Ankaraspor stapt naar de rechter om haar verplichte degradatie aan te vechten. Tot zolang er geen uitspraak is, blijft de club in de Turkse Süper Lig. Dat maakte een woordvoerder van Ankaraspor maandagmiddag bekend via de officiële kanalen.
De Turkse voetbalbond (TFF) besliste twee weken geleden om Ankaraspor naar tweede klasse terug te zetten na de benoeming van Ahmet Gökçek tot voorzitter van rivaal Ankaragücü. De vader van Ahmet, Melih Gökçek, is de burgemeester van Ankara én erevoorzitter van Ankaraspor. Volgens de TFF kan er worden gesproken van belangenvermenging. Daarom moest Ankaraspor verplicht degraderen.
Ankaragücü mag wel op het hoogste niveau actief blijven, maar het voltallige bestuur kreeg een schorsing van drie maanden opgelegd. Die ploeg staat momenteel op een twaalfde plaats, met zes punten uit zeven wedstrijden. Ankaraspor had tot aan het onderzoek vijf punten uit vier wedstrijden verzamelde, en staat daarmee vijftiende.
Meer nieuws
- Update: Lindenbergh zet loopbaan voort bij FC Volendam
- FC Den Bosch moet boeten voor te laat ingediende veiligheidsverklaring
- Jol bevestigt: El Hamdaoui tekent alsnog bij Ajax
- Sofia-spits Rui Miguel schrijft misser van het seizoen alvast op zijn naam
- Lazio vindt bij Manchester City opvolger voor vertrokken Kolarov
Clubnieuws
- Vittek tekent na treffer tegen Nieuw-Zeeland contract bij Ankaragücü
- Vassell en financieel noodlijdend Ankaragücü al na jaar uit elkaar
- Ankaragücü gaat niet verder met Lemerre en kiest voor Ümit
- Live meepraten in de Süper Lig: Ankaragücü - Fenerbahçe
- Besiktas schiet niets op met doelpuntloos gelijkspel in Ankara
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
-
Ze werden geconfronteerd met weerstand. Maar de Armada zal niet ophouden. Show no mercy. Who will Write the Future? Lees verder

-
Robinho, Maicon, Luis Fabiano & Nilmar praten over het spelen in het Braziliaanse elftal. Lees verder

In de wandelgangen
Vrijdag 30 juliInternazionale houdt steeds ernstiger rekening met een vertrek van Mario Balotelli. Lees verder
Interview met Gianni Zuiverloon
"Ik geloof niet dat ze me zijn vergeten. Nadat wij in 2009 degradeerden, waren er een aantal Engelse clubs uit de Premier League die interesse hadden, maar dat is uiteindelijk allemaal afgeketst. Ik wilde niet terug naar de Eredivisie, zodat ik dan maar op het hoogste niveau zou blijven spelen. Dat zag ik als een vlucht." Lees verder
Clubexperts
-
Feyenoord herrijst als een feniks uit zijn as
Door DennisdeW (4 reacties) -
'Een droom voor elke Europese Turk'
Door ForzaFener (55 reacties) -
In het zwart en met toekomstperspectief!
Door JBullets (24 reacties) -
Vertrek Jol biedt Ajax alle ruimte
Door Ajax23VDV (50 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Achtergronden
- Zuiverloon: ‘Terugkeren naar Nederland zag ik als een vlucht’ 24
- 'Spelen voor NAC is een droom, terugkeren naar PSV een ambitie' 26
- VZ Profiel - Tottenham Hotspur bouwt op Harry Houdini 9
- VZ Profiel - Elf spelers die in Zuid-Afrika zijn opgevallen 67
- VZ Profiel - Op zoek naar een nieuwe linksback voor Oranje 66








Ik hoop dat ze erin blijven.
Zou goed uitkomen voor Galatasaray, anders vind ik het oneerlijk voor mijn team!
Slaat werkelijk nergens op wat je zegt.
@ Bramharff:
Nee, ze hebben al tegen Ankaraspor gespeeld, en gewonnen. Als Ankaraspor dus wordt teruggezet naar de eerste divisie, zou dit betekenen dat hun 3 punten geschrapt worden.
waarom zou dit goed uitkomen voor galatasaray dan? Hebben ze spelers verhuurd aan die club?
Omdat ze tegen hun hebben gespeeld en een erg moeizame overwinning boekten..
Ot: Ik vind het maar een rare beslissing. Waarom traden ze niet op voor de verkiezingen, maar pas nadat die man werd verkozen? Ze konden makkelijk zeggen dat hij geen kandidaat kon zijn. Met zo een bond is het natuurlijk erg normaal. Turkse voetbalbond is 1 en al een puinhoop.
Aangepast op Maandag, 28 september om 17:53 door FBamigo.
Waarom moet je er per se bij vermelden dat ze een moeizame overwinning boekten? 0-2 is toch redelijk goed? Is altijd weer beter als jullie nipte overwinning van vorige week en de week daarvoor. Maar daar gaat de hele discussie niet om. Ik acht jou in staat om eerlijk te kunnen reageren. Ik ga jou sportieve voorkeur niet eens ter discussie brengen.
Ont: Wat mij betreft mogen ze er mooit uit. Het lijkt toch op een vorm van competitievervalsing en dat is gewoon tegen de regels. Klaar!
En terecht, alhoewel eigelijk Ankaragucu ook een zware straf verdiende. Er gingen een paar spelers van Ankaraspor (de beste spelers) gewoon transfervrij naar Ankaragucu (ediz Bahtiyaroglu en nog een paar). Het is dus gewoon vals spel. Dus de straf is terecht
En wat dacht je van Genclerbirligi en Oftas daar hoor ik niemand over praten.
Dit is gewoon een politiek besluit geweest van de bond
Idd. zo denk ik er dus ook over. Wat is er gebeurt met Kayseri Erciyes? Waarom horen we daar niks over?
ardaelano@,
wat gebeurt er dan ?
T F F is corrupt.
De burgermeester is ook corrupt.
De rechters in Turkije zijn ook corrupt.
Dit gaat leuk worden.
De enige nadeel over de verplichtte degradatie zullen de teams ondervinden die van Ankara hebben gewonnen. Van mij mogen ze blijven, Melih Gokcek (de burgermeester) vind anders een andere club om illegale praktijken voort te zetten, dus als je dit probleem wilt aanpakken pak je de burgermeester aan en niet de club.
Maar de T F F doet alsof ze er iets aan gaan doen, ze laten het echte probleem bestaan tot de Uefa met maatregelen gaat dreigen, geen politiek in de sport.
Aangepast op Maandag, 28 september om 22:17 door LostWords.
Ik herinner me nog toen we dit nieuwsbericht voor onze kiezen kregen er door vrijwel alle Galatasaray supporters werd geschreeuw dat het een complot was. Om zo de punten van Gs af te nemen en Fener een voorsprong te geven. Wat heb ik toen gelachen zeg, is dat niet een beetje vergezocht?
In ieder geval: Ik zou niet weten wat er moet gebeuren, als er bewijs is dat er vriendjespolitiek wordt gespeeld, dan is het natuurlijk een goede beslissing. Maar als dat niet zo is...tja. We kunnen van alles speculeren maar of we het bij de juiste eind zullen hebben valt nog te zien. Persoonlijk hoop ik dat de toestand wordt opgehelderd in korte tijd. Nu kan ik wel met een vinger wijzen, maar kloppen zal het niet. Ik hoop in ieder geval dat het de Turks divisie niet zal aantasten.
Aangepast op Maandag, 28 september om 16:48 door Speler9.
Dat kan toch niet? "dan zou het omgezet moeten worden in een 3-0 reglementaire overwinning. En daarbij, als Ankaraspor zo ernstig verzwakt is, dan zou Fenerbahce er ook wel van gewonnen hebben.
Tja, ik snapte het ook niet goed. Ze beweerden dat zo de punten van alle clubs die tegen hun hebben gespeeld weg zouden worden genomen en alle teams die er eigenlijk tegen zouden spelen geen punten erbij zouden krijgen. Maar zoals jij al zei kan dat niet.
Beetje raar is het wel, als dit Fener was overkomen was zo'n dergelijke straf er nooit gekomen.
Aangepast op Maandag, 28 september om 22:34 door Marcore.
Ik snap je reactie niet King Altan. Waarom gelijk Fener erbij halen. Fener creeert wel ondanks het slechte voetbal 7, 8 100% kansen. Ik heb dat Gs niet zien doen. Dus ik snap het niet. Waar is jullie messi (arda en alle andere Galacticos de laatste 4 wedstrijden. Jullie winnen ook alleen maar omdat de tegenstander 30 kansen mist. Dus wees aub een beetje realistisch en praat een beetje op niveau.
Ik denk dat wat er ook gebeurd, de afloop in het nadeel van Galatasaray zal zijn, want ze kunnen onmogelijk alleen de punten toekennen aan Galatasaray omdat zij er toevallig van hebben gewonnen als enigen. Maar om nou te spreken van een complot slaat ook nergens op. Het is gewoon toevallig en het had net zo goed Fenerbahce kunnen overkomen. Als je over dergelijke complotten wilt spreken kan je beter over Griekenland praten wanneer Aek of Pana toevallig net geen kampioen word op de laatste speeldag. Wie durft te gokken op Olympiacos? Gegarandeerd prijs.
Aangepast op Maandag, 28 september om 22:34 door Marcore.
Dit snap ik niet laat de beide teams gewoon erin houden dit is gewoon aanstellerij van de turkse bond.
Of verbied gewoon de aanstelling van Ahmet?
Belangenvermenging is verboden, maar om meteen één van de clubs (ook al zo raar... je straft maar voor de helft nu) te laten degraderen gaat een beetje ver.
Dat kunnen ze Ankaragucu niet maken. Heeft een veel te grote achterban en teveel macht.
De Gokcek familie moet oprotten uit het Turkse voetbal. De vader is burgemeester van de hoofdstad, en denkt dat hij alles kan maken!
I.p.v. de familie Gokcek gelijk te verbannen zou ik eerst de huidige bond maar eens onder een loep nemen.
Zij zijn de gene die niet correct bezig zijn, ik bedoel als er sancties worden opgelegd, dan moet dat in rechtvaard en bij iedereen die verkeerd bezig is opgelecht worden
galatasray heeft al tegen ankaraspor gespeeld en heeft met 0-2 gewonnen en fenerbahce nog niet , weet iemand hoe het zit ? is het gwn 3-0 voor fenerbahce?
Aangepast op Maandag, 28 september om 18:52 door Oomjeroom.
Over het algemeen worden of alle resultaten geschrapt, of alle wedstrijden omgezet (inclusief de al gespeelde wedstrijden) in een reglementaire 3-0 overwinning. Daarbij loop je wel erg op de zaken vooruit door te zeggen dat Fenerbahce verloren zou hebben. In dat geval zou Ankaraspor de absolute titelfavoriet moeten zijn.
Ik heb alleen 1 vraagje.....
wat gaat er dan gebeuren met de turkcelsuperlig raakt heel de schema nou dan niet in de war??:s
De wedstrijden en behaalde punten tegen Ankaraspor worden geschrapt.. Besiktas speelde daardoor ook niet dit weekend.
neen, wordt gewoon een vrij week voor de tegenstander van Ankaraspor elke week. zoals besiktas afgelopen weekend geen competitie duel had.
Geloof mij einde word een eerlijke beslissing genomen. Dat Galatasaray zogenaamd voor niks 0-2 heeft gewonnen moet je niet als iets ergs zien.
Het is zo een vies spelletje van die melih gokcek. Ik vond het al vreemd dat de slotdag voor het sluiten van de transferperiode vijf basisspelers vertrokken naar ankaragucu. En dan opeens volgende dag worden ze teruggezet.
Aangepast op Maandag, 28 september om 18:53 door Oomjeroom.
Het is 100 oneerlijk als de tegenstanders 3-0 ervoor krijgen, er is toch een kans dat ankaraspor kan stunten tegen andere clubs.
Aangepast op Maandag, 28 september om 18:53 door Oomjeroom.
Ik vind het jammer dat we Hasan Dogan niet meer hebben.
Onder hem was alles goed. De clubs kwamen ver, alles was beter geregeld en het Turkse Elftal had een heel andere spirit.
Sinds die Mahmut Ozdemir er is gaat het bergafwaarts.
Gevalletje Haluk Ulusoy.
buiten dit gebeurtenissen rond ankaraspor , is het sowieso jammer voor ankaraspor.
er zat wel toekomst in ankaraspor. en nu ook iedere week een club vrij,net als deze week besiktas. laat maar iemand anders komen in de 1e lig.
ik vind het best wel jammer want se hebben een paar fouten gemaakt en nu moeten se naar de 2e klasse zij wouden alleen maar 1 team maaken van ankara (gucu)(spor)
Laat Ankaraspor gwn tot aan het eide van dit seizoen blijven. Stel een regel vast dat ookal Ankaraspor kampioen word ze alsnog degraderen?
Turkse voetbalkenners is dit terecht wat hier gebeurd,ben er te weing van op de hoogte.