Voetbalzone

'Het is toch niet voor niets dat Waterman nu in het doel staat bij PSV?'

Donderdag, 25 oktober 2012 om 20:11

Khalid Sinouh staat dit seizoen onder contract bij NEC. De 37-jarige sluitpost ervaart dat clubs niet alleen steeds vaker voor jonge voetballers kiezen, maar ook voor onervaren keepers. Sinouh heeft hier deels begrip voor, maar aan de andere vindt hij het een groot risico, zo zegt hij.

Bekijk de voorpagina voor het laatste nieuws.

25 oktober 2012 om 08:33

Alsof Sinouh zo'n rustpunt was. Dat was echt wachten op een fout als hij in de goal stond.

25 oktober 2012 om 08:43

Hij zegt toch ook nergens dat hij op goal moet staan of zo goed was?

Dat hij geen topper is, dat weet ik ook wel, maar hij weet natuurlijk wel hoe het voetbalwereldje in elkaar steekt, dat probeert hij uit te leggen.

25 oktober 2012 om 09:28

Als tweede keeper bij PSV heeft hij het in die wedstrijden dat hij in moest vallen gewoon goed gedaan. Daarnaast zorgt hij voor leven in de kleedkamer. Gewoon een goede kerel en een degelijke keeper.

Daarnaast zegt hij nergens dat hij beter is. Sterker nog, hij houdt een pleidooi voor jonge keepers, waarmee hij zijn eigen positie juist ondermijnt. Dat betekent gewoon dat hij karakter heeft en verder kijkt dan zijn neus lang is.

25 oktober 2012 om 11:46

Inderdaad hoppa,

Ik was wel blij met Sinouh. Heeft zijn werk bij Psv voortreffelijk gedaan. Vond het eigenlijk een beetje jammer dat Psv niet met hem doorging. (zal de leeftijd geweest zijn?) Hij was ook een enorme gangmaker in de selectie. En volgens mij ook wel een man van vertrouwen.

25 oktober 2012 om 12:41

Precies jongens ik vond het ook heel jammer dat PSV Sinouh liet gaan!
niet alleen om de twee bovenstaande redenen dat hij het best redelijk deed als tweede keeper en dat hij in de kleedkamer zowel een vertrouwenspersoon als een gangmaker was, maar ook omdat hij altijd tijd had voor de fans! heb nog 3 keer een leuk praatje met hem gemaakt wat niet alleen over voetbal ging, het was destijds net na die gekke tweet over 9/11. nou voor een goed gesprek staat die jongen dan helemaal open, kan me voorstellen dat zo iemand heel handig kan zijn als verbindingspersoon binnen een voetbalploeg!

Jammer dat hij weg is! Hopelijk vergaat het hem nog goed tegen het einde van zijn carriere!

25 oktober 2012 om 16:34

Klopt, Khalid is gewoon een topgozert en een allemansvriend. Zo een iemand heeft elk team eigenlijk nodig. Daarnaast vind ik dat hij nogal wordt onderschat. Hij verdient het naar mijn mening niet om op de bank te zitten. 't Zou leuk zijn als hij volgend jaar nog bij RKC kan gaan keepen want ik verwacht dat Zoet dan terugkeert naar Psv.

25 oktober 2012 om 08:35

Ja en ik snap nog steeds niet waarom Tyton geslachtofferd is.voor mij 1 van de betere keepers van de eredivisie die nu waarschijnlijk zonder vertrouwen op de bank zit.
Ik noem dit spelers kapot maken.

25 oktober 2012 om 08:53

jij ziet toch ook wel dat het met waterman veel beter gaat? de verdediging staat sinds toen veel beter, en dat zal toch deels met waterman te maken hebben

25 oktober 2012 om 09:23

Ik weet niet of dat met waterman te maken heeft.volgens mij ging waterman de eerste wedstrijd ook flink in de fout.
Tyton heeft weinig foutjes gemaakt.misschien heeft het wel met vertrouwen van advocaat te maken....

25 oktober 2012 om 10:56

Als je niet ziet dat Waterman het beter doet dan Tyton dan heb je oogkleppen op. Niet alleen als ballentegenhouder, maar vooral het mee voetballen doet hij vele malen beter dan Tyton.

Wat ik vreemd vind , is Tyton op de bank houden, een speler kapot maken, maar als je Waterman op de bank houdt, dan noem je dat niet zo? Beetje gek. Tyton heeftt zijn kans gehad, nu krijgt Waterman zijn kans. En die grijpt hij met beide handen aan. Hij staat er terecht in. Waterman zet zijn verdediging ook beter neer. Die hele 'slechte' verdediging, volgens de 'kenners' doet het nu toch wel aardig.

Advocaat is echt geen koekebakker. Rutten hield Tyton op de bank terwijl die Isakason er echt niks van kon. Dat was dom. Toen had Tyton moeten spelen en zou Waterman hem er nu waarschijnlijk niet zo makkelijk uit de basis hebben gespeeld..

25 oktober 2012 om 11:34

zover ik heb gezien begint tyton pas te keepen nadat hij een tegengoal heeft gekregen. Echt waar ik heb er op gelet. Dan Krijgt PSV een tegengoal. En vanaf dat moment lijkt Tyton onklopbaar. Alsof hij vantevoren geen concentratie heeft.

Waterman oogt zeer sterk, dus absoluut geen probleem dat hij in het doel staat. Laat ook zien goed te kunnen keepen, dus hij verdient het ook. Hij heeft z'n kans gekregen en gepakt

Off: ik mis het geschreeuw van Tyton wel als de muur neergezet moet worden :P

25 oktober 2012 om 08:35

Pfft net alsof Waterman zo veel routine heeft. Ik denk dat je veel meer aan Tyton hebt dan aan waterman. Tyton heeft al een EK gekeept, en is inmiddels ook al 25-26. Waterman is misschien ouder maar ik vind Tyton beter, en qua ervaring niet veel onderdoen. Hopelijk wordt Tyton daarom binnenkort weer opgesteld.

26 oktober 2012 om 03:02

Zo hij heeft een EK gekeept.... Dat zegt geen ene reet! Waterman doet het gewoon een stuk beter...klaar!

26 oktober 2012 om 12:50

Natuurlijk zegt dat wat, dan heb je toch meer ervaring op gedaan? Ik vind Waterman het echt niet beter doen, gewoon kapitaalvernietiging van Tyton dit.

25 oktober 2012 om 08:52

Bij PSV hoort een keeper niet veel te doen en moet meer mee kunnen voetballen. Dit laatste beheerst waterman beter dan Tyton. Al is de verdedging van PSV echt niet sterk op het moment.
Tyton heeft de betere reflexen maar blijkbaar is waterman beter in hoge ballen. De verdediging van PSV heeft meer rust aan de bal nodig waardoor ze zekerder zijn en weten dat ze een bal kunnen terugspelen op de keeper zonder dat ze de bal daarna weer kwijt zijn. Dat gebeurde wel onder Tyton. Een andere verklaring kan ik niet geven....

25 oktober 2012 om 09:17

Weet 100% zeker dat Jeroen Zoet een betere doelman is als Waterman en Tyton, dus het is gewoon een kwestie van tijd(en contractvoorwaarden) voordat hij in het doel staat, Tyton is achteraf gezien gewoon een miskoop geweest, hoewel hij het bij Roda JC uitstekend heeft gedaan.

25 oktober 2012 om 10:00

Wat een onzin, net alsof Waterman zo'n door de wol geverfde keeper is...
Alleen bij de Graafschap en in Duitse eerste divisie had hij een basisplek. Tyton heeft in zijn carriere misschien wat minder clubwedstrijden gespeelt (hoewel dat ook geen schrikbarend groot verschil zal zijn), maar Roda en zijn ervaring bij PSV sla ik toch wat hoger aan dan de Graafschap. Daarnaast speelt of traint Tyton ook met de nationale selectie, dus roepen dat Waterman veel meer routine heeft is gewoon flauwekul.

25 oktober 2012 om 20:44

waterman was ook 1e keeper bij az.....

25 oktober 2012 om 22:33

Omdat Didulica en Sinouh geblesseerd waren, ze hebben toen Waterreus zelfs nog voor een maandje ofzo laten overkomen naar Nederland.
Maar eerlijk is eerlijk in het seizoen daarna (hoewel Joey nog steeds geblesseerd en een Romero die moest acclimatiseren) heeft Louis hem inderdaad lange tijd laten staan.

25 oktober 2012 om 10:36

Toch leuk om te zien hoeveel mensen reageren zonder dat ze een idee hebben wat een goede keeper nu is. Bliek, Floppy en Maykel, het gaat er bij keepen niet om hoe hoog en hoe mooi je kan duiken, en zelfs niet om hoe goed je reflex is. Het gaat erom, hoeveel doelpunten krijg je tegen.

Mooiste voorbeeld is nog altijd Piet Velthuizen die de meest "fantastische" reddingen kan maken. Maar hoe goed is een keeper als de aanvallers altijd vanaf een meter of vijf schijnen te kunnen schieten of inkoppen?

Coaching, meevoetballen, onderscheppingen, dat zijn drie middelen om balbezit te houden/verkrijgen, voordat er uberhaupt op het doel geschoten kan worden. Drie dingen die ook meer rust en vertrouwen geven in een verdediging waardoor deze beter gaat presteren. Er komt zoveel meer bij keepen kijken dan en bal uit de kruising tikken (iets wat de specialiteit is van Tyton).

Maar heb je als trainer liever dat een doelman 3 ballen uit de kruising tikt en 2 ballen niet kan houden, of heb je liever een doelman die dat niet kan, maar ook slechts 1 van die vijf eerder genoemde kansen tegen krijgt. Het risico factor dat "nood"reddingen met zich meebrengt is zo groot, dan bouw je zekerheid in, zeker bij sluitposten. Sinouh heeft hier, vind ik, gewoon gelijk en het feit dat Waterman keept is Advocaat zijn moeilijkste keus geweest, want voor het publiek is het onbegrijpelijk, voor het resultaat is het echter de meest logische.

25 oktober 2012 om 12:04

@elendil: ik heb zelf een jaar of 14 gekeept dus ik weet op zich vrij redelijk dat keepen niet alleen gaat om hoe hoog en mooi je kan duiken. (overigens wel mooi in deze context wat zowel Sinouh als Waterman zou ik eerder omschrijven als showkeeper dan Tyton die nooit rare fratsen uithaalt om er 'mooi uit te zien'.

Verder is het een schitterend betoog van je, maar heeft het 0,0 met het artikel te maken. Sinouh heeft het niet over showkeepers vs solide keepers, Sinouh heeft het over ervaren keepers vs minder ervaren keepers.
Op zich is er met die stelling niks mis, maar is Waterman dan een beetje een slecht voorbeeld voor de vergelijking. Heb het net even opgezocht en Waterman en Tyton ontlopen elkaar maar een wedstrijd of 40 in competitieverband, waarbij Tyton wel inmiddels een EK heeft meegemaakt en op 7 interlands staat (los van dat training bij een nationale selectie imo ook wat met je ervaring doet).

25 oktober 2012 om 15:36

Waterman staat nu in het goal bij Psv omdat Zoet is verhuurd.
Als zoet op dit moment bij de Psv selectie had gezeten, had hij op goal gestaan en was het hele verhaal over een keeper met routine, flauwekul geweest

25 oktober 2012 om 16:05

Beetje misleidende titel.
Ik dacht dat iemand binnen psv gaat praten over de situatie van Tyton gaat praten maar we krijgen een verhaal van Sinouh die in de laatste zin iets over psv zegt.

25 oktober 2012 om 16:25

Waterman staat daar alleen omdat de rest gewoon nog slechter is.. Zeer matige keeper die niet meer is dan een tijdelijke oplossing. Gewoon, omdat het nu even niet anders kan.

25 oktober 2012 om 16:30

Tsja de ervaring van bankzitten bij AZ en Ado, en een jaartje in de kelder van de Tweede Bundesliga t.o.v. een basisplaats bij Roda, het keepen van een EK en Europese wedstrijden. Ik weet niet wat het punt is dat Sinouh wil maken, maar het lijkt erop dat hij zegt "leeftijd = ervaring" maar dat is dan weer de grootst mogelijke onzin.

25 oktober 2012 om 21:48

Ik vind Waterman met alle respect geen PSV keeper, Tyton heeft veel meer kwaliteit maar had een dip wat veel meer spelers hebben na een EK of WK, puur kapitaalvernietiging dit, en Waterman kan dan wel ouder zijn, die heeft geen EK gespeeld, dat is in 3 weken een jaar meer ervaring.

Zoet heeft gewoon de goede keuze gemaakt door nog een jaar in Waalwijk te blijven, begrijp ook niet dat PSV geen terughaal clausule heeft ingebouwd voor als in januari de transfer window weer opgengaat.

25 oktober 2012 om 23:25

hij is wel de enige spits die ook keeper is maar ik mis de onderbouwing waarom waterman om die reden in de goal staat want zoveel meer ervaring dan titon heef hij ook niet.

26 oktober 2012 om 01:03

Mensen kunnen wel heel dom gaan roepen dat Tyton beter is, idee realiteit is gewoon dat Waterman goed staat te keepen en Tyton een bron van onrust is. Als je dat niet ziet moet je misschien eens langs de opticien gaan. Misschien dat mensen reageren omdat ze nooit een wedstrijd zien en denken, Tyton heeft een goed EK gespeeld en Waterman is gedegradeerd uit 2. Bundesliga. Maar als je de wedstrijden analyseert is Warerman op dit moment gewoon de betere.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Voetbalzone video

NEC

Stand
Selectie
 TeamPnt+/-
13.NAC Breda38-16
15.NEC37-22
17.VVV-Venlo28-29
Voor de complete stand: Eredivisie
SpelersPositieW
Rens van EijdenVerdediger341
Melvin PlatjeAanvaller339
Ryan KoolwijkMiddenvelder314
Leroy GeorgeAanvaller313
Navarone FoorMiddenvelder290
Gábor BabosKeeper280
Michel BreuerVerdediger281
Voor de complete selectie: Clubpagina NEC.

3 fans
Keeper, 38 jaar

In de wandelgangen

Zondag 26 mei
Manuel Pellegrini wil deze zomer niet alleen Isco, maar ook een andere oude bekende naar Manchester City halen. Lees verder

Uitgelichte documenten

Achtergronden
Populair actueel
Archief

Clubexperts

Actueel
Populair
Klassiekers
Titel
Beoordeling
Titel
Beoordeling

Bekijk onze Clubexperts

Titel
Beoordeling

Online Soccer Manager

Online Soccer Manager OSM

(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...

Voetbalzone is wettelijk verplicht toestemming te vragen voor het gebruik van cookies. Deze hoef je eenmalig te accepteren. Wij maken gebruik van functionele cookies en cookies voor het beheer van webstatistieken, advertenties en social media. De cookies bewaren geen persoonsgegevens en zijn dus niet aan een individu te koppelen. Klik op accepteren als je al geïnformeerd bent over het gebruik van cookies. Meer weten over cookies en hoe je deze uit kunt schakelen?
Pagina gegenereerd in 0.3125 seconden.