Robert Lewandowsi kondigde maandag aan niet bang te zijn voor de Real-defensie, die hij woensdag treft in de Champions League. Zijn teamgenoot Neven Subotic van Borussia Dortmund moet juist de borst natmaken voor een van ’s werelds allerbeste spelers: Cristiano Ronaldo. De Portugees scoort bijna altijd als hij speelt en er gaat sowieso veel dreiging van hem uit. Dat weet ook Subotic.

De langharige Serviër heeft ontzag voor CR7, zo vertelt hij twee dagen voor de wedstrijd aan Kicker. “Cristiano Ronaldo is een geweldige voetballer. Hij is de ‘go to-guy’ van Real Madrid, zoals de Amerikanen zeggen. Als je iets nodig hebt, dan benader je hem. Gebeurt er iets, dan kijken ze naar Ronaldo. Ze weten immers dat hij altijd klaar staat om ermee verder te gaan.”
Toch maakt Subotic zich niet heel veel zorgen over de clash met de Madrilenen. Hij waarschuwt José Mourinho en consorten ook voor een van zijn eigen teamgenoten, Marco Reus. “Marco is fantastisch. Ik denk eerlijk waar dat er niet één verdediger is, dus ook niemand bij Real Madrid, die hem negentig minuten lang kan neutraliseren. Dat is eenvoudigweg onmogelijk.”
Meer nieuws
- Druk bereikt kookpunt bij Arsenal: 'Maar dat is wat we willen'
- Live meepraten in de Primera División: Sevilla- Real Sociedad
- ‘Als ik vandaag of morgen ontslagen word, heb ik niets te klagen’
- In de wandelgangen (9/9): Barcelona gaat voor beste elftal van de wereld
- Benítez sluit wegblijven bij ereronde langs fans niet uit
Clubnieuws
- Champions League-finale op de tocht voor Hummels
- Hoffenheim ontloopt degradatie na bizarre slotfase in Dortmund
- Klopp blikt terug: 'De Boer en ik hebben daar een 'klasse avond' gehad'
- Götze: 'Zege in de finale in mijn laatste wedstrijd zou geweldig zijn'
- Gekte in München rond Champions League-finale stijgt naar recordhoogte
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Borussia Dortmund




In de wandelgangen
Zaterdag 18 meiBarcelona gaat hard zijn best doen om ervoor te zorgen dat het straks weer de beste selectie in heel Europa in huis heeft. Lees verder
Uitgelichte documenten
Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?
Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder
-
Klopp blikt terug: 'De Boer en ik hebben daar een 'klasse avond' gehad' (25000+ pageviews)
-
Verbeek geeft Maher advies niet naar Ajax of PSV te vertrekken (25000+ pageviews)
-
'Hij is de verschrikkelijkste persoon die ik ooit ben tegengekomen' (24000+ pageviews)
-
Toivonen weigert bij te tekenen en stevent af op conflict (21000+ pageviews)
-
'Ik blijf me bij Ajax het liefst richten op de linksbackpositie' (21000+ pageviews)
Clubexperts
-
Messi, Messi en nog eens MessiDoor joostvoetbal (37 reacties) -
El cariño de PepDoor Pep Guardiola (28 reacties) -
De Chileense dribbelkoningDoor joostvoetbal (19 reacties) -
Het Belgisch voetbal op een afgrondDoor GrandePulga2 (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...










Erg jammer dat beide ploegen blessures hebben, maar verwacht wel gewoon een overwinning van Real. Met Marcelo was het natuurlijk beter geweest maar Essien deed het niet slecht op Lb.
Kijk, die Subotic is een stuk slimmer als Lewandowski, hij weet dat hij het lastig gaat krijgen tegen Ronaldo, en dekt zich alvast een beetje in, Lewandowski daarentegen heeft Pepe, en de hele Real defensie flink getergd, en zal wel een paar 'koekjes' krijgen.
ligt het aan mij of proberen zij hun eigen angst zo weg te praten.. er was al iemand die over pepe begonnen, nu weer over Cr7.. waar houd het op?
zijn ze zelf zo bang voor real dat ze nu proberen goed te praten als ze roemloos ten onder gaan?
ik denk dat ze geen schijn van kans hebben..
real is er meer dan ooit op gebrand om de duitsers te verslaan en real gaat met goeie moed de wedstrijd in..
schade dortmund, alles ist vorbei..
De spelers antwoorden op vragen die ze krijgen, dat zal bij Subotic en Lewandowski niet anders zijn.
oke alles goed en wel maar om met zo veel ontzag over de tegenstander te praten dan komt het bij mij over alsof je wilt goed praten als je wel klop krijgt..
ik ben benieuwd met wat voor score deze wedstrijd zal eindigen.
Ik volg de Bundesliga niet echt maar ben wel onder de indruk van Gotze. Ik dacht dat Reus ietwat zelfde type speler is. Kan iemand hierin wat duidelijkheid scheppen? Staat Reus ook verder in zijn ontwikkeling dan Gotze?
Reus is meer een flankspeler en nog meer een pure aanvaller dan Götze, Götze is echt een spelverdeler en meer een type als Eriksen. Overigens is Götze momenteel geblesseerd en zul je hem woensdag dus niet treffen in de CL. Het is wat moeilijk te zeggen wie er verder is in zijn ontwikkeling, voornamelijk ook omdat Götze geblesseerd is. Wel staat buiten kijf dat het beide grote talenten zijn die van doorslaggevend belang kunnen zijn voor hun team. Persoonlijk ben ik gecharmeerd van Götze en iets minder van Reus, wel heeft Reus meer scorend vermogen.
Edit:
Reus komt aan meer minuten bij die Mannschaft en zal dus wellicht sneller stappen kunnen maken, Götze kent veel concurrentie van met name Özil, de flanken zijn iets minder goed bezet.
Bedankt beiden! Hoe dan ook wacht Madrid een zware avond, en ga ik ervan uit dat Madrid in Dortmund op de counter zal spelen.
Reus was bij Gladbach misschien wel de beste speler in de Bundesliga strooide met assists, alleen nu bij Dortmund komt het er niet echt uit. Gotze is een groter talent, één van de grootsten in Europa alleen heeft hij het vorig seizoen amper gespeeld door blessures en dat zal em in zijn ontwikkeling niet helpen, afgelopen zaterdag speelde Gotze ook niet tegen Schalke door wederom een blessure hopen dat al die blessures niet zijn carriere verpest en dat hij snel bij Real Madrid komt te voetballen.
Reus heeft minder talent dan Götze echter presteert hij wel beter en is hij verder in zijn ontwikkeling dan hem, maar hij is tevens ook ouder.. Vorig jaar de beste speler van de Bundesliga en leidde Gladbach naar een vierde plaats.. Götze is zo'n 3 jaar ouder en is vorig jaar lang geblesseerd geweest waardoor hij weer op zijn oude niveau moet komen..
Ik maak me als Madridista best wel zorgen om deze wedstrijd, ookal hoeft deze niet per se gewonnen te worden. Borussia is een goed ingespeelde ploeg met veel individuele kwaliteit met Reus en Lewandowski in het team.
Kijkend naar de vorm waar Real in steekt wordt dit een hele moeilijke wedstrijd. Zeker omdat er wat blessures zijn.
Zonder Gotze, zonder Kuba, zonder gundogan is het vele malen minder bij Dortmund, ze wisten geen enkel uitgespeelde kans te creeeren tegen Schalke. Als al die spelers niet fit zijn voor woensdag dan moet Real Madrid deze wedstrijd moeiteloos winnen
Is Hummels er ook bij?
Persoonlijk vind ik beide verdedigers erg sterk, ik denk dat ze moeite gaan hebben met de snelheid van Ronaldo, zeker Subotic.
Denk dat Real wel zal winnen aangezien zij een over een betere middenveld beschikken, ben wel benieuwd hoe de Dortmund talenten ( Reus,gotze) het zullen laten zien.
Goed moment van Real om Piszczek en Lewandowski te bekijken ( als ze spelen)
Tja.. hoeft niet, om naar ze te kijken Mourinho en de staffs van Madrid weten wel dat zij over zeer hoge kwaliteiten beschikken.
Dat gaat wss wel meevallen denk ik hoor. Ik denk dat Real vaak op de helft van de tegenstander gaat spelen waardoor Ronaldo zijn snelheid niet optimaal kan gebruiken. Subotic is een meester in positie kiezen. Pas op de counter kan het gevaarlijk worden, maar ik denk dat Real weinig counters krijgt aangezien ze op de helft van de tegenstander spelen.
Borussia Dortmund kan je vergelijken net zoals Mourinho zegt met Real Madrid maar zonder die toppers van Real Madrid.
Ik ga voor een overwinning voor Real Madrid wat duidelijk is.. Maar de betere ploeg gaat Dortmund worden weet ik wel zeker.
Of wij ( Madristas) bang moeten zijn van Robert Lewandowski? Ja, hij is een fenomeen, en kan scoren uit het niets.
Real Madrid - Dortmund 4 - 2.
Volgens mij speelt Borussia Dortmund thuis woensdag
mierenneuker
Niks mierenneuker, is toch een wezenlijk verschil of je uit/thuis speelt. Zeker in de CL.
hahaha,that's funny! Ronaldo spits en Jese linksbuiten?!?! Jij volgt RM denk ik dan niet zo veel,he.
Mou zal echt geen gebruik maken van jeugdspelers die nauwelijks hebben gespeeld in het eerste team. Het bewijs is nacho in de wedstrijd van zaterdag. Dat wa het perfecte moment om een jeugdspler er in te zetten en toch deed ie het niet.
En Ronaldo spits?? Ronaldo is geen spits. Hij is een spler die je ruimte moet geven soms de bal van het middenveld komt halen.
En dan nog iets. Deze wedstrijd is te belangrijk om zo te gaan experimenteren. Als we tegen dortmund verliezen kan het nog moeilijk worden in de poule(city en Dortmund kunnen dan over je dan de volgende keer afmaken)
Wordt een moeilijk te voorspellen wedstrijd. Beide teams draaien alles behalve goed, alleen heeft Real individueel meer kwaliteit. Dortmund heeft individueel minder, maar daarom geen slecht materiaal. Als Dortmund doet waar ze sterk in zijn, als collectief spelen, dan kunnen ze het Real zeer moeilijk maken, lukt dit niet zoals vaker dit seizoen, dan wint Real gemakkelijk.