
Na drie remises en een nederlaag in de laatste vier wedstrijden is Luigi De Canio op straat gezet door Genoa. De club leek zondag af te stevenen op een overwinning tegen AS Roma, maar men gaf een 2-0 voorsprong uit handen en ging voor eigen publiek met 2-4 ten onder tegen i Giallorossi. Dat was voor het bestuur de druppel, weet Sky Italia.
Na een kwartier spelen leidden i Rossoblu dankzij goals van Juraj Kucka en Bosko Jankovic. Nog voor rust stond het door toedoen van Francesco Totti en Pablo Osvaldo alweer gelijk en in de tweede helft maakte Roma een definitief einde aan de aspiraties van Genoa: Osvaldo en Erik Lamela tilden de score omhoog.
Voorzitter Enrico Preziosi was niet te spreken over de instelling van zijn team en houdt De Canio daarvoor verantwoordelijk. Vorig seizoen redde de coach Genoa nog van degradatie met een zeventiende plaats in de Serie A: nu stond de club nog redelijk verdienstelijk op plaats negen. Luigi Delneri is al aangesteld als de nieuwe sterke man. Hij was in het verleden coach bij Sampdoria en Juventus.
Meer nieuws
- In de wandelgangen (1/9): Pellegrini haalt verdediger uit Villarreal-periode
- Klopp: ‘Mijn spelers hebben genoeg redenen om trots te zijn’
- Ronaldo lost Messi na vier jaar af als topscorer Champions League
- Robben in tranen: ‘Dit betekent veel voor mij, ik kan het niet bevatten’
- Robben bezorgt Bayern vijfde Champions League-titel
Clubnieuws
- Fiorentina ruikt Champions League, Palermo degradeert uit Serie A
- Tridente geeft Napoli hoop voor kraker, CL lijkt utopie voor Inter
- AC Milan kent in Genua goede generale voor duel met Barcelona
- Totti: ‘Als ik dat haal zet ik per direct een punt achter mijn carrière’
- Totti gidst AS Roma en stijgt op alltime topscorerslijst Serie A
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
In de wandelgangen
Zondag 26 meiManuel Pellegrini wil deze zomer niet alleen Isco, maar ook een andere oude bekende naar Manchester City halen. Lees verder
Uitgelichte documenten
KNVB zadelt Louis van Gaal op met een nutteloze trip naar de Oost
Om meerdere redenen was een nauwe samenwerking tussen Cor Pot en zijn baas juist nu dringend gewenst. Na het EK zwaait Pot, vlassend op weer een duobaan met Advocaat, als verantwoordelijke coach af bij de KNVB. Lees verder
-
'Ik zou heel graag bij Ajax spelen, de clubs moeten er eerst uit komen' (35000+ pageviews)
-
'Viergever ruilt verdediging van AZ in voor middenveld van PSV' (35000+ pageviews)
-
'Ajax heb ik uit mijn hoofd gezet, dat geldt eigenlijk voor alle clubs' (34000+ pageviews)
-
Neymar op weg naar Spanje: 'Ik ben heel erg gelukkig' (26000+ pageviews)
-
Zidane: 'Ik kan zijn naam bijna niet uitspreken, maar hij is geweldig' (24000+ pageviews)
Clubexperts
-
Together as oneDoor ASR10Totti (5 reacties) -
Het voetbalimagoDoor Xamsix (5 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (34 reacties) -
De kleine generaal gaat de boot inDoor ttiborr (10 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
23-karaats goudDoor LFCDutchy (23 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (34 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...














AS Roma speelde na de 2-0 achterstand gewoon erg goed. Als Genoa kun je dan met nog zo'n 75 minuten te spelen nog gewoon verliezen.
Dit vind ik een erg drastische maatregel om hiervoor je trainer te ontslaan. Frans de Boer en Jurgen Streppel worden toch ook niet ontslagen omdat ze een 2-0 voorsprong hebben weggegeven. Dit is een belachelijke maatregel en ik vind dat de trainer hier erg zwaar voor gestraft wordt.
Was te verwachten, Preziosi is het zelfde soort voorzitter als Zamparini, ben benieuwd hoe Del Neri het gaat doen, is toch een zelfde soort trainer als de canio imo
Dan kunnen ze de trainers van VVV en Willem II ook wel gaan ontslaan...
Ik snap het niet, soms wil het helpen om de trainer te ontslaan. Maar vaak is de selectie gewoon te slecht om er fatsoenlijke prestaties mee te kunnen behalen. Alleen die voorzitters denken dat ze de CL kunnen winnen...
En Frank de Boer
On:
Wat een onzin, net alsof je met ''het grote Genoa'' niet tegen As Roma mag verliezen
dan zullen wel andere redenen hebben gehad om hem te lozen.. en dit mooi als excuus gebruikt..
als vorig seizoen de club nog werd gered voor degradatie en nu in het linkerrijtje staat is er niks mis denk ik dan..
jammer dat het dan gelijk zo moet..
Ik vind het belachelijk.je staat 9de plaats je verliest van roma. En je wordt ontslagen. Weet iemand misschien wat de doelstelling van Genoa dit seizoen is ?
Ik denk de dubbel :P
Nee maar inderdaad zwaar belachelijk. Alsof Genoa standaard een kandidaad voor de bovenste plaatsen is. Een 9e plaats is gewoon netjes voor een club van dat formaat. Ze zullen hem wel gewoon neit mogen ofzo.
Roma speelde wel geweldig na de achterstand. Na een kwartier zag ik de bui al hangen maar onze jongens hebben zich geweldig hersteld, en met mooi voetbal de overwinning naar Rome gebracht!
Laatste tijd worden er wel erg veel trainers op straat gezet.. wat kan Genoa eraan doen dat Roma zo goed begon te spelen. Roma is zowieso een stuk beter dan verwacht je tog niet dat ze Genoa wint.
Hahahha Genoa was mijn team in soccer manager, ik was altijd 2e. Grappig om die namen Jankovic en kucka terug te zien.
Ontopic: 9e plaats is toch niet eens zo slecht als je vorige jaar 17e was geëindigd... Alhoewel bij Soccermanager had ik wel de opdracht minimal plaats 7 lol!!
ik werd pas geleden 7e met genoa. 7e is wel hoog voor genoa maar ik zag het als een mooie uitdaging.
best dom van genoa. het is een redelijke trainer en 9e is niet eens zo heel slecht. na sannino, ficcadenti, di carlo de 4e serie a trainer die wordt ontslagen. waarschijnlijk komt allergi er ook nog bij
Niet voor niets wordt er van trainers gezegd: they are hired to be fired. Maar het zijn wel de clubs die het aandurven om een trainer voor een langere periode het vertrouwen te geven, die het best presteren.
Als een club een lange lijst van ontslagen trainers heeft, zegt dat meer over het bestuur dan over de trainers. Bovendien is gebleken dat teams waar de trainer ontslagen wordt over het algemeen niet veel beter, of helemaal niet beter, gaan presteren. Het 'shock-effect' is dus een broodje-aap-verhaal.
Het laatste argument tegen dit soort praktijken is de kostenfactor. Want je moet zo'n trainer wel tot het eind van zijn contract blijven betalen of het contract afkopen.
Deze voorzitter had beter een paar nachtjes na deze wedstrijd kunnen slapen alvorens dit besluit te nemen.
Dit is ook een signaal naar Roma toe. Blijkbaar werd er dus meer verwacht van Genoa tegen Roma. Dit zegt ook iets over de huidige status van Roma. Clubs/teams weten dat er wat te halen valt en ik moet eerlijk bekennen als roma-fan, ik kan ze (nu nog) geen ongelijk geven. Dus blijf werken aan die verdediging Zeman! Voor de rest doe je het echt goed!
Ik weet niet precies wat er zich af heeft gespeeld maar je mag je toch onderhand afvragen wat voor soort voorzitters er bij al die italiaanse clubs aan de macht zijn. Die kunnen toch weinig tot geen voetbalverstand hebben. Het is een groot kerkhof kwa trainers in italie. Ronduit lachwekkend.