Sir Alex Ferguson en Harry Redknapp, trainers bij respectievelijk Manchester United en Tottenham Hotspur, hebben zich weer kritisch uitgelaten over het beleid bij Manchester City. Volgens Ferguson is het aanstellen van Roberto Mancini ‘weer een gokje’ en Redknapp waarschuwt de club dat het trekken van de portemonnee in januari niets oplost.
Ferguson, die zelf al sinds eind jaren tachtig op de bank zit bij Manchester United, sprak eerder deze week al harde woorden over de wijze waarop de stadsgenoot trainer Mark Hughes ontsloeg. Nu gaat de succescoach verder in op de trainerscarrousel bij City. “Dit is nu al de veertiende trainer, hè?”, zegt Ferguson, verwijzende naar het aantal managers dat de club in dienst nam sinds Ferguson zelf actief is op de Engelse velden.

“Ik kan niet wachten op de twintigste. Deze is zeker ook weer een gokje? De tijd zal het slechts leren, het is geen gemakkelijke competitie.” Collega-trainer Redknapp waarschuwde nieuwkomer Mancini dat met geld smijten in de winter weinig soelaas zal bieden. “Er zijn niet veel clubs met de financiële mogelijkheden van Manchester City. Sterker nog, er is er geen één. Soms bezorg je jezelf nog meer problemen als je spelers blijft kopen.”
“Hoe meer spelers je hebt met topkwaliteiten, hoe moeilijker het wordt. Ik denk dat City spelers van de hand moet doen, zodra ze weer een topper kopen. Anders zit je op den duur met een enorme hoeveelheid spelers. En ik denk dat dat een groter probleem is”, aldus de 62-jarige coach van de Spurs. Afgelopen zomer kwamen er zeer veel nieuwe spelers binnen bij de Citizens; onder meer Stuart Taylor, Roque Santa Cruz, Joleon Lescott, Sylvinho, Gareth Barry, Kolo Touré, Carlos Tévez en Emmanuel Adebayor.
Meer nieuws
- Bilic: ‘Tegen Letland zijn we alleen geïnteresseerd in de zege’
- ‘Met het vertrek van Ibrahimovic besparen we zestig miljoen euro’
- FIFA rondt inspectie in Spanje en Portugal met goed gevolg af
- ‘Ik besef dat een landstitel lastig gaat worden voor Liverpool’
- Live meepraten in de EK-kwalificatie: Jong Spanje - Jong Oranje
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
In de wandelgangen
Donderdag 2 septemberManchester City maakte 24 miljoen euro verlies op Robinho, maar in de Eastlands ziet men dat anders. Lees verder
'Alles wat je hier ziet is tot stand gekomen door Scheringa'
"AZ is momenteel geen topclub, maar we hebben wel de ambitie om op de lange termijn weer terug in de top te keren. Er moet nu na het Scheringa-tijdperk anders gedacht gaan worden. Dat brengt een cultuuromslag met zich mee. De club is nu van de club zelf, en niet meer van een eigenaar." Lees verder
Clubexperts
-
Manchester City is nog lang geen topclub
Door jwderuiter (10 reacties) -
Et tu, Edgar?
Door LFCDutchy (66 reacties) -
Verliefd op de bal
Door Bonevacia (36 reacties) -
Feyenoord, het heeft in onze ogen iets magisch
Door DennisdeW (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Achtergronden
- Boymans: 'VVV-Venlo is niet veel zwakker dan afgelopen seizoen' 20
- Stewart: 'Alles wat je hier ziet is tot stand gekomen door Scheringa' 67
- Pieters: 'PSV moet voor niets minder gaan dan het kampioenschap' 106
- Zuiverloon: ‘Terugkeren naar Nederland zag ik als een vlucht’ 26
- 'Spelen voor NAC is een droom, terugkeren naar PSV een ambitie' 29




Daar ben ik mee eens. Allen toppers in een elftal dat zal nooit gaan. Ieder aanvaller heeft zijn individuele actie en als ze dat allemaal doen, denk ik dat ze niet ver komen. Maar man city heeft wel zijn verwachting zo'n beetje waargemaakt ondanks hun gelijkespele reeks.
Ik hoop dat Mancini hier op zal reageren met verstandige antwoorden, want als Mancini ook van plan is alleen maar "toppers" te halen dan wordt Man City het Real Madrid van 2005/2006. Kortom niks dus.
Wanneer zal Ferguson eens inzien dat hij zich wat meer met zijn eigen club moet bezig houden?
Man City is een ploeg met ambitie dus ik zie niet in waarom ze een hoop stront over zich krijgen.
Ze reageren beiden gewoon op vragen van journalisten hoor....
Een team maken is een proces, mede afhankelijk van het aantal nieuwe spelers dat er bij komt.
We hebben bij Bayern gezien dat het even duurde en bijna te lang duurde voor Louis van Gaal. Clubs leren het nooit. Manchester City heeft wel 10 nieuwe spelers aangetrokken, waarvan velen ook nog in de basis staan. Die jongens hebben tijd nodig om aan elkaar te wennen, aan de tacktiek en aan de manager. Die tijd hebben ze nu niet gekregen en nu kunnen ze weer helemaal opnieuw beginnen met een nieuwe manager die binnen een jaar weer ontslagen wordt.
Ik ging iets gelijkaardigs zeggen, dit bespaart me 5min tijd
. Amen
offtopic: ik ben het er mee eens, die sjeiks die de clubs overnemen beschouwen de club als een speeltje terwijl het gewoon een professionele voetbalclub is geen speelgoed maar een echte verantwoordelijkheid.
ik hoop dat ze hier wat van leren
ontopic: @hen_nie inderdaad een team maken is een proces en geen miljoenenmarkt.
Als Huhges geen Brit was, zou er dan net zoveel ophef gemaakt zijn? Het antwoord is ''nee''.
Man wat is dat een slechte coach. Als je elke wedstrijd 3-3 speelt doe je toch echt wat fout.
ik heb net het rijtje gelezen van topnamen volgens velen. Maar ik zie geen een topspeler er tussen staan. Tevez heeft laten zien dat die bij manunited weinig toevoegde, adebayor kwam bij Arsenal niet meer dan 12 treffers, robinho is een aardige voetballer maar niet voor een europese topclub wat mancity overings ook nog niet is. En dan heb je spelers als sylvinho,brigde en santa cruz die hun beste gehad hebben. dus ik vraag me af heeft city wel een topteam?
Ik denk dat jij niet vaak wedstrijden van City kijkt.
Tevez speelt de laatste weken erg goed met goede acties, passes en schoten.
Adebayor liep het begin van het seizoen bijna 1 op 1 totdat vpersie en Arsenal hem een schorsing moesten aannaaien.
Robinho is inderdaad uit vorm maar kan in vorm soms wel degelijk het verschil maken.
Dan vergeet je nog Bellamy die opvalt door werklust en acties, Given die veel ballen eruit houdt (vooral begin van het seizoen), Barry die het spel verdeelt op het middenveld, Toure als sterke man centraal achterin, ow en heb ik Wright-philips, Ireland, Kompany en de Jong al genoemd?
Dus hoezo geen topteam??
Om de discussie over het wel of niet toppers in het midden te laten, zouden dit topspelers zijn (in mijn ogen niet), maar een top team is dit alles nog lang niet
haha aaw doet het pijn adebayor die vol op van persie gezicht trapt wordt genaaid door van persie en arsenal ? Adebayor is gewoon overschat vindt ik hij kan alleen scoren als hij goede spelers achter zich heeft staan daarom scoorde hij veel in 07/08 door hleb vooral. En kom niet met logisch dat is bij iedereen zo een spits moet zelf ook acties kunnen maken om te scoren en dat heeft adebayor simpel niet heel af en toe wel. Maargoed ik vindt dat fergusoneen punt heeft. Een team moet wennen aan nieuwe tacktieken van de coach en aan de spelers zelf. HOe denken ze in een mum van tijd dat de team gewoon goed draait in 3 maanden? Dat is praktisch onmogelijk onterechte ontslag maargoed.
Aangepast op Zaterdag, 26 december om 17:35 door clintje.
Die trap was een lichte tik maar dan nog niet goed, het gaat mij om het juich-incident.
Sinds wanneer mag een speler niet over zijn knieen op het veld glijden na een doelpunt en zijn armen spreiden? Is dat provocerend? want hij werd langer geschorst op basis daarvan. Dat hij dat voor het arsenal vak alleen was ook volgens de fa geen reden hem te schorsen.
City heeft geen topteam op dit moment. Ze hebben wel een goede Engelse subtop waardige ploeg die zeker kansen heeft om bijvoorbeeld eens de Uefa cup te winnen.
Alle negatieve reacties op Man City zijn vooral gebaseerd op de diepe angst die de huidige vaandeldragers van het Engelse voetbal hebben voor Man City.
Fergie weet dondersgoed dat Man City, met al haar geld en mogelijkheden, binnen de kortste keren aansluiting zal vinden bij de echte top. En dat zint de gevestigde orde in het Engelse voetbal niet.
Is een gedeelte iderdaad van waar... Ze beantwoorden vragen van journalisten, maar hiermee moet je slim mee omgaan.

Op dit niveau en in deze tijden wordt dit spelletje ook psychologisch uitgevochten.. als jij een een voorzitter/trainer bent van een club die van elke kant kritiek krijgt moet je er goed mee omgaan.. Het is nu aan die trainer/voorzitter om te bepalen wat het beste is voor manchester city.. wij kunnen dit helemaal niet bepalen, anders zaten wij wel op die stoel.
Het mooie is wat willen Sir alex en Redknapp nu? Willen ze juist dat manchester city nog meer spelers koopt of willen ze nou juist dat ze niks kopen... Want ik denk dat iedereen snapt dat ze geen enkel team manchester city juist sterker wilt maken dat ze nu zijn.. Dus goed advies zullen niet zo snel krijgen
Ben benieuwd.. als er met geld gegooid wordt door de trainer dan zal dat geld vooral naar de Serie A gaan gok ik zoo.. en of dat slecht is? Ik denk dat bijvoorbeeld een ac milan wel geld kan gebruiken, ondanks hun miljoenen van kaka.
apie@
en waarom dan wel? city heeft namenlijk geen een topspelr in huis
* toure = op leeftijd
* lescott = voegt weinig toe wat mancity al heeft
* de jong = is te licht voor de echte top
* tevez -= heeft bij united bewezen dat die te kort komt
* robinho = een overschatte voetballer maar heeft natuurlijk wel aardige kwaliteiten
* barry = is de enige speler wat ik een goeie aankoop vind
* adebayor = heeft bij arsenal nooit meer dan 12 goals gemaakt
verder heb je nog spelers als bridge, sylvinho , santa cuz, bellamy die voor dat niveau te kort komen of hun beste gehad hebben.
De Jong te licht voor de top? De Jong is een van de beste verdedigende middenvelders die er is. Bij het Nederlands elftal ook altijd een rustpunt, een speler die zelden balverlies lijdt en die altijd het overzicht behoudt. Naar mijn mening in zijn rol een van de groten der aarde.
En Adebayor veroordeel je wel heel erg op de statistieken. Adebayor is balvast, flexibel en kan erg onverwachte dingen doen. Ook Tevez doe je echt te kort. En Toure noem je op leeftijd, maar hij is 26. Verder vraag je apie waarom dan wel, maar zelf onderbouw je deze post ook voor geen meter.
Toure is 28/29 en was bij Arsenal al niet super meer.
Lescott voegt inderdaad weinig toe, was beter af bij Everton.
de Jong is de beste speler van de selectie.
Tevez is een goede speler maar krijgt het vertrouwen ook niet.
Robinho is overschat.
Barry een goede aankoop.
Adebayor vind zichzelf veel beter dan dat hij daadwerkelijk is.
Bellamy is naast de Jong één van de weinige echt goede spelers maar Bellamy word niet gewaardeerd.
Als ze zich daar nu eens bezig houden met het maken van een team en niet alleen spelers kopen want daar red je het ook niet mee, zie Real Madrid.
Selectie is in principe weinig mis mee maar als je een keer niet goed speelt sta je er alweer naast of je word gelijk in verband gebracht met een verkoop of iets dergelijks. Zo krijg je nooit vertrouwen in het team en in jezelf.
Ik kan het natuurlijk verkeerd hebben maar als je een Mourinho of een Ferguson voor de groep zet is Man City volgend jaar kampioen. Maar zo zien ze dat dan weer niet, ze ontslaan liever de trainer dan dat hij de tijd krijgt om er een team van te maken.
-edit-
Reactie op de verkeerde persoon maar you get the point.
Aangepast op Zaterdag, 26 december om 13:29 door joeh.
Adebayor nooit meer dan 12 doelpunten voro Arsenal?
2007/2008 36 Wedstrijden gespeeld 24 doelpunten.
Je zit gewoon wat dingen uit je duim te zuigen en daarmee doe je de spelers van Manc zwaar tekort.
Aangepast op Zaterdag, 26 december om 13:31 door JorisA.
Toure idd op leeftijd maar voegt zeker wat toe aan de selectie al is het ervaring
Lescott is idd een slechte aankoop tot nu toe
De Jong begint echt een van de beste defensieve middenvelders van de wereld te worden wat een vechtlust werk en balans brengt hij op het middenveld echt geweldig
Tevez doet het gewoon prima niets op aan te merken
Robinho deed het vorig jaar echt goed maar heeft een mindere periode
Barry gewoon goede aankoop niets op aan te merken
Adebayor deed het goed tot dat hij geschorst werd
Roque Santa Cruz niet veel gespeeld wel vorige week in de basis gestart en gelijk 2 goals gemaakt en dat moet een spits doen
Wright Philips echt een goede aanvaller
Petrov zit veel op de bank maar als hij invalt is hij wel goed
Man city heeft echt een goede selectie waar ze ook wel voor de titel zouden kunnen gaan alleen ik vond dat hun manager af en toe de verkeerde tacktiek had ofzoiets het kwam er niet helemaal meer uit de laatste tijd en dat is jammer voor hem maar ik vond hem ook niet echt bij deze club passen !
Grappig dat Redknapp dit zegt die bij Spurs Keane & Defoe terughaalt en ook alleen maar investeert in alles wat los en vast zit. Ook spelers bijn zijn voormalige club Pompey weghalen is niet netjes, zoals Kranjcar en Crouch.
Echter hebben ze natuurlijk wel gelijk over City maar dit verdient alleen Alex te zeggen, hij is één van de weinige managers in the Premier League die met beleid inkoopt.
Tjah ik geloof ook dat een team bouwen een proces is waarbij spelers maanden nodig hebben om aan elkaar te wennen. Feitelijk had de selectie van Man City al op orde moeten zijn, maar ik vind dat er nog geen goede balans is. Ik vind wel dat Ferguson en vooral Redknapp wat minder moeten praten en over hun eigen club moeten praten.
Waarom gaan mensen altijd zeuren als er ergens geld zit!
Kijk naar onze eigen comp. zijn zat clubs met veel schulden die zouden wel willen dat er van die geld schieters waren!
En waarom word er altijd afgegeven op mcity bang voor tegenstand? toch alleen maar mooi hoe meer teams kans maken op de titel of is het altijd leuk om te zien dat united,chelsea,arsenal altijd maar alles winnen je moet toch altijd geld hebben om een team te onderhouden of te versterken dus kap gewoon met al dat afgunst op zulke clubs!
er zijn in Engeland weinig teams bang voor de tegenstand van City hoor...afgunst is het ook absoluut niet.het is gewoon het beleid wat tegenstaat...een team wordt gemaakt en niet in een keer bij elkaar gekocht...we gaan kijken hoe city zich gaat denken te bewijzen als "topclub"
Ik heb liever die Sjeiks en gasten als Abramovic. Dat zijn echte liefhebber en denken niet alleen aan comerciele winsten. De eigenaren van Manu en Liverpool bijvoorbeeld willen winst maken. Alle belissingen die zij nemen zijn daarop gericht. Hierdoor verpest de commercie veel mooie clubs...
je moet niet vergeten dat het allemaal bedrijven zijn zonder winst zijn die clubs er niet eens. Dus jij denkt dat de staffleden geen voetbal lief hebbers zijn? Tuurlijk wel maar er moet moet wel winst gemaakt worden anders valt er niks meer van te genieten. Denk na voordat je iets post
Begrijpend lezen is niet voor iedereen weggelegd.
A. Het zijn niet allemaal bedrijven die winst moeten maken
B. Ik heb de stafleden niet genoemd.
C. De stafleden nemen niet de belangrijkste beslissingen
Ferguson moet niet klagen over gokjes, dat is elke nieuwe trainer die wordt aangetrokken, dat was hij ook bij elke club waar hij ging werken. Bovendien moeten zijn uitspraken niet zo groot worden uitgemeten, aangezien dit gewoon opnaaien is van City-supporters, maar dat mag bij deze rivaliteit.
Redknapp heeft gelijk dat het geen zin heeft om nog 10 spelers te kopen, maar Mancini moet wel de kans krijgen zijn eigen elftal te vormen en dat dus aan te vullen met eigen aankopen, anders heeft hij gelijk een valse start doordat hij alleen mag werken met aankopen van Hughes.
Bemoei je met je eigen club zou ik zeggen.
ik hoorde dat man city weer in volgende tranfserperiode weer flink wil uitgeven ik word daar wel erg zat van. een team maak je niet alleen maar met super aankopen kijk maar bijvoorbeeld naar een club als Birmingham met zeer weinig geld staan ze gewoon onder man city met een paar punten verschil maar het seizoen is nog lang.
Ook Birmingham heeft miljoenen uitgegeven aan transfers afgelopen zomer. Daarnaast is de club deels overgenomen door een bedrijf genaamd Grandtop International Holdings Limited gevestigd in Hong Kong. Ook zij zullen komende transfer periode spelers aantrekken.
Redknapp ziet het een beetje verkeerd. Weer geld spenderen werkt wel degelijk. Een team opbouwen duurt langer, is een proces en hoe dat proces verloopt is afhankelijk van de invloeden van buitenaf. Dat betekent dus de spelers die worden aangetrokken. Het is daarom belangrijk dat één coach een tijd lang aanblijft. Een coach met een visie. Tijd en vertrouwen zijn daarbij belangrijke ingedriënten. Een coach kan kopen wat hij wilt, maar die doet dat dan doelgericht, aangezien hij weet (volgens zijn visie) hoe hij de club, in dit geval Man City, moet leiden naar de absolute top.
Je ziet het nu. Hughes heeft in 3 transferperiodes flink wat geld kunnen spenderen en heeft een aardig team gekocht met kwaliteitspelers + de al aanwezige talenten. Het was nu alleen het probleem dat er een coach was die goed voor deze ploeg kon zorgen en sturen wanneer het moest. Dit heeft Hughes in mijn ogen onvoldoende gedaan, aangezien je kan zien dat het een goed team is (nipt verliezen van Man U, winnen van Arsenal en Chelsea), maar vervolgens tegen mindere ploegen punten verspeeld door gelijk te spelen. Mancini is een betere coach in mijn ogen, maar ik hoop dat hij tijd en vertrouwen gaat krijgen van de club. Je ziet het namelijk nu: Mancini komt met hele andere namen aanzetten en ze beginnen in principe weer van voor af aan. Wanneer Mancini een jaar of 5 blijft, dan zie ik Man City zeker een topploeg worden.
Ik denk dus niet dat het een gok is van het bestuur. De wijze waarop Hughes waarschijnlijk de laan uit is gestuurd vind ik minder plezierig, maar zo gaat dan helaas nu.
Geef Mancini een jaar tijd om met Deze spelers iets op te bouwen. Slank je kern wat verstandig af en haal maximum 2 nieuwe spelers in die tijd die veel kwaliteit bijbrengen en op een positie spelen waar er het meest nood is aan versterking. Alleen op deze manier kan Man City binnen 2 seizoenen de titel pakken.
Grtz
Als er iemand is die bij deze zijn klep moet houden is het Redknapp en Tottenham. Tot zover ik het me kan herinneren kopen de Spurs (ook een steenrijke eigenaar) elk seizoen weer genoeg spelers waarmee je een hele team kan opstellen. Van deze spelers zijn er winig die doorbreken. Dus als je als koopgrage club een ander koopgrage club gaat afzeiken dan kan je beter in de spiegel kijken. Wat betreft Ferguson, Ook Manu koopt veel spelers, alleen vind ik Manu wel al jaren een team, dus Ferguson mag iets zeggen. Volgens mij gaat het bij deze kritiek eigenlijk om het hoeveelheid geld dat City te besteden heeft en niet zozeer dat ze weer spelers kopen. Als de Pl een competitie was geweest van opleiden dan had ik deze beide heren gelijk gegeven, echter de Pl is al jaren een verwend meisje dat het liefst winkelt. In de PL kritiek op aankoopbeleid.....grappig....
Lescott, Taylor, en Santa Cruz zijn kutaankopen die zij echt voor niets geaald vind ik Ze hadden Dunne moeten houden ik vind hem beter dan Lescott Taylor is tovh maar een wisselkeeper en Santa Cruz bewijst zich niet.
Santa Cruz heeft ook nog nauwelijks gespeeld vorige week was zijn eerste keer in de basis en scoorde gelijk 2 keer dus ik weet niet wat daar zo verkeerd aan is ! Verder is Lescott jammer maar komt nog wel
ik snap jullie niet dat tevez zo goed is. is net als robinho een overschatte speler.
Wat beide heren zeggen zit een kern van waarheid in. Mancini goede kerel, maar ook hij zal het moeilijk krijgen als de prestaties niet beter worden. Daarbij doet Hughes als coach niet onder voor hem.
Het blijkt wel weer, al heb je 11 Adebayors , zo kom je er dus niet!! En maar lopen roepen dat City de favoriete club is onder de inwoners van Manchester. Zolang ze op deze manier verder gaan worden ze exact zoals United met meer supporters vanuit buitenaf. Creeer met zoveel geld een eigen product!!!
Juist buitenstaanders als jij verafschuwen City; in de stad zelf houden de mensen van de club. Proef de sfeer in het stadion en oordeel nog eens.
City koopt voor de lol ze hebben zo veel spitsen niet normaal. We zullen zien hoe lang Mancini er blijft wens hem veel succes.
Oordeel een boek nooit op zijn kaft, dat doet 9/10 mensen hier wel! Manchester City is een volksclub, en in the city of Manchester everybody loves City, met uitzondering van United-fans uiteraard. Ieder team kent een proces van opbouw, Mancini is een goed voorbeeld van een man die een team kan maken. Duurt nog wel 1-2 jaar voor City een echt team wordt dat voor de kampioenschap/cl-voetbal speelt. Dit seizoen een plekje in de Euro League is goed genoeg voor City, hoger mag altijd.
Mensen zijn gewoon jaloers, spelers van wereldklasse afkraken omdat alleen middelmatige spelers naar Nederland willen komen.. Kijk eerst je eigen club aan voor je andere afkraakt.
Prachtige club
Prachtige selectie
Tijd nodig voor rijping zoals vele wijnen die we drinken dat ook nodig hebben