Viktor Fischer was de grote man bij Ajax tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Het Deense talent maakte veel speelminuten en stond zelfs in de basis in de strijd om de Johan Cruijff Schaal, maar tot zijn debuut in de Eredivisie is het tot dusver nog niet gekomen. Frank de Boer benadrukt dat hij het absoluut ziet zitten in Fischer, maar dat de jongeling geduld moet hebben.
Meer nieuws
- Ajax en De Boer akkoord over nieuw, vierjarig contract
- In de wandelgangen (7/9): Borussia Dortmund volgt duo van FC Twente
- Update: Götze hervat groepstraining en lijkt op tijd fit voor pikante finale
- Manchester City en NY Yankees richten samen nieuwe club in VS op
- Clubicoon haalt hard uit: ‘Streppel probeerde me op zijspoor te duwen’
Clubnieuws
- Ajax en De Boer akkoord over nieuw, vierjarig contract
- Overmars irriteert Smit: ‘Niet de koper bepaalt de prijs maar de verkoper’
- Van Basten: ‘Wilden hem allemaal bij Ajax. Had het anders gemoeten? Vast’
- 'Enoh wil niet terug naar Ajax, clausule in contract vormt obstakel'
- Ajax vangt bot bij Heracles: 'Het eerste en laatste bod'
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Ajax




In de wandelgangen
Dinsdag 21 meiBorussia Dortmund werd al in verband gebracht met Nacer Chadli en heeft nog een speler van FC Twente op het oog. Lees verder
Uitgelichte documenten
Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?
Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder
-
Ajax vangt bot bij Heracles: 'Het eerste en laatste bod' (39000+ pageviews)
-
'Strootman onderdeel van transferplannen ter waarde van 80 miljoen' (37000+ pageviews)
-
Van Basten: ‘Wilden hem allemaal bij Ajax. Had het anders gemoeten? Vast’ (37000+ pageviews)
-
Overmars irriteert Smit: ‘Niet de koper bepaalt de prijs maar de verkoper’ (35000+ pageviews)
-
Mourinho en Real Madrid gaan na drie jaar uit elkaar (30000+ pageviews)
Clubexperts
-
Het voetbalimagoDoor Xamsix (4 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (26 reacties) -
De kleine generaal gaat de boot inDoor ttiborr (5 reacties) -
23-karaats goudDoor LFCDutchy (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (26 reacties) -
23-karaats goudDoor LFCDutchy (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...









Precies. Dat is ook het beste voor een speler. Meetrainen met de grote jongens maar de wedstrijden afwerken 90 minuten lang.
Ik vind dit wel leuk, dat Ajax minder onbekende C garnituur aankoopt maar weer de jeugd een kans geeft.
Zo komt Ajax dichter bij haar fans vind ik, dit is beter dan een overbetaalde vervelende speler in je selectie!
Wat Fischer betreft vind ik dat de boer een beetje ongelijk heeft, hij is namelijk heel dicht bij het niveau van het eerste van Ajax, en ik vind dat hij meer kansen moet gaan krijgen.
Ben ik helemaal met je eens. De Boer kan Fischer best een paar keer in de 75ste minuut inbrengen om ervaring (mentaal: veel supporters etc.) op te laten doen en dat je er zeker van bent dat wanneer je hem nodig hebt hij er mentaal ook klaar voor is.
Stel dat Fischer in de 75ste minuut erin komt kan hij maandags bij de beloften toch gewoon 90 minuten spelen. Desnoods doe je dan hetzelfde en haal je dan Fischer er in de 75ste minuut af voor een jeugdspeler die dan ook op een voor hem hoger niveau kan acteren.
tuurlijk kan zo een jongen het fysiek wel aan maar daar gaat het precies niet om. het is juist mentaal voor iedereen handig om duidelijkheid te hebben. dat voorkomt allerlei valse verwachtingen en een verlies aan focus die op topniveau op elke leeftijd onmisbaar is. het is niet zo dat die jongen geen kans gaan krijgen, maar alles op zijn tijd. dit helpt ook te voorkomen dat je in no time weer met een onoverzichtelijke selectie werkt en ook dat jongens die een reserverol hebben gedemotiveerd raken als ze weer eens gepasseerd worden voor een jongen van 18 die volgens het publiek wat minuutjes moet krijgen. bovendien, als zo een jonkie in tien minuutjes niet kan voldoen aan de enorme verwachtingen wordt hij meteen weer afgeschreven door het halve land. gewoon jezelf bewijzen in de jeugd, ook daar is zat te leren en alle expertise aanwezig om je te helpen voorbereiden op een plek bij de a-selectie.
ajax neemt de ontwikkeling van jeugd vandaag de dag serieuzer dan ooit met meer middelen en ex topspelers dan ooit. daarbij horen filosofieën waar menigeen nog aan moet wennen, maar het ligt vooral voor de hand dat dit op niet al te lange termijn tot resultaat gaat leiden. wij als ajax publiek zijn gewend dat jonkies om de haverklap voor de leeuwen worden gegooid, dat past bij de amsterdamse bluf en pakte geregeld goed uit, vaak ook niet. als de experts die nu beleid maken ervoor kiezen dit met wat meer voorbehoud te doen, moeten we ze het voordeel van de twijfel even geven. over een jaar of 3 moet zichtbaar zijn of cruyff, de boer, jonk, bergkamp en overmars gelijk hebben of niet. ik heb alle vertrouwen in ze.
ze hallen wel b spelers maar alleen ze betalen er niet als je Fischer hebt waarom haal je dan Sana Babel en Hoesen , Babel kan ik nog begrijpen maar sana en hoesen leuke spelertjes maar niet meer dan dat sana had je 3 punten voor Zweden op de voet die bal had iedereen gemaakt maar hij miste , die jongen deed het de eerste 3 wedstrijdjes goed maar de laaste tijd zie ik waarom hij zoweinig goals in zijn loopbaan heeft gemaakt , en daar hebben ze geloof ik een half miljoen voor betaalt , en voor hoesen ook zoiets en ze zijn echt niet beter dan Fischer .
omdat fisher er nog niet klaar voor is. hij is 18, het is hoogst ongebruikelijk dat je je hele hebben en houwe laat afhangen van iemand die nauwelijks kind-af is. je zal het vergeten zijn maar ajax is vorig jaar in een extreme blessuregolf terecht gekomen en het is bittere noodzaak om wat breedte te hebben. wellicht ben je even goed vergeten dat er zo'n twintig spelers vertrokken zijn bij ajax. hetr seizoen is nog jong maar nu al is duidelijk dat wat aanvallende impulsen meer dan welkom waren. fisher, babel, hoesen en sana op 1 hoop gooien is erg kortzichtig, en dan heb ik het nog niet eens over de posities waar ze het best uit de verf komen.
als ze die last aan fisher lieten en hij was door het ijs gezakt tegen dortmund en real had je waarschijnlijk vooraan gestaan om te roepen dat ajax noet goed met de jeugd omgaat.
wat betreft sana, ook daar ben ik het niet met je eens. een speler afschrijven op basis van doelgemiddelde is uber kortzichtig. geluukkig heeft pettersson er meer kijk op en zag hij dat sana in het profiel past van de speler die ajax zocht. dat hij daar in een andere rol beter uit de verf komt en ook meer scoort is zuiver een compliment aan het inzicht van de mensen die hem naar ajax hebben gehaald. je hebt hem alweer afgeschreven begrijp ik omdat hij een paar keer niet goed heeft gespeeld. ik denk dat die jongen zijn waarde nog wel gaat bewijzen.
weet jij wel hoe oud sana is? die is bij lange na niet op zijn top
Grappig om te lezen dat Sana nu al afgeschreven wordt op zijn doelgemiddelde. Hij heeft een paar balletjes gemist, dus is het een slechte speler... kom op zeg, hoe kortzichtig.
Als Sana dit gemiddelde doorzet, heeft hij gewoon tussen de 10 en de 15 ballen in het netje liggen aan het eind van het seizoen, wat een prima statistiek is voor een pure buitenspeler. Dat wordt door veel mensen nog wel eens vergeten....
Sana wordt volgens mij nergens afgeschreven op zijn doel gemiddelde, maar op zijn inbreng.
Hij begon sterk. Toen riepen veel Ajax supporters dat hij ook een betere keus was dan Narsingh. Vooral omdat Narsingh geen sterk begin had. Nu begint het bij PSV en ook bij Narsingh beter te lopen en valt Sana heel ver terug. Vooral in de wedstrijden waarin meer gevraagd werd (CL en de fysiekere wedstrijden zoals tegen Utrecht en Ado)
Goeie keus van Fdb. Fischer zal zijn debuut in het 1e echt nog wel maken dit seizoen. Een kans geven tijdens de beker wedstrijd tegen Sneek bijvoorbeeld.
Fischer komt er wel.
Opzich een goede keuze, aan de andere kant een beetje apart. Als een speler dusdanige kwaliteiten heeft dan lijkt het me ook wel lekker dat je hem op de bank hebt zitten om bijvoorbeeld een wedstrijd open te breken. Blijkbaar heeft De Boer nog niet een dusdanig vertrouwen in hem dat hij dat kan. Ik vind het sowieso al een beetje dubieus dat je meer vertrouwen hebt in Lukoki dan in Fischer, maar goed. Lukoki vind ik zeker geen slechte voetballer, maar als die Fischer echt zo'n supertalent is dan neem je hem een aantal keren mee. Van alleen al op de bank zitten tegen Real Madrid leert hij meer dan van een wedstrijd tegen Jong Nec.
Want als je op de bank zit, wat leer je dan? Dan kan hij net zo goed thuis voor de tv zitten en de dag ervoor een wedstrijd spelen...
De hele beleving om een topwedstrijd, de spanning, hoe gaan jongens ermee om etc. Op maandagavond is de sfeer/spanning/beleving heel anders. Als je alleen al tussen de grote jongens zit en het gevoel op kan snuiven dan leer je al een hoop. Dat wil niet zeggen dat je van 2 jaar lang op de bank wat leert, maar als 18 jarige rookie is dat wel even wat anders.
Kijk bijvoorbeeld alleen maar eens naar de sfeer tijdens CL avonden in de Arena. Wat is er nu mooier dan als speler bij die selectie te zitten ipv op de tribune of thuis op de bank.
Zie er nog geen antwoord in wat hij ervan zou leren?
Gevoel opsnuiven? Tssen de grote jongens zitten? Sfeer in het stadion?
Ik probeer het je uit te leggen, als je dat nu nog niet snapt dan snap je weinig van voetbal of heb je zelf nooit gevoetbald. Omgaan met wedstrijdspanning, de sfeer in het stadion en de druk die erbij komt kijken is een wezelijk onderdeel van het voetbal.
Alle respect voor Sneek hoor maar normaal gesproken heeft hij bij Jong Ajax sterkere tegenstanders.
Dit zijn de mooie woorden. De jongens weten waar ze aan toe zijn en worden niet aan het lijntje gehouden.
Denen zijn tenminste ook jongens die geduldig hun kan afwachten. Zie Eriksen, Boilesen. Maar ook Lukoki heeft even een terugslagje gehad toen hij na Feyenoord ook niet meer in de selectie werd opgenomen zo niet, op de bank zat...
Bouy wilde niet wachten en verpest ze carriëre in Italië omdat hij meteen het grote geld wil en niet wil wachten op zijn kans. Na een half jaar werd hij al als wisselgeld ingezet voor Juventus.
Over 2 jaar (of nu al) hoor je niks meer over Bouy en voetbalt over 4 jaar bij een amateurclub in Nederland.
Bouy wordt als voorbeeld gebruikt om te laten zien hoe het niet moet.
Inderdaad, gewoon helder zijn tegen die jongens zodat ze weten waar ze aan toe zijn. Het scheelt dat Denen over het algemeen hele nuchtere en realistische mensen zijn. Ik zie Fischer en consorten ook niet 1,2,3 vertrekken omdat ze niet snel genoeg kansen krijgen.
Bouy is inderdaad een aardig voorbeeld. Speelt nu zijn wedstrijdjes in de middenmoot van de Serie B bij Brescia. Wordt op een enkele basisplaats na hoofdzakelijk als invaller gebruikt. Erg jammer, maar de stap heeft hij zelf gezet.
Elk nadeel heeft ze voordeel, als Bouy niet was vertrokken had Ajax wellicht Andersen niet aangetrokken. En als je de woorden over Andersen leest schijnt hij het aardig leuk te ddoen bij Ajax.
Of hij het red zullen we uiteraard moeten afwachten, maar die zekerheid had je van Bouy ook niet. Maar als hij geduld heeft en elke dag weer trainingen krijgen van grote oud-voetballers heb ik er veel vertrouwen in. Zelfde geldt voor Fischer. Die jongens hebben gelukkig aan Eriksen een goed voorbeeld.
Klopt Andersen doet het erg goed tot nu toe. Die gaat in de winterstop denk wel mee op trainingskamp. Net als Fischer en daarna zullen ze misschien wel af en toe speelminuten krijgen.
Verder klinkt het allemaal logisch wat de Boer zegt. Zodra ze beter zijn dan degene die er nu staan (en blijkbaar is dat (nog) niet het geval), ook qua fysiek, dan komen ze er pas in.
Als hij toch maar 10 minuten kan invallen dan kan dat toch als een bonus worden gezien?
Soms heb ik het idee dat het 2e van Ajax het 1ste nog wel eens van de mat zou kunnen tikken.
Als je gewoon Cilissen op doel, een verdediging met br Ligeon - Veltman - Denswil - Dijksbr Middelveld metbr Klaassen - Bocarra - Melegbr Aanval metbr Andersen - Hoessen - Fischer
Dat is toch voetballend een leuk ploegje, al is Meleg er natuurlijk nog niet en zijn de natuurlijk posities van een Andersen en Fischer volgens mij nog niet echt vastgesteld in Amsterdam.
Tja dat zou je zeggen. Van Jong Oranje zou je bijna hetzelfde zeggen met spelers als Wijnaldum, Maher, van Ginkel, de Jong, Nuytink en Zoet. Maar als je ze dan ziet spelen is het niveau toch niet zo als je had verwacht en dat komt puur doordat ze simpelweg ervaring en fysiek te kort komen.
Zoals de Boer nu te werk gaat is gewoon geweldig. Een jong eerste elftal waarvan het gros tussen de 21 en 24 is. En in de jeugd lopen jongens van 18, 19 jaar klaar om de positie vlekkenloos over te kunnen nemen als Ligeon, Fischer, Rits en Denswill. Zo voorkom je dat je dure aankopen hoeft te doen, je hoge salarissen hebt en toch voldoende inkomsten aan de transfers van de iets ouderen.
Het is nu een overgangsfase van het oude beleid naar het nieuwe. Maar ik zie het niveau van Ajax de komende jaren wel groeien.
Vooral deze zin is erg belangrijk in het stuk: "ruben doet het echt heel goed bij Jong Ajax en ik durf hem zo op te stellen als Van Rhijn geblesseerd raakt"
De Boer spreekt hiermee heel veel vertrouwen uit. Spelers die groeiende zijn moeten zoveel mogelijk spelen en op het moment dat ze er helemaal klaar voor zijn de stap maken.
Precies, en hij durft ze ook gewoon voor de leeuwen te gooien. Vorig jaar al met Koppers een paar keer. En nu met Dijks, Sporkslede en Bocara
De boer moet nu is ff goed gaan na denken waar hij mee bezig is. Zoals cruijf al zei gaat het niet om ervaring maar om kwaliteit. Ik weet zeker dat die fischer en andersen nu al beter zijn dan 50% wat er in de slectie rondloopt. Frank moet gewoon de beste spelers opstellen ongeacht hun leeftijd, want wat er nu rondloopt gaat nergens over.
Vaak zijn dit soort spelers al veel te goed voor Jong Ajax (of een andere club). Ik zou ze daarom eerder verhuren. Ik denk dat een Vvv, Zwolle, Willem ll etc. zulke spelers goed kan gebruiken. De talenten krijgen dan Eredivisie ervaring en misschien zijn ze er dan volgend jaar wel klaar voor.
Ben het roerig eens met rbn_: Het zou ideaal zijn om een speler als Fischer, Andersen, Ligeon, Boccara, Klaassen, Denswil, veltman te verhuren aan een ploeg als Nac, Zwolle, Willem II. Deze ploegen kunnen dergelijke spelers goed gebruiken en de jonge gasten doen ervaring op in de eredivisie. Vergeet niet dat een Vermaelen, een Vertonghen, uitgeleend werden aan Rkc. Nu is dit ook weer het geval met Jeroen Zoet. Ajax doet dit alleen niet, omdat de selectie niet megabreed is en ze verwachten deze jongens nog nodig te gaan hebben..
Nou ze hebben genoeg spelers verhuurd de laatste tijd: Jozefzoon, Castillion, Sneijder, Bonevacia. Maar je moet je afvragen of dat wel goed voor ze is. Bij Willem2 spelen ze zeer compact en fysiek voetbal. Je moet je afvragen of jonge technische buitenspelers gebaat zijn om in zo'n team te voetballen.
Ik was laatst bij Willem2 - PEC Zwolle en toen speelden Misidjan en Lumu van Willem2 die wedstrijd. Dat zijn twee grote talenten van Willem2. En die werden totaal ondergesneeuwd omdat ze geen enkel duel konden winnen. Voor jonge verdedigers vind ik t wel een goede leerschool. Maar aanvallers of buitenspelers kunnen beter rijpen in de eigen jeugd imo.
''en die werden totaal ondergesneeuwd omdat ze geen enkel duel konden winnen.''
Dat is het hem juist. De talenten moeten fysieker worden dus is dit een goede les voor hun. Laat ze een jaar rijpen bij een degradatie kandidaat en ze zullen ongetwijfeld fysieker, sterker en fitter terug komen.
Jozefzoon, Castillion, Sneijder en Bonevacia vond ik sowieso al geen Ajax spelers. Ik was daarom ook niet verrast dat ze het moeilijk hadden en dat ze waarschijnlijk niet gaan slagen bij Ajax. Fischer, Andersen, Klaassen, Denswill etc. dat zijn pas echt goede talenten. Ik ben ervan overtuigd dat ze een aanwinst zijn voor een degradatie kandidaat of middenmoter.
Zal het werkelijk zo zijn dat wanneer je in de onderste regionen mee voetbalt je daar sterker, fysieker en fitter van terug komt? Ik denk dat je stagneert in je technische ontwikkeling omdat je geen ruimte hebt om acties te maken.
Fysiek komt nou eenmaal met de jaren; tot je 22ste ben je nog vrij fragiel maar daarna beginnen je spieren flink te groeien. Dat zie je nu wel met Alderweireld en Siem de Jong. Die zijn nooit verhuurd geweest maar zitten vaak in het krachthonk en zijn nu één van de sterkste van de Eredivisie.
Ik denk wel dat verhuur goed is voor de mentale ontwikkeling van een jonge speler. Maar dat vind ik ook van de jeugd CL bij de A1 bijv. Met verhuur zorg je er wel voor dat je totale salaris lasten minder op de begroting drukken.
Klinkt op zich logisch dit verhaal, maar als ik zie wat er nu voor middelmaat in Ajax 1 rondloopt denk ik: probeer het dan eens een keer wat heb je te verliezen!! Supertalent, gigantisch talent, wat heb ik over die jongen al niet gehoord. Der staan zoveel jonkies in de laatste jaren, waarom hij dan niet? Dus op zich klinkt zijn uitleg logisch maar aan de andere kant denk ik: je hebt hem in huis, gebruik hem dan ook. Straks krijg je misschien weer zo een Bouy-verhaal, dat ie ontevreden wordt/is en wegwil/gaat. Dat moet je zien te voorkomen.
Het is inderdaad goed voor deze jongens om volledige wedstrijden te spelen. En je zag bij Fischer in de JCS dat hij het gewoon erg zwaar had. En dat is helemaal niet erg voor een jongen van 18 jaar. Ze worden rustig gebracht als het moment het toelaat. Zie van Rhijn, die moest tot ze 21ste wachten omdat van der Wiel daar altijd stond. Maar nu is het zover en hij staat er gewoon, alsof hij der al jaren staat. Zo worden deze talenten gewoon stuk voor stuk in het team geplaatst.
Het zou zo maar eens kunnen zijn dat dit de opstelling voor volgend seizoen is. Aankopen en derderangs buitenlanders zijn nergens voor nodig.
Goeie opstelling maar Serero krijgt van mij wel de voorkeur boven Klaassen.
Vind ik eigenlijk ook! Was 'm even over het hoofd gezien, niet zo moeilijk met zijn lengte hehe
En Moisander?
Goeie insteek van Fdb. Ik denk ook dat een speler meer baat heeft bij hoog niveau trainen en 90min bij de jeugd/reserves dan dat hij wordt uitgeleend aan een Almere City o.i.d. waar het trainingsniveau te laag is. Nu kunnen ze hem rustig brengen, zo nu en dan een bekerduel laten spelen en is hij volgend seizoen rijper. Ik ben fan van de weg die Ajax is ingeslagen, zoals ook Feyenoord dit al doet, PSV komt eraan hopelijk want voor Nederland Voetballand is het vele malen beter en gezonder om het op deze manier te doen dan om de overbetaalde, nutteloze Atouba's, Vukovic'jes of Pelle's binnen te halen.
Man wat ben ik jaloers op Ajax met de Deense supertalenten Fischer en Andersen, volgens mij zijn dat echt de twee diamantjes uit Denemarken. Kan Ajax deze spelers volgend jaar niet beter verhuren aan een middenmoter in de Eredivisie?
daar heb ik nou respect voor, voor zo'n reactie. Er zijn weinig Feijenoorders die ooit zullen zeggen jaloers op Ajax te zijn.
@sjempjesliek
Ik denk dat Ajax niet heel erg happig is op het uitlenen van spelers. De echte talenten ontwikkelen zich goed met alleen het trainen bij het Eerste, als ze bij de middenmoters in de Eredivisie trainen en spelen, is dit geen vooruitgang denk ik.
Ik vond Jan Vertonghen anders stukken beter na zijn uitleenperiode bij Rkc. Het gaat natuurlijk puur om speelminuten in de Eredivisie. Jordy Clasie heeft bijvoorbeeld ook veel profijt gehad van zijn periode bij Excelsior. Gaat niet eens zozeer om hoe goed het elftal is waarin ze terecht komen.
Iedere vorm van ervaring is toch mooi meegenomen voor aanstormende talenten? Met name op Europees niveau. Maar daarvoor moet je deze spelers eerst een nationaal podium bieden. Aangezien ze niet direct in aanmerking komen voor de basisplaatsen, zullen ze het moeten doen met invalbeurten. Van onder andere tien minuten.
Gewoon in de basis voor Boerrigter die jongen heeft zo bar weinig gebracht dit seizoen.
Ja want het seizoen is al bijna afgelopen natuurlijk en Boerrigter heeft ook geen (kampt er volgens mij nog mee) blessure achter de rug (leuke woordspeling)...pfff