Leeds United-spits Jermaine Beckford hoopt op een overstap naar een grotere club. De aanvaller was afgelopen week groot nieuws in Engeland, nadat een treffer van zijn voet voor Manchester United uitschakeling opleverde in de FA Cup. Beckford heeft inmiddels een transferverzoek ingediend.

League One-club Leeds nam Beckford (26) in 2006 over van Wealdstone, dat actief is op amateurniveau. De Engelse spits tekende sindsdien voor 62 competitietreffers en hoopt dat clubs na de bekersensatie overtuigd zijn geraakt van zijn kwaliteiten. Beckford maakte op Old Trafford niet alleen de winnende treffer, maar blonk ook uit door sterk spel tegen Nemanja Vidic en Wes Brown.
Newcastle United ligt volgens diverse Britse tabloids op pole-position om Beckford in te lijven. The Magpies degradeerden afgelopen seizoen uit de Premier League en zijn een divisie lager momenteel lijstaanvoerder. Leeds hoopt tijdens de huidige transferwindow nog wat te kunnen verdienen aan Beckford, die een aflopend contract heeft.
Meer nieuws
- Bilic: ‘Tegen Letland zijn we alleen geïnteresseerd in de zege’
- ‘Met het vertrek van Ibrahimovic besparen we zestig miljoen euro’
- FIFA rondt inspectie in Spanje en Portugal met goed gevolg af
- ‘Ik besef dat een landstitel lastig gaat worden voor Liverpool’
- Live meepraten in de EK-kwalificatie: Jong Spanje - Jong Oranje
Clubnieuws
- Beckford vertrekt bij Leeds United en is op weg naar Everton
- Doelman Schmeichel stapt kosteloos over naar Leeds United
- Leeds United zet weg terug naar boven in met rentree in Championship
- Hattrick Defoe maakt einde aan bekersprookje Leeds United
- Live meepraten in de FA Cup: Leeds United - Tottenham Hotspur
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
In de wandelgangen
Donderdag 2 septemberManchester City maakte 24 miljoen euro verlies op Robinho, maar in de Eastlands ziet men dat anders. Lees verder
'Alles wat je hier ziet is tot stand gekomen door Scheringa'
"AZ is momenteel geen topclub, maar we hebben wel de ambitie om op de lange termijn weer terug in de top te keren. Er moet nu na het Scheringa-tijdperk anders gedacht gaan worden. Dat brengt een cultuuromslag met zich mee. De club is nu van de club zelf, en niet meer van een eigenaar." Lees verder
Clubexperts
-
Manchester City is nog lang geen topclub
Door jwderuiter (10 reacties) -
Et tu, Edgar?
Door LFCDutchy (66 reacties) -
Verliefd op de bal
Door Bonevacia (36 reacties) -
Feyenoord, het heeft in onze ogen iets magisch
Door DennisdeW (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Achtergronden
- Boymans: 'VVV-Venlo is niet veel zwakker dan afgelopen seizoen' 20
- Stewart: 'Alles wat je hier ziet is tot stand gekomen door Scheringa' 67
- Pieters: 'PSV moet voor niets minder gaan dan het kampioenschap' 106
- Zuiverloon: ‘Terugkeren naar Nederland zag ik als een vlucht’ 26
- 'Spelen voor NAC is een droom, terugkeren naar PSV een ambitie' 29




Jammer dat hij nu weg wilt, ik hoopte eigelijk dat Leeds met hem zou terugkomen. Waren toch altijd heerlijke derby's in het noorden, met Liverpool, United en Leeds die elkaar in de haren vlogen. Beckford is een fenomeen in de lower leagues, scoort écht veel. Denk dat hij best naar een club als Portsmouth/bolton kan, waar het scoren van doelpunten het probleem is.
Mhhh..ik vind het een beetje respectloos richting Leeds United om op zo'n manier te willen vertrekken!
Maar als hij dan toch gaat, laat hem genoeg opleveren!
Respectloos? Deze man wilt gewoon hogerop. Is dat dan zo erg? Leeds zit momenteel gewoon veel te laag. De beste man is 26 en zijn topjaren komen eraan dus het is toch logisch dat hij Leeds wil verlaten. En daarbij, Leeds zal er ook baat bij hebben hoor.
Newcastle was al een tijdje in hem geinteresserd en na z'n goal is z'n waarde vast gestegen. Ik weet niet hoe belangrijk hij voor Leeds is, maar het lijkt me toch een goed moment om hem te verkopen.
''beckford maakte op Old Trafford niet alleen de winnende treffer, maar blonk ook uit door sterk spel tegen Nemanja Vidic en Wes Brown.''
Vidic speelde niet mee in die wedstrijd tegen Leeds.
Het is inderdaad een goede spits, hij maakte die goal ook erg mooi. Kan zeker hoger op
Je hoeft naar mijn mening toch geen transferverzoek in te dienen als je contract over een half jaar afloopt.. Het voordeel is natuurlijk als hij nu overstapt naar Newcastle, dat hij nog een half jaartje Championship kan spelen en dat de stap naar Premier League iets minder groot wordt gemaakt...
Beckford had al op 30 december een transfer verzoek ingediend. Ook al scored hij veel op dit nivo, velen zijn niet overtuigd van zijn kwaliteiten om op premiership te kunnen voetballen. Hij is ook niet bepaald de populairste speler hier vanwege zijn arrogante en luie houding. Neemt niet weg dat ie natuurlijk heel waardevol voor Leeds is. Hij zal niet gaan totdat Newcastle zo'n £ 2 miljoen neerlegt en er een evenredige spits voor terug komt. Als ie naar Newcaastle gaat zal ie over 8 maanden in de reserves spelen. We zullen zien... Leeds/ajax MOT
Klopt. Het is al een tijdje bekend dat Beckford het liefst uit Leeds vertrekt. Niet voor niets heeft hij zijn aflopende contract niet verlengd. Zijn goal op Old Trafford is niet meer dan een extra visitekaartje en een eyeopener voor de Nederlandse voetbalfans. In Engeland is Beckford, uiteraard, een stuk bekender dan hier.
Ook de interesse van newcastle is niet nieuw. Al met de kerst stond in de Engelse tabloids dat men een bod van rond de 1,25 miljoen Pond had neergelegd bij Leeds. Dat vond het bestuur van Leeds (lees: eigenaar Ken Bates) toen niet genoeg. Met wil een bedrag van rond de 3 miljoen Pond hebben.
Het zal er denk ik om hangen of beckford nu of in de zomer weggaat. Voor Leeds maakt dat allemaal nog niet zoveel uit, men ligt keurig op koers voor rechtstreekse promotie naar the Championship. OM het daar echter vol te houden zal er in de spelersgroep geinvesteerd moeten worden. Want met het huidige materiaal krijgt men het daar zwaar. Zelfs ondanks de Cinderella-achtige zege op Old Trafford van afgelopen weekeinde.
En wederom regeert het opportunisme in voetballand. Deze Beckford zal ongetwijfeld zijn doelpunten hebben gemaakt door de jaren heen, maar een doelpunt tegen een onthutsend zwak Manchester United en aanstaand Premier League-club staat te dringen om zijn diensten. Dit zal dan ook de spits van Newcastle United moeten worden in de Premier League. Of ze zouden hem na een halfjaar weer kunnen afserveren.
Beetje vreemd, aangezien het voor de hand ligt dat Leeds gewoon gaat promoveren.
Maar dat zal Newcastle ook wel gaan doen. Toch is het jammer dat dit soort spelers meteen weer willen vertrekken bij Leeds. Leeds is aan een redelijk sterk seizoen bezig en kan met de huidige selectie + een aantal versterkingen ook volgend seizoen in de Championsship hoge ogen gaan gooien.
Stiekem hoop ik erop dat Leeds binnenkort weer op het hoogste podium actief is. Ik heb iets met deze club sinds die fantastische jaren in de Champions League en de ontzettend trouwe schare fans die ook in de 3de divisie massaal achter de ploeg staan.