Na Christian Eriksen lijkt Ajax opnieuw een Deens talent aan haar gelederen toe te voegen. Volgens diverse media in het Scandinavische land neemt de Amsterdamse club de zeventienjarige Nicolai Boilesen transfervrij over van Brøndby IF. Boleisen tekent in Amsterdam een contract tot medio 2013.
"Ik ben blij dat mijn toekomst vast ligt. Het zal een enorme uitdaging zijn om voor Ajax te mogen spelen,' vertelt de talentvolle verdediger zondag aan Ekstra Bladet . Ajax en Brøndby zijn het nog niet eens over de trainings- en opleidingskosten, naar verluidt bijna een half miljon euro, van de speler uit het Deense nationale team onder 19.
Eriksen is een zeventienjarige aanvaller, die in januari overkwam van het Deense Odense BK, en dit lopende seizoen grote indruk maakt in het hoogste juniorenteam van de Amsterdamse club. Opvallend is dat Eriksen, die dit seizoen al twee keer mocht mee mocht doen met de training van het eerste, het beloftenelftal van Ajax lijkt over te slaan.
Meer nieuws
- Bos: ‘Het is kort dag om zoveel nieuwe spelers in te passen’
- Carvalho beschouwt Nani als sleutelspeler na wegvallen Ronaldo
- Bilic: ‘Tegen Letland zijn we alleen geïnteresseerd in de zege’
- ‘Met het vertrek van Ibrahimovic besparen we zestig miljoen euro’
- FIFA rondt inspectie in Spanje en Portugal met goed gevolg af
Clubnieuws
- Ajax-aanwinst Tainio zet eerste stappen op het trainingsveld
- ‘Tainio krijgt net als Mido per gespeeld duel betaald bij Ajax’
- Seedorf kijkt uit naar Europees duel met ‘levensgevaarlijke’ Suárez
- Ajax noemt commotie om Europese ticketprijzen ‘vervelend’
- Jol: ‘Mido is een avontuur, het kan vriezen en het kan dooien’
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
In de wandelgangen
Donderdag 2 septemberManchester City maakte 24 miljoen euro verlies op Robinho, maar in de Eastlands ziet men dat anders. Lees verder
'Alles wat je hier ziet is tot stand gekomen door Scheringa'
"AZ is momenteel geen topclub, maar we hebben wel de ambitie om op de lange termijn weer terug in de top te keren. Er moet nu na het Scheringa-tijdperk anders gedacht gaan worden. Dat brengt een cultuuromslag met zich mee. De club is nu van de club zelf, en niet meer van een eigenaar." Lees verder
Clubexperts
-
Manchester City is nog lang geen topclub
Door jwderuiter (10 reacties) -
Et tu, Edgar?
Door LFCDutchy (67 reacties) -
Verliefd op de bal
Door Bonevacia (36 reacties) -
Feyenoord, het heeft in onze ogen iets magisch
Door DennisdeW (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Achtergronden
- Boymans: 'VVV-Venlo is niet veel zwakker dan afgelopen seizoen' 20
- Stewart: 'Alles wat je hier ziet is tot stand gekomen door Scheringa' 67
- Pieters: 'PSV moet voor niets minder gaan dan het kampioenschap' 106
- Zuiverloon: ‘Terugkeren naar Nederland zag ik als een vlucht’ 26
- 'Spelen voor NAC is een droom, terugkeren naar PSV een ambitie' 29





hopen dat het een echt talend dan wordt, maar je weet ht nooit.
Echt talent bestaat niet evenals nep talent bestaat. Daarnaast wordt je geen groot talent, maar je bent een groot talen, je bedoelt een grote speler
Dit Ajax is echt top bezig hoor, Christian D eriksen komt eraan dit is echt een Super-talent, deze jongen is ook erg goed, vele clubs zaten achter hem aan, en dat hij na Ajax komt zegt ook wel veel Ajax is nogsteeds de grote naam in de wereld,
het is eigelijk wachten op toekomst totdat Ajax weer hoge ogen gaat gooien in de champions league
Daar zul je eerst kampioen voor moeten worden lijkt me, of 2e ... dan kun je het halen .... maar dat is al 5 jaar niet gelukt .... dat je nu al wild wordt van een jongen van 17 zegt genoeg !
Volgens mij hebben Ajacieden ook het recht te reageren als Ajax geen kampioen is geworden, al word Ajax de komende 100 jaar geen kampioen.
Hoop doet de dwaas in vrede leven. Mijn vraag: laat mij in vrede leven. " id="bw38">Wat een simpele reactie weer
"tja het zal wel weer niks worden, want we zijn al een hele tijd geen kampioen geworden. Eigenlijk moeten we geen jongens van 17 meer halen en er al helemaal niet wild van worden."
Volgens mij hebben Ajacieden ook het recht te reageren als Ajax geen kampioen is geworden, al word Ajax de komende 100 jaar geen kampioen.
Hoop doet de dwaas in vrede leven. Mijn vraag: laat mij in vrede leven.
Aangepast op Zondag, 22 november om 23:24 door Ewoud.
Onbegrijpelijk dat jij hier een compliment voor krijgt. Ten eerste je hoeft helemaal geen kampioen te worden om in de CL hoge ogen te gooien. Dit kan ook als je tweede wordt. Ten tweede omdat in het verleden 5 jaar Ajax geen kampioen is geworden betekend het niet dat ze geen hoge ogen in de cl kunnen gooien. Kampioenschap in Nederland heeft geen bal te maken met in cl indruk maken laat staan dat Ajax geen kampioen is geworden. En Ajax is met regelmaat 2e geworden dus het slaat werkelijk nergens op wat je zegt.
Arieajax is niet wild, maar enthousiast over een speler die Ajax gekozen heeft terwijl hij naar allemaal andere topclubs had kunnen kiezen opeenvolgend na de komst van Cristian D Eriksen.
Hij geeft aan vertrouwen in de toekomst te hebben met komst van dergelijke spelers, dusdanig dat hij verwacht dat Ajax met dit beleid hoge ogen gaat gooien in Europa.
Ipv sportief te reageren dat het leuk is dat Ajax een jeugdig talent heeft gehaald wat perspectief kan bieden voor de toekomst en ook het Nederlands voetbal moet jij zonodig het negatieve naar voren halen. Ik kan wel raden waarom, maar ongetwijfeld kunnen anderen zich die conclusie ook wel voorstellen.
Beter dan voor 3.5 miljoen een 30-jarige middelmatige verdediger te halen wat we eerst nog wel eens deden.
hopen dat hij net zo goed als eriksen word
Lekker Ajax!!! Nu deze lijn doorzetten.
Weet iemand hoe groot hij is??
hij is na alle waarschijnlijkheid iets van 1.90
Ja klopt, want heel veel jongens van 17 zijn 1,90 ........... echt waar slaat dit op
@roel7103, ik ben 17 en 1.91m
maar het zou fantastisch zijn als hij naar Ajax komt, ik had vernomen dat onder andere Manchester United, Chelsea en Liverpool hem wilden, maar Eriksen zal hem wel hebben overtuigd
Arieajax bedoelt na alle waarschijnlijkheid omdat ajax laatst nog had gemeld dat zij niet te kleine spelers wilden halen het liefst nog boven de 1.85 dus zo gek is het niet wat Arie zegt
@roel7103:
Als je niks zinnigs te melden hebt, maar toch twee maal even wil provoceren, hou dan gewoon alsjeblieft je mond dicht en verveel niemand hier met je gezever. Dat je nog een compliment voor je vorige post krijgt, zegt genoeg over het gemiddelde niveau hier.
Wat ik zo over deze jongen hoor, klinkt goed. Als hij bij Denemarken -19 speelt en clubs als Man Utd e.d. geïnteresseerd zijn, zal hij vast wel iets kunnen, lijkt me.
En op deze leeftijd spelers scouten, is in de meeste gevallen beter dan middelmaat te halen van subtoppers voor enkele miljoenen, die bij Ajax uiteindelijk niks blijken toe te voegen.
Aangepast op Maandag, 23 november om 12:10 door RealAjax.
Ik ben 15 en 1.90
Hopen dat Ajax hier goed aan doet! Ik zie ze binnen nu en 5 jaar echt weer succes halen (nationaal en misschien internationaal) Trouwens, Arieajax zegt dat omdat Rik vd Boog deze week heeft vertelt dat ajax alleen nog maar naar verdedigers opzoek zijn die groter dan 1.85/1.90 zijn,vandaar..
@realajax mijn mede-ajacied,
heel leuk om iemand te bashen die gewoon zegt wat hij wil zeggen over onze club of diens spelers, maar zorg wel dat je je feiten in orde hebt als je terug wil bashen. Eriksen komt uit de jeugdopleiding van Odense en niet die van Brondby.
En het stukje erna heb je volledig gelijk in, Ajax is nu goed bezig met het scouten van spelers op deze leeftijd.
17 jaar 1.90 meter
On: Hoop dat het een goeie is! Kan hij mooi de plaats vervangen van Toby of Jan wanneer die vertrekken
@analyse:
Daar heb je gelijk in ja. Ik heb me totaal vergist zie ik nu, dacht toch echt dat ze van dezelfde club afkwamen. Niet goed gelezen dus, maar is inmiddels al veranderd. Overigens wil ik niemand bashen oid, maar gewoon iets zeggen over een onzinnige post die alleen maar bedoeld is om te provoceren. Dat het over Ajax gaat in die post, doet er verder niet toe, het gaat puur over dat kansloze geprovoceer. Wat wil iemand daar nou mee bereiken?
Waar het op slaat? Nou het feit dat Ajax heeft verkondigd enigszins selectief te gaan scouten/opleiden waarbij verdedigers een lengte 'moeten' hebben van boven de 1.85, dus daar komt misschien de gok van 1.90 vandaan.
Volgens een aantal fora is hij overigens 1.87
@ francesco
Tjonge, wat een lange mensen hier zeg! Ik ben 14 en 1.65!
Het zou mooi zijn als ook deze speler een succes wordt. Eriksen lijkt dat wel te worden.grote clubs waren ook in deze speler geinteresseerd, dus... Maar je weet natuurlijk nog niet of dit een succes wordt, aleen omdat Eriksen het goed doet. Het is afwachten, misschien valt hij wel tegen...
21 en 1.90 ;-)
Anyway, ik denk dat Ajax op de goede tour is met scouting, ben benieuwd wat deze jongens over een tijdje in het 1e laten zien! Toch hoop ik dat het niet zo gaat als met Sulejmani, dat er op jonge leeftijd een ontzettende druk op die jongen wordt gelegd, dat kan en mag niet de bedoeling zijn..
Mooi om te zien dat het scoutingsapparaat van de Ajacieden op volle tour draait. Ik hoop dat deze jongen net zo talentvol is als Eriksen! Ik heb die jonge meerdere malen in actie gezien en het is een genot om hem te zien spelen! Het is niet voor niets dat bijvoorbeeld Barcelona die jongen ook wilde hebben.
Boilesen zou ook de belangstelling van Manchester United genieten dus het zal vast geen koekenbakker zijn!
Het lijkt me hoogstwaarschijnlijk dat Brøndby en Ajax nog wel overeenkomen over de kosten.
Aangepast op Zondag, 22 november om 21:50 door Busteraap.
Jazeker Eriksen doet het echt heel goed bij Ajax. Hij heeft in 2 bekerwedstrijden 5x gescoort en in 7 competitie wedstrijden 7x gescoort. En dat terwijl hij een aanvallende middenvelder is. Nu maar hopen dat Ajax nog meer van dat soort spelers weet te strikken. Het gaat in ieder geval de goede kant op met Ajax.
Zou Ajax deze jongen weten binnen te slepen dan heb je al zeker van Man Utd gewonnen...je weet nooit of deze jongens echt doorgroeien tot toppers, maar qua potentie zit het met deze jongen dus goed. Ik hoop dat Ajax geen domme dingen doet want deze jongen wil naar ons komen (uit de Deense media moeten we dat maar geloven).
Ik had never nooit verwacht dat Ajax deze speler kon aantrekken. De man stond al in de interesse van de Europese top, leek me onhaalbaar voor Ajax. Gelukkig is dit een slimme speler die zijn carriere in stappen ziet.
Ben er wel blij mee, van wat ik hoor een groot talent. Ajax moet vaker Scandinavische talenten halen, kunnen zich vaak makkelijk aanpassen aan de cultuur en taal(eriksen spreekt vloeiend Nederlands na minder dan een jaar) en er loopt enorm veel talent daar rond.
Altijd lekker om weer een talent aan je ”jeugd” toe te voegen.
Ik ben blij om te zien dat ajax weer meer uit scandinavië gaat halen want dat is in het verleden vaak goed uitgepak (bv. ibra, gronkjear). Een reden waarom veel scandinaviers ook graag naar ajax willen komen is omdat ajax nog steeds een heel grote naam is daar, in de rest van europa kiest men tegenwoordig dan liever voor degradatie ploegen uit premier league, serie a enz.. Ook is het cultuur verschil niet zo groot.
edit:
ik zie dat ik bijna het zelfde heb gepost als degene boven mij
Aangepast op Zondag, 22 november om 22:00 door banana18.
Het zou wel leuk zijn ja als ajax weer eens hoge ogen gooit in de champions league maar dan moeten ze eerst de champions league maar weer eens weten te halen en dat is alastig zat tegenwoordig met of zonder deens talent.
Als ajax echt iets zit in deze jongen zou ik wel durven investeren zijn opleidindskosten bedragen tussen de 4 en 5 ton in euro's dus zal geen probleem moeten zijn als hij echt zo goed is.
Ik heb trouwens een vraag,nederlanders zijn gemiddeld de langste mensen ter wereld hoezo komt het dat je dat niet vaak terugziet in de Voetballerij? te vroeg beginnen met spiertraining?
Verder is het leuk,tuurlijk heereveen en groningen en twente scouten ook,maar bij heereveen maakt men zich toch nu zorgen (interne bronnen) ,aangezien ze voor alves en miralem miljoenen hebben ontvangen maar fout besteed.heel veel jongens blijken het niet te hebben,of brengen het niet (elysnasoui,ofzo,ondanks ze invalbeurt,smarson,grindheim,koning,de keepers ,2 brazilianen en nog wat andere o.a djuric).
denk dat de toekomst voor ajax gevuld is met talenten voor het eerste ; eriksen,jozefzoon,boere,castillion,van der meulen-fysieke een beer ,ze eduardo-die braziliaan doet het nu uitsteken en scoort ook als vdm,sneijder-niet super talent maar haalt het wel.
zou iemand die dicht bij Ajax niet een keer een column kunnen maken over de Ajax jeugd? je ziet altijd Arsenal en Barca jeugd,ook bij VZ talentenscout ,bijna nooit jeugdtalenten in Nederlands bij Nederlandse clubs,hoeft niet per se ajax
janvoh
dit is een aankoop voor de toekomst net als erikson niet voor het heden jol heeft met spelers als de zeeuw en de laatste weken ook pantelic laten zien dat hij een aardig netwerk heeft alleen atouba lijkt te floppen maar niet alles kan perfect zijn ook psv heeft een aardig scoutings apparaat moet ik toegeven
die Ze Eduardo doet het ook goed. Eriksen ook. Nu hopen dat deze jongen ook net zo goed mag spelen als eriksen.
Ze Eduardo doet het helemaal niet zo goed... Dit weekend ook weer vroegtijdig gewisseld bij de A1. Hij heeft nog geen niveau zoals Eriksen
Wat een onzin, Ze Eduardo gooide de afgelopen weken juist hoge ogen. Eriksen, Ze Eduardo en Jozefzoon blonken elke wedstrijd uit. Ben jij uberhaubt wel naar die wedstrijden weze kijken of doe je alleen aan scorebord gelul.
Ik ben er elke thuiswedstrijd vriend. Ze Eduardo doet soms hele rare dingen en verliest vaak de bal. Je ziet wel dat hij veel talent heeft alleen heeft hij nog niet het niveau van Eriksen.
Altijd afwachten, bij Feyenoord loopt een Daniél Alund rond die mee mocht trainen met Manchester United enzo, als die jongen nu al zo goed was had Manchester hem wel binnengehaald.
Ajax is dus puur afhankelijk van hoe die jongen zich doorontwikkeld, met Eriksen hebben ze in ieder geval een potentiële topper!
Komt hij nou van Odense of van Brondby, want ikzie het allebei staan in dit artikel?
Is begrijpend lezen nou echt zo moeilijk?
Volgens diverse media in het Scandinavische land neemt de Amsterdamse club de zeventienjarige Nicolai Boilesen transfervrij over van Brøndby If.
Boilesen komt waarschijnlijk over van Brondby.
Eriksen is een zeventienjarige aanvaller, die in januari overkwam van het Deense Odense BK, en dit lopende seizoen grote indruk maakt in het hoogste juniorenteam van de Amsterdamse club.
Eriksen kwam over van Odense.
haha oja ikzie het, ben niet zo scherp vdaag
Tog altijd weer leuk om te zien dat mensen je gelijk weer moeten kleineren ed als zij in dit geval eens wat beter begrijpend lezen...
ik vind dit best grappig....
elke keer als er een nederlandse jeugdspeler aan een buitenlandse topclub wordt gelinkt, word er hier schande gesproken over dat zoiets zomaar kan...en nou doet ajax hetzelfde bij een mindere club heeft ajax een geweldig scoutings apparaat... best krom toch?
Heb je best wel een punt ja, maar de concurrentie bij Ajax is natuurlijk minder moordend als bij een buitenlandse topclub. Zo'n speler kan hier veel makkelijker slagen. Als je ziet wat die topclubs voor spelers hebben rondlopen vind ik dat inderdaad gierig dat zij dit soort spelers ook nog eens gaan aantrekken. Ergens is dat wel hypocriet, maar zo is de voetbalwereld ook een beetje.
natuurlijk zou hij hier makkelijker kunnen slagen dan bij een chelsea of man. u.... maar op deze manier neem je Brondy wel een kans op een hoge tranfersom af, waardoor zij weer minder kunnen inversteren. ook gaan we over een paar jaar weer horen dat dit weer een succesvol product was uit de ajax opleiding terwijl hij pas op zijn 17e naar ajax is gekomen
Gedeeltelijk krom, maar:

1) Als je eigen jeugd kan worden leeggeroofd door Engelsen zou je wel gek zijn om zelf niet rond te kijken om voortijdig talent te scouten en contractueel vast te leggen. En als wij deze jongen niet hadden gehaald had hij alsnog bij Chelsea of Manu gebald in de jeugd
2) Leeftijd maakt in deze voor mij een groot verschil. Een contractspeler van 17/18 weghalen (en of dat nu van of naar Nederland is), is een kwestie van enerzijds goed scouten en anderzijds een huidige club die zit te slapen met het geven/verlengen van contracten. In mijn ogen weer iets heel anders dan iemand van 15 binnenhalen die gewoon nog geen contract aangeboden mag krijgen. Zo'n Bruma doet het nu goed bij Chelsea en achteraf dus een goede keuze, maar van de zotte dat zo iemand gratis weg kan lopen omdat hij te jong is.
1: kwaad met kwaad bestrijden principe.
2: volgens mij ook grote onzin, die jongen is 17 en als speler van nationale team wil brondby de jongen die ze hebben opgeleid natuurlijk niet cadeau doen. Het ruikt gewoon naar een speler die zijn eigen club lekker gedag zegt met zijn middelste vinger ipv een contract daar tekent met gelimiteerde transfersom.
Nu is het ajax, andere keren vooral engelse clubs...
Ik denk dat het misschien enigszins te bestrijden is wanneer je twee nulletjes extra achter de vastgestelde opleidingskosten zet. Zo kan ajax bijvoorbeeld ook normaal de eigen jeugdopleiding in stand en ere houden zonder dat ze kans lopen dat jongens op hun 17e vaarwel zeggen (bijvoorbeeld).
1. Klopt. Maar je moet hem dan ook samen nemen met het tweede punt, waardoor het al wat logischer wordt
2. Absoluut geen onzin. Deze beste jongen heeft gewoon een contract wat afloopt en waar beide partijen niet tot overeenstemming komen tot een verlenging. Wat dat betreft gelden voor 17/18-jarigen gewoon dezelfde Bosman-regels als voor een 20-jarige, 25-jarige of 44'er. Wezenlijk anders dan iemand op zijn 15e wegplukken wanneer de speler nog niet contractueel mag zijn vastgelegd door zijn eerste club.
Wat betreft de kans op het weglopen van 17-jarigen bij Ajax, dit kan dus voorkomen worden door de echte talenten gewoon op 16-jarige leeftijd voor 2 jaar vast te leggen met een eenzijdige optie voor nog 3 jaar. Er zal altijd wel iemand voortijdig vertrekken, dat is erg jammer maar helaas is het niet anders in de huidige voetballerij.
Ik denk dat je het toch moet kunnen beperken, een speler die leuk zn opleiding doet en vervolgens geen contract tekent om daarna voor een paar ton weg te lopen. Met deze systematiek is geen enkele club gebaat. Een limiet aan buitenlandse spelers is denk ik niet de oplossing, vooral ook omdat er nu al nogal wat voetballers paspoorten aanvragen omwille van voetbalbelangen.
Gewoon een dikke vette opleidingsvergoeding. Niet een paar ton. Zo maak je het minder aanlokkelijk voor de grotere talenten om vlak voor deelname in het 1e gewoon naar een andere club te wandelen om daar een groter salaris te ontvangen.
In deze situatie hebben de scandinaviërs het nakijken, straks is het ajax en dan is het zeker oorlog op vz?
ja en ondertussen kan brondby op die zelfde positie een nieuw talent zetten, waar ze ook geld voor vangen.
Het klopt precies wat hier boven gezegd wordt dat wij Nederlanders hetzelfde doen. Dat er dan gepraat wordt over minder moordende concurrentie goed, maar is erbij Bronby dan niet nog minder concurrentie waardoor hij zeker door breekt?
De hypocriete voetbalwereld op zijn kop, iedereen doet er aan mee maar iedereen wijst naar elkaar. Wij in Nederland zijn zelfs zo dom, dat die spelers niet nog 2 jaar eerder gehaald worden zolang dit toegestaan is.
Ik ben zeker geen voorstander van overal maar talenten wegplukken, maar als he tkan en mag, waarom zou je dan wel je beste talenten afstaan en niet ergens anders wat ophalen?
Zijn contract loopt af in januari 2010 en over een overeenkomst komen ze niet, dus het was al wel zeker dat hij een andere club kreeg.
Ik dacht dat Ajax met de talenten uit eigen jeugd hogerop wilde komen!
Ajax wil met talenten ui de jeugd hogerop komen en met goede aankopen die goedkoop zijn en iets toevoegen aan de toekomst van ajax..
Dacht dat Ajax z'n eigen jeugd meer kans wilde gaan geven!
Maar niets blijkt minder waar!
Om de woorden van Johan Derksen maar te herhalen :
Is er nou écht geen 1 v.d. 71 contractspelers beter dan (in dit geval) Boilesen?!
Ze ( Ajax ) zitten klaarblijkelijk toch al genoeg in zwaar financieel weer?
Aangepast op Zondag, 22 november om 23:04 door QFritz.
Vertonghen, Vermaelen zijn ook eigen jeugd alleen komen ze uit Belgie.... Ze hebben nooit gezegd eigen Nederlandse jeugd
Het is ook nooit goed. Als Ajax een team aan jeugdspelers heeft is de scouting dramatisch. Als er veel aankopen instaan is de jeugdopleiding dramatisch. Als er oude spelers worden aangetrokken is dit kapitaalvernietiging, als er jonge spelers worden aangetrokken is het geen toegevoegde waarde.
En om een antwoord te geven op jouw simpele vraag: Blijkbaar voegt Boilesen wat toe, als ie net gzo goed was als Wielaert hadden ze hem niet aangetrokken neem ik aan. Dus het antwoord is nee.
En blijkbaar valt dat financieel zware weer dus ook wel mee. Zat Johan er weer eens naast misschien.
Qfritz.. come on gast..
Dat je uberhaupt Johan Derksen gaat citeren.
Snap verder ook niet wat je bedoeld.
Ajax geeft hiermee toch niet aan dat de eigen jeugd geen kans meer heeft of wel?
Ze voegen 1 speler toe aan deze jeugd.
Ot:
Ik ben benieuwd.
Best hypocriet, want ik ben er eigelijk op tegen dat clubs zomaar talenten weg kunnen kapen bij andere clubs.. Maargoed, het doel heiligt de middelen zeggen ze.
Ik snap niet wat er mis is met dit soort acties. De clubs krijgen netjes een opleidingsvergoeding en krijgen ook nog een bepaald percentage bij een volgende transfer. De speler wil zelf blijkbaar ook graag bij Ajax spelen en er is dus geen enkele reden om dit te belemmeren.
Boilesen is een jeugdspeler die voor 400.000 euro overkomt. Als hij ook maar de helf van zijn potentieel benut is hij over 5 jaar zo'n 5 miljoen waard. Ajax heeft 71 contractspelers maar de meeste daarvan zijn jeugdspelers van Jong Ajax en de A1/2. Boilesen is een toptalent en juist zo moet Ajax aankopen doen. Niet spelers als Wielaert en Oleguer halen maar spelers als Boilesen en Eriksen. Goedkoop en met enorm veel potentieel.
Nou deze verhaal wekken bij mij 2 gevoelens op. Het is een verdediger, daar lopen er bij Ajax in de beloftes voldoende rond. Maar aan de andere kant is dit ook investeren voor de toekomst. Zo is het vaak gegaan bij Ajax. Spelers op deze leeftijd halen...opleiden en dan in Ajax 1 zetten. Het is nu maar te hopen dat die jongen brengt wat hij moet brengen. Na die chinese jongen is dit de volgende talent die vast wordt gelegd. Ze Eduardo is er ook nog, dat was ook naar mijn mening een verdedigende middenvelder. Kerlon helaas is geblesseerd, die zullen we helaas niet in actie zien voor Ajax. Maar in iedergeval ik moedig dit wel aan. Ik hoop alleen dat Ajax ook kijkt naar een toekomstig spelmaker en een centrale spits. Ik denk niet dat Cvitanich het zal redden. Bodul daar en tegen geef ik voordeel van de twijfel. Ik ben heel erg benieuwd....!
Ik denk dat ze in Scandinavie wel blij zullen zijn als de 6+5 regel wordt ingevoerd of een regel om jeugdspelers te beschermen. Zijn ze eindelijk van al die Nederlandse clubs af.
Of het een goede zet is van Ajax is natuurlijk afwachten, maar ze lijken te breken met de traditie van het aantrekken van spelers voor Sulejmani-achtige bedragen die zich nog weinig bewezen hebben. Alleen voor de Zeeuw is goed geld betaald, maar dat is dan ook een international van 26.
Opvallend is dat Eriksen, die dit seizoen al twee keer mocht mee mocht doen met de training van het eerste, het beloftenelftal van Ajax lijkt over te slaan.
Opvallend?
Tegenwoordig bestaat het beloften elftal uit uitgerangeerde spelers die onder de nieuwe trainer geen toekomst meer hebben, ze kosten niet alleen een hoop geld, ze zorgen er ook voor dat spelers niet meer echt kunnen doorbreken.
Laten we hopen dat Erikson een uitzondering is op de regel, de opleidingskosten dat komt wel goed daar waren richtlijnen over, of probeert Ajax weer goedkoper uit te zijn.
Met het eerste deel van je conclusie ben ik het met je eens (de inhoud van het beloftenelftal). Met het tweede deel echter totaal niet. Ook dit jaar hebben weer een flink aantal jeugdspelers een vaste plaats in de selectie (alderweireld, Anita, Donald, de Jong bijv.) die er 1 jaar geleden nog niet zo goed voorstonden. Verder hebben ook al spelers als Zegelaar aan het grote werk mogen ruiken. Het lijkt erop dat het tweede tegenwoordig wordt overgeslagen, dus dat er geen spelers kunnen doorbreken lijkt me onzin.
Alsnog komt vrijwel ieder talent via Jong Ajax naar het eerste ipv direct uit de A1 (wat Eriksen eerst nog maar eens moet bewijzen, voordat we op de zaken vooruit lopen). De tijd van 17/18-jarige talenten die direct een selectieplaats veroveren ligt al een tijdje achter ons, vrijwel iedereen wordt eerst naar het Jong Ajax team overgeheveld vanuit de A1. Om ook maar even naar de andere reactie te verwijzen: ook een Alderweireld of Anita hebben minimaal een jaar bij Jong Ajax doorgebracht alvorens uberhaupt aan te sluiten bij de selectie.
Als ik lees dat hij het belofte team al mocht overslaan om het 1e mee te trainen, lijkt het mij een groot talent. Deze jongen is pas 17 jaar oud. Lang ,technisch goed en fysiek sterk.
Ik hoop dat dit een talent is die over een paar jaar in de basis 11 van Ajax speelt.
Aangepast op Maandag, 23 november om 08:41 door Sil95.
het is goed dat ajax nu niet alleen op 't zuid-afrikaanse belgische en zuid amerkaanse markt bezig is maar nu ook op 't scandinavische waar heerenveen ook heel veel talent heeft weten op te pikken
erikson is echt een talent! heb hem meerdere wedstrijden gezien nu en ben onder de indruk van deze jongen. ik zeg rustig brengen en genieten van zijn acties!
Boilesen gelf samen met Eriksen, Zanka en Kjear als het grootste Deense talent. Hij is aanvoerder van Denenmarken onder 19 terwijl hij zelf pas 17 (nu wel bijna 18) jaar oud is. Steen Olsen (de scout van Ajax in Scandinavie) heeft zijn salaris zeker verdiend door deze jongen over te weten halen om naar Ajax te komen. Chelsea en Manutd hadden hem al op stage gehad en hadden hem ook beide een contract aan geboden.
Zal hij direct naar jong ajax gaan of eerst naar de A1?
ik denk naar de a1 samen met erikson spelen oh en ik ben 14 en 1 meter 92 want jullie zitten allemaal zo over die lengte te steggelen dan doe ik even met lengte brengen en ik denk dat die boileson 1.91 is of zo
Aangepast op Maandag, 23 november om 20:02 door Poseidon83.