Uli Hoeness, die sinds mensenheugenis algemeen directeur van Bayern München was, is vrijdagavond tijdens de algemene ledenvergadering officieel gekozen tot president van de Zuid-Duitse club. Hij volgt in deze functie Franz Beckenbauer op. Het boegbeeld van Bayern had al geruime tijd geleden aangegeven het na vijftien jaar welletjes te vinden.

"Bedankt Uli voor dertig jaar ware passie onder vaak zware omstandigheden'', zei bestuursvoorzitter Karl-Heinz Rummenigge tegen de scheidende manager, die van der Rekordmeister wereldwijd een merknaam maakte. De 57-jarige Hoeness, duidelijk geëmotioneerd, kreeg een langdurig applaus. Hij schaarde liefst 99 procent van de stemgerechtigden achter zich.
De penningmeester kon over het boekjaar 2008-2009 een winst van 2,5 miljoen euro presenteren. De totale omzet was bijna 269 miljoen, zo'n achttien miljoen minder dan het jaar ervoor. De economische crisis en tegenvallende transferopbrengsten bij de Beierse topclub waren daarvan de oorzaak.
Meer nieuws
- Bos: ‘Het is kort dag om zoveel nieuwe spelers in te passen’
- Carvalho beschouwt Nani als sleutelspeler na wegvallen Ronaldo
- Bilic: ‘Tegen Letland zijn we alleen geïnteresseerd in de zege’
- ‘Met het vertrek van Ibrahimovic besparen we zestig miljoen euro’
- FIFA rondt inspectie in Spanje en Portugal met goed gevolg af
Clubnieuws
- Bayern-speler Müller heeft ‘geen angst voor het nieuwe Schalke 04’
- Nerlinger: 'Spelers kunnen altijd voor hun kans blijven vechten'
- Wolfsburg grootste inkoper, Bayern gaf in zomer geen cent uit
- 'Ik vind de geluiden over lange uitschakeling van Robben onvoorstelbaar'
- Van Gaal: ‘Jonker kan mijn lijn als hoofdtrainer van Bayern doorzetten’
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
In de wandelgangen
Donderdag 2 septemberManchester City maakte 24 miljoen euro verlies op Robinho, maar in de Eastlands ziet men dat anders. Lees verder
'Alles wat je hier ziet is tot stand gekomen door Scheringa'
"AZ is momenteel geen topclub, maar we hebben wel de ambitie om op de lange termijn weer terug in de top te keren. Er moet nu na het Scheringa-tijdperk anders gedacht gaan worden. Dat brengt een cultuuromslag met zich mee. De club is nu van de club zelf, en niet meer van een eigenaar." Lees verder
Clubexperts
-
Manchester City is nog lang geen topclub
Door jwderuiter (10 reacties) -
Et tu, Edgar?
Door LFCDutchy (67 reacties) -
Verliefd op de bal
Door Bonevacia (36 reacties) -
Feyenoord, het heeft in onze ogen iets magisch
Door DennisdeW (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Achtergronden
- Boymans: 'VVV-Venlo is niet veel zwakker dan afgelopen seizoen' 21
- Stewart: 'Alles wat je hier ziet is tot stand gekomen door Scheringa' 67
- Pieters: 'PSV moet voor niets minder gaan dan het kampioenschap' 106
- Zuiverloon: ‘Terugkeren naar Nederland zag ik als een vlucht’ 26
- 'Spelen voor NAC is een droom, terugkeren naar PSV een ambitie' 29




Aan de ene kant wel jammer want Beckenbauer lijkt mij toch iets aansprekender dan Hoeness. Maar als het dan toch moet omdat Beckenbauer ermee stopt lijkt hij mij wel de meest natuurlijke opvolger van Der Kaiser
Beckenbauer Hoeness, what´s the difference?
Logische keuze, met hetzelfde inzicht