Wie is er favoriet in de Klassieker?
'Ik denk dat Feyenoord favoriet is en dat heeft niets met sentiment te maken'
Zondagmiddag staan Feyenoord en Ajax tegenover elkaar in een ongetwijfeld kolkende Kuip. De aartsrivalen hebben momenteel evenveel punten, zeventien stuks, en willen daar graag verandering in brengen. Voormalig Feyenoord-aanvaller Pierre van Hooijdonk zet zijn geld op de ploeg van Ronald Koeman: "Ik denk dat Feyenoord favoriet is en dat heeft niets met sentiment te maken."
Poll
Meer nieuws
- Van der Vaart wacht af: 'Het zou geweldig zijn als hij naar HSV komt'
- 'Een terugkeer zou mooi zijn, maar er is ook Turkse belangstelling'
- Opvolger Bosz bij Heracles komt wellicht uit Utrecht of Nijmegen
- Uitblinkende Neymar krijgt credits: 'Top drie van beste voetballers'
- Van den Brom: 'Ik zag toen al dat hij een potentiële topspeler was'
Clubnieuws
- Van Geel houdt deur voor publiekslieveling Kuyt bij Feyenoord 'altijd open'
- Feyenoord stuurt Cardiff weg: ‘Immers is niet te koop’
- ‘Ik verwacht dat we van Feyenoord ook nog wat jongens krijgen’
- 'Martins Indi alleen tegen hoofdprijs naar AC Milan'
- ‘Feyenoord houdt jonge, trefzekere Deen van half miljoen euro in de gaten’
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Feyenoord




En verder:
- Van Hooijdonk keert terug bij Feyenoord: 'Natuurlijk is dit voor mij bijzonder'39
- NAC laat spits gaan: ‘Hij kan echt wel wat, het is er alleen niet uitgekomen’20
- ‘Grootste gevaar is dat Fenerbahçe zich laat opjagen door fanatieke fans’33
- Makaay: 'Hij moet naar een van de mooiste voetballanden van Europa'5
In de wandelgangen
Donderdag 20 juniEr staat geen maat meer op Manchester City. Lees verder
Uitgelichte documenten
Het gejok van Pot en de blunder van Van Gaal in Israël
Een plaats bij de eerste vier in Brazilië is helaas een utopie, even groot als de ridicule eis van een Europees kampioenschap voor het fletse en wispelturige Jong Oranje. Lees verder
-
Overmars is duidelijk over Maher: 'Ajax heeft andere prioriteiten' (47000+ pageviews)
-
Overmars praat met geïnteresseerde clubs over overbodig Ajax-duo (41000+ pageviews)
-
Bayer Leverkusen schrikt van vraagprijs Ajax: ‘We vinden het vrij hoog’ (39000+ pageviews)
-
Update: 'Twente-back Rosales hoopt op terugkeer naar België' (36000+ pageviews)
-
PSV strikt tweede middenvelder in drie dagen: Naciri tekent contract (36000+ pageviews)
Clubexperts
-
De Russische BalotelliDoor Koni020 (9 reacties) -
Epidemie in stad der arrogantieDoor Erben (82 reacties) -
Kalm aan en rap een beetjeDoor Fiorenza (16 reacties) -
Nicky Hofs als jeugdtrainer? Dat moet je niet willen!Door JayWest49 (13 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Kalm aan en rap een beetjeDoor Fiorenza (16 reacties) -
Nicky Hofs als jeugdtrainer? Dat moet je niet willen!Door JayWest49 (13 reacties) -
Epidemie in stad der arrogantieDoor Erben (82 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...









Hoe dan ook het word een goede wedstrijd met 100% volop strijd maar ik denk dat Feyenoord lichte favoriet is.
Volgens de betting niet, maar ik denk ook dat Feyenoord het gaat winnen van Ajax. Puur door een volle kuip. Qua kwaliteiten heeft Ajax een voorsprong, maar de sfeer kan soms rare dingen met teams doen.
Die volle kuip kan onze jochies wel intimideren. Anderzijds, dat deed het voor vorig jaar niet echt he? Toen wonnen we imprincipe de beker bij jullie.
Ff voor de duidelijkheid, ik ben PSV supporter
. De kuip creert sfeer door de vormgeving van het stadion, Heracles - PSV was ook vol met sfeer bij de beker.
Ik denk niet dat je in dit duel een favoriet kan aanwijzen.
Beide teams presteren heel wisselvallig. Ajax heeft een piek gehad woensdag en heeft ook al meerdere dalen gehad dit seizoen. Feyenoord heeft het ook nooit makkelijk.
Ik hoop op een mooie pot, aan een voorspelling ga ik mij niet meer wagen bij deze twee teams!
Hopen op een mooie Klassieker met gezonde rivaliteit!
Ik denk wel dat Feyenoordlicht favoriet is. Ajax onder druk geeft gemakkelijk doelpunten weg. Met de supporters gaat Feyenoord zeker druk zetten. Ajax zal heel effectief moeten om hier te winnen.
Ik denk dat ik een van de weinige Feyenoorders ben die de kansen van Feyenoord voor dit duel helemaal niet zo zonnig inziet. We hebben nog steeds Lamprou op de goal, wat ik geen zekerheidje vind, de verdediging is al het hele seizoen door elkaar gehaald door blessures en voorin missen we mijns inziens nog steeds stootkracht.
Ajax daarentegen scoort al het hele seizoen makkelijk en is gewoon traditioneel een zware wedstrijd voor Feyenoord. Het zegt veel dat Ajax vaker in de Kuip gewonnen heeft dan Feyenoord zelf.
Ik hoop natuurlijk het beste, en zal zoals altijd in de Kuip aanwezig zijn, maar ik denk dat we met een gelijkspel heel tevreden mogen zijn.
Lamprou is 1,76m.. dat is 6 centimeter groter dan Wesley Sneijder. Niet heel groot dus voor een keeper. Vind ook mede daarom dat hij niet heel sterk is in de lucht. Hetzelfde geldt natuurlijk ook voor Vermeer, maar die heeft katachtige reflexen. We zullen zien, ik denk echt dat het een tactisch schouwspel gaat worden tussen Koeman en Frank de Boer. May the odds be ever in your favor! Al hoop ik natuurlijk dat mijn club wint.
+++ voor jouw reactie
Als Ajacied ben ik ook niet echt blij met Vermeer, die is ook niet echt groot en zijn uittrappen zijn dramatisch en ik vind hem bij hog ballen heel onzeker
Ajax heeft ook geen echte aanvaller [babel is meer voor de linkerflank]
Dus Ajax en Feyenoord verschillen niet zoveel qua keeper en aanval.
Tog zie ik het een lastig middagje worden worden voor Ajax
Ik denk wel dat ze er vanmiddag een overwinning uitslepen.
we zullen het zien
het zal wel een gelijk spel worden ajax kennende dit seizoen
Ik ben er echt bang voor, niet door de volle kuip. Daar weet ajax raad mee, ze speelden goed in een volle stadium tegen dortmund, maar ik ben bang voor het drukzetten van feyenoord. Ado en utrecht hebben laten zien dat ajax kwetsbaar is onder druk. Hopelijk lukt het ze morgen om onder de druk uitvoetballen
Laat ze maar lekker druk zetten dat is alleen maar in het voordeel van Ajax, want Feyenoord zal dan een keer moe worden. En dan weet Ajax wel te profiteren!en zie jij de Feyenoord voorroede al druk zetten? Ikke in ieders geval niet. Feyenoord zegt elk jaar dat ze druk gaan zetten maar ze hebben het in geen een wedstrijd gedaan tegen Ajax! Misschien afgelopen seizoen in de arena toen had Feyenoord zeker goed gespeeld en moeten winnen.
Ook leuk je hebt ze nooit druk zien zetten, maar toch heb je ze vorig jaar druk zetten??
Feyenoord moet gewoon stevig de duels aangaan, de glamourboys van Ajax aanpakken op het middenveld. Ahterin zit het wel goed bij Feyenoord, al mist de voorhoede mischien wel te weinig stootkracht.
Ik verwacht vooral passie en strijd bij Feyenoord,waarbij ook het publiek wel eens een grote factor kan gaan spelen!
Ik hoop op een 3-1 maar ik denk 1-3
Een volle kuip is voor een tegenstander altijd een man minder situatie (zie daarom ook 12e man).
Echter een realist zal zeggen dat Ajax ondanks alles gewoon favoriet is.
Ajax scoort makkelijker dan Feyenoord en is in mijn opinie constanter.
Feyenoord heeft dit seizoen geen type Guidetti die er even drie in gaat leggen, betekend echter niet dat ik Feyenoord geheel kansloos acht, want als Feyenoord wint is het ook geen totale verassing. Maar ik acht Ajax meer compleet. Verhoudingsgewijs acht ik het een beetje 33% - 27% - 40%.
Het feit dat het met sentiment heeft te maken, verwijst je mening al naar het land der fabelen. Als je over sentiment gaat hebben, hou dan je voorspellingen voor je.
Ik denk 2 - 2 want zie twee ploegen die nog niet in zo'n wedstrijd kunnen overtuigen.
Het de mooiste wedstrijd dat zeker! Maar niet de mooiste derby, simpelweg omdat het geen derby is. Wie er gaat winnen weet ik niet, ik gok op een 1-1 maar ik hoop op een overwinning voor Feyenoord, nog een keer zo'n feest zien is prachtig. De spanning voel je aan bij deze wedstrijd, ook als neutrale kijker, iets wat in mijn ogen toch best bijzonder is!
Wij van Wc-eend adviseren Wc-eend.
(ik zal er maar een vertaling bijzetten, voor het geval mensen niet begrijpen wat ik bedoel en het bericht gemeld wordt: Feyenoordsupporters wijzen naar masaal naar Heracles-ajax om te bewijzen dat Ajax instabiel is en Feyenoord dus favoriet is, terwijl Ajacieden menen dat Ajax gaat winnen omdat er de laatste jaren slechts 1 keer verloren is van Feyenoord)
Even serieus Hooijdonk is niet serieus te nemen. Hij zei dat Sno moest stoppen met voetballen. Terwijl doktoren jarenlang hebben gestudeerd en betere kennis hebben, tegenover iemand die enkel vrijetrappen kan nemen en nooit schoolpapiertje heeft gehaald op ze basisschool periode na.
Ik durf niet te zeggen wie er morgen gaat winnen. Maar Feyenoord heeft een voordeel met hun 12e man. Maar ik heb wel een goed gevoel eerlijk gezegd. Ajax heeft een enorme boost gekregen na City.
jup vooral met het laatste ben ik het eens! al krijg ik het idee dat veel ajacieden juist door die wedstrijd er nu te makkelijk over denken. city klatste niet bepaald erbovenop,terwijl ik verwacht dat feyenoord dat morgen juist wel gaat doen. feyenoord heeft een goeie achterhoede, maar te weinig scorend vermogen.. en dat kan ze gaan opbreken dit seizoen.
ik vind wel dat v. Hooidonk zichzelf een beetje tegen spreekt. Hij zegt dat hij zelf niet meer gemotiveerd was dan voor andere wedstrijden, maar beweert dan wel dat je als speler mee gaat in de rivaliteit, mits je bij de selectie zit en de cultuur van de club kent en dat wel wil uitstralen. Bedoelt hij dan te zeggen dat hij dat nooit heeft willen uitstralen of wat moet ik hier van maken?
Onze grote vriend Pierre trapt een gigantische openstaande deur in. Elke boerenlul kan zeggen wat hij te melden heeft. Natuurlijk zijn de belangen groter, duh... Ik vind trouwens dat hij ongelijk heeft dat hij zegt dat Feyenoord volwassener voetbalt en dus ogenschijnlijk meer kans maakt. Ajax kan ook zeker volwassen voetballen.
Denk dat Feyenoord hier wel in het voordeel is momenteel en heeft mooie resultaten gehaald de laatste tijd thuis, behalve tegen Ado met 0-3 verloren geloof ik. Tegen Ajax is Feyenoord altijd wel scherp, net zoals Utrecht in de competitie, dat hebben hun goed in hun mars.
Van Hooydonk zit al lang in de voetballerij en doet zijn uitspraken wel met verstand. Hij is toch ervaren lijkt mij.
corrigeer me als ik het fout heb maar volgens mij heeft Ajax meer van Feijenoord in de kuip gewonnen dan omgekeerd. Beide kunnen winnen of verliezen. Aangezien de competitie nog lang duurt hoop ik op een spannende wedstrijd. Ajax is niet stabiel maar Feijenoord niet zo sterk als vorig seizoen
In het verleden zal dat zeker zo zijn, feyenoord verkeerd in betere staat dan afgelopen jaren en met Koeman moet dat beter opleveren.
Dit word een kraker, wedstrijd van het jaar voor beide clubs. Heb er zin in!
Niks wedstrijd van het jaar. Denk dat geen ajacied er wakker van ligt om dit seizoen 2x van Feijenoord te verliezen en kampioen te worden, dan geen kampioen worden en 2x winnen. Gewoon zakelijk klaren die overwinning en 3 punten meenemen naar huis. Dan kan de voetbalstad van Nederland weer rustig achterover leunen op de zondag en op naar het volgende slachtoffer: Vitesse
typisch gevalletje van succes supporters
Praat lekker alleen voor jezelf, want een echte ajacied geeft er wel degelijk iets om als je 2x verliest van je rivaal ondanks dat je aan het eind van het seizoen misschien kampioen bent!
@ Angtet; klopt van Hooijdonk heeft een goede mentaliteit en kan erg goed onder de druk presteren. Dus wat hij zegt is duidelijk wat hij zelf vindt... En wat hij heeft gevoeld.
Feyenoord is nooit baas in eigen huis tegen Ajax. De statistieken spreken boekdelen. Feyenoord heeft bijvoorbeeld nog nooit meer dan twee klassiekers op rij in de Kuip gewonnen. Ajax houdt vaker de nul in Kuip. En in de 56 voorgaande ontmoetingen kwam Feyenoord 38x niet! tot winst.
Als je vandaag mee reken dan is er 2x achter elkaar gewonnen
Resultaten in het verleden brengen geen zekerheid in de toekomst. Lijkt me duidelijk dat het een wedstrijd op zich is. Feyenoord won toch 21 jaar niet meer in venlo en afgelopen week weer wel. Terwijl de statistieken niet in het voordeel van feyenoord waren. Ik voorspel een 2-1 zege voor feyenoord, omdat ze meer mannen in het team hebben en op hun sterkst zijn als ze druk zetten. Ze scoren inderdaad moeilijk. Alhoewel als je de afgelopen wedstrijden bekijkt ze steeds meer scoren en makkelijker ook dan voorheen.
Tuurlijk is Feyenoord favoriet. Feyenoord speelt thuis en heeft het legioen achter zich. Dus Ajax speelt met 1 man minder. Het is toch weer te gek hoe deze wedstrijd leeft in Rotterdam. Overal praten mensen in Rotterdam al over de wedstrijd van het jaar. Op je werk kom je elke morgen en roepen ze nog 5 dagen nog 4 dagen enz. Dat zegt toch wel iets over deze twee clubs in het land. Het is Rotterdam tegen Amsterdam. Feyenoord tegen Ajax. De 2 grootste steden en clubs van het land strijden tegen elkaar op een hoop ik zo sportieve manier. Wat het is toch de enige klassieker in dit land. Ik heb er zin in. Ben al vroeg wakker. En dan na je vrienden om samen te gaan kijken. Feyenoord en Ajax dat zijn toch wel echt de wedstrijden in de Eredivisie. Dat zullen PSV en Twente nooit worden.
Dat zelfde gevoel hebben heel veel Ajax supporters alleen nog bij de wedstrijden tegen PSV en niet meer bij de tweestrijd tegen Feyenoord.
Lol dat zo iemand dan nog durft te claimen dat hij een objectieve mening heeft
Het is een open wedstrijd, beide teams zijn aan elkaar gewaagd. Een kolkende Kuip kan het verschil maken, zowel positief als negatief voor Feyenoord.. We zullen het vanmiddag gaan zien wie het beste met de druk om kan gaan.
Ajax favoriet. Is als team stuk beter en ook individueel op bijna elke positie beter.
de Vrij is beter als Moisander.
Martins Indi is beter als Blind.
Clasie is beter als Poulsen.
Schaken is beter als Sana.
Janmaat is evengoed als van Rhijn.
Dus dat slaat nergens op, Feyenoord is extra gemotiveerd en zal 200% steun krijgen van het Legioen.
Beter als? Kom op zeg het dan op z'n minst goed.
Janmaat en Schaken zijn matige voetballers, heb je niks aan. Leuk at Schaken schoort tegen Andorra, maar dat lukt mij ook nog wel. De Vrij is een aardige voetballer, maar zeker niet beter dan Moisander. Misschien in potentie wel. Verder zijn het ook rare vergelijkingen, aangezien die spelers niet direct tegenover elkaar zullen staan.
van Beukering is zelfs beter dan Babel...
Het doet er niet toe wie favoriet is, je hebt daar namelijk helemaal niets aan. Laat Feyenoord maar denken dat ze wel even winnen, dacht City namelijk ook. En iedereen weet wat daar terecht van is gekomen.
Tegen een laf voetballend city ja, als ze normaal hadden gespeeld was het dag dag voor jullie
Vind ik op zich best wel triest dat je de winst van Ajax toekent door het laf spelende voetbal van City. Naar mijn mening dwingt ajax dat gewoon af. Dat jouw club geen CL heft gehaald betekent niet dat je de enige club in de CL naar beneden hoeft te halen.
Dit roepen feyenoorders al jaren...dat was al zo in de tijd van de wolf,fraser,blinker....noem ze maar op.altijd beginnen over een volle kuip en dat feyenoord gaat strijden en dat ze volwassener zijn...in de praktijk verliezen ze bijna altijd en dat was ook met de wolf,blinker en later in zijn tijd met bosvelt,kalou e.d
Ok dit Ajax is nog niet te vergelijken met elftallen uit de jaren 90 en 2000 maar ik denk dat Ajax gewoon gaat winnen met duidelijke cijfers want het zijn de feyenoorders zelf die bang zijn om te verliezen juist in hun eigen kuip tegen de Joden...
"ik vind dat Feyenoord steeds meer volwassen oogt en in eigen huis weer de baas lijkt te zijn"
Nou dat valt ook wel mee Feyenoord is ook nog erg wisselvallig net zoals Ajax overigens.
En een volle kuip is leuk maar nog steeds geen garantie voor de winst er hangen zoveel factoren nog vanaf. Vorm van de dag of een rode kaart ofzoiets. Daarnaast heeft volgens mij Ajax vaker in de kuip gewonnen dan Feyenoord dus dat zegt ook wel iets.
Misschien als Ajax snel op voorsprong komt is het grootste gedeelte van het publiek alweer wat rustiger en speelt het meteen heel anders. Kortom moeilijk te zeggen op voorhand wie er gaat winnen omdat beide teams heel wisselvallig spelen. En ja dan komt het inderdaad ook op persoonlijke voorkeur aan.
En in dat geval hoop ik toch dat Ajax wint
Hoe de twee clubs er ook voor staan, dit zijn de mooiste wedstrijden van het jaar. In mijn ogen de twee mooiste clubs van Nederland in een, hopenlijk, heerlijk hard, maar fair duel. Hopelijk ook nog winst voor Ajax.
Het wordt spannend, Feyenoord heeft een paar lekkere spelers in het team staan en natuurlijk de twaalfde man.
Waar ik het meest naar uitkijk is het spelletje dat de twee coaches met elkaar gaan spelen, kennen elkaar toch goed en zijn beidde in staat om verrassend voor de dag te komen.
Daarom vind ik het overigens ook zo jammer dat PSV niet door is gegaan met Cocu. Heerlijk toch de eredivisie met de Boer, Koeman, van Basten en Cocu als coaches?
Ik vind de rotterdammers nogal optimistisch.zo goed en stabiel spelen ze nu ook weer niet.
Maar ja ajaxieden teren op die pot tegen fc multimiljonair deze week en dat is ook weer niet geheel terecht.
Laten we het maar houden op 2-2
Iedereen blij (althans buiten amsterdam en rotterdam dan toch)
Nou we hebben pas 1 tegenstander van formaat gehad en dat was psv, daar waren we kansloos.
Ben benieuwd maar ik zie Feyenoord dit niet even winnen.