Johan Cruijff blijkt onder de indruk van Arjen Robben, maar toch heeft de voormalige wereldster nog wel het nodige aan te merken op de aanvaller van Bayern München. Zo vindt de Amsterdammer dat Robben nog te individualistisch denkt, en dat hij zich moet gaan ontwikkelen als teamspeler. “Zelfs bij Barcelona werken de aanvallers keihard voor het team”, zegt hij in een interview met Sportweek.

“Hij is een enorm goede speler, dat heeft hij op diverse momenten bewezen. Maar voetbal gaat om individuele en om teamkwaliteiten”, zegt Cruijff over Robben in het weekblad. “Dat individuele is prima, hij moet nu ook als een teamspeler gaan denken. Heb ik het over zijn verdedigende en voorbereidende werk. Of hij niet al te oud is om dat nog te leren? Welnee! 26 is juist een mooie leeftijd om die stap te zetten.”
“Vóór die leeftijd moet je niet al teveel nadenken, maar nu gaat het erom dat je anderen gaat helpen”, weet de voormalig international. “Zelfs bij Barcelona werken de aanvallers keihard voor het team. Robben heeft een paar negatieve ervaringen achter de rug bij Chelsea en Real Madrid. Daar moet hij eens eerlijk over nadenken. Niet alleen over zijn eigen prestaties, maar ook of die trainers en ploegen wel bij hem pasten.”
Meer nieuws
- FIFA rondt inspectie in Spanje en Portugal met goed gevolg af
- ‘Ik besef dat een landstitel lastig gaat worden voor Liverpool’
- Live meepraten in de EK-kwalificatie: Jong Spanje - Jong Oranje
- Queiroz definitief halfjaar geschorst, Aguirre lijkt Portugal over te nemen
- Uitslagen vriendschappelijke wedstrijden donderdag 2 september
Clubnieuws
- Bayern-speler Müller heeft ‘geen angst voor het nieuwe Schalke 04’
- Nerlinger: 'Spelers kunnen altijd voor hun kans blijven vechten'
- Wolfsburg grootste inkoper, Bayern gaf in zomer geen cent uit
- 'Ik vind de geluiden over lange uitschakeling van Robben onvoorstelbaar'
- Van Gaal: ‘Jonker kan mijn lijn als hoofdtrainer van Bayern doorzetten’
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
In de wandelgangen
Donderdag 2 septemberManchester City maakte 24 miljoen euro verlies op Robinho, maar in de Eastlands ziet men dat anders. Lees verder
'Alles wat je hier ziet is tot stand gekomen door Scheringa'
"AZ is momenteel geen topclub, maar we hebben wel de ambitie om op de lange termijn weer terug in de top te keren. Er moet nu na het Scheringa-tijdperk anders gedacht gaan worden. Dat brengt een cultuuromslag met zich mee. De club is nu van de club zelf, en niet meer van een eigenaar." Lees verder
Clubexperts
-
Manchester City is nog lang geen topclub
Door jwderuiter (10 reacties) -
Et tu, Edgar?
Door LFCDutchy (66 reacties) -
Verliefd op de bal
Door Bonevacia (36 reacties) -
Feyenoord, het heeft in onze ogen iets magisch
Door DennisdeW (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Achtergronden
- Boymans: 'VVV-Venlo is niet veel zwakker dan afgelopen seizoen' 20
- Stewart: 'Alles wat je hier ziet is tot stand gekomen door Scheringa' 67
- Pieters: 'PSV moet voor niets minder gaan dan het kampioenschap' 106
- Zuiverloon: ‘Terugkeren naar Nederland zag ik als een vlucht’ 26
- 'Spelen voor NAC is een droom, terugkeren naar PSV een ambitie' 29




100% gelijk.
Een simpele voorbeeld Bayern kon vanavond met een marge van 2 de wedstrijd beginnen ,als robben gewoon de bal had afgegeven in de laatste minuut maar nee dat deed hij niet.
Als hij niet had geschoten maar had gepast, dan was Bayern niet door..zo kun je het ook bekijken he..
Volledig mee eens arjen moet ietjes meer denken aan het team en hij kan indien hij een tijdje blessure vrij kan blijven doorgroeien tot een van de beste aanvallers ter wereld. ik schat hem toch nu al beter in dan J. Cole, Henry ,.... maar toch nog te licht om te vergelijken met messi,ronaldo
mee eens, als robben net als messi meer oog heeft voor medespelers om bijvoorbeeld een eentweetje aan te gaan is hij nog 3 keer zo goed. Hij gaat nu vaak blind voor een schot, maar hij moet zich bewust zijn dat als hij aan de bal is, er 2 vrijstaan.
Ook denk ik dat ie op links een betere voorzet kan geven dan op rechts, nu is het redement van zijn voorzetten niet hoog..
Aangepast op Dinsdag, 9 maart om 20:14 door 49unbeaten.
Zijn toch momenten,
Alsof je daar nu nog over na kunt gaan denken, robben is gewoon een speler die speelt op intuïtie
Zelfs bij Barcelona werken de aanvallers keihard voor het team? Is dat geen overname-fout. Lijkt nu net of Barca niks voorstelt. Maar zijn punt is duidelijk en ben het er wel mee eens; Robben moet meer met het team spelen.
Nee hoor, klinkt als: zelfs bij een top team als Barca werken de aanvallers(de sterren) keihard voor het team.
Nix mis mee...
Ben het volkomen met crapcrap eens. Hij is vele male beter dan de top ( cole, henry, valencia,) maar komt te kort voor cr9, messi en suarez( hap hap, die laatste is een geintje..) Maar als hij dat teamgevoel goed in zich krijgt, wordt hij een nog completere wereldspits. We gaan van hem genieten in zuid afrika!!!
Haha...vergelijk je nu Suarez met de wereldtop???
Gezeur dat Robben geen oog voor medespelers zou hebben. Ik herinner me assists van hem op het WK 2006 tegen Ivoorkust, EK 2004 tegen Tsjechie (2!) en Letland, EK 2008 tegen Frankrijk.... en zo zijn er vast wel meer maar dit is even uit het blote hoofd op zeer belangrijke momenten.
Tuurlijk voert hij soms wel eens zijn acties te ver door, maar het is juist zijn kwaliteit dat hij onmogelijke en dus onverwachte dingen kan doen. Als hij altijd en overal de enige juiste keuze zou maken maakt hij elke wedstrijd 2 goals en geeft hij 2 assists: dat soort spelers bestaan niet.
ik ben er mee een
ze zijn de s vergeten.
Maar eerlijk gezegd vind ik dat Johan Cruijff iets minder over zijn barcelona moet gaan praten!
En ik vind dat, als johan cruijff dat zo prachtig zegt over barca, moet ibra eruit, want dat valt wel mee wat hij doet, en hij doet zijn hoofdjob ook niet goed
En zoals altijd heeft Johan Cruyff weer gelijk.. Robben kan een wereldster worden als hij meer voor het team speelt en, met wat geluk, minder geblesseerd raakt..
Cruijff heeft soms gelijk, en soms zegt hij onzin..zit wat in wat hij nu zegt, maar sommige spelers moet je juist niet remmen in hun creativiteit, als dit soort spelers teveel moeten nadenken en teveel met passen bezig gaan verliezen ze kwaliteit bij hun acties. Lekker laten voetballen..niet voor niets bij de grootste clubs van de wereld gespeeld en zoveel prijzen gewonnen.
Deze man is een Wereld-dribbelaar. hij heeft alleen de pech dat de beste dribbelaar ooit nu speelt en dat is Messi. waar Maradona, Ronaldinho, Best en R9 in hun beste dagen 3 man regelmatig passeerden komt Messi er nu 5 voorbij. En kom niet aankakken met Ronaldo(portuguees) 9 scharen doen en schwalbe maken omdat je geen man kunt passeren of 9 scharen maken en de bal terug passen naar een middenvelder heb je niks aan. Robben is een veel betere dribbelaar dan een Robinho, Ribery, of Ronaldo en de linksbuiten ter wereld.
Mee eens..hij en Messi vind ik de beste aanvallende buitenspelers..ronaldo ben ik inderdaad ook niet zo gecharmeerd van..
Cruijff was zelf een lekkere teamspeler. Niet meegaan naar het WK in 1978, waarmee hij heel Nederland in de steek liet. De pot verwijt de ketel.
Idd en als Arjan nummer 2 van de wereld is achter de onbetwistbare nummer 1 Messi, kan hij daar wel mee leven denk ik. Ronaldinho vond ik echt op zijn best tijdens zijn Barca periode. Hij was toen veel constanter dan nu.
Kan die cruyf nog wat anders dan alleen open deuren in trappen of wat ? Hij zegt bijna nooit iets nieuws idereen ziet tog dat robben niet een teamspeler is dat is toch overduidelijk of niet soms.
Bozzie67
ik zeg toch ook Ronaldinho in zijn beste dagen. die kwam ook regelmatig toen 3 man voorbij iets wat zelden voetballers kunnen. En ronaldinho was een klasse apart maar Robben en Messi zijn de enige nu die aan dat Dribbel-niveau kunnen tippen
Ben het ook helemaal met je eens hoor!!! Gaf alleen aan wanneer ik vond dat hij in zijn beste dagen zat. Niks meer niks minder kerel!!! Soms zie je heel even de oude ronaldinho, maar constant is hij al lang niet meer. Jammer voor de liefhebbers. gelukkig hebben we messi en robben nog om van te genieten.
Wel interessant wat Cruijff zegt over dat hij naar teams is gegaan die niet bij hem passen.
Ik denk nog steeds als hij toendertijds naar Manchester was gekomen en rustig in het team was ingepast als opvolger van Giggs had hij er nu misschien nog steeds gezeten.
Maarja dat is koffiedik kijken.
Onzin, bij Chelsea heeft hij hele goede periodes gehad en was hij 1 van de betere spelers..bij Real Madrid en PSV idem..en hij heeft diverse prijzen gewonnen..nu doet hij ook weer goed bij Bayern..niks mis mee. Alleen jammer dat hij geregeld geblesseerd is geweest..maar dat ziet er nu ook beter uit.
"robben: Cruijff moet nu leren zijn mond te houden."
Bullshit; Cruijfs woord is waarheid.
In de poll heb ik gestemd op oneens, want voor een van de beste aanvallers te zijn, moet je constant spelen, en dat doet hij niet. Indien hij vorm is, dan behoort hij wel tot deze categorie.
Een speler met een actie is nu eenmaal meer egoïstischer dan een andere speler. Ik irriteer me soms ook kapot aan Arjen Robben, maar je kunt het niet zo maar veranderen. Als hij soms de bal eerder speelt in een actie zou het beter zijn, maar soms komt hij juist op die momenten verder. Ik ben in ieder geval blij dat het een Nederlander is, die voor Oranje uitkomt.
Hij heeft helemaal gelijk hoor, die Johan. Prachtig interview trouwens, hij zegt ook weer iets Cruijffiaans: Wie goed genoeg is, is oud genoeg.
el salvador heeft gesproken
Jeetje, die Cruijff heeft ook altijd zijn mening klaar liggen. Zullen vast journalisten naar vragen, maar ik kan niet op deze site komen en er staat al de mening van Cruijff over Barcelona, Ajax en Robben! Verder ben ik het met hem eens hoor, daar niet van.
Cruijf heeft gelijk als robben leert vaker af te spelen is hij nog beter. Maar aan de andere kant het gene wat robben zo goed maakt zijn, zijn acties en soms is het ook beter dat hij zijn acties ver door drijft want daar zijn ook vaak genoeg doelpunten van gekomen.
Robben loopt als zolang mee ik was bijna vergeten dat hij nog maar 26 is. Hij kan nog wel een tijdje mee eigenlijk..
En Cruijf heeft weer gelijk. Hij moet nog iets meer in teamverband denken. Maar toch kan hij zo makkelijk een mannetje voorbij en levensgevaarlijk op de counter. En misschien zijn rechterbeentje trainen want dan is hij echt gevaarlijk. Nu passeert hij heel vaak van rechtsbuiten naar binnen naar zn linkerbeen, maar toch komt hij de verdedigers voorbij. Als hij wat meer met rechts kon heeft hij 2 opties en scoort Robben stuk makkelijker...
Voetbal is wel een teamsport, maar als iedereen zo zou spelen, zou elke speler quasi hetzelfde zijn.
Ik prefereer 9 teamspelers en 2 individuele spelers. Die maken het voetbal leuk! Wat natuurlijk de driehoekjes en mooie combinaties niet slecht maakt...
Ik ben het helemaal met Cruijff eens. Als hij minder egoistisch was en niet zo vaak geblesseerd zou zijn, dan zou hij niet veel onder doen voor een Messi of Ronaldo. Voetbaltechnisch is hij gewoon zeer goed.
Aangepast op Woensdag, 10 maart om 00:03 door Ayoze.
Robben heeft natuurlijk flink wat tijd ernaast gestaan met verschillende blessures de afgelopen jaren. Het lijkt me logisch dat het zijn ontwikkeling toch iets geremd heeft. Ik hoop dat gewoon lekker fit blijft, veel wedstrijden speelt en zo onder van Gaal toch meer naar een teamspeler kan groeien. Voetballend is er geen twijfel en behoort hij tot de besten van het moment.
hij heeft gelijk.maar waarom moet hij zich hier nou weer over uitlaten pffffffffffffffffffffff
Wat een gezeik opeens!...........hij is de laatse 2 maanden iedere keer beslissend voor Bayern en ook gister weer. Tevens laat stelt hij ook medespelers in staat tot scoren als je kijkt naar zijn assists.
En nu omdat hij 2 ballen aan het eind van de wedstrijd niet afgeeft...........moet hij opeens veel leren.
Ja tuurlijk had hij die ballen af kunnen spelen maar als ze er met die wind ook in waren gegaan had niemand wat gezegd.
Dus Cruijff.........wees blij dat wij als Nederlands over zo'n topspeler beschikken.
Veel mensen vergeten dat hij juist als hij een actie doorzet gevaarlijk kan zijn. Kijk maar naar zijn doelpunt. Hij wil wel vaak zelf gaan, maar speelt ook regelmatig af.
Robben moet je niet negentig minuten lang een opdracht mee geven meneer Cruijff.
Dit soort speler s mogen en moeten op tijd en plaats hun eigen acties blijven maken.
Dat daarnaast goede spelers helpen bij het verdedigen indien mogelijk is accoord.
Maar niet altijd in dienst van het zogenaamde gehele elftal, daarvoor zijn dit soort speler s effies te goed voor.
Laat gaan Robben, wat een wereld goal gisteren he?
Volkomen mee eens en Van Gaal heeft heeft het gisteren ook gezegd, dat is iets wat ik bijna in elke wedstrijd terug zie, bij Real, Chelsea, Psv en ook het Nederlands elftal.
Deze jongen heeft talent en zo te zien is hij in vorm, maar als het in zn hoofd stijgt dan vergeet hij de 10 anders teamspelers en dat is nou jammer, want anders maakt het hem een nog completere voetballer, waardoor hij beter speelt en dus meer aanzien zal krijgen.
P.s. Dit kan hij beter doen als je 4 - 0 voor staat of iets dergelijks en niet met zo een heel belangrijk wedstrijd voor zn eigen spelen.
Ik ben het met Johan eens. Hij heeft zich een tijdje koest gehouden en niet meteen al zen gedachten de vrije loop gelaten: chapeau. Ook Johan ontwikkelt zich nog, zij het nu als voetbalanalyticus en adviesgever.
Robben is inderdaad een potentiële wereldvoetballer van het jaar als hij goed luistert naar van Gaal en Johan.
De meest irritante vent van Nederland heeft nu wel eens een keertje gelijk.
Dat mag ook ook wel een keer gezegd worden.
Robben zou de top echt kunnen halen, mits hij ook een keer een lange periode blessure vrij blijft
Robben zou de top kunnen halen? Die heeft hij al diverse malen gehaald..en hij is nog maar 26..hij is 1 van de beste aanvallers van de wereld
Is dit niet de Johan Cruijff........onze grootste voetballer aller tijden die al Jaren lang niks voor het Nederlandse voetbal wil betekenen die hier kritiek levert ?
Robben kan lekker voetballen maar moet toch echt die panty uitdoen.ik krijg er spontaan jeuk van
Waarom? Als hij er minder snel geblesseerd van raakt en zo blijft spelen als de laatste tijd zal het mij worst zijn dat hij dat ding aan heeft..waar maak je je druk om. Ik krijg jeuk van die haarbandjes van bepaalde ajaxspelers.