Bolton Wanderers kan zwak Manchester City niet straffen
Manchester City staat in punten weer gelijk met Liverpool. De ploeg van Roberto Mancini maakte dinsdagavond in de thuiswedstrijd tegen Bolton Wanderers zeker geen indruk, maar won wel: 2-0. Carlos Tévez en Emmanuel Adebayor verzorgden de doelpunten voor The Citizens, die nog een wedstrijd minder hebben gespeeld dan Liverpool. Fulham won thuis van Burnley en staat nu negende; Wigan Athletic en Stoke City deelden de punten, evenals Portsmouth en Sunderland.

Manchester City – Bolton Wanderers 2-0
Met Nigel de Jong negentig minuten in de basis pakte Manchester City drie belangrijke punten. De thuisploeg speelde echter geen grootse wedstrijd tegen Bolton, dat op erg ongelukkige wijze op achterstand kwam. Na een half uur spelen zette winteraankoop Adam Johnson een dribbel in, waarbij hij zichzelf dood leek te lopen. Paul Robinson zette echter een onnodige tackle in, waardoor City een strafschop kreeg toegewezen. Carlos Tévez schoot deze recht op Jussi Jääskeläinen af, maar omdat de inzet hard genoeg was, sloeg de bal via de hand van de balende doelman tegen de touwen.
Bolton dacht zelf ook recht te hebben op een strafschop, maar Michael Jones zag geen overtreding in een vergrijp van Kolo Touré. De bezoekers bleven vervolgens hoop houden op de gelijkmaker en waren zeker in de tweede helft duidelijk de bovenliggende partij, maar geheel tegen de verhoudingen in verdubbelde City de marge. Een lange bal van achteruit van Patrick Vieira kwam terecht bij Emmanuel Adebayor, die Jääskeläinen kansloos liet met een hard schot door het midden. Dit bleek het slotakkoord te zijn.
Fulham – Burnley 3-0
Fulham wist Everton te passeren op de ranglijst door eenvoudig te winnen van Burnley. De ploeg uit Londen was een maatje te groot voor de promovendus, die na ruim twintig minuten spelen op achterstand kwamen door een raak schot van Danny Murphy. David Elm, broer van Rasmus en Viktor, verdubbelde vervolgens de marge met een intikker en gooide het duel daarmee op slot. Fulham kreeg kansen om verder uit te lopen, bijvoorbeeld via Bobby Zamora, maar scoorde nog slechts éénmaal. Tien minuten na rust maakte Zamora er alsnog 3-0 van.

Wigan Athletic – Stoke City 1-1
Dankzij een treffer van de Turk Tuncay Sanli hield Stoke City een punt over aan het bezoek aan Wigan Athletic. De thuisploeg was na veertien minuten spelen op voorsprong gekomen via Paul Scharner, die een vrije trap met het hoofd verlengde en Thomas Sorensen kansloos liet. Stoke kreeg vervolgens al goede mogelijkheden om langszij te komen, maar het duurde tot een kwartier voor tijd voordat de 1-1 viel. Tuncay werd slecht gedekt en kopte een voorzet vanaf rechts tegen de touwen. Bij Wigan ontbrak Mario Melchiot nog door een nekblessure: hij zat wel op de bank. Rachid Bouaouzan zat, haast natuurlijk, niet bij de wedstrijdselectie.
Portsmouth – Sunderland 1-1
Portsmouth kende geluk in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De hekkensluiter kende een bedroevende start van de wedstrijd, toen nieuwkomer Ricardo Rocha al na elf minuten een strafschop veroorzaakte en een rode kaart kreeg vanwege zijn overtreding op de doorgebroken Darren Bent, die de penalty zelf benutte. Sunderland kwam kort na rust ook met tien man te staan, wegens een rode kaart voor Lee Cattermole na een grove tackle op Angelos Basinas, waarna vlak voor tijd ook David Meyler nog rood zag. Met tien tegen negen kwam Pompey in de vierde minuut van de blessuretijd langszij: Aruna Dindane kopte bij de tweede paal een voorzet binnen (1-1).
Meer nieuws
- Carvalho beschouwt Nani als sleutelspeler na wegvallen Ronaldo
- Bilic: ‘Tegen Letland zijn we alleen geïnteresseerd in de zege’
- ‘Met het vertrek van Ibrahimovic besparen we zestig miljoen euro’
- FIFA rondt inspectie in Spanje en Portugal met goed gevolg af
- ‘Ik besef dat een landstitel lastig gaat worden voor Liverpool’
Clubnieuws
- ‘Sommige spelers van City geven meer om geld dan om voetbal’
- Man City ziet aantrekken Robinho niet als fout ondanks miljoenenverlies
- Petrov: ‘Bij City is niets duidelijk, ze zoeken naar hun identiteit’
- Man City doet selectieopvulling Caicedo over aan nieuwkomer Levante
- City contracteert Abu en stalt hem tien maanden bij Stromsgødset
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
In de wandelgangen
Donderdag 2 septemberManchester City maakte 24 miljoen euro verlies op Robinho, maar in de Eastlands ziet men dat anders. Lees verder
'Alles wat je hier ziet is tot stand gekomen door Scheringa'
"AZ is momenteel geen topclub, maar we hebben wel de ambitie om op de lange termijn weer terug in de top te keren. Er moet nu na het Scheringa-tijdperk anders gedacht gaan worden. Dat brengt een cultuuromslag met zich mee. De club is nu van de club zelf, en niet meer van een eigenaar." Lees verder
Clubexperts
-
Manchester City is nog lang geen topclub
Door jwderuiter (10 reacties) -
Et tu, Edgar?
Door LFCDutchy (66 reacties) -
Verliefd op de bal
Door Bonevacia (36 reacties) -
Feyenoord, het heeft in onze ogen iets magisch
Door DennisdeW (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Achtergronden
- Boymans: 'VVV-Venlo is niet veel zwakker dan afgelopen seizoen' 20
- Stewart: 'Alles wat je hier ziet is tot stand gekomen door Scheringa' 67
- Pieters: 'PSV moet voor niets minder gaan dan het kampioenschap' 106
- Zuiverloon: ‘Terugkeren naar Nederland zag ik als een vlucht’ 26
- 'Spelen voor NAC is een droom, terugkeren naar PSV een ambitie' 29





Het is wel heel erg negatief over City. Zo erg was het ook weer niet. Wedstrijd was wel onder controle en gewoon netjes 2 goals gemaakt. Bolton heeft geen kans gehad
Hoe kan dat nou dat zo'n portsmouth zoveel financiële en sportieve problemen heeft met zo'n sjeik als eigenaar?
Omdat ze net zo simpel redeneerden als jij. Sjeik = geldzak.
Niet dus. Al Faradj (overigens de derde eigenaar in het lopende seizoen) heeft uiteindelijk zijn schulden niet kunnen afbetalen, zodat we nu inmiddels een vierde eigenaar, een zakenman uit Hong Kong, de club in bezit heeft.
Manchester City blijft pover voetballen, maar scoort inmiddels makkelijk, waardoor ze voorlopig nog wel mee blijven draaien om die vierde plek. Uiteindelijk zullen ze tekortkomen, net als de Spurs en Villa.
Maar Coyle heeft een leuk slagveld veroorzaakt: Burnley is in vrije val en Bolton eveneens. Oeps.. Het is wel mooi dat Fulham zich weer wat kan verwijderen van de onderste regionen, terwijl ik Martinez ook niet meer zo lang geef. Wigan is te labiel dit jaar.
knap van de Jong! vond t een keurige speler, maar geen buitengewoon talent! Harde werker zeker!
Fulham was heer en meester in het eigen Craven Cottage. Heerlijk om weer eens te zien, want dit is toch een teken dat we uit ons 'dipje' zijn. Bij de aankoop van David Elm had ik mijn vraagtekens, maar vandaag liet hij zien toch zeker van waarde te kunnen zijn. Met een assist en een doelpunt had hij een belangrijk aandeel in de zege. Zondag wacht de thuiswedstrijd tegen Notts County, ik zie dit als een soort generale voor de grote wedstrijd donderdag tegen Shakhtar. Al met al een groot compliment voor mijn ploeg, 3 Premier League wedstrijden in zes dagen, met stuk voor stuk goede resultaten: Fulham 1-0 Portsmouth, Bolton 0-0 Fulham en Fulham 3-0 Burnley! Come on you Whites!
Aangepast op Dinsdag, 9 februari om 23:08 door Onverdiend.
En toch mogen we blij zijn vond ik niet om de overwinning maar de eerste 2 goals waren zuiver buitenspel. Ik heb dan wel de eerste 25 minuten niet gezien maar ben wel blij over de speelwijze. Vandaag kun je wel zien hoe belangrijk zamora voor Fulham is.
Klopt, die grensrechter was niet helemaal scherp en maakte wel meer foutjes. Maar er moet ook gezegd worden dat Fulham genoeg kansen had die niet afgemaakt werden.
Heh, Rocha start de match zoals hij bij Standard eindige: met rood.
Mooi voor City. Slechte matchen moet je ook winnen, eruit leren en de volgende keer een betere prestatie neerzetten.
Tuncay wat een held weer zeg zo nu heeft de trainer veel vertrouwen in tuncay
Whaa typisch een reactie die ik had verwacht. Tuncay is na één doelpunt die hij na lange tijd weer maakt ineens een held.
Klopt, sinds zijn komst naar Stoke heeft hij de verwachtingen nog niet helemaal waargemaakt. Maar dat het een prachtige stylist is staat voor mij als een paal boven water! Bij Boro en vooral Fenerbahce een klasbak pur sang!
Ik heb Man City niet gezien, maar kan iemand mij vertellen hoe het middenveld stond?
Vieira, De Jong, Kompany en Barry zijn allemaal controlerende/verdedigende middenvelders.
Barry is misschien wel iets aanvallender ingesteld, maar nog steeds geen nr 10.
En Wright Phillips verving Bridge in de loop van de 2e helft. Zakte Kompany toen een linie terug ?
Barry en Kompany zijn van nature helemaal geen verdedigende middenvelders.
Kompany toch wel? Ik vind hem in ieder geval géén centrale verdediger.
Barry is in mijn ogen meer een box-to-box speler dan een verdedigende middenvelder. Dat kan ik niet anders dan beamen.
Barry is van het controlerende type. Beetje als Xavi Alonso of Carrick. Geen echte verdedigende middenvelders misschien, maar toch...
Kompany is volgens mij evenzeer een CB als een DM van nature. Bij Anderlecht speelde hij regelmatig op beide posities, bij HSV speelde hij vooral als verdedigende middenvelder zeker?
Ik vond Kompany zijn beste wedstrijden ook wel op het middenveld spelen (vorig seizoen, voor zijn blessure)
Aangepast op Woensdag, 10 februari om 13:17 door King_Eric.
Kompany stond centraal naast toure. De jong was de echte verdedigende middevelder met Viera niet ver vanaf. De jong hield zich echt alleen maar bezig met verdedigen en ruimtes klein maken, deed dit heel behooorlijk en volgens mij geen een keer de balverloren. Viera deed nog wel vaak mee aan de opbouw en moest ook verdedigen, was af en toe wat langzaam en onzorgvuldig. Moest misschien even weer wennen aan PL voetbal. Barry kwam meer van links en Johnson deed het ook goed op rechts.
Vieira speelde uitermate zwak. Verdedigend onhandig en ongelukkig en aanvallend was het echt bagger. Bijna geen pass kwam aan en hij was te traag in zijn bewegingen. De Jong daarentegen was geweldig. Johnsen werd als man of the match gekroond, maar De Jong had het moeten zijn, want hij deed alles gewoon goed. Verdedigend stond hij steeds goed en zijn passing was strak, hard en zuiver. Hij draaide steeds de goede kant op en bracht snelheid in de aanvallen van City. Geweldige speler geworden.
Maar Vieira gaf wel een superassist voor de 2-0
het valt me vooral op dat Sunderland in het sukkelstraatje zit, verder is een overwinning na een slechte partij geen ramp want zo eindig je tenslotte in de hoogste regionen.
Sunderland lijkt alleen te kunnen winnen van grote clubs en heeft het sinds november/december behoorlijk moeilijk. Je hebt gelijk als je zegt dat ze op de sukkel zijn geraakt. En dat met toch een behoorlijke selectie. Degradatie weten ze wel te voorkomen, maar eigenlijk had ik een stap richting het linkerrijtje verwacht!
Sunderland hebben ook behoorlijk pech gehad met blessures en schorsingen sinds die uit wedstrijd tegen Spurs toen Defoe de arm van Sunderland keeper Gordon brak!
de reserve keeper Fulop is lang niet goed genoeg en Gordon is nu een paar weken terug in hun selectie en hopelijk kunnen ze nu in de goede richting terug keren al is de volgende wedstrijd tegen arsenal
in die wedstrijd gisteren avond hadden ze moeten winnen en heb veel sympathie voor die duizend Sunderland supporters die op een dinsdag avond meer dan een duizend kilometers rond trip hadden gemaakt om hun team te volgen (dat terwijl als hun thuis spelen op een zaterdag een clubje als portsmouth of fulham alleen mar een paar honderd supporters mee nemen!)
ik heb geen sympathie voor Portsmouth en hun spelers - in die wedstrijd gisteren avond vond ik de gedrag van die Aruna Dindane walgelijk en hij had al lang 2 keer geel moeten hebben al in de eerste helft voor zijn akteer werk en hoe hij elke keer neer ging om gele kaarten uit te lokken voor de tegenpartij (o.a. de eerste geel voor Catermole)
vandaag zullen Portsmouth hun vonnis krijgen van de FA en volgende jaar zijn ze weer een championship clubje vol met buitenlandse journeymen .. good riddence!
Het was trouwens wel een mooi doelpunt van Adeybayor.
Aangepast op Woensdag, 10 februari om 15:56 door Sampdoria.