niet dwarsbomen. Dat faillissement was immers niet aan die spelers te wijten, lijkt mij. Dan had de Knvb ook de hand over het hart kunnen strijken. En de precedentwerking is iet groot, want andere voetballers van niet faillite clubs kunnen dan op die beslissing geen beroep doen lijkt mij.
En dus weer een zeperd voor de bond.
Advocaat Kesler mag zo langzamerhand eens achter zijn oren krabbelen of hij zijn vak nog wel verstaat.
Ik ben het volledig met je eens dat het van de zotte is om deze spelers niet vrij te geven voor het amateurvoetbal.
Overigens denk ik niet dat de Haarlem spelers de kosten vergoed zullen krijgen door de knvb ( wat ik overigens zelf wel terecht zou vinden)
De knvb heeft regels opgesteld waar de voetballer zich aan moet houden, hoe gek deze regel ook mag zijn.
Dus in mijn ogen heeft de Knvb gehandeld naar de regels die zei hanteren.
Als is het rechtssysteem natuurlijk zo krom dat alles zou kunnen.
De spelers hebben zelf geen (of nauwelijks) kosten aan deze procedure. De Vvcs heeft de procedure namens de spelers aangespannen. Maar goed, laat de knvb de kosten maar aan de Vvcs vergoeden, want het is onbegrijpelijk dat hiervoor een procedure voor nodig was.
De houdbaarheidsdatum van Kesler is wat mij betreft al enige tijd geleden verstreken.
Inderdaad.
Dit kostte onnodig veel tijd, geld en moeite.
Als de Knvb en Kesler beter hadden nagedacht, konden zij dit voorspellen.
Het is eigenlijk gewoon logisch dat zij ergens anders mogen en kunnen voetballen.
en het is meer dan terrecht dat zij de rechter erbij hebben gehaald en gelukkig de zaak hebben gewonnen.
Voetbal is hun baan en als hun "bedrijf" dan failliet gaat dan is het toch logisch dat zij elders werk zoeken.
Als je bij Mcdonalds werkt en deze gaat failliet, waarom zou je dan niet bij de Burger King mogen werken?.
Ik hoop ook dat de Knvb en vooral Kesler de onnodige schade vergoeden (advocaat kosten etc.)
echter zie ik dit niet gebeuren, ach tja.
Belachelijk dat de spelers hiervoor naar de rechter moeten stappen, de knvb spoort niet!
Hierboven werd al te formeel gedrag benoemd, ben ik het helemaal mee eens. Het wordt tijd dat die fossiele bestuurders eens vervangen worden door jongere bestuurders die wat meer feeling hebben bij de huidige maatschappij en de sport verder ontwikkelen. Dat halsstarrige gedoe stamt nog uit de jaren 50 van de vorige eeuw. Modernisering aub!
Als mijn baas failliet gaat mag ik dan ook niet aan het werk bij een andere baas???waar zijn we mee bezig hier in dit land.
jullie vergeten 1 ding er daar heeft de knvb wel een klein punt denk ik. de hoofdklassers waar die jongens heen gaan versterken zich tussendoor maar de concurrenten kunnen dat niet dus is er toch een beetje sprake van competitievervalsing.ik gun die jongens verder alles hoor daar niet van maar ook de knvb heeft een punt
Niet meer dan terecht. Anders laat je mensen gewoon een uitkering trekken terwijl het niet eens nodig is (bij wijze van). Hoop dat deze spelers weer aan het voetballen kunnen, zit nog wel wat tussen. Hopen dat deze situatie zich niet meer voordoet, want het moet natuurlijk wel afgelopen zijn met clubs die niet met geld kunnen omgaan.
Goed nieuws, had ook niet anders verwacht. Waar moeten spelers nou heen van een club die het laagste stond in het betaalde voetbal. Veel spelers hebben wel al een club gevonden in de Jupiler Leaque.
ARC wil naar de Topklasse met deze speler erbij moet dat toch lukken. Toch zal het nog knap lastig worden in de Hoofdklasse A.
De Knvb heeft nu lang genoeg die spelers werk onthouden.
In principe zou de Knvb de spelers een tegemoetkoming moeten voorzien.
Maar goed dat die jongens nu wel aan het werk kunnen
Niet meer dan terecht.
Er zullen nu hoofdklassers lopen klagen over competitievervalsing, maar die grepen naast de spelers omdat ze voor een andere club kozen.
Ook zal het meegewogen hebben dat oa een Spakenburg en een Hoek spelers uit het buitenland heeft aangetrokken wat wel toegestaan is volgens de regels.
En aan de andere kant van het verhaal (zoals oa wij bij Katwijk) raken andere clubs nu in de beslissende fase van de competitie spelers kwijt aan Bvo's Zoals dan bij ons een Bas Ent aan dat Dutch Lions in Amerika.
En ja die jongens van de Haarlem zaten in de ww dus kunnen nu gewoon geld verdienen