Is de uitnodiging voor Daley Blind logisch?
‘Ik heb niet aan mijn vader gevraagd of ik bij de definitieve selectie kom’
Daley Blind kreeg woensdag het goede en toch ook wel verrassende nieuws dat hij opgenomen is in de voorselectie van Louis van Gaal voor Nederland-Duitsland. De bondscoach nodigde de verdediger van Ajax, tevens zoon van zijn assistent Danny Blind, uit voor de voorlopige groep. Blind geeft in De Telegraaf aan het als een beloning te zien.
Poll
Meer nieuws
- In de wandelgangen (1/9): Pellegrini haalt verdediger uit Villarreal-periode
- Klopp: ‘Mijn spelers hebben genoeg redenen om trots te zijn’
- Ronaldo lost Messi na vier jaar af als topscorer Champions League
- Robben in tranen: ‘Dit betekent veel voor mij, ik kan het niet bevatten’
- Robben bezorgt Bayern vijfde Champions League-titel
Clubnieuws
- 'Ik zou heel graag bij Ajax spelen, de clubs moeten er eerst uit komen'
- Van der Sar: 'Niet bang geweest dat hij voor het buitenland zou kiezen'
- ‘Het was niet altijd leuk, want Bogarde pakte me soms hard aan’
- 'Cocu wil voorbeeld Ajax volgen en verdediger huren van Barcelona'
- 'FC Twente vraagt hoofdprijs voor Ajax-doelwit Chadli'
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Ajax





Blind: ‘Ik voel me fit, deze benen kunnen dit EK nog best aan’
Daley Blind brak afgelopen seizoen definitief door bij Ajax, miste niet één wedstrijd in de competitie en won ook eindelijk de fans voor zich. Als bonus voor een sterk jaar mag...Lees verder
In de wandelgangen
Zondag 26 meiManuel Pellegrini wil deze zomer niet alleen Isco, maar ook een andere oude bekende naar Manchester City halen. Lees verder
Uitgelichte documenten
KNVB zadelt Louis van Gaal op met een nutteloze trip naar de Oost
Om meerdere redenen was een nauwe samenwerking tussen Cor Pot en zijn baas juist nu dringend gewenst. Na het EK zwaait Pot, vlassend op weer een duobaan met Advocaat, als verantwoordelijke coach af bij de KNVB. Lees verder
-
'Ik zou heel graag bij Ajax spelen, de clubs moeten er eerst uit komen' (35000+ pageviews)
-
'Viergever ruilt verdediging van AZ in voor middenveld van PSV' (35000+ pageviews)
-
'Ajax heb ik uit mijn hoofd gezet, dat geldt eigenlijk voor alle clubs' (34000+ pageviews)
-
Neymar op weg naar Spanje: 'Ik ben heel erg gelukkig' (26000+ pageviews)
-
Zidane: 'Ik kan zijn naam bijna niet uitspreken, maar hij is geweldig' (24000+ pageviews)
Clubexperts
-
Together as oneDoor ASR10Totti (5 reacties) -
Het voetbalimagoDoor Xamsix (5 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (34 reacties) -
De kleine generaal gaat de boot inDoor ttiborr (10 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
23-karaats goudDoor LFCDutchy (23 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (34 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...









Een goede linksback geworden.
Hij zal indi nog voor zich hebben maar er is voor de rest niet iemand die ik beter vind op de linksback.
Voor hetzelfde geld staat BMI centraal en krijgt hij gewoon een basisplaats.
wow, dit is er echt 1 die ik niet zag aankomen..
blind is toch lang niet goed genoeg voor dit soort wedstrijden?
nou zal nederland tegen duitsland niet heel veel spektakel geven omdathet geen kwalificatie is maar toch.. bij ajax presteerd ie ondermaats, hij kan de druk niet aan, hij kan het niveau niet aan, sterker nog ik vind dat ie niet eens bij ajax thuishoort..
dit is echt zeer verrassend.
en hij zegt: " dat houden we thuis goed gescheiden " ????
betekent dat dat ie op zijn 22e nog thuis woont?
Ik zag deze eigenlijk wel aankomen...
Natuurlijk hoort Bmi/emanuelson op de back, maar goed.
@codec
Emanuelson? Haha, je bent niet goed wijs man. Die kerel kon in de eredivisie niet eens linksback spelen en kreeg toen al de nodige kritiek, en die moet nu wel tegen toplanden als Spanje en Duitsland in de basis gaan staan? Natuurlijk niet. Zelfs Pieters is beter dan hem.
ON: Blind is er nu 1x bij, dat is leuk voor hem natuurlijk, maar ik denk niet dat hij uiteindelijk mee mag naar het WK, daar komt hij toch te kort voor.
Dat je voor psv bent maakt niet uit maar als je daardoor niet gewoon kan nadenken en kan reageren over ajax... Je moet wel onder een steen leven wil je niet weten dat blind het de laatste tijd uitstekend doet, comp. geen steek laten vallen en vooral tegen real en manc ijzersterk, dus waarom verdiend hij deze kans niet? En Pieters laten we eerst maar kijken als die man terugkomt voorlopig mag hij dromen van een carriere als van Emanuelson en dan hoor je mij niet zeggen dat Urby het goed heeft gedaan moet je nagaan
en op je 22e thuiswonen is normaal hoor, niet iedereen gaat op ze direct op hun 18e, daarbij misschien bedoelt hij wel thuis bij papa en mama ik zou ook zeggen thuis, en niet nee daar heb ik nog over gehad bij me vader thuis..
Jij volgt duidelijk niet de laatste ontwikkelingen inzake Blind...hij speelt dit seizoen eindelijk ook echt goed.
hij heeft alleen in de wedstrijd tegen man city laten zien wat ie waard is.. daar heb ik toen ook mijn verbazing en complimenten voor geschreven maar verder vind ik hem echt een slechte speler en zeker voor een team als bij ajax..
Ik denk dat je als Feyenoord fan waarschijnlijk ook alleen de wedstrijd tegen City hebt gezien.
Geloof dit artikel en de rest van Nederland nou maar, blind speelt gewoon uitstekend en hoort thuis op de linksback positie. Waardoor Indi weer mooi naar het centrum kan verschuiven.
@sc.feyenoord
Wat een onzin! Hij speelt al het hele seizoen ijzersterk, zeker niet alleen tegen Manchester City. Zeker alweer vergeten dat hij tevens als enige ajaxcied op de been bleef tegen Madrid en Di Maria volledig uit de wedstrijd speelde? Noem jij maar eens een wedstrijd waarin hij dit seizoen echt door de mand is gevallen op de linksback positie. Ik heb toch vrij weinig aan te merken op het selectiebeleid van Van Gaal.
Even voor jouw informatie.. Blind is het hele seizoen samen met Vermeer de meest stabiele factor bij Ajax.. Tegen Feyenoord was hij een paar momenten niet zo sterk, maar dat lag ook aan de gehanteerde tactiek..
Alle overige wedstrijden speelde hij erg goed.. Tegen Dortmund en Real hield hij z'n hoofd boven water en in de competitie is hij al een paar keer verkozen tot man of the match.. Eerst kijken, dan pas commentaar geven..
Ik snap dat je Ajax niet heel goed volgt hoor, Maar Blind presteerd gewoon goed dit seizoen. Overigens ook boven me eigen verwachting.
Wel is het natuurlijk zo dat het niet het niveau is wat we graag in het nederlands elftal zien.
Maar ja dat is nog niemand voor de linksback positie.
Ook BMI nog niet maar verwacht dat die er wel gaat komen.
Blind speelt dit seizoen degelijk en betrouwbaar, hij valt niet op en ik dat je dat als goed moet zien want als een verdediger opvalt dan maken ze meestal fouten. De ballen die hij veroverd worden altijd naar een medestander gespeelt en dat is volgens mij het belangrijkste. Martins Indi vind ik zelf ook een stuk verder maar ik denk dat Blind mee mag om te voelen hoe het is.
And by the way wat is er raar aan als je op je 22e nog thuis woont, volgens de meeste van 22 wonen nog thuis.
Ik weet niet hoe jij naar de wedstrijden kijkt, maar blind is zeker gegroeit dit seizoen en zeker na dat zijn vader bij ajax weg was, wie weet voelde hij een juk op zijn rug en is die er afgevallen.
Maar ik ben blij voor hem dat hij een kans krijgt.
Ach dat hij nu bij de voorselectie van het nederlands elftal zit heeft hij puur aan zichzelf te wijten

hij ontwikkeld zich goed en is de beste achterhoede speler van ajax momenteel
En aangezien Willems naar mijn mening nog te jong is en nog vele stappen moet zetten,martins Indi centraal beter is het uiteraard een verstandige keus om hem de kans te geven
Het liefste zie ik nu achterin Vdw,vlaar,martins Indi,blind
of eventueel douglas erin zetten voor vlaar
Persoonlijk zou ik liever Rhijn, de Vrij, Martens Indi en Blind zien. Maar, dat is persoonlijk en wel heel onervaren bij dit soort wedstrijden.
Jaa maar ik vind het nog te onervaren van rhijn moet verdedigend nog flinke stappen zetten naar mijn mening,
En centraal heb je toch echt wel een leider nodig en in die rol zie ik vlaar het beste :
)
maar ik snap jou keus ook uiteraard.
Ik vind het zo dubbel op dit moment. Mathijssen is veel te oud en langzamerhand te slecht, die haalt Brazilie niet. Tussen de oude lichting en de nieuwe lichting zit bijna niks. Behalve Douglas, Vlaar en eventueel Heitinga.
Ik weet dat Douglas pas 24 is, maar er lopen jongere spelers rond die minstens even goed zijn. Het enige wat die dan nog ontbreken is ervaring.
Heitinga kan goed spelen, maar is soms wat wisselvallig en ik weet niet of hij elke week speelt bij Everton.
Vlaar speelt geloof ik wel elke week, dus is dan inderdaad de beste man om ervaring erbij te zetten.
Persoonlijk kies ik dan inderdaad liever voor van Rhijn dan voor van der Wiel. van Rhijn zie persoonlijk verder komen dan van der Wiel. Dus zeker in oefenwedstrijden en "makkelijkere" tegenstanders van Rhijn erin.
Bruno Martens Indi is mijn boek geeneens een vraagteken meer, als die zo blijft spelen, altijd opstellen. Alleen de vraag is of hij Linksback moet of centraal. LB heb je Willems en Blind, waarvan Blind het op dit moment uitstekend doet. Dus dan zou ik inderdaad zeggen centraal.
Zo had ik het nog niet bekeken maar inderdaad wederom credits naar de Boer voor het vertrouwen in Blind, die door velen toch werd gezien als de verpersoonlijking van alles wat mislukte bij Ajax. Zijn opleving mag blijvend zijn en doorzetten. Van Gaal toont weer aan dat werkelijk iedereen in vorm een kans maakt. Laten we niet zeggen dat Blind kansloos is voor oranje, want we zijn wat magere verdedigingsjaren gewend. Stel dat Indi in de toekomst naar het centrum verhuist kan hij mooi van pas komen.
Volgens mij hadden ze ook niet echt veel betere opties dan Blind ofwel soms.. Verder wel mooi van die jongen dat hij het nu goed doet. Maar hij zal altijd in de schaduw van zn vader blijven staan, want zoveel talent heeft hij niet in zich.
@panerai,
Messi, Ronaldo, Pirlo, Sneijder en Zlatan spelen toch ook bij gebrek aan beter...
@bruijnie
Vind je je zelf slim nu je die opmerking heb gemaakt? Dat vraag ik me nu echt af.
Een zeer beperkte verdediger, dit laat weer zien hoe weinig goeie verdedigers we hebben als je dit moet gaan oproepen en buiten dat denk ik dat zijn pappie een goed woordje voor hem doet bij ome van Gaal... want we hebben betere linksbacks dan Daley Blind, zoals: Pieters (geblesseerd), Emmanuleson (AC Milan), Buttner (manchester United), Willems (psv), Martins Indi (feyenoord) maarja ik ben geen bondscoach en das maar goed ook voor Blind.
Sorry hoor, maar op het moment voetbalt Daley Blind 10x beter dan Willems. Die werd gewoon erg overschat, en voetbalt nu gewoon als een natte krant. Die probeert teveel trucjes aanvallend gezien, en is geen verdediger in mijn ogen. Afgelopen zondag wilde hij een tegenstander poorten, verloor de bal, en toen werd die speler van Zwolle neergehaald door Mertens. Had hij dus het geluk dat de scheids niet floot, want het was natuurlijk een 100% penalty, en dat had je hem dan aan kunnen rekenen. Al was het van Mertens natuurlijk ook niet echt handig.
Dan nog steeds zijn Martins Indi, Buttner en zelfs Braafheid beter dan Blind.
BMI en Buttner zijn op dit moment misschien beter, eens.
Braafheid? Haha zeker niet. Die man is de laatste wedstrijden van Twente telkens de zwaktste. Ook hopeloos mislukt bij Bayern en Hoffenheim.
Blind voetbalt op dit moment gewoon goed, en was tegen City ook al 1 van de betere. Hij is de laatste weken ook niet op een fout te betrappen. Doet me weer denken aan de Blind bij Groningen, daar begon hij erg goed.
Blind beschikt over een middelmatig talent, hij komt alleen zover door zijn pappie, als hij De Ronde had geheten had hij bij de lokale FC gespeeld...
Blind is al een hele tijd goed en stabiel. Helemaal verdient, zeker ook omdat de linksback positie bij het NL elftal een zorgenkindje is.
Jammer dat er zoveel mensen zijn die al lang en breed bepaalt hebben voor zichzelf dat Blind niet goed genoeg is, niet voor Ajax en niet voor het NL elftal. Hij ontwikkelt zich goed en het zou deze mensen sieren om dit te erkennen.
Het is toch te hopen voor het nederlands elftal dat erik pieters snel terugkeert. Want hier word je toch niet warm van als ik deze naam zie verschijnen.
Van Pieters wordt ik nou niet warm, nee, geef mij dan maar Blind
Zo gek vind ik het niet dat hij geselecteerd is. Veel mensen lopen Blind altijd maar af te zeiken, waarschijnlijk omdat het allemaal wat gezapig oogt, en omdat de vergelijking met pa Blind snel getrokken wordt. Maar op dit moment is het in Nederland de beste linksback die we hebben samen met Bruno M. Indi.
Is aan een ijzersterke serie bezig bij Ajax, en was zelfs tegen Madrid en City voor mij de beste van Ajax.
Ik zie nog steeds veel reacties dat Buttner 1e linksback moet worden. Volgens mij verdien je die plek niet met een transfer maar met goed voetbal, die jongen zit consequent op de bank bij Manu en mag af en toe in onbelangrijke wedstrijden(wigan, Norwich enz.) of onbelangrijke bekerwedstrijden(zoals gister) komen opdraven.
Je hoort mij niet zeggen dat Blind de nieuwe nr. 1 van Oranje is, maar hij heeft het laatste half jaar meer laten zien dan o.a. Willems en Buttner. Is daarnaast ook nog maar 22, dus heeft absoluut potentie en toekomst.
Hij is in iedergeval een stuk beter bezig dan Willems, dat is zeker en ook Buttner maakte geen al te goede indruk gisteren bij United. Ik zie hem opzich wel een vaste plaats in het Nederlands elfal bemachtigen, onze linksbacks in Nederland zijn helemaal niet zo goed en Blind doet het prima bij Ajax. Hopelijk kan hij deze lijn doortrekken.
Martins Indi natuurlijk ook nog. Het word een gevecht tussen de linksbacks van de Nederlandse topclubs!
Dat Blind een goede speler is had hij al laten zien toen hij was verhuurd aan FC Groningen.
Voor de linksback zijn de talentjes of spelers over het algemeen dun gezaaid. Blind doet het in mijn ogen de laatste tijd het beste, dus terecht opgeroepen. Ik hoop dat Bruno Martens Indi in het centrum gaat staan, dat is gewoon een beest, die moet niet wegkwijnen aan de zijkant.
Pieters is al lang gebleseerd, mocht hij terug komen op zijn oude niveau, prima. Meer concurrentie is alleen maar goed voor Oranje. Maar, dat is altijd afwachten, hij heeft genoeg talent om er te komen, maar in welk tempo komt hij terug?
Willems is volgens mij niet heel lekker bezig de laatste tijd, is ook normaal. Hij is pas 18, heeft al een EK gespeeld, werd de toekomst van Oranje ineens. Logisch dat er een terugval is, maar hoe lang en hoe gaat hij verder groeien.
Buttner is leuk, maar speelt te weinig. Aan de andere kant, moet goed zijn voor je ontwikkeling om dagelijks tegen van Persie, Rooney en Hernandez te trainen. Als je daar niks van oppikt weet ik het ook niet meer.
Van deze vier moet er toch wel eentje bij een topclub terecht komen en daar een vaste waarde worden? Genoeg talent zou je zeggen.
Omdat blind dit seizoen eindelijk geen fouten maakt en gewoon een kleine voldoende scoort is het meteen de beste voor de linksback bij het Nederlands elftal! Ik vind het onzin zoals hiervoor al is gezegd! Er zijn zoveel mogelijk heden die 10x beter zijn dan blind. Laten we toch hopen dat het bij de voorselectie blijft!!
Blind doet het de laatste tijd prima, maar ik heb ergens nog steeds het idee dat dit een uitschieter is. Hij is zo ontzettend traag, dat is gewoon een groot minpunt voor een back. Ik hoop uiteraard dat hij zo doorgaat en een goede back wordt, maar ik ben nog niet overtuigd. Dat hij keer mee mag is verder prima, lijkt me niet vreemder dan Ruben Schaken
Een linksback die niet kan verdedigen, zie wedstrijd tegen Feyenoord.
Elke keer liep Wesley Verhoek hem voorbij, positioneel staat ie vaak verkeerd.
Maar papa zit bij oranje, heeft blijkbaar feyenoord-ajax niet gezien.
Waar slaat die reactie op als je meer wedstrijden hebt gezien weet je dat Blind het gewoon goed doet bij Ajax. Volgens mij heeft BMI ook wel mindere wedstrijden gehad terwijl die ook in het nederlands elftal zit. Iedereen heeft wek eens een slechte wedstrijd gespeeld. En dat toevallig tegen jou clubbie ga je hem op beoordelen. En omdat zijn vader er bij zit heeft er niks mee te maken hoor!