José Mourinho moet jeugdspelers meer kansen geven
Guti begrijpt niets van Mourinho: 'Hij geeft een verkeerd signaal af'
Real Madrid had zondagavond geen kind aan Real Mallorca en Michael Essien werd dan ook nauwelijks getest als linksback. De middenvelder viel tegen Borussia Dortmund erg tegen op de positie links in de achterhoede, maar José Mourinho gaf de routinier in Mallorca toch weer een basisplaats. Guti begrijpt er niets van: "Hij geeft een verkeerd signaal af."

Door de blessures van Álvaro Arbeloa, Fábio Coentrao en Marcelo hoopten jeugdspelers Nacho en Jorge Casado op een kans op de linksbackpositie, maar Mourinho stelde het duo teleur. "Essien is een speler die alles geeft en Mourinho kent hem goed. Ik vind hem een erg goede speler, daar gaat het niet over. Maar linksback is niet zijn positie", benadrukt Guti.
"Mourinho geeft een verkeerd signaal af door de jeugdopleiding te negeren", vervolgt de voormalig middenvelder Real. "Het hoort bij een club als Real om goede spelers te kopen, maar er horen ook spelers uit de eigen opleiding te spelen. Als er een coach zou zijn die de jeugd een kans zou geven, dan zouden er ook niet zoveel jeugdspelers vertrekken. Maar het is een feit dat Real veel talenten kwijtraakt. Daarom speelt Juan Mata nu ook bij Chelsea en niet in het eerste van Real."
Poll
Meer nieuws
- In de wandelgangen (1/9): AS Monaco betaalt 100 miljoen voor Barça-trio
- ‘Opgewonden’ Wernbloom: ‘Dat boeit me niets, ik wil nu gewoon zuipen’
- Roberto Carlos gaat op eigen benen staan in Turkse Süper Lig
- Newcastle-baas geeft personeel 1 miljoen bij zege op Arsenal
- ‘Straks ben ik niet meer de Liverpool-speler, maar de papa van James’
Clubnieuws
- Mourinho: 'Voor veel trainers is het heel wat, maar niet voor mij'
- Simeone: ‘Het geluk dat we nodig hadden in de finale was aan onze zijde’
- Courtois na heldenoptreden: ‘Ik weet niet hoe mijn toekomst zal zijn’
- Mourinho vindt zege Atlético onverdiend en praat over toekomst
- Atlético klopt Real na 14 jaar weer en pakt Copa del Rey
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Real Madrid




In de wandelgangen
Zondag 19 meiHet is AS Monaco echt menens, dat wordt alsmaar duidelijker. Lees verder
Uitgelichte documenten
Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?
Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder
-
Klopp blikt terug: 'De Boer en ik hebben daar een 'klasse avond' gehad' (26000+ pageviews)
-
'Hij is de verschrikkelijkste persoon die ik ooit ben tegengekomen' (25000+ pageviews)
-
'Ik blijf me bij Ajax het liefst richten op de linksbackpositie' (22000+ pageviews)
-
Toivonen weigert bij te tekenen en stevent af op conflict (22000+ pageviews)
-
Rutten en Vitesse uit elkaar: 'Geen conflict met Jordania' (19000+ pageviews)
Clubexperts
-
Messi, Messi en nog eens MessiDoor joostvoetbal (37 reacties) -
El cariño de PepDoor Pep Guardiola (28 reacties) -
De Chileense dribbelkoningDoor joostvoetbal (19 reacties) -
Het Belgisch voetbal op een afgrondDoor GrandePulga2 (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...













Tja, Real Madrid begint steeds meer als een losse zand te spelen tegen de wat sterkere clubs. De positionering moet veel beter
Guti bekritiseerd de speelwijze van Mourinho niet, maar stelt vragen bij het 'negeren' van de eigen jeugd. Essien speelde vanavond trouwens prima.
Daarbij vind ik de discussie een beetje overbodig aangezien Marcelo zelf ook nog vrij jong is en fit is hij de beste linksback ter wereld. Met daarachter nog Coentrao geef ik deze jeugdspelers weinig kans de komende paar jaar, al zou Coentrao nog kunnen worden verkocht van de zomer.
Dan snap jij Guti zijn punt niet @sirwankalot..
Het gaat er niet om of Marcelo jong is.. Het gaat erom dat nu de gevestige orde afwezig is, de jeugd een kans moet krijgen. Essien op linksback is gewoon sneu.
Ik herhaal: Real verloochent zichzelf door haar uitstraling en identiteit gelijk te laten zijn aan de optelsom van Mourinho en Cronaldo.
Real Madrid heeft dit seizoen beter tegen sterke ploegen gespeeld dan tegen de kleinere ploegen.ons seizoen is dit seizoen gewoon niet goed
helemaal eens..nu is arbeloa en coentrao terug en is er geen kans meer voor nacho
Snap zelf ook niet waarom Essien als linksback speelt, zeker Nacho kan de linksbackpositie beter invullen dan Essien.
Maar ja, Mourinho kiest eerder voor spelers met ervaring dan voor een talent.
En gelijk heeft hij. Stond trouwens laatst ook al in de wandelgangen dit stuk.
Guti komt zelf uit de jeugd en weet dus waar hij over praat. Zeker de wedstrijd van gisteravond, de tegenstander had niets in te brengen. Waarom dan niet gewoon Nacho op linksback in plaats van Essien?
Spelers als Mata, Javi Garcia, Eto'o, Carvajal, Soldado.. allemaal spelers die het zat waren om langer te wachten. Ik geef ze ook gelijk.. ben bang dat binnenkort ook Jese Rodriguez en Jose Rodriguez van de hand doen. Mourinho heeft gewoon een jeugdfobie.
Mourinho heeft geen jeugdfobie, maar hij houdt gewoon van (defensieve) zekerheid.
Nou ja canales is een prachtige speler ook weg gedaan zonde!
Als hij van defensieve zekerheid houdt zet hij een centrumverdediger neer, niet een verdedigende middenvelder. Geblesseerd? Real schijnt centrumverdedigers te hebben bij Castilla.
@benzidane
Laten we eerlijk zijn: het is niet alleen Mourinho. Ik begrijp wat je bedoelt, dat Mourinho de jeugd bijna helemaal niet de kans geeft. Van al de spelers die je nu opnoemt is alleen Carvajal vertrokken onder Mourinho.
Real moet stoppen met zomaar trainers van "buiten " te halen en eindelijk gewoon Toril een kans geven.
Ik ben geen fan van Mourinho, maar het is makkelijk om hem de schuld van alles te geven. Voor Mourinho naar Real ging, braken er in Madrid ook niet veel jeugdspelers door.
Ik noem maar wat namen, je hebt gelijk, ook zonder Mourinho kwamen er niet veel door. Toch doet Mourinho er gewoon aan mee en dat neem ik hem wel kwalijk. Ik kan wel een ander lijstje maken van talenten die Mourinho heeft verpest.
Er staat nu gewoon een gouden generatie talenten klaar: Carvajal, Jose Rodriguez en Jese Rodriguez zijn de grootste.
Ik kan gewoon niet begrijpen dat ze niet gewoon een keer mogen meespelen. Zeker bij Carvajal en Jese. Jose is dan nog erg jong. Als ze het slecht doen weet je dat en heb je een reden om ze niet te laten spelen. Doen ze het goed heb je een nieuwe selectiespeler erbij.
Jeugdspeler van Real zijn altijd heel goed geweest. Ik ben er zeker van dat Toril de jeugd meer kans zou geven.
Voor Guardiola trainer werd braken er wel enkele jeugdspelers door, maar toen hij trainer werd kregen de jeugdspelers opeens veel meer kansen.
Spelers die doorbraken: Busquets, Pedro, Tello, Cuenca, Montoya, Thiago, Bartra en Bojan.
1 trainer kan het verschil maken.
Ik zie ook graag Alberto Toril trainer worden, maar ik denk niet dat hij genoeg bereikt heeft als trainer. Je moet niet vergeten dat voor een selectie komt te staan met CL, EK en WK winnaars. Ik vraag me af of hij wel genoeg respect zou krijgen en of de spelers alles van hem pikten. Hij is ook nog best jong.
Denk trouwens ook dat hij meer jeugd zou toepassen hoor. Hij kent de jeugd zeer goed en zet mooie resultaten neer met Castilla. Het is ook wel duidelijk dat hij niet echt een fan van Mourinho is. Ik hoop dat hij op een dag de taken overneemt.
jamesmark
Niet echt mee eens. Busquets, Pedro, Pique en Thiago braken echt door. Tello en Cuenca waren 'bij gebrek aan beter'-twijfelgevallen. Bojan debuteerde en speelde al een behoorlijk aantal wedstrijden onder Rijkaard. Bovendien is hij juist in een anti-climax vertrokken tijdens het Pep-tijdperk. Montoya en Bartra debuteerden onder Pep, maar bleven sporadisch invallen als talent. Montoya breekt nu pas door, Bartra moet nog echt gebracht worden.
Pep heeft het wel fenomenaal gedaan met de jeugd hoor. Daar kan Mourinho een voorbeeld aan nemen.
@estelada
Ik ben misschien te snel geweest met een aantal namen. Maar met doorbreken bedoel ik de jeugd een kans geven. Tello, Cuenca en Bartra hebben toch wat redelijk speelminuten onder Guardiola gehad. Montoya heeft onder Guardiola een kijkje genomen in de 1ste team van Barcelona.
Het probleem is dat ze nu 8 punten achter staan op Barca en Atletico, en Mourinho kan zich geen nieuw puntenverlies veroorloven. Hij is al geen voorstande van jeugd een kans geven, laat staan als ze een minder seizoen draaien.
@ Benzidane: bij Barcelona staat er ook een man die totaal geen ervaring heeft aan het roer en die doet het gewoon goed. In dat team zitten er momenteel zelfs een pak meer winnaars van een EK, WK of CL. Het is gewoon een kwestie van visie en van lef denk ik. Het is natuurlijk niet echt te vergelijken aangezien Tito er al sinds 2008 bij is, maar het blijft een onervaren gast. Met Guardiola was het al helemaal zo en ook Rijkaard had nog nooit iets gepresteerd voor hij in 2003 aan het roer kwam.
Mourinho is een geweldige trainer, maar hij is een ramp als het op jeugd aankomt. Toril als assistent zou misschien geen slechte zet zijn, want ik vind die Karanka maar een blaaskaak. Karanka zegt alleen wat Mourinho wil horen, Toril zou hem misschien echt iets nuttigs kunnen bijleren.
Ik vind het nog steeds bizar dat ze Carvajal weg hebben gedaan.
In een interview die Chimaera laatst gaf, gaf die ook aan dat die geen vertrouwen voelde van het bestuur, dus het is maar de vraag of die ook werkelijk volgend jaar terug komt.
Overigens vind ik gewoon dat ze gewoon risico moeten nemen met Toril.
Misschien doet de beste man het wel fenomenaal, ook al is hij nog erg jong.
Het is gewoon een goede trainer.
@teceub
Zou ik ook heel graag zien, maar die twee liggen elkaar totaal niet.
Vergeet ook niet dat Guardiola alle ego's de kleedkamer uit heeft gewerkt hè? Ik weet nog zo net niet of Cristiano Ronaldo dingen gaat pikken van iemand die 1x de Segunda B heeft gewonnen.
Dat ligt niet alleen aan Mourinho.ons beleid moet gewoon eens wakker worden en zien dat de toekomst in huis ligt! Die kansen zullen er wel komen,we mogen nooit opgeven.hala Madrid
Guti heeft hier gewoon groot gelijk. Desnoods had hij Essien moeten wisselen en de jongens een kans geven.
Mourinho is een korte termijn prijsvechter snap dat dan.. Hij wilt geen opleiding instituut hebben, hij wilt spelers tot zijn beschikking hebben waarvan hij weet dat ze al op het aller allerhoogste niveau kunnen meedraaien. Daar past geen onervaren jeugd speler bij in het hoofd van Mourinho.
Hij koopt liever een fantastische speler dan iemand jaren en jaren opleiden. Mourinho's visie is op de korte termijn en niet de lange termijn. Als hij de Champions League had gewonnen met Real zat hij nu al in Italië of Engeland dat weet ik zeker..
Als je inderdaad ziet dat spelers als Borja Valero, Javi Garcia, Mata, Soldado, Arbeloa, Negredo, Felipe, Eto'o, Cambiasso, Jurado, Dani Parejo, Rodrigo, Carjeval en Joselu allemaal geen echte kans hebben gekregen en de meeste hiervan toch niet onbekend zijn bij de meeste mensen kan je je inderdaad afvragen wat ze verkeerd doen. Moet ik wel bij zeggen dat ik zo'n lijstje ook voor bijvoorbeeld Spurs of Ajax zou kunnen maken. Bij Arbeloa doel ik op de periode voordat hij naar Liverpool ging trouwens.
Wie dan bij Spurs en Ajax? Je maakt me wel benieuwd. Bij Ajax kom ik enkel op Boerrigter.
Elia, narsingh, moisander er zijn er vast nog wel meer maar dan kom ik niet even snel op
Ik had m serieus onslagen , of laten verplichten om jeugdspelers op te stellen , als ik voorzitter was .
Nu ze ook alles kopen met zo'n achterlijke coach , gooi je je hele positieve imago weg en veel jeugdspelers vertrekken.
Het is niet grotendeels Mourinho´s schuld.
Bij Real Madrid, moesten ze het nooit echt hebben van de jeugd. Ook al liepen er geweldige spelers rond, ik noem als voorbeeld een Mata. Of Carvajal, een rechtsback die gewoon dit seizoen al zijn minuten had kunnen pakken.
Essien viel echt door de man tegen Dortmund, en maakt daar gretig gebruik van..
Essien word vaak voorbij gelopen daar..
Je ziet dat hij daar geen raad mee weet op de positie als Back..
Het kan Mourinho ook niet schelen of de jeugd doorbreekt. Het gaat hem puur om prijzen winnen voor zichzelf, zodra hij de CL wint met Real is hij toch meteen weg.
Een club als Real moet een trainer hebben die van Real houdt. Iemand die de jeugdspelers graag ziet uitgroeien tot sterren en daar omheen de juiste spelers aankoopt. Mourinho is ongetwijfeld een fantastische trainer, maar ik ben en blijf geen fan.
Guti hout van Madrid en Mourinho heeft schijt aan real .als Mourinho campions leauge wint dan is hij op weg naar Engeland
Dat is een enorm spijtige zaak voor Real Madrid. Doordat ze nooit hun jeugdspelers kansen geven blijven ze maar spelers bijkopen om kwaliteit in hun elftal te hebben maar dat kost dan weer enorm veel geld. Mourinho helpt Real geen meter vooruit.
Dit is zo jammer want Spanje barst van de talentvolle jeugdspelertjes en die willen natuurlijk allemaal maar al te graag naar de jeugdacademies van Real Madrid en Barcelona komen. Real hééft talentvolle jeugd, maar ze worden gewoon nooit gebruikt. Ondertussen spelen Juan Mata en Javi Garcia alweer bij Chelsea en Manchester City, 2 spelers die niet verder raakten dan Castilla.
Gelukkig pakt Real het nu wat slimmer aan en lenen ze hun talenten ook uit. Naar het voorbeeld van Barcelona, wat Barça met Bojan deed, verkopen maar dan wel met een optie in het contract om de speler voor een klein percentje meer terug te kunnen kopen. Dat deden ze bij o.a. Sarabia, Joselu en Carvajal.
Positief is dat RM Castilla nu ook in de Segunda Division speelt. Maar jongens als Jese en Morata hebben ook nood aan speelminuten op het allerhoogste niveau. Die jongens kan Real niet na dit jaar nóg een jaar bij Castilla houden... of als figuranten in het eerste team.
Van mij mag Mou wel weg. De jeugd hoort gewoon te spelen. Dit was de perfecte kans om Nacho of Casado een kans te geven. Maar neen, meneer laat Essien spelen. Zo zijn Soldado, Canales, Garcia, Carvajal al ondertussen vertrokken. Real heeft een geweldige jeugdopleiding, gebruik deze eens.
Als ik de kenners mag geloven heeft Real de beste jeugdopleiding ter wereld, en als je ziet wie er allemaal zijn doorgebroken. geloof ik die kenners wel. Maar het is alleen jammer dat je meesten doorbreken bij een andere club. Eto'o is zelfs uitgegroeid tot wereldspits bij de grootste aartsrivaal.
Het is idd zonde dat Mourinho een trainer is die alleen z'n eigen prijzenkast vult, maar Real wist dit van tevoren al en kon dit dus verwachten. Hoop voor de club dat er in de toekomst toch een trainer met echte clubliefde komt en de jeugd een kans geeft. Zoals Guardiola bij Barcelona of Frank de Boer nu bij Ajax.
Misschien dat Raúl de volgende trainer kan worden, of Guti zelf. Ik denk ook dat Zidane voldoet aan deze eisen. Heb uit meerdere artikelen kunnen halen dat hij de jeugdopleiding goed kent, maar ik kan het mis hebben...
Nee serieus, komt Guti ooit nog eens in het nieuws met een over het algemeen pro-real uitspraak?
Hij kan misschien gelijk hebben dat hij tijd was voor Nacho, ik vind het niet echt positief dat hij steeds met sympathie voor de rivaal en negatieve berichtgeving over Mourinho e.d. komt aanzetten.
En nog dat kleine positieve over Essien zeggen terwijl hij net het punt van kritiek was en dat Granero zogezegd véél beter was. (om niet té anti te klinken?)
Guti houd gewoon zo veel van Real dat het hem pijn doet om iemand als Mourinho aan het roer te zien staan. Hij komt zelf uit de jeugdopleiding van Real dus hij weet waar hij over praat.
En zeg nou zelf, zie je liever een gehuurde Essien of Granero spelen, die ook uit de eigen jeugd komt?
Hij liet Granero vorig jaar ook vaak spelen. Maar in mijn ogen is hij niet goed genoeg om basis te spelen bij Real Madrid. En Granero wil ook veel spelen.
En Essien vergelijken met Granero past trouwens niet. Het is een compleet andere rol. Essien kwam niet voor Granero maar voor Lass te vervangen. Voor Granero kwam eerder een Modric in de plaats. Iemand met veel meer kwaliteiten.
Bovendien, ik versta dat je het niet hebt voor Mourinho. Maar als je als clubicoon echt praktisch enkel negatief over Real praat, echt heel jammer. Het is immers de ploeg die het beste elftal ter wereld van de eerste plek hield vorig jaar.
De maandag beginnen met onzin .....
Mourinho heeft het zelfde doel als Madrid en dat is prijzen pakken, want als Mourinho geen prijzen pakt en door te gaan experimenteren halverwege het seizoen op de 10 of 11 plek staat dan zegt Real ook tegen Mourinho ga jij maar druiven plukken....
en natuurlijk is hij weg als hij ze prijzen heeft gepakt, want deze clubs is niet om je hele leven te blijven of projecten mee te doen...
de schuld bij deze grote clubs zit hem niet in de trainers maar in de club zelf... want als de club tegen mourinho zegt dat hij zich niet druk moet maken met prijzen pakken maar 4 jaar de tijd krijgt om een team op te zetten met de jeugd dan zal hij dat doen... maar de club weet wat voor trainer hij is en trekt hem aan om dat ze willen dat hij doet waar hij goed in is, anders hadden ze hem niet genomen...
Hij snijd hier een goed punt aan, oa Soldado, Canales, Garcia en Carvajal zijn voorbeelden van het misbruiken van de jeugd. Mourinho moet eens een keer de jeugd een kans geven, want elk jaar miljoenen spenderen aan transfers is niet de juiste manier.
Jeugd negeren? Volgens mij zag ik Morata nog invallen
En dat deed hij wel goed. Ik vond het een leuke invalbeurt. Ik had alleen gezien dat Mourinho Nacho of Casado als linksback had ingezet,desnoods als invaller. Dat vond ik wel jammer.
Ik vind zeker dat de jeugd toch te weinig benut wordt. Tegen Dortmund,iedereen tegen beter weten in zei dat Nacho zou spelen maar het werd toch Essien. Arbeloa was vorig seizoen niet altijd sterk,had Carvajal af en toe is laten invallen maar nee en nu is hij weg.
Als je niet uitkijkt gaan Jese en Morata straks ook weg,opzoek naar speelminuten.
Doodzonde als je kijkt welke spelers er al vertrokken zijn.
Guti heeft gelijk, real madrid moet echt jeugdspelers gaan gebruiken op positie's waar veel blessures zijn zo leren hun het spel en ervaren ze hoe het is in de 1ste team.
Toen Real in de jaren 80 zijn eigen jeugd opstelde hadden ze een prachtig elftal. Spelers als Michel, Butragueno etc met enkele gerichte aankopen erbij.helaas is met het open gaan van de markt de boel veranderd en zie je die mooie spelers niet meer.
Maar als ze niet kopen doen ze ook niet meer mee in de Europese top.
Ik zie het liefst Wenger die zal optimaal gebruik maken van het jeugd en ook beter positiespel spelen.
Sorry dat ik het zeg maar Hoooiii
Keepers
1 Ilker 31 lijkt me zeer duideijk dat daar geen jeugd komt
2 Adan pas 25 zeer jong voor een keeper
3 jesus fernandez pas 24
Past dus geen jeugd
Rb
Arbeloe 29
Past jeugd of ramos
cv Redelijk jong kan nog 10 jaar door
Pep 29
ramos 26
varane 19
nacho 22
albiol 27
Lb Kunnen nog 8 jaar door
Marcelo 24
Coentrao 24
dm kan nog 4 jaar door
khedira 25
xabi 30
essien 29
modric 27
rw 7 jaar
di maria 24
callejon 25
am kan nog 7 jaar door
ozil 24
kaka 30
lw
ronaldo 27 onbesproken
spits
benz 24
higuain 24
morata 20
Vertel mij op welke positie jeud kan komen?
De basis van real is 26,6 jaar de basis van barca is 27,0 dus zeker voor al die gloryhunters real is jonger dan barca.